PDA

צפייה בגרסה מלאה : 'הדובון' של ברקאי - הערכות על הביצוע בשטח.

רכס חיים
30-11-03, 02:56
לפי הפרסומים והצילומים ,כולל ההשקה שהיתה - אתם מתבקשים לחוות דעתכם על המכשיר ,ביצועיו התאורטיים ,גמישות הפעלתו ומחירו (כ-1300 ש'ח). בסופו של דבר זה הפורום האמיתי של ג'יפאים.

חנן א.
30-11-03, 10:35
הסידור עם הג'ק המקורי נראה לא נוח, לפחות לא נוח כמו הייליפט.
המחיר לכל החבילה גבוה מביצוע מדרגות צד והיי-ליפט גם יחד והיתרונות של מדרגות הצד לא נגמרים, כידוע, בנוחות ההרמה, אז לחובבי ה"עשה זאת בעצמך" העסקה ממש לא כדאית.
עוד מוצר לכוסיות השטח. שיהיה, למה לא? שיהנו הממציאים והמשווקים...מפרגנים.
פריצת דרך בתחום ה4X4 זה לא.

ואנשים יקנו, זה בטוח. לא כי הם צריכים את זה, אלא כי יש להם צורך להוציא כסף על התחביב, כמו אגזוז פתוח, פילטר K&N, ריבולברים ושטויות RTI אחרות.

אגב, חיים, ראיתי ביום שישי ליבר בגובה של בערך חצי הייליפט ובמחיר של כ1500 ש"ח.
בחיים לא הייתי קונה כזה דבר במקום הייליפט כפול בגובה ופחות משליש מחיר.

מוני דיסקו
30-11-03, 11:16
חנן יש כאן כמה יתרונות דווקא לבעלי מהלך מתלה ארוך
כאשר אתה מרים את הרכב ממדרגות הצד אתה צריך להרים את הרכב הרבה מאוד בשביל להוציא את הגלגל עצמו מהבור (וזה מה שבעצם צריך לעשות)
עם מהלך מתלה של חצי מטר ויותר ועוד הרמה של 30 סנטים לפחות ההי ליפט צריך להרים את הבודי בכ 70 סנטים בשביל להעלות אותו מספר סנטים מעל הבוץ (ולרוב זה לא מספיק)
בהרמה כזו ההי ליפט מתחיל להיות לא יציב (אפילו עם מפזר לחץ) שלא לדבר על העבודה.
מובן שאפשר לקשור את הסרן לבודי. אבל לזחול מתחת לרכב תקוע בבוץ זה לא בדיוק הנאה גדולה.
לעומת זאת בדופון אתה מרים מיד את מה שאתה צריך - הגלגל. ולאיזה גובה שאתה רוצה !!!
בהחלט יתרון.
פריצת דרך ? ממש לא. כבר היו כמה מוצרים בכיוון. אבל זה בהחלט הכי נוח ובטיחותי מכולם.
אותי מתריד ווקטור הכוח המופעל על הגלגל. הרבה כוח יופעל הצידה. אומנם המיסבים בנוים לזה, אבל בכל זאת...
אם זה היה עולה 200 או 300 שח כולל מעמ בהחלט היתי קונה. במחיר הנוכחי. יש פתרונות יותר זולים וטובים.

זאביק
30-11-03, 11:19
היתרון של זה הוא הרמה מהגלגל, מה שמאפשר חילוץ יותר מהיר ונוח של הגלגל מהבוץ (לא צריך לחכות לפתיחת מתלה, ואפשר להרים יותר גבוה).

אבל את זה אפשר לעשות גם עם היי ליפט ונלווה אליו (מתוך האתר של היי-ליפט).
http://www.hi-lift.com/images/Accessories/BL-250/BL-250%20BUMPER%20LIFT%20No%20Slotgif.gif

בגדול, אני מסכים עם חנן.
1) זה יקר מידי יחסית לפתרונות אחרים עבורנו
2) זה זול לבעלי רכבי שטח שעבורם מדרגות צד עולות 2000 ש"ח וצפונה
3) זה יזרים עוד כסף לענף הזה ?? (מצד שני, אני, מה אכפת לי, זה לא מגיע לכיס שלי :cry: )

רכס חיים
01-12-03, 01:42
חנן - לשלם על ליבר 1500 ש'ח זה פי שלושה ממחירו . ליבר יד שניה במצב מעולה מחירו צריך להיות בין 300 ל-400 ש'ח. הגובה שהוא ניפתח הוא עד 50 ס'מ וזה לא הרבה - אך היות ויש לו 3 נקודות הרמה שונות ,למעלה , למטה , ובאמצע - הסיפור אחר לגמרי. לדוגמה - כדי להרים גלגל קדמי ,אני מרים ממרכז הפגוש את שני הגלגלים ועובד יציב ובטוח. עם היי-ליפט אף פעם אין לי בטחון ביחסים בין הגובה לעומס במצבים של אנכיות לא מוחלטת ,מה שקיים במציאות. כל זאת על רקע רגישות המנגנונים העדינים. אל תשכח שלחסרון הכובד כ-15 ק'ג יש יתרון של עד 5 טון הטרחה אנכית ו-3.5 טון הטרחה צידית מה שמאפשר פתרונות יצירתיים עם הרבה כח במצבים קיצוניים של תקיעות.

דרור ברלי
01-12-03, 02:29
לדעתי, פעם אחר פעם מגזימים כאן בקטילה של כל מוצר חדש, מבלי לטרוח ולבדוק הלכה למעשה את תפקודו. אנשים נהנים לתמחר כל דבר רק לפי כמות הברזל שיש בו, מבלי לבדוק לעומק את עלויות פיתוחו (סיפור האגזוזים בג'יפטריפ למשל) , לזרוק מספרים ומונחים מדעיים זה יופי, גם לבנות כל דבר לבד בבית זה כיף ונחמד ובהחלט חסכוני, בתנאי שיש לך חצר וציוד מתאים ובעיקר הרבה זמן פנוי. אבל לעניות דעתי, שווה להתנסות אישית בשטח ב"דובון" ורק אז לחרוץ עליו דעה.

גם אני נמנה עם חובבי ההייליפט, מכיר ביתרונותיו ולא זז לשום מקום בלעדיו, אולם חסרונותיו מרובים - משקל כבד, מידות גדולות, מסוכן בהפעלה, לא אפקטיבי בעבודה בשיפועי צד, מחייב בניית מדרגות צד ו/או פגושי פלדה מלפנים ומאחור וכמובן שלא מאפשר הרמה מהגלגל (האבזר שתמונתו הועלתה כאן אינו מיועד להרמת הגלגל, אלא להרמת כלי רכב שאינם מצויידים בפגושי פלדה או במדרגות ייעודיות.
הדובון הוא בראש ובראשונה מוצר משלים להייליפט וככזה (בגרסתו הפשוטה ביותר) הוא עולה 590 שקל לפני מע"מ.
לבעלי SUV שאינם מעוניינים להרכיב מדרגות צד ולרכוש הייליפט, הוא מאפשר את כל יתרונות ההייליפט בעבודה עם הג'ק המקורי של הרכב (מספריים או שמן). לפחות ממה שהודגם בהשקה - העבודה עימו נוחה, קלה ובטוחה לאין ערוך מאשר עם הייליפט, ועדיפה לאין שיעור על ג'ק מקורי. כמו כן, ולהבדיל מהייליפט, הוא אינו דורש כל תחזוקה, שימון או ניקוי.

לעניין מחירים - כל אחד ועומק כיסו. גם לי 1,286 שקל עבור "דובון מושלם" זה יקר. מצד שני, אבירם ברקאי ורמי לוי השקיעו במוצר ארבע שנים של ניסויים ושיפורים, טרחו למצוא פתרונות ל-99% מהתרחישים ולרשום אותו כפטנט. המוצר בנוי ומגומר היטב, ונראה איכותי. שכל אחד יעשה לעצמו את החשבון אם כדאי או לא.
לדעתי, למרות המצויינות הכוללת של הדובון, לא נראה לי שהוא יימכר באלפים בארץ, גם אם יעלה חצי מחיר. מיליונרים הם לא ייצאו מהסיפור הזה, אלא אם ישכילו לייצר את הדובון בזול במזרח הרחוק למשל, ולשווק אותו בשוקי 4X4 גדולים כמו ארה"ב ואוסטרליה. אני חושב גם שלמרות רישום הפטנט, לא יעבור זמן רב עד שיצוצו חיקויים רבים של הדובון. בכל מקרה, המוצר מצויין.

חנן א.
01-12-03, 10:53
ולדעתי, דווקא כאן מתבטאת בצורה הכי טובה המטרה שלשמה הקמנו את ג'יפולוג ובגללה, שלא כמו באתרים אחרים, אנחנו לא מסכימים בשום פנים ואופן, למרות שהוצע לנו, לפרסם מוצרים עבור תמורה כספית:
כאן אפשר לומר בדיוק מה שחושבים, בלי חשבון למפרסמים באתר ובלי חשש שמודעה תימחק כי היא נוגדת בעל אינטרסים כזה או אחר.
מה שראינו במודעה שהזכרת על האגזוזים זו ערימת חנופה ו/או טמטום של בעלי אינטרסים וסתם בורים.
מתי בפעם האחרונה ראית בעיתונות הישראלית (ולמען האמת גם בעיתונות העולמית) קטילה של מוצר ששווה קטילה? עם יד על הלב, דרור, מתי בפעם האחרונה אתה קטלת מוצר על גבי עיתון?
ואם לא קטלת, אז האם אתה באמת חושב שכל המוצרים שבחנת הם טובים ושווים ואין בהם מן השרלטנות?
אני מנוי על פור-ווילר כשש שנים ואני לא מצליח להיזכר אפילו במוצר אחד שנקטל.

