PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחשבים -תופעה מוזרה

סוזי המשתוללת
06-11-06, 15:29
יש לי מחשב די חזק אבל כשקניתי אותו חסכתי :mrgreen: וקניתי הרד דיסק רגיל ולא sata
שמשמש כ primary (מערכת ההפעלה עליו )אגב הוא מחולק לשני פרטישנים
עכשיו קניתי הרד דיסק sata שאמור לשמש כסטוראג' ׁ(לא מערכת הפעלה ) משמע הוא secondary
הבעייה היא שהמחשב לפעמים מזהה אותו ולפעמים לא מבלי שאני משנה הגדרות כלשהן

סוזי המשתוללת
06-11-06, 15:30
יש לי מחשב די חזק אבל כשקניתי אותו חסכתי :mrgreen: וקניתי הרד דיסק רגיל ולא sata
שמשמש כ primary (מערכת ההפעלה עליו )אגב הוא מחולק לשני פרטישנים
עכשיו קניתי הרד דיסק sata שאמור לשמש כסטוראג' ׁ(לא מערכת הפעלה ) משמע הוא secondary
הבעייה היא שהמחשב לפעמים מזהה אותו ולפעמים לא מבלי שאני משנה הגדרות כלשהן

אוופס נפלט כדור :mrgreen:

מה הסיבות לתופעה הנ"ל ?
המחשב עובד בטמפ' ובמתחים תקינים לגמרי ומתפקד רגיל לחלוטין למעט הנ"ל

asafk
06-11-06, 15:45
המחשב מותקן בג'יפ?

אסף.

OFF-RoaD
06-11-06, 16:22
1. המחשב לפעמים מזהה ולפעמים לא? זה נשמע כמו בעית חיבורים על הלוח אם/בכונן עצמו.
2. כשהוא כן מזהה אותו, הוא מזהה אותו כסלייב או שהוא עושה עם זה בעיות?
3. זה די תלוי בביוס שלך, אבל לפעמים מערך כזה דורש התקנת RAID ו/או גימפור של שני הכוננים.

4. אני ממליץ בחום לפרמט, להתקין את המערכת הפעלה על הכונן החדש, ולהשתש בIDE האיטי יותר ככונן משני. תרוויח מהירות וגם תירוץ לפרמט (מתי עשית את זה פעם אחרונה?).

סוזי המשתוללת
06-11-06, 18:17
אסף
המחשב הרבה יותר יקר מהסוזוקי :twisted:
המחשב יכול לזהות את ההרד דיסק שבוע ואח"כ פתאום הוא מפסיק לזהות
כל ההגדרות של הraid בביוס מוגדרות אחרת הוא לא היה מזהה מלכתחילה
בכל מיקרה הלוח אם הוא asua p800pdeluxe עם raid של via וביוס של אמריקן מגטרנדס
מעבד 2.4h/t של אינטל שני ההרד דיסקים מקסטור אחד 80 ide והשני 250 sata

סוזי המשתוללת
06-11-06, 18:18
כשהמחשב מזהה הוא מזהה כsecondary ide בביוס

נימי
06-11-06, 18:28
בדקת באתר של ASUS לגבי הבעיה? יכול להיות שיש עידכון לביוס
וכמו שנאמר לפני בדוק/חזק טוב את כל החיבורים + אולי הייתי מחליף כבל לכונן הבעיתי (SATA+מתח)

GodsFather
06-11-06, 18:35
ככל הנראה בעית ג'ימפור , בהנחה ואכן הרכיבים כולם תקינים. (לא הבנתי אם המחשב מזהה אותו ורק WINDOWS לא , או שגם הביוס לא מזהה אותו)

תבדוק שלא מוגדר לך "CABLE SELECT" באחד מהם (למרות שבSATA לא אמור להיות כזה דבר).

דבר נוסף - תבדוק היכן מחובר הSATA , כלומר , כמה חריצי SATA יש לך ? תנסה להחליף לחריץ אחר.

ענייני RAID לא רלוונטים להרכב מחשב רגיל.

והצעה אחרונה - שדרוג קושחה לביוס/לוח-אם - כנס לאתר של אסוס לפי הדגם המדויק של הלוח אם (בדר"כ יש להם אפליקציה שמאתרת את זה בשבילך כדי שלא יהיו טעויות) ותוריד עדכון גרסא , לפעמים זו הבעיה האמיתית.