הבהרה: כל זה לא בא לרמז על כך שאני קוטל את המוצר הנ"ל, מה שאני כותב בתגובה האחרונה הוא רק כתגובה למה שכתבת, דרור, לא כתגובה למוצר הספציפי שנדון כאן. לטעמי, כמו שכתבתי:

המחיר לכל החבילה גבוה מביצוע מדרגות צד והיי-ליפט גם יחד והיתרונות של מדרגות הצד לא נגמרים, כידוע, בנוחות ההרמה, אז לחובבי ה"עשה זאת בעצמך" העסקה ממש לא כדאית.

מכאן ניתן להבין שאני חושב שיש נישה שהעניין מתאים לה. אני חושב שאתה חושב את אותו דבר, רק מנסח את זה אחרת.

דרור ברלי
01-12-03, 23:51
קטלתי חנן. קטלתי חזק.
כנראה שאתה לא קורא את "מכוניות" באופן קבוע. זה בסדר. בכל מקרה זה היה לפני כמעט שנתיים, והרכב שקיבל ממני בראש היה במקרה SUV שהגיע לארץ בקול תרועה, דפק קופה יפה למרות שתכל'ס היה מיושן ונחות ולא הצטיין בשום דבר.
לא משנה על איזה רכב אני מדבר כאן, מי שיודע יודע. זה לא העניין. נציגי היבואן, שגם מפרסמים מדי פעם אצלנו במגזין, התעצבנו. אוהו איך שהם כעסו. אני חושב שבעקבות הכתבה ביטלו לנו הזמנה להשקת אחת המכוניות החדשות שלהם באירופה.
זה לא הזיז לי כלום, וגם לא לעורכת שלי. כי את האמת שלי אני אומר, ולא אכפת לי מי עומד מאחורי הרכב. אם הוא טוב אני אלטף אותו. אם הוא דפוק, הוא יחטוף ממני בעיטה בתחת. יש לי קוראים ואני מחוייב קודם כל להם.
עוד כמה ימים אני הולך לחטוף טלפון זועם מיחצ"ן מוכר ומכובד המייצג את אחד מיבואני הרכב הגדולים, המייבא את אחד המותגים הנחשבים ביותר בישראל, שהטיס אותי (ועוד עיתונאים) לגרמניה לבחון את אחת המכוניות החדשות החשובות ביותר שלו, ומה לעשות, לא התרשמתי מהאוטו. לעניות דעתי, אפשר היה לצפות מאותו יצרן בעל מוניטין לקצת יותר, וגם כתבתי את זה באותיות קידוש. עוד יהיה לי שמח בגלל זה, אבל לא אכפת לי.
לעניין האגזוזים - כמה כינויים מעליבים עפו שם! אלה המחירים בארץ של כל דבר, משרוך נעל ועד דירה - לא מתאים, אל תקנו! מצאתם את אותו מוצר בארה"ב בעשירית המחיר? תפאדלו - קנו מהר ולא רק אחד. שניים לפחות!... אבל לבוא ולהצהיר שמדובר ברמאות? מישהו ניסה ובדק לעומק? מהיכרות עם יורמי מגבע ועם יורם מאפ"ק, הללו רחוקים מלהיות מטומטמים. מדובר במכונאים מהשורה הראשונה בארץ, גזע שהולך ונעלם. נכון שיש להם אינטרס, הם הרי מוכרים את המוצר - אבל מצד שני, לדעתי הם לא היו מכניסים את ראשם לכל העניין ומסכנים את שמם הטוב, אם לא היה משהו מאחוריו.
לפני הקטילה, תעשו ניסוי ואז תדעו. נכתב שניר בן ארי מ"הגה בשטח" יקח את דוד המפלט המדובר לבדיקה. ניר איש טכני רציני ומבין, ואפשר לסמוך על דעתו - כולנו נדע טוב יותר.אני לא ראיתי את המפלט הנ"ל ולא ניסיתי אותו (למרות ששמי שורבב שם על ידי מישהו כמי שראוי לנסות אותו ולחוות את דעתי). אינני יודע אם הוא טוב או לא ולכן אני לא מתערב. תרמתי לשרשור רק סיפור קטן המתאר סיטואציה דומה, של רכב בריטי שעולה בארץ ייצורו (בריטניה) הרבה יותר מאשר בשווקי היצוא שלו (הולנד). לשמחתי, לאחר ארבע וחצי שנים שהסופה אצלי (עם 184,000 ק"מ), המפלט המקורי! שלה, ממשיך לעבוד ללא בעיות. אני לא אזרוק אותו לכבוד מפלט ספידרקס ולו שנייה אחת לפני שינפח את נשמתו סופית, אבל כשזה יקרה, אני אשמח לנסות.

במקרה של הדובון, הוזמנתי אישית על ידי אבירם ברקאי לאירוע השקת המוצר, ביחד עם עוד כמה עשרות אנשים מצמרת ענף הרכב, עיתונות הרכב, משפרים ובעלי מוסכי 4X4 מוכרים, בקיצור, "מיטב הברנז'ה" של ענף השטח בארץ. תאמין לי שאף אחד לא הגיע לשם בשביל הסנדביצ'ים...
המוצר הודגם בפנינו, בדקנו אותו, מיששנו אותו. ראינו אותו עובד. חיפשנו בכוח תקלות ובעיות שחמקו מעיני המתכננים, אבל מה לעשות, אבירם ורמי אנשים רציניים, וכמעט שאין בדובון פקשושים. כבר הפעלתי הייליפט בסיטואציות שונות עשרות אם לא מאות פעמים בחיי, אז יש לי "קצת" נסיון בשביל לשפוט אם המוצר טוב או לא. לדעתי הוא מצויין.
אם המוצר ייכשל, זה רק בגלל המחיר - מחירים הם עניין בעייתי בישראל, וכעצמאי אני נתקל יום יום בגישה הרווחת של רוב הלקוחות שרוצים ממך עבודה טובה, דחוף לאתמול, אבל לא מוכנים לשלם בעבורה. "השתגעת? כולו ציור קטן!, מה זה בשבילך? 10 דקות עבודה מקסימום! מה אתה מבקש ממני 100 שקל?..." כן. נכון. ליצור את אותו איור לוקח לפעמים רק עשר דקות, לפעמים שעה שלמה, לפעמים יותר. רוצים שתתן את מיטב כשרונך, שתשקיע בציוד יקר ומשוכלל, שתענה לטלפונים מבוהלים גם בשש בבוקר, גם באחת-עשרה בלילה, שתרוץ למשרד אפילו בשבת בבוקר ל"משהו קטן" (אבל מה זה דחוף...), שתיתן פיתרון בהול אפילו במוצאי יום כיפור! (שככה יהיה לי טוב, זה קרה) אבל לא מוכנים לקבל שזו גם פרנסתך.

כאן בדיוק אותו סיפור - הלך בנאדם שנחשב (ובצדק) לאורים ותומים בתחומו בישראל, ופיתח מוצר. השקיע בו זמן רב, מחשבה מרובה, לא מעט מזומנים, ניסה ובדק, טעה ותיקן, בנה שוב וניסה שוב, ושוב תיקן. גייס לעזרה מישהו נוסף, גם הוא "תותח עם קבלות" בתחום השטח. הגיעו ביחד לתוצאה שהניחה את דעתם, הלכו ורשמו על זה פטנט (גם זה עולה כסף). עכשיו הם מוכרים את המוצר בשוק החופשי, ונוקבים את מחירו בסכום שנראה להם סביר תמורת השקעתם. יקר לכם? אל תקנו.

מי כמוני מעריך את העובדה שג'יפולוג הוא אתר טכני בלתי תלוי החף מפירסומות, שאינו חייב דבר לאף אחד. מצד שני, לא יקרה לכם כלום אם תבדקו לעומק לפני שאתם קוטלים כל חידוש וכל דבר שמקל קצת על החיים. צרו קשר עם אבירם ברקאי, איש חביב ומסביר פנים, והוא בוודאי יזמין אתכם אישית לנסות את המוצר כדי שתוכלו לגבש עליו דעה. באופן אישי, אילו הייתי אחד שמתפרנס מהדרכה בשטח או מוביל טיולי ג'יפים, לא הייתי מחכה רגע נוסף והייתי מצטייד בדובון.

לסיכום - אני רוצה להבהיר שאין לי כל קשר לדובון או לפיתוחו. פשוט ראיתי והתרשמתי.

חנן א.
02-12-03, 01:09
דרור, אני מאמין לכל מילה שנכתבה על הדובון (בניגוד למה שנכתב על האגזוזים, ושם כבר הסברתי למה אני לא מאמין) ולכן אני לא רואה צורך לבדוק אותו בעצמי.
אני מאמין שהוא עושה את מה שמוצהר שהוא עושה, אבל אני גם חושב שבשבילי ובשביל מי שהוא באותו ראש כמוני, עדיף לבנות ב70 ש"ח מדרגות צד, ולהשתמש בהייליפט הישן והטוב.
אלא אם כן הדובון גם עושה גלידה, אני לא רואה איך אני אוכל להשתכנע שזה מה שאני צריך.

וזה לא קשור להערכה שלי למפתחיו או לזמן שהם השקיעו, זה קשור רק לחלופות שיש לי, ולטעמי הן עדיפות.
בדיוק כמו שכשאני אקבל ממך הצעת מחיר על עבודה, זה ממש לא יעניין אותי כמה זמן אתה עובד עליה, ואיזו הכשרה עברת לטובת העניין, אלא רק מה מחיר וטיב החלופה.

כהערת אגב (וללא שום קשר למוצר המדובר) , הטיעון של "לא ניסיתם" עולה מדי פעם בפורומים, והוא לא מבריק במיוחד. לא אתה ולא אני, צריכים לנסות בעצמנו גגון עם מיכלי דלק ומים עליו כדי לנחש מראש שהוא יגביה את מרכז הכובד ויגביר את נטייתו של הג'יפ להתהפכות.
כנ"ל אנחנו לא צריכים לנסות להכניס ליטר מים לג'ריקן ארבעה ליטר שמלא כבר ב3500 סמ"ק מים, כדי לדעת מראש שזה לא ייכנס, ואני מקווה שהאנלוגיה ברורה.
לא כל דבר חייבים לנסות, ולפעמים אפילו משלמים לי בעבודה כדי לפסול רעיונות לא טובים רק על סמך האינטואיציה והידע שלי, מבלי שאנסה אותם ואבזבז עליהם זמן ועלות פיתוח.
אתה בוודאי זוכר כמה פעמים הטיעון הזה עלה בתקופת ה"כן נעילה אוט' קדמית לסופה או לא", יש דברים שפשוט לא צריך לנסות כדי לדעת.

סוזי המשתוללת
02-12-03, 01:57
חנן
לא ראיתי את הדובון וגם אין לי שום קשר אליו או למפתחיו
אבל לא צריך להתלהב כל כך מההיליפט
כפי שנאמר כבר כלי מסוכן שגם הוא בהיותו מסוכן אינו מתאים לכל אחד
אז באותה המידה שהיליפט מתאים בעיקר לג'יפאים המסוקסים שבינינו הדובון מתאים גם להם אבל (וזה האבל הגדול) פונה לעוד נישות כמו suv ובהתאם לשוק כך גם המחיר
היום בעידן הדיגיטלי מצלמת וידאו ביתית קטנה נותנת איכויות מאד קרובות לאיכויות ברודקסט
זה עדיין לא אומר שמצלמת הברודקסט שעולה בערך פי 5 ובדולרים לא שווה את הכסף שלה ושהקטנה מספיקה
ולכן לאלה שהבטיחות חשובה להם זה כבר שווה את המחיר

רכס חיים
02-12-03, 03:25
דרור וחנן - אנסה להכניס את ראשי בין שני עוקרי הרים. קראתי את השרשור בענין מיוחד ,אך הרשו לי להביע דיעה קצת שונה משל שניכם - למרות שכ'מזמין' ההתיחסות בשרשור הזה אני לכאורה מנוע מהבעת דיעה. אני מרשה זאת לעצמי היות ולא רציתי בתחילת הדיון להביע כל דיעה בכדי לא לנווט את הכיוון הראשוני והטבעי של המשתתפים. לגופו של ענין לדעתי שניכם צודקים ,אך באותו הזמן אינכם מכוונים נכון את תשובתכם - ואסביר את עצמי. לשניכם דיעה לגבי תיפקוד המכשיר מהבחינה הטכנית ,ולשניכם יש דיעה טובה על ביצועיו .בודאי שלשניכם יש קרדיט רציני למפתחים ולעושים במלאכה . ההבדל בינכם ושניכם צודקים בגישתכם - זה שהאחד מכוון את התרשמותו לקהל יעד ייעודי והשני לצרכנים שונים לחלוטין - כלומר- לא דומה לחלוטין ג'פאי שבונה את הכלי עקב בצד אגודל במשך שנים למשכיב צ'ק עתק ויוצא עם כלי בצבע מטאלי. עקב כך הויכוח בינכם לא יסתיים אף פעם עד שתסכימו על קהל יעד משותף. אך היכן אתם לא מכוונים נכון את הדיון ??? לדעתי אתם מתעלמים שלא ביודעין דווקא מהבעיה שהכלי נועד לפתור ומתרכזים רק בביצועי הפתרון של הבעיה. כל הבעיה של שקיעה עמוקה שהפתרון היחיד שלה זה אך ורק הרמת הגלגל עצמו - הינה מנסיוני הקטן עוד בעיה ולא הגדולה ביותר שפגשתי בשטח. לקחת כלי יקר או זול במשך שנה שנתיים צמוד ברכב רק בכדי שבבוא היום אחסוך 20 דקות אינו 'כלכלי' בשיקולי עלות/תועלת אפילו אם אני מקבל אותו בחינם. אין ספק שחבורת ג'יפאים מכל סוג שתצא לשטח - טוב שיהיה לה 'דובון' - באם יוכיח את עצמו, היות והוא יכול לחסוך לכל החבורה 30 דקות לפחות ( 10 דקות עבור העצות) , אך מישהו צריך להתנדב ולקחת אותו איתו. כג'יפאי שנוסע לבד או בחבורה מצומצמת מאוד , לא מאורגנת במסע שלא בתשלום -כמו שנהוג במקומותינו- זה כלי 'מותרות' שימצא את שימושו לעיתים מאוד רחוקות. אישית אני לא זוכר יותר ממקרה אחד בשנתיים שהייתי נדרש לכלי, ואיני זוכר אף מקרה שנאלצתי להזדקק לעזרה חיצונית שהכלי היה פותר לי ושכלים אחרים לא יפתרו. כאן לדעתי חולשתו של הפתרון ולא במבנה הטכני או בשיטות הביצוע.במילה אחת ניתן לומר שזה כלי 'לא-הכרחי' אבל לעיתים רחוקות טוב שהוא נמצא . ותקנו אותי אם אני טועה.

זאביק
02-12-03, 09:03
הבהרה: כל זה לא בא לרמז על כך שאני קוטל את המוצר הנ"ל, מה שאני כותב בתגובה האחרונה הוא רק כתגובה למה שכתבת, דרור, לא כתגובה למוצר הספציפי שנדון כאן. לטעמי, כמו שכתבתי:

מכאן ניתן להבין שאני חושב שיש נישה שהעניין מתאים לה. אני חושב שאתה חושב את אותו דבר, רק מנסח את זה אחרת.

בגדול, אני מסכים עם חנן.
1) זה יקר מידי יחסית לפתרונות אחרים עבורנו
2) זה זול לבעלי רכבי שטח שעבורם מדרגות צד עולות 2000 ש"ח וצפונה
3) זה יזרים עוד כסף לענף הזה ?? (מצד שני, אני, מה אכפת לי, זה לא מגיע לכיס שלי :cry: )

בגדול, כולנו אומרים אותו דבר.
מוצר טוב, נראה בנוי טוב, עובד יפה (לפי מה שאומרים),
אבל . . . אנחנו לא הנישה
הוא יקר לנו מידי יחסית לאלטרנטיבות . . . . .

נמרוד
02-12-03, 10:20
דרור, אתה עיתונאי, כותב לקהל יעד גדול. זו אחריות. אתה (ואני כמוך, כשאני כותב בעיתון) שוקל כל מילה, חושב על הקוראים שלך, מה מעניין אותם, מה חשוב להם. במובן מסויים כמו שופט בבית משפט, יש משמעות לגזר הדין שלך.

הגולש בפורום, אחראי לאף אחד. קהל היעד שלו - הוא עצמו. במקרה הטוב ביותר, אותם שלושה שבמקרה חושבים כמוהו. פעם, דעותיו לא היו נשמעות - המקסימום שהיה יכול לעשות זה לכתוב מכתב למערכת, שלא היה זוכה לפרסום בכל מקרה. היום, כל אחד יכול לכתוב "כתבה" של 1000 מילה על מה שהוא רוצה וכמה שהוא רוצה, וכמה מאות עד אלפי אנשים יקראו אותה. זו המציאות, וכדאי להתחיל להתרגל אליה. היא בסופו של דבר טובה יותר עבור הצרכנים ולדעתי גם עבור המשווקים - אלו שמבינים אותה ומתאימים את עצמם אליה. לוקח זמן עד שנכנסים לעסק ומגבשים את יכולת ההבחנה בין העיקר לתפל, בין האנשים שיודעים על מה הם כותבים לבין הקשקשנים (ויש גם כאלו שיודעים מה הם כותבים בדרך כלל ולפעמים מקשקשים, ויש קשקשנים שיוצאים להם דברי טעם לפעמים), אבל מהרגע שאדם נכנס לעולם הזה, של החלפת דעות חופשית לחלוטין, הוא לא יכול ולא רוצה לצאת.

לפני 10 שנים, היינו שבויים של עיתונות הרכב. על רכב X היו כתובות בסך הכל אלפי מילים בודדות, מחולקות לכמה כתבות בכמה עיתונים, רובם אותו דבר. היום - מליונים, מליונים של מילים ותמונות והמלצות ואזהרות וטיפים ומדריכים ושיפורים ותוספות....והרבה קשקושים. אמנם מפוזרים על פני מאות אתרים ועשרות פורומים שונים, בשפות שונות, ונדרש מאמץ לא קטן לנווט בים המידע, אבל בסופו של דבר אתה מקבל תמונה הרבה יותר קרובה לאמת ( אם יש כזה דבר), בסדרי גודל רבים. בכל מקרה אי אפשר לחזור אחורה, עיתונאות רכב במובן הישן היא דג מפרפר על החוף.

*הדוגמא של ספידרקס בג'יפטריפ היא קלאסיקה. מתחילים בקטע שיווקי שנכתב כאילו למדור "חידושים והמצאות" של מגזין נייר... כולל התהדרות בעובדה שהמוצר משווק בהצלחה בארה"ב. אם זה היה מגזין נייר, זה היה נגמר פה. אבל באינטרנט... תוך דקות הגולש העירני מגלה שהמוצר אכן משווק בארה"ב, ב35$, בתחתית "שרשרת המזון" של המפלטים... אבל בארץ משווק בראש הפירמידה, במחיר הגבוה ביותר בשוק?! מילות שיווק כמו "פיתוח" ו"פטנט" לא מהלכות קסם על מי שמצוי בתחום (כמוני וכמו חנן), הרי בהקשרים אחרים אנחנו אלו שמנסים למכור, ותאמין לי שהחיים קשים יותר בתחום שלי. אני יודע שמדובר פה על נסיון למצב את המוצר במדרגה גבוהה, זה נסיון לגיטימי, אבל לגיטימי באותה מידה להצביע עליו.

נמרוד
02-12-03, 10:38
שכתי לכתוב את המסקנה...