תעדכן מה קורה. ואם יש לך תמונת מסך של DEVICE MANAGER כשהמחשב מזהה לך וגם אחת כשהמחשב לא מזהה לך , זה יהיה טוב לאבחון (כמובן שתדאג שהשורה של הHARD-DRIVES תהיה פתוחה ולא סגורה)

סוף סוף משהו אחד שאני מבין בו...

OFF-RoaD
06-11-06, 19:04
אין שום סיבה שהוא פעם יזהה ופעם לא, אלא אם איזה משהו שם מתנתק.

בשביל שזה יהיה בעיית תוכנה-צריך לקרות משהו שישנה את המצב, איזה פרמטר שישנה אם המחשב יזהה/לא יזהה את הכונן.

מה שיותר הגיוני, הוא שאיזה כבל שם מאבד מגע, אולי אפילו בגלל כמה גרגרי אבק. תבדוק קודם כל את זה.

אם לא עוזר-תבדוק מה אתה עושה כשהוא מפסיק לזהות. איזשהוא מכנה משותף. המחשב אידיוט, ואף פעם לא מקבל החלטות בעצמו (טוב....כמעט אף פעם). משהו צריך לקרות כדי שזה יקרה, אם בווינדוס או בכל תוכנה אחרת.

ידידיי שכחו להזכיר, שאם אתה עושה עדכון ביוס וזה נעצר באמצע מסיבה מסוימת (אולי אפילו נפילת מתח), צריך להחליף שבב ביוס בלוח אם, וזה מסובך לרוב. שים לב, זה לא אפדייט לאנטי וירוס. (אלא אם יש דואל ביוס, לא זוכר בלוח הספציפי)

סוזי המשתוללת
06-11-06, 19:06
סנדק
בכל מה שאמרת עד עכשיו גם אני מבין וכבר בוצע אז זה לא נותן לך כלכך הרבה נקודות זכות :-D
כשהמחשב מזהה אז גם הxp מזהה
כשהxp לא מזהה כך גם המחשב (ביוס)
אגב המחשב הנ"ל כן מסוגל לעבוד בקונפיגורציית רייד (גם 0 וגם 1) הכל דרך הביוס
איך ניתן לבדוק אץת ההרד דיסק עצמו ?
רק על מחשב אחר ?

סוזי המשתוללת
06-11-06, 19:07
יש בק אפ לביוס (כלומר אחורה פנה) אבל אני לא צריך מפני שיש לי את הגרסה העדכנית ביותר

GodsFather
06-11-06, 19:24
יש אפליקציות לבדיקת תקינות HDים , ברמה הפיזית וגם ברמה הלוגית. חפש WINTERNALS בגוגל

חוצמזה , קח את הHD הבעייתי למחשב אחר ותראה מה קורה.

וכן, תחליף כבל SATA ליתר בטחון (דרך אגב ,איך באמת מחובר לך הHD ? עם כבל אחד וחיבור חשמלי רגיל או שני כבלי SATA , אחד גדול והשני קטן ? תחשוב גם על זה)

ולגבי זה שמחשבים הם אדיוטים ולא חושבים , אני יכול להפתיע אותך ידידי! מחשבים לפעמים מכבים התקנים גם אם מסומן להם אחרת, ככה זה מחשב , ככול שהוא יותר עצמאי , ככה הוא יותר מזיק.

סוזי המשתוללת
07-11-06, 02:51
עכשיו הוא החליט שכן בא לו לזהות :mrgreen:

סוזי המשתוללת
07-11-06, 11:45
ועכשיו לא
בן זו...................................... .ה

OFF-RoaD
07-11-06, 16:04
סוזי, הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא להחליף כבלים, ועל הדרך גם תחבר את הסטה ליציאה אחרת בלוח אם. זה נשמע כמו בעיית חומרה מובהקת, ולא כמו ההרדיסק עצמו כי אחרת זה לא היה משתנה בתדירות כזו.

סוזי המשתוללת
10-11-06, 10:16
ההרד דיסק עובד פיזית (חשמל תקין) אבל אין תקשורת (לא מזוהה )
הוחלף כבל סאטא והוחלף שקע סאטא בבורד
נאדה
הכל אקראי

belair
10-11-06, 16:52
אמ תעשה דיסקט START .
תנתק את הIDE ושרק הSATA יהיה מחובר תבדוק כמה פעמים אם תמיד הוא מזהה
תהפוך את הSATA לראשי

WildLove
10-11-06, 17:21
ניסית לשנות לכמה קופניגורציות שונות בג'אמפרים?
ברוב המקרים שנתקלתי בתקלות דומות זה היה הבעיה

-->