לדעתי, פעם אחר פעם מגזימים כאן בקטילה של כל מוצר חדש, מבלי לטרוח ולבדוק הלכה למעשה את תפקודו. אנשים נהנים לתמחר כל דבר רק לפי כמות הברזל שיש בו, מבלי לבדוק לעומק את עלויות פיתוחו (סיפור האגזוזים בג'יפטריפ למשל) , לזרוק מספרים ומונחים מדעיים זה יופי, גם לבנות כל דבר לבד בבית זה כיף ונחמד ובהחלט חסכוני, בתנאי שיש לך חצר וציוד מתאים ובעיקר הרבה זמן פנוי. אבל לעניות דעתי, שווה להתנסות אישית בשטח ב"דובון" ורק אז לחרוץ עליו דעה.

אין "אתם". יש חנן, ויש חיים, ויש זאביק, ויש דרור. כל אחד עומד בפני עצמו.

השמשוני יחיעם
02-12-03, 12:40
ראשית,, יבורכו המפתחים על עבודתם.

מאחר ובכל מקרה הפיתוח הנ"ל אינו מתאים בכל מקרה לשימוש ב-CJ (הירוק והבלתי חלוד שלי :lol: ) לאור הג'נטים הבלתי מחוררים ( כך כתב לפחות דרור,,"המגבלה היחידה - לא יעבוד עם חישוק "סגור" ללא פתחים (כמו לדוגמה החישוקים המקוריים של ג'יפ סיקס, דיפנדר והיילקס עד 97)

מה ההבדל בעצם בין הפיתוח הנחמד לבין ג'ק עגלה פשוט ( אלא של ה-90 ש"ח).

למעט במקרה של בוץ עמוק!!!! (שאז בלית ברירה שולפים את ההי-ליפט)
ג'ק העגלה הקטן יעבוד הרבה יותר טוב.

נתקעת על/לפני אבן>>תרים עם הג'ק,,,וסע קדימה (יש לו גלגלים)
נתקעת על מסילת ברזל ( כן גם זה קורה,,אפילו לי :( ) ,,כנ"ל.
נתקעת עם פנצ'ר >> הכי מהיר והכי פשוט.

נכון!!! צריך להתכופף,,,, :shock: :shock:

נכון !!! צריך להחזיק "מערכת כפולה" גם היי-ליפט וגם ג'ק עגלה,,,

נכון !!! גם בפיתוח החדש צריך שתי מערכות!!

למרות כל ניסיונותי ומיגבלותי,,,לא מבין את הצורך להרים רק את הגלגל??????

יתכן ודברי נובעים ממקובעת מחשבתית בגלל גילי המופלג :lol:
יתכן ודברי נובעים מכך שאני נוסע בג'יפ!!!!! !!!???!!!.

יוני5
02-12-03, 22:42
לי יצא כבר להרים ישירות מהגלגל עם ההיליפט.
מישהו שנתקע על סוללה (על הגחון). הפגושים גבוה מעל לקרקע. היליפט בגלגל, ונגמר הסיפור.
אני פחדתי שהג'אנט עלול להינזק.

מכאן יתרון ההרמה מהגלגל.
מכאן גם השאלה מה רע בהיליפט למטרה הזו? אולי צריך הארכה ל"שן" במידה של שפ"צ.

יוני5

נמרוד
03-12-03, 09:37
לי יצא כבר להרים ישירות מהגלגל עם ההיליפט.
מישהו שנתקע על סוללה (על הגחון). הפגושים גבוה מעל לקרקע. היליפט בגלגל, ונגמר הסיפור.
אני פחדתי שהג'אנט עלול להינזק.

מכאן יתרון ההרמה מהגלגל.
מכאן גם השאלה מה רע בהיליפט למטרה הזו? אולי צריך הארכה ל"שן" במידה של שפ"צ.

יוני5

יוני, הדובון הוא הארכה לשן של ההיליפט. בדיוק.
המתקן השני, הג'ק-ליפט, הוא מתקן שמדמה הי ליפט, נותן את אותם ביצועים על בסיס "מנוע" - ג'ק - כלשהו. הבעייה עם הג'ק ליפט היא אחת בדיוק - הוא עולה יותר מהיליפט... אז לא עדיף לקנות כבר היליפט?! (ובנוסף את הדובון הבסיסי, כן או לא).

eran4x4
03-12-03, 11:04
המתקן השני, הג'ק-ליפט, הוא מתקן שמדמה הי ליפט, נותן את אותם ביצועים על בסיס "מנוע" - ג'ק - כלשהו. הבעייה עם הג'ק ליפט היא אחת בדיוק - הוא עולה יותר מהיליפט... אז לא עדיף לקנות כבר היליפט?! (ובנוסף את הדובון הבסיסי, כן או לא).

נמרוד - לפי התרשמותי הווירטואלית בלבד - היתרונות של הג'ק ליפט:
בטוח, ופשוט להפעלה, קל ונוח לאחסון (הכל יחסית להי-ליפט)

(אני נשמע לעצמי ממש כמו איש מכירות, נראה לי שאפילו לא הייתי מאמין לעצמי.... ואני אפילו לא יודע איך הופכים כיוון עבודה בג'ק-ליפט).

נמרוד
03-12-03, 11:37

נמרוד - לפי התרשמותי הווירטואלית בלבד - היתרונות של הג'ק ליפט:
בטוח, ופשוט להפעלה, קל ונוח לאחסון (הכל יחסית להי-ליפט)

(אני נשמע לעצמי ממש כמו איש מכירות, נראה לי שאפילו לא הייתי מאמין לעצמי.... ואני אפילו לא יודע איך הופכים כיוון עבודה בג'ק-ליפט).

טוב, יש באמת גבול ליכולת ההתרשמות הוירטואלית. אני מקווה לבחון בקרוב את הדובון בשר-ודם.

יואב אלון
04-12-03, 11:41
תזכירו לי.. מי אמר שדיון מהסוג הזה לא יכול להתפתח בכיוון תרבותי, איכותי, תוך שמירה על רמה נאותה של התבטאות?
כל הכבוד לכם, באמת. תענוג לקרא, ללמוד, ולהפנים.
תמצית ההבדל מג.טרייפ.
יואב אלון

asafk
04-12-03, 16:28
גם אני נכחתי בהשקה (דרור, לא נפגשנו כי לא הייתי בהשקה של העיתונאים, אלא יומיים קודם), מיששתי, ניסיתי, חיפשתי בעיות- והתרשמתי.

בלי קשר למחיר-
הדובון הבסיסי מכשיר מצויין ופותר את המגבלות המובנות בהייליפט, שתמציתן-
א. ארז, לדוגמא, לא יכול לחלץ עם הייליפט, כי מהלך המתלה שלו יותר גדול מהמהלך של ההיליפט. אפילו אני מבזבז די הרבה אנרגיה בשביל לפתוח את המתלה לפני שהגלגל מתחיל להתרומם.
ב. שקיעה בקוליס- בהרמה מהצד הבסיס של ההייליפט חצי מעל הקוליס- והוא ייפול פנימה. אז חייבים להרים מקדימה/ אחורה- וזה לא תמיד הפתרון המתאים.
ג. אי אפשר לעבוד עם הייליפט בשפ"צ.
ד. חילוץ רכב ללא הכנות היקפיות (אפילו בסופתי- אפשר להרים רק מהפגושים, כי אין מגיני סף/ מדרגות) בעייתײ.

לגבי המחיר- אם היה יותר זול- הייתי מזמין. עכשיו.

לגבי ה"ג'קליפט"- נו... כן... מוצר טוב מאד אבל.... עולה פי 2 מהייליפט ועושה אותו דבר. נכון, שוקל פחות, תופס פחות מקום, לא צריך שימון וכו'. בקיצור- לא בשבילי, אבל בהחלט יש קהל- אלה שאין להם מקום, לא רוצים לשפוך שמן על משהו שאח"כ נכנס לבגז' המרופד בשטיחים, ולא בא להם להרים 13 ק"ג.

ולאבירם ורמי- בהצלחה!

אסף.

חנן א.
04-12-03, 17:18
ב. שקיעה בקוליס- בהרמה מהצד הבסיס של ההייליפט חצי מעל הקוליס- והוא ייפול פנימה. אז חייבים להרים מקדימה/ אחורה- וזה לא תמיד הפתרון המתאים.

הבסיס של ההיליפט שלי מחובר בדרך קבע למפזר לחץ שהוא בעצם אחד הבזנ"טים שמשמשים לעוגן לכננת, ולכן הוא מגשר על שני צידי הקוליס והבעייה שהזכרת לא קיימת אצלי.

אבירם ברקאי
10-12-03, 00:44
חברים שלום,
זה עתה נרשמתי לאתר שלכם (מודה ומתוודה שלא ידעתי על קיומו עד עצם היום הזה - אבל גם על ג'יפ טריפ שמעתי רק לפני כחצי שנה).
קראתי בעיון את כל השרשור.
במקום להכביר מילים אסתפק בכמה משפטים קצרים (ונסו להאמין לי שאני כותב אותם במנותק מהמעורבות האישית שלי ב"דובון" -אך לא במנותק מניסיון 50 שנותי והשקפתי האישית).
ראשית, קצת "נימוסי שולחן" לא הזיקו אף פעם. לעניות דעתי שווה,כמעט תמיד, ללכת על קצות האצבעות: להתרחק מהצהרות "כן/לא שחור/ לבן". חריגה "מותרת" כשהדברים שקופים לחלוטין. זה לא המקרה של "דובון".
שנית, יש לי תחושה, ותקנו אותי אם אני טועה, שהמצו'איסטיות הישראלית מכתיבה לחלק מהג'יפאים דפוסי תגובה. בבחינת "אותי לא ייתפסו עם מוצר של כוסיות אני ג'יפאי אמיתי". ועל זה היתה סבתי החכמה אומרת: ביטחון עצמי מתבטא ביכולת לא להתלהם,לא להיות פסקני, לוותר, להודות בטעויות, להתנהג שונה ("כוסי" - תוספת שלי).
שלישית, המוצר מתאים לכולם.
רביעית, אתם מוזמנים לראות אותו. אני מודיע כאן, קבל אתר וקוראיו, כי השקה נוספת של "דובון" תערך תוך כשבועיים מהיום (תולדת עיסוקים אחרים של רמי שותפי ושלי). תאריך ופרטים באחריותי.
כל טוב,
אבירם

רכס חיים
10-12-03, 05:25
ברוך הבא לאוהלנו הצנוע. הקפה והספל מצד ימין . ולענין - אנו מצפים ממך להוסיף לדיון נתונים עיניניים שאין לנו אבל הם יוסיפו את המימד הטכני החסר, כלומר נתונים מספריים כגון -משקל עצמי נטו .אורך. נפח אחסנה, זמן הכנה במצבים שונים . עומס מותר ועומס להרס באם ניסיתם, זוויות עבודה מותרות. שטח מדרך בסיס מינימלי,שיטות הפעלה, יתרונות במצבים....והחשוב פרט אתה בשקיפות מלאה את החסרונות של הכלי. אין ספק שתרים את הכפפה ותשים בפורום את כל המספרים והנתונים הידועים לך כולל מחירים .

חנן א.
10-12-03, 09:07
אבירם, ברוך הבא לאתר ולפורום, ואני מקווה לראות אותך כאן גם בהקשרים אחרים.

יש לי תחושה, ותקנו אותי אם אני טועה, שהמצו'איסטיות הישראלית מכתיבה לחלק מהג'יפאים דפוסי תגובה.

אתה טועה. בצע כאן חיפוש על "ריבולברים" וגלה מהי קטילה אמיתית, כשזה דווקא מוצר שמכוון לג'יפאות אקסטרים, ל"מאצ'ואים" .
אז נכון, התיייחסתי בצורה הומוריסטית ל"כוסיות" , אבל אל תתבלבל, ההתייחסות האמיתית היא רצינית מאוד.

gluk
10-12-03, 11:47
אז ככה: לא יודע מה אם האחרים, אבל לי זה נראה מוצא מעניין, ששווה לנסות (או שלא, במחשבה שניה :D ), ואני דווקא כן עם ניסיוני הדל יחסית נתקלתי בכמה מצבים (ודווקא בחול, שמשום מה שכחו כאן), כאשר הרמת הגלגל הייתה חוסכת לי הרבה יותר מ-10 דקות! יותר מפעם אחת הסתבר לי, שגם לוואנדורה יש מהלך מתלה לא מבוטל כאשר מרימים אותה מקדימה!

ובטח ובטח אני רחוק מלחשוב במושגים "כוסית" או "לא כוסית", את זה עברנו בגיל הילדות :wink:

מה שכן, לי אישית יש שתי בעיות חמורות עם המוצר: המחיר (אפילו שאני צריך רק "בסיסי, יש לי היי-ליפט), והבעיה החמורה ביותר שלי - אין לי חורים בגלגלים!!! על מה לעזעזל אני אמור לתפוס אותו???? :shock: :shock: :shock: חשבתי לחורר גלגל במכוון, אבל לא בא לי לפגוע באיזון, חוזק ועוד שד יודע במה (ויתקנו אותי אנשי הנדסה כאן אם אני טועה)

אז, נכון לעכשיו אני עובד (במיגבלת הזמן הפנוי שאין לי) על הפתרון כלשהו, אבל בינתיים, משהו כזה מה-זה "לא היה מזיק" לי!

ובכל מיקרה, אני אגב לא בטוח, שבענף הג'יפאות בכלל מתאים מושג "כידאיות כלכלית", שכן מראש לא כלכלי להחזיק אוטו גדול זולל דלק רק בשביל להשתעשע קצת פעם בשבוע, הרבה יותר קל לקנות מזדה לנטיס אפורה ולנסוע איתה לעבודה :)

ככה שהכל יחסי, וניתן לשיקול של "הקונה". ושוב, לא נראה לי, שיש כאן עניין של "כוסיות", "קול" או "לא קול", אלא רק שיקול כלכלי רגעי...

gluk
10-12-03, 11:50
מוצא=מוצר, כמובן :oops:

אבירם ברקאי
10-12-03, 19:57
חיים שלום,
מבטיח להתייחס לכל שאלותיך - ושאלות האחרים - כאשר ניפגש, בהשקה המיוחדת שאנחנו מארגנים עבור הג'יפאים. אפרט הכל, כולל חסרונות (לשמחתי כמעט ואין כאלו במכשיר).
מועד ההשקה -25/12 יום ה', בשעה 14:00, במושב בית הלוי, אצל רמי לוי.
הרשמה ופרטים דרכי, או דרך רמי (אנחנו חייבים להגביל את כמות המשתתפים באירוע עד 60 אורחים).
אבירם: 09-7495044, 054-656250
רמי: 09-8988689, 050-386935

חנן,
תודה על ה"ברוך הבא". אשמח מאוד לתרום לאתר, ככל שניסיוני וידיעותי יאפשרו זאת.
אבירם

גיא
10-12-03, 23:51
אני הייתי בהדגמה באלון הגליל.

אני גם לא חצי מומחה משאר הניכבדים בדיון הזה.

ויש לי בכל זאת שתי דעות.

1. זה יקר לי ( ולהרבה אחרים ) אפילו הייליפט לא הצלחתי לקנות...
2. יש לדעתי בעיה עם המכשיר כאשר האוטו בעליה או ירידה חזקה.

בשעת ההדגמה האוטו שלי עמד על רמפה ( כמו rti ) וכשניסיתי את זה אז עלה על דעתי שתחת לחץ על העיסק יחליק על המדרגות לכיוון הגבוה יותר.

עוד השגה היא שהמכשיר כבר מאוד ... אבל אין לי הייליפט אז אני לא יכול להשוות.

בכל מקרה, אני מאחל הרבה הצלחה לעושים במלאכה.

גיא.

רכס חיים
11-12-03, 02:23
אבירם , עזוב אותנו מיחצנות, שים הכל על השולחן , אנחנו נסתדר טוב עם המספרים שתתן.

אבירם ברקאי
11-12-03, 19:16
חיים שלום,
כשהרעיון הבסיסי של הדובון קרם עוור וגידים פניתי ל'ארן' בקיסריה שבצעו עבורי אנליזה של הכוחות הפועלים, בכל המישורים.
הרעיון כמובן היה לקבל אופטימיזציה של כוחות - איזה מעשה מרכבה בין חלקי הדובון הוא השילוב הנכון - כזה שיאפשר עבודה יעילה/טחה ובו בזמן ישמור על עומסים מוקטנים ככל הניתן. ז"א: מהו האורך המתאים של זרוע הדחיקה של הדובון, מה המפתח הנכון בין הרצועות לזרוע הדחיקה, מהי זווית העבודה המומלצת בין זרוע הדחיקה והמישור ועוד.
את הנתונים שהתקבלו ערבלנו הלוך ושוב מול שני משתנים: משקל רכב ומפשק סרנים. בסופו של תהליך ארוך (ויקר) התקבלה המלצה שיושמה במלואה בדובון הנוכחי.

אליך גיא: כג'יפאי וותיק אנא האר את עיני מתי בפעם האחרונה נזקקת לחילוץ עצמי בעלייה, או ירידה? למיטב ידיעתי הרכב, ולו רק מכוח הגרביטציה, עושה את הדברים בכוחות עצמו (לא תמיד במהירות ובכיוון הנכון...) וברצינות: אם במהלך עליה, או ירידה, הרכב נכנס לשיפוע צד בלתי שגרתי ה"דובון המושלם" יודע לטפל בכך (גם אם ב"תוספת מחיר" של עבודת הכנה קלה לבסיסו).
לגבי המשקל - אתה צודק. האב טיפוס שהיה בהדגמה חוזק, באופן זמני, על ידי פרופיל מלא וכבד. הדגמים שיצאו מפס הייצור שונו במידותיהם ובצורת החיזוק שלהם באופן שלא נזדקק לחיזוק המלא כתוצאה מכך פחת משקלם באופן ניכר.
ולכל החברים: אני הרמתי את הכפפה מה אתכם? נשמח לארח אתכם ביום ה' 25/12 זה דורש שתרשמו.
גילוי נאות: כמובן שמעבר לשאלות, תשובות, תהיות וקושיות האירוע הוא שיווקי/מכירתי ובכוונתנו - מול דרישה הולכת וגוברת של ג'יפאים - למכור מוצרים ביום זה (יום המכירה הראשון לשוק הפרטי). ועוד לידיעתכם: יובל, מנהל אתר ג'יפטריפ, עומד להודיע על האירוע באתר שלו. ז"א שלא רק מהנדסים וממציאים יהיו שם אלא גם המון רב (עד 60 איש) של ג'יפאים "סטנדרטים" בתכלית...
כל טוב,
אבירם

זאביק
11-12-03, 19:42
ולכל החברים: אני הרמתי את הכפפה מה אתכם? נשמח לארח אתכם ביום ה' 25/12 זה דורש שתרשמו.
אבירם

אנחנו אנשים עובדים . . . .
חמישי צהריים, גם אם זה 2 ק"מ מהבית, זה עדיין 30 ק"מ מהעבודה :cry: :cry:

רכס חיים
12-12-03, 06:50
תודה על התגובה , אבל לא ראינו מספרים - וזה הדבר היחיד שאנחנו מבינים בפורום. אנו עדיין ממתינים להם כאן. { הקפה מתקרר}

גיא
12-12-03, 11:57
אבירם ידידי.

1. אני לא ג'יפאי ותיק .... נהפוך הוא ! אני רק 4 שנים ברכב 4 גלגלי ועוד 6 לפני זה על דו גלגלי .... ( זה לא הרבה אצלי וזה בטח לא הרבה אצלך :) )
2. למיטב הבנתי המכשיר פונה גם להדיוטות עם אפס נסיון / הרבה כסף / אפס ידע ....
3. כבר קרה לי ולא פעם אחת שצריכים להחליף גלגל למשל באמצע עליה / ירידה
4. אני מאמין שהמחיר שלכם אולי מוצדק / נכון / הגיוני / מתאים / וכו' .. אבל גבוה מידי בשבילי בסדר העדיפויות שלי כיום.
5. אם זה קל יותר, מה טוב :D

גיא
12-12-03, 12:01
אופס .. ברח לי.

יש גם מיקרים בהם גלגל נופל בתוך קוליס או בור של סחך בעליה / ירידה בהם אי אפשר לזוז לא קדימה ולא אחורה ונידרשת הרמת של גלגל על מנת למלא אבנים או משהו בבור.

גיא.

נמרוד
12-12-03, 12:29
תודה על התגובה , אבל לא ראינו מספרים - וזה הדבר היחיד שאנחנו מבינים בפורום. אנו עדיין ממתינים להם כאן. { הקפה מתקרר}

איזה מספרים בדיוק אתה רוצה לראות... המוצר הזה הוא לא על מספרים. בהנחה שהמבנה והרצועות חזקות ולא יקרעו (וזו הנחה סבירה מאד לאור התמונות).

הדובון עצמו נראה לי כמאריך להיליפט, עם שתי תכונות:
א. מאפשר חיבור נוח לגלגל.
ב. מרחיק משמעותית את ההיליפט מגוף הרכב.
http://www.jeeptrip.com/img_srv/dubon150-2.jpg

בתכונה ב' הוא שונה מהמוצר המקביל של היליפט ועולה עליו, וזה יכול להיות חשוב בנסיבות מסוימות ובעיקר עם כלי רכב מסוימים. בסיקס שלי זה פחות משנה, כי הגלגל בולט החוצר מהכנפיים בכל מקרה. בפג'רו קינג עם כנף גבוהה ומנופחת, זה כנראה חשוב.

הג'ק-ליפט -
http://www.jeeptrip.com/upload/1g4ptqjz-2.jpg
כאן אני לא מבין מה היתרונות. אם זה מקביל בביצועים להיליפט, זה חייב להיות באותו אורך פחות או יותר, ואם זה באותו אורך, אז למה זה פשוט יותר לאחסנה? בתמונה נראה שהוא דווקא יותר קצר - מי שאין לו מקום להיליפט של 48 אינץ', תמיד היה יכול לקנות דגם יותר קצר... ואם זה יעמוד באותם עומסים, זה חייב להיות באותו משקל פחות או יותר. זה בדיוק כמו הילפט, עמוד ברזל מוצק שעליו מולבש מנגנון הרמה כלשהו. לפי התמונות בלבד, העמוד של הג'ק-ליפט נראה פחות מסיבי מהיליפט, ולכן כנראה שוקל פחות - ויעמוד גם בעומסים נמוכים יותר. בקטע הזה אין קיצורי דרך ואין ארוחות חינם...

עד כאן לגבי המוצרים, כאמור יש גבול ליכולת ההתרשמות הוירטואלית. אני אשתדל לפנות את אחה"צ המדובר ולהגיע להשקה, במידה ויתאפשר לי ארשם במהלך שבוע הבא.

asafk
12-12-03, 12:48
נמרוד, גם הג'יפ שלך, בו הגלגלים בולטים מהבודי, יכול להיעזר בדובון בשפ"ץ. במקרה כזה הבודי נמצא מעל הגלגל, ועד היום לא היתה שום דרך טובה להרים את הרכב בכזו סיטואציה.

אסף.

איציק - 4X6ZH
17-12-03, 09:42
קראתי קראתי דיון רציני ומכובד .
לדעתי ממבט עין בלבד יש לדובון מקום מכובד ברשימת כלי החילוץ .וכל אחד יעשה לעצמו חושבים עד כמה הוא צריך \ מסוגל \ יכול לתפעל כלי כזה . ואין למחיר הכלי כל קשר ליכולות שלו .
איציק

זאביק
17-12-03, 10:39
לדעתי ממבט עין בלבד יש לדובון מקום מכובד ברשימת כלי החילוץ .וכל אחד יעשה לעצמו חושבים עד כמה הוא צריך \ מסוגל \ יכול לתפעל כלי כזה . ואין למחיר הכלי כל קשר ליכולות שלו . איציק

זאת בדיוק מהות הדיון.
יחס עלות/תועלת.

אין ספק שיש לכלי יכולות מעבר להי-ליפט רגיל ( + מתלה גלגל שלו)
אין ספק (לפחות מה שהצלחתי להבחין ויזואלית) שהוא באיכות גבוהה.

השאלה היא איפה היתרון המוחלט שלו, שאין לו תחליפים,
או האם הוא מחליף בצורה מוחלטת את המקביל לו (הי-ליפט) כך שאני יכול לבחור רק אחד משניהם, ובאיזו עלות

אבירם ברקאי
18-12-03, 22:13
זאביק שלום,
ראשית אתה מוזמן להשקה המיוחדת ביום חמישי 14:00 במושב בית הלוי אצל רמי לוי. תשובות יינתנו לכל השאלות. ומה שלא נדע נברר ונחזור עם תשובות.
אתייחס כאן לנושא הג'ק-ליפט כתחליף להי-ליפט.
יתרונות ההי-ליפט:
1. כשהוא עובד - ולא תקוע ... - תפעולו נעשה בלג אחד. בתרחיש הדורש הרמה ארוכת טווח ימצא עצמו מפעיל הג'קליפט נזקק לשני לגים של עבודה - עוד דקה-שתיים לזמן החילוץ הכללי.
2. כרגע יש להי-ליפט יתרןן גובה של כ-15 ס"מ על הג'ק-ליפט (כשתוכנן הג'קליפט בדקתי את ההי-ליפט הישן, שלי ושל חברים, והסתבר לנו כי לא נדרשנו לעבודה בגובה של מעל 90 ס"מ. O.K בדיוק מחר נצטרך. מרפי אני יודע. עדיין, הסיכוי הנמוך הזה הביא אותנו להחלטה לחסוך בגובה המכשיר ועל ידי כך לייעל את אחסונו ולהקטין במשקלו).
3. ההי-ליפט זול יותר (כשנגיע גם אנחנו לפס ייצור כמו ההי-ליפט מן הסתם נוכל להוזיל את הג'ק-ליפט. תזכורת: עד לפני מספר שנים נמכר הי-ליפט בישראל במחיר דומה לזה שבו יימכר הג'ק-ליפט).
יתרונות הג'קליפט:
1. קל יותר.
2. נוח יותר לאחסון.
3. בטיחותי יותר (מכיוון שמופעל עם ג'ק הידראולי המפעיל לא נמצא בסכנת שבירת אברים בעת תפעול ההורדה).
4.לא זקוק כמעט לאחזקה שוטפת (בגין מיעוט חלקי מנגנון העלולים לסרב לשתף פעולה בגין בוץ, חול, מים ויתר תופעות שכיחות של שטח. ראה מקרה הי-ליפט ).
5. לא נתקע בעת התפעול (ראה הי-ליפט הנוטה להיתקע בעת פעולת ההורדה).
6. מגדיל בצורה משמעותית את נוחות ההפעלה בעת חילוץ משקיעה דרמטית (כזכור לך מוט ההפעלה של ההי-ליפט צריך להידרך בזווית של כ-20 מעלות מתחת למישור. דורש הרבה פעמים חפירה מסיבית של פני הקרקע על מנת לאפשר לידית להיכנס לפעולה (מאוד לא נוח בבוץ !!!). ג'קליפט? בגלל מגש העבודה שלו לא מכיר את הבעייה הנ"ל.
7. לאיסטניסטים נראה לי שהג'ק-ליפט גם יותר יפה . טעם וריח אתם יודעים.
ושוב כולם מוזמנים להדגמה ביום חמישי.
כל טוב,
אבירם

אריה פאהן
19-12-03, 11:29
אבירם שלום
אם הייתי היום חושב להתחיל לתכנן מוצר הרמה הנלווה למוצר קיים ,הייתי הולך על מוצר המשלים לליבר ולא להייליפט , רעיון המוצר שלכם דווקא בשינוי נראה משלים טוב לליבר
יתרונות תפעול ליבר לעומת ההיליפט-
קלות התפעול
שטח איכסון- הליבר מאוחסן כמעט מחצית מאורכו כאשר הוא פתוח,
מהירות עבודה
אפשרות לתחילת הרמה גם מהרגלית התחתונה וגם מראש המכשיר
בטיחות
אולי תחשבו בעתיד על התאמה גם לליבר
אגב הליבר כמות שהוא אינו נח לתפעול בחילוץ

אבירם ברקאי
19-12-03, 12:22
אריה שלום,
הליבר אומנם קיים אבל באופן כמעט וירטואלי: לא כמוצר מדף בישראל וממש לא כבחירתם הטבעית של הג'יפאים. עובדה.
יתר על כן הוא אומנם אינו נוח כל כך בחילוץ מה שאולי מסביר, חלקית, את העובדות שלמעלה.
תודה.
כל טוב,
אבירם

ועוד תוספת ליתרונות הג'ק ליפט על פני ההי-ליפט, שנשמטה ממני בתגובתי הקודמת:
לא פעם אתם מוצאים עצמכם במצב שאינו מאפשר עבודה ממסגרת הרכב וכלפי חוץ(שיח ענק/תלולית חול/סלע/מצוק).במקרה כאלה ההי-ליפט מנוטרל. ג'ק-ליפט? בגלל הפעלתו באמצעות מגש וג'ק הידראולי מאפשר המכשיר הפעלה מ-3 כיוונים (270 מעלות).
אבירם

נמרוד
07-01-04, 09:30
עדכון -

תודה לאבירם ולרמי שהעמידו ערכת "דובון מושלם" למבחן... להלן תמונות אחדות. הדוגמן הוא הלנדרובר 90 של עמי, הדוגמנית - יונית5, עוזרות ברקע - צחי, אריק2, דינו. :lol:

http://www.jeepolog.com/ext_images/dubon3.jpg

http://www.jeepolog.com/ext_images/dubon5.jpg

http://www.jeepolog.com/ext_images/dubon7.jpg

http://www.jeepolog.com/ext_images/dubon6.jpg

http://www.jeepolog.com/ext_images/dubon4.jpg

http://www.jeepolog.com/ext_images/dubon1.jpg

http://www.jeepolog.com/ext_images/dubon2.jpg

כמה נקודות מנקודת המבט שלי:

* המחיר הוא מחיר עלות +/-. המוצר מורכב מעשרות חלקים בעבודת יד מדויקת ואיכותית. בכל מה שקשור לחוזק ועמידות - אמת בפרסום.

* זרוע הדובון עצמה עושה את העבודה. יש בעייה מסויימת בהתאמה לצמיגים גדולים עם דופן שבולטת משמעותית מעבר לשפת החישוק - כמו שנראה בתמונות. עם חישוקים וצמיגים במידות מקוריות יותר, על טנדר/רכב שטח מודרני, זה עובד היטב, כמו שראינו בהדגמה.

* הג'ק-ליפט - בנוי היטב, בטיחותי והכל, בהחלט תחליף הייליפט מבחינה פונקציונאלית. אבל - מסורבל ואיטי לתפעול משמעותית ביחס להיליפט. השתמשנו בג'ק הידראולי סטנדרטי, ונדרשו 6 פעולות כדי להפעיל את כל מהלך הג'קליפט. כל פעולה כוללת את נעילת הג'קליפט, הרמת הפלטה התחתונה לגובה המתאים, סגירת הג'ק ביד, הכנסת הג'ק, סגירת חופשים, הרמה,----------> כל זה עד 6 פעמים. בהורדה כנ"ל, אבל הפוך - פמפום הג'ק לפתיחה מקסימלית, התקנה בג'קליפט, הורדה מבוקרת על ידי הבורג של הג'ק... הבנתם את הרעיון. שימוש בג'ק עם פעולה ארוכה יותר כמו הבורגיים של טויוטות עדיף. העסק בטיחותי, אם כי בדיוק כמו היליפט דורש הבנה ומשמעת מסוימת.

* הוראות הפעלה מפורטות מגיעות עם הערכה.

* כל העסק מושקע ברמה גבוהה ביותר, החל בהנדסה וכלה בארוע ההשקה עם תחנות מסודרות שבכל אחת כלי רכב תקוע בפוזה אחרת.

איציק - 4X6ZH
07-01-04, 11:24
לפני כמה ימים קיבלתי לשימוש כלי (אביזר) מאד מענין .הכלי הוא יצור מקומי של אחד מחברנו . למעשה מוט המתחבר על שן ההרמה
של HI LIFT נצמד לגנט ומתחזק לגנט על ידי שרשרת המושחלת דרך חורי הגנט .
( דומה מאד לדובון בקטע הזה ) .
לצורך הרמה משתמשים ב HI LIFT אין כל מגבלה של גובה אין מגבלת מהלך מיתלה
אין מגבלת מרחק מקיר ( במידה ויש ) ניתן להפעיל את HI LIFT לאורך הרכב או לרוחב לפי הצורך .
מתאים לכל רכב אינו מחייב מדרגות צד או פגושים מחוזקים .
יכול לעבוד גם על רכב קל ללא כל בעיה .
למי שיש HI LIFT בתוספת זולה ביותר כ 250 שח ויש לו מערכת מושלמת .
אני מקווה להעלות תמונות בערב .
איציק

רכס חיים
07-01-04, 18:14
עכשו שוכנעתי סופית - להשאר עם הליבר.

יוני5
07-01-04, 22:19
סליחה על הבורות, אבל מה זה ליבר?

(נא לא להסתלבט, כפי שנמרוד ציין אני "הדוגמנית" ומכיוון שראיתם בתמונות שאני בהיר שיער, אז מותר לי להיות בלונדינית על כל המשמעויות: סקסית, נחשקת ו.....מטומטמת).

:roll: (אין סמיילי של דיווה יפיפיה תואם לי
)
יוני5

asafk
07-01-04, 22:44
http://www.jeeptrip.com/upload/gqfaoj1p-2.jpg

הנה התחלנו...
אני לא זוכר עם מי התערבתי שתוך מקסימום חודש מההשקה יהיה חיקוי זול... אז זכיתי.

איציק,
זה בהחלט נראה כמו חיקוי לדובון. הערה קטנה- מחובר לגלגל במקום לא נכון (השרשרת בחלק העליון של הגלגל- לא טוב). פחות "חומר" באופן משמעותי מאשר בדובון- הייתכן שהמוצר חלש יותר?

אסף.

ד ו ר ו ן
07-01-04, 22:45
אתה מכיר מן עמוד כזה עם מנואלה שיש ביצול של עגלות?
כזה שאפשר להעמיד את העגלה איתו בלי שהחלק הקדמי שלה סרוח על הריצפה?
אז זה כזה, רק הרבה יותר מאסיבי שיכול להרים הרבה וניתן להעביר אותו מרכב לרכב,או במקרה הנוץ יותר מעגלה לעגלה.
אפשר להכניס אותו מתחת למה שרוצים להרים,לידו(יש זיז בולט הצידה כמו המדרגה של ההייליפט), ואפשר גם למשוך איתו.
חסרונות?
שוקל הרבה, מסורבל ולא אמין יותר מאשר הייליפט בתנאי שימוש זהים.
היתרון,כשהו עובד הוא בטיחותי יותר, חיים שם כאן איזה דיון על זה פעם.

זאביק
08-01-04, 09:18
הדיון על ליבר
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1733&highlight=%EC%E9%E1 %F8

חנן א.
09-01-04, 00:46
בשמו של אריה פהאן שלא הסתדר עם הוספת תמונה לפורום, אז הנה ליבר:

http://imgsrv.pic4u.co.il/39ae9fe0599227014943558c53969e00030000.a spx

כ1500 ש"ח בכל-בו לגן במושב נחלים.

רכס חיים
09-01-04, 03:05
1500 שקל זה כפול ממחיר סביר, צריך לבדוק בחנויות לציוד תעשייתי ,הרי זה כלי עבודה יומיומי. חוץ מזה הכלי שבתמונה לא עבר התאמה לחילוץ רכב. בקרוב אשים תמונות של שיפצור כזה.

אריה פאהן
09-01-04, 16:12
אומנם קניתי אותם לפני מס' שנים ,אבל נדמה לי שהמחיר נע בסביבות 500 -+ ש"ח לליבר 5 טון כמו בתמונה,כיוון שאין פה הרבה חלקים נעים אלא פשטות של ידית שבסיבוב לצד אחד מרימה בסיבוב לצד שני מורידה,נראה לי שעם מתקן עזר להרחקה מהגיפ זה יכול להיות מתקן מעניין,
החסרון העיקרי הוא המשקל בסביבות 20 ק"ג

רכס חיים
09-01-04, 18:12
בניתי מתקן להרחקה מהג'יפ , הוא עוד לא סופי , אבל עושה בינתיים את העבודה.

נמרוד
11-01-04, 12:35
אני חייב ליוני הסבר על העקרון שמאחורי הדובון... מה לעשות, דוגמנית בלונדינית או לא???

קודם כל, אפשר להכניס את שן ההיליפט מתחת לשפת החישוק ולהרים, בדיוק כמו מתחת לפגוש או מדרגת צד. אבל מה קורה כשרוצים להרחיק את עמוד ההיליפט מהרכב, מכל מיני סיבות? בוא נראה איף אפשר לעשות את זה:

אפשרות ראשונה היא פשוט להניח קורה על שן ההיליפט ומתחת לשפת החישוק...

http://www.jeepolog.com/ext_images/dub_principle3.jpg

ברור שזה לא יעבוד, הקורה פשוט תיפול. וגם בעולם ללא כוח משיכה, ברגע שנתחיל להפעיל כוח - שקול הכוחות (החיצים האדומים) פשוט יסובב את הקורה.

אוקי, אומרת יוני, בוא נרתך את הקורה לשן ההיליפט - או במילים אחרות נאריך את השן:
http://www.jeepolog.com/ext_images/dub_principle2.jpg

זה יעבוד. אבל השן עובדת בכפיפה. מומנטים גדולים מאד מתפתחים בתוכה ורוצים לשבור אותה לשניים. כל עוד השן קצרה ובעלת חתך גדול מאד ביחס לאורכה, זה עובד. עם נרתך אליה הארכה משמעותית, קורת ההארכה תשבר! מהר מאד. לחלופין, אם הקורה חזקה מאד, עמוד ההיליפט עצמו יתכופף (בהנחה שהוא מחובר קשיח לאדמה), ובמציאות - ההיליפט פשוט יפול.

אז מה כן יעבוד? משולש של כוחות:
http://www.jeepolog.com/ext_images/dub_principle4.jpg

הקורה מונחת על שן ההיליפט. חבל/רצועה/מיתר נוספים מחברים בין הקורה, לבין נקודה נמוכה יותר על החישוק. נוצר כאן משולש, שבו יש כוח מתיחה טהור (בחבל הירוק) וכוח לחיצה טהור בקורה. הצלע השלישית היא החישוק עצמו. משולש הוא המבנה הטבעי החזק ביותר, לא סתם בונים מסבכים ממשולשים על גבי משולשים... שלושת נקודות החיבור הן "חופשיות" לא צריך לרתך אותם, בצלעות המשולש יש רק כוחות לחיצה ומתיחה פשוטים, אין כפיפה בכלל. והעסק עובד - אני חושב שהתמונה מסבירה יותר טוב מים המילים...

זה העקרון של הדובון. יש שתי שכלולים עקרוניים נוספים. אחד, הקורה העליונה כן צריכה להיות בעלת פרופיל חזק, אבל לא בגלל כפיפה, אלא בשביל לעמוד בפני קריסה - דרישה הרבה פחות מחמירה במקרה זה (הפרופיל של הדובון אגב הוא "אוברקיל" רציני ביותר). שניים, במקום להסתפק ברצועה אחת באותו המישור של הקורה, שתי רצועות. זו הרחבה של עקרון המשולש לפירמידה שמורכבת מ4 משולשים, וזה נותן יציבות רבה יותר. עם כי עדיין, קורה+רצועה אחת בהחלט יעשו את העבודה.

אסף - אני לא בטוח שיש כאן העתקה. אולי מוש כן ראה את הרעיון בספר החילוצים, אולי ראה אותו במקום אחר, אולי חשב עליו בעצמו. זה מסוג הרעיונות הבסיסיים ש"הומצאו" ויומצאו ספונטנית עוד פעם ועוד פעם. אני בטוח במליון אחוז שאלתורים כמו של מוש קיימים בבאגאז'ים של ג'יפאים יצירתיים ברחבי העולם. חיפוש באינטרנט לאו דווקא יעלה עליהם, תחשוב על איזה פיראט בקליפורניה שחושב שהוא המציא משהו דומה - מה הסיכוי שהוא יתקל בשרשור הזה בפורום איזוטרי של ישראלים גם אם יחפש?

אגב, האלתור של מוש (שאיציק מתייחס אליו) מאד אלגנטי בעיני. אני מוריד את הכובע. בדיוק חצי שעה עבודה וכל מסגר חובב מייצר כזה דבר. עלות חומרים אפס עגול.

gluk
11-01-04, 12:35
האמת, מזמן חשבתי ליבנות לעצמי משהו דומה, בסה"כ לא כלי מסובך מדי, אבל כאמור, עוד לא מצאתי פתרון סופי לג'אנט שלי (כאמור, ללא חורים) :( :( :( ושוב, הצעצוע נראה לי מאד מועיל בעת שקיעה, הייתי "מת" לנסות (או שלא, בעצם? :shock: ).

eran4x4
11-01-04, 13:28
כפתרון לגלוק ושאר מוגבלי היציאות והכניסות (חסרי החורים).

מה דעתכם רצועה\שרשרת שעוטפת את הגלגל בצורה מאוזנת ועוברת תחת הסרן?

אם רוצים ללכת עם זה הלאה אפשר שרשרת שעותפת את הסרן מאחורי הגלגל עוברת לליפני הגלגל משני צדדיו בגובה שליש הגלגל מהקרקע אם שני "מיתרים" אחד מתחת לסרן ואחד מלפני הגלגל ששומרים על הרצועה במקום.

eran4x4
11-01-04, 13:32
בכדי לנסות להסביר את כוונתי, החבל הירוק בשרטוט האחרון של נמרוד חובק את הגלגל בגובה של כשליש גלגל מהקרקע (עובר מאחורי הגלגל בגובה שליש והולך קדימה על סוליות הגלגל ומשם ממשיך כמו הציור של נימרוד לכיוון ההיליפט).

זאביק
11-01-04, 13:34

אם רוצים ללכת עם זה הלאה אפשר שרשרת שעותפת את הסרן מאחורי הגלגל עוברת לליפני הגלגל משני צדדיו בגובה שליש הגלגל מהקרקע אם שני "מיתרים" אחד מתחת לסרן ואחד מלפני הגלגל ששומרים על הרצועה במקום.

יש עם זה שתי בעיות:
1) כאשר אתה שקוע (בייחוד בבוץ) זה יהיה לא פשוט להכניס משהו מתחת לגלגל כדי לעטוף את הגלגל.
2) במקרה של שתי שרשראות משני צידי הגלגל, אתה צריך משהו שימנע מהן לעלות על הגלגל כלפי מטה (אולי שרשרת שתחבר ביניהם מתחת לגלגל, ראה סעיף 1).

AvigdorAharon
11-01-04, 14:43
נמרוד,
בהמשך להסבר ה"מדהים", איך לדעתך מחברים את ההארכה לשן?
בנוסף, ראיתי שניתן להרים עם הייליפט גם כאשר ידית ההרמה מקבילה לרכב. איך במקרה כזה מתבצע החיבור לשן של ההייליפט?

תודה,
אביגדור.

נמרוד
11-01-04, 14:47
נמרוד,
בהמשך להסבר ה"מדהים", איך לדעתך מחברים את ההארכה לשן?
בנוסף, ראיתי שניתן להרים עם הייליפט גם כאשר ידית ההרמה מקבילה לרכב. איך במקרה כזה מתבצע החיבור לשן של ההייליפט?

תודה,
אביגדור.

אין חיבור. זרוע הדובון (או ה"מושון") מונחות על השן.

נמרוד
11-01-04, 14:53

ערן, אני חושב שאני מבין את כוונתך - בהחלט אפשרי. אני חושב שאפשר לאלתר עם רצועת גרירה של 3 מטר, להניח את מרכז הרצועה מעל הסרן מאחורי הגלגל, להוריד את שני הצדדים משני צידי הגלגל כמו שתיארת, לקשור את שני הצדדים באורך המתאים ולהניח את הקשר על שן ההיליפט - ואולי צריך לאבטח את שתי שלא יחליקו מצידי הגלגל, בעזרת איזשהו חבל קצר. אגב כל זה יכול לעבוד במגבלות גם בלי הקורה העליונה בכלל, אבל אז המרחק בין עמוד המגבהה לגלגל לא יוכל להיות גדול מדי.

AvigdorAharon
11-01-04, 15:10
רגע אז לא הבנתי:
מה מונע מבזרוע להחליק כמו בשרטוט הראשון שלך?
אין איזושהיא אבטחה?

אביגדור

נמרוד
11-01-04, 15:14
רגע אז לא הבנתי:
מה מונע מבזרוע להחליק כמו בשרטוט הראשון שלך?
אין איזושהיא אבטחה?

אביגדור

מבחינה תיאורטית, אין לזרוע שום סיבה להחליק...
http://www.jeepolog.com/ext_images/dub_principle4.jpg

שים לב לחיצים שמסמנים את כיווני הכוחות הפועלים על הקורה והרצועה. שקול הכוחות שלהם שפועל על השן הוא כלפי מטה------------> לוחץ על השן ומצמיד ( בכיוון האופקי הכוחות מבטלים זה את זה). בפועל יש סיכוי להחלקה, אבל בדיוק בשביל זה השן של ההיליפט מחורצת.

AvigdorAharon
11-01-04, 15:57
רק לודע שהבנתי נכון:
המוט האופקי (כחול בשרטוט) מונח על השן? בצידיי המוט מרתכים שתי אוזניים וקושרים את הרצועה לגלגל?

על פניו נראה פשוט מדי, לא?

אביגדור

נמרוד
11-01-04, 16:02
רק לודע שהבנתי נכון:
המוט האופקי (כחול בשרטוט) מונח על השן? בצידיי המוט מרתכים שתי אוזניים וקושרים את הרצועה לגלגל?

על פניו נראה פשוט מדי, לא?

אביגדור

כן, הבנת נכון.מה שחשוב זה ש"האוזניים", או נקודת החיבור של הרצועה/שרשרת/חבל למוט יהיו כמה שיותר קרובות לנקודה שמונחת על ההיליפט.

העקרון אכן פשוט מאד, ויש אינספור דרכים ליישם אותו, חלקן פשוטות מאד.

gluk
11-01-04, 16:52
וואללה, האמת שחשבתי על זה, רק שעוד לא ניסיתי, ואכן, יש בעיה להגיע מתחת לגלגל אם אתה שקוע...

eran4x4
11-01-04, 18:01
הרצועה\חבל יכולים להיות שם (מסביב לסרן) עוד לפני התקיעה.
מאובטחים לשלדה או לבודי מעל הגלגל.

ניתן להמשיך לגלגל את הרעיון, לדוגמה קצה אחד קצר עם טבעת בקצה, קצה שני ארוך יותר, את הארןך משחילים בטבעת של הקצר, כך שהחבל "ננעל" מסביב לגלגל ולא "מטפס" למעלה ובורח.
לכיוון ההיליפט עולים רק עם מיתר אחד.

חנן א.
11-01-04, 18:11
אנחנו לא קצת גולשים? :)

בזמן שהמצאתם את כל חיקויי הדובון למיניהם כבר הייתם יכולים לבנות מדרגות צד, לעבוד עם ההיי-ליפט הישן והטוב ולהיחלץ פעמיים.
אתם ממש בטוחים שאתם רוצים להתעסק עם הגלגל כשהוא מתחת לחצי מטר בוץ?

או שמא עדיף קודם להרים את הרכב עם הייליפט ואז לקשור רצועות, דובונים, מושונים, שרשראות ואביזרי סאדו-מאזו-האבקות-בבוץ אחרים, כשהגלגל כבר לא בבוץ, להוריד את ההיליפט ואז להרים את הרכב מהגלגל לצורך חילוץ ? :wink:

gluk
12-01-04, 12:02
חנן, צודק כרגיל, אבל: דבר ראשון- אני אישית, ותהרוג אותי, חושש שמדרגות צד יקטינו לי זווית גישה. זה דבר ראשון. דבר שני: לא יודע, בחיי, איפה אתפוס אותן... דבר שלישי- עלות, וזה לא עד כדי כך זניח!

ובנוסף, ואחרי שכבר הרכבנו מדרגות, והעלינו את האוטו עם היי ליפט, גלגל עדיין נשאר למטע בגלל מהלך מתלה, ועדיין יש צורך להרים גלגל, וזה עוד חתיכת מהלך הרמה מהצד וחבל...מניסיון, כאשר הרמתי אוטו מקדימה (טמבון ברזל) כמעט פול מהלך של היי ליפט, גלגל נשאר בחול. וזה עם מהלך שלי! :shock: ככה שמה שלא תעשה ואיך שלא תעשה, להרים גלגל ישירות עדיף!!! זהו, ככה שעדיין יש צורך בדובון, או חיקויים, או מה שזה לא יהיה... ואני עדיין אוכל אותה, אבל מקווה שלא להרבה זמן :twisted:

רכס חיים
20-01-04, 03:28
http://www.rehasim.co.il/vaz/ בתמונות שיש באתר ממספר 137 עד 148 ניתן לראות הרמת גלגל ישירה מבלי להיות בוגר הטכניון. עלות כל המתקן שגם מחליף את ההי-ליפט כ-700 שקל , יד-שניה כולל בנית אביזר קונזולי, שהתכנית שלו גם כאן באתר. אשמח לשמוע דעות בנושא, או הצעות לשיפורים.

-->