PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי תיקון מנוע בנזין של מסור שרשרת

landrover
07-11-06, 22:13
אהלן ,

יש לי מסור שרשרת לניסור עצים ,
עם מנוע בנזין - כזה שמקבל תערובת של דלק ושמן בפתח אחד, ושום דבר חוץ מזה ...
יש לו מתג ON/OFF וצ'וק

תמיד היה קשה להניע אותו , ובפעמים האחרונות שהשתמשתי בו זה ניהיה בילתי אפשרי.

הוא לא "תופס" - כלומר שמושכים בחוט , אין את הפיצוץ ההתחלתי בתא השריפה ...

חשבתי לפתוח אותו ולנסות לתקן ...
יש למישהו הצעות מאיפה להתחיל ,
מה לבדוק וכו'

תודה !!!
אמיר.

elitkh
07-11-06, 23:09
למה אתה קורא "לא תופס"? המנוע מסתובב כשאתה מושך בחוט? אם כן פרק את הפלאג ותבדוק אם יש ניצוץ. אם כן -יש פילטר דלק בתוך מיכל הדלק-צריך להחליף. נקה פילטר אויר. רסס קצת חומר ניקוי קרבורטור ונסה להניע שנית. אם לא מניע יש לך ככל הנראה בעיה בקרבורטור או שהמנוע עצמו גמור(נדיר-אלא אם כן השתמשת בבנזין רגיל ולא בתערובת). כדי לומר לך איך לטפל בקרבורטור אני צריך לדעת באיזה כלי מדובר אבל סביר להניח שצריך להחליף שם את הדיאפרגמה.
אם אתה מאזור המרכז קפוץ למאיר מטכנומוטור והוא כבר יתקן לך את זה (בתשלום כמובן) הטלפון שלו : 0505531643
בהצלחה
אלי

landrover
07-11-06, 23:49
המנוע מסתובב כשאני מושך בחוט - יש את ההתנגדות שצריכה להיות ...

כניראה פלג באמת - אני אפרק - ואראה ...

זאביק
07-11-06, 23:50
יש למישהו הצעות מאיפה להתחיל ,

תחליף פלאג. עולה 25 ש"ח בערך.
רוה הבעיות כמו שאתה מתאר נובעות מזה.
((משום מה אם לא מניעים הרבה זמן, הפלאג "הולך". וזה מכשיר שמניעים אותו רק כל שבועיים שולשה, וגם זה רק אם אתה משקיען 8-) )

landrover
08-11-06, 21:37
OK

מתקדמים הלאה ...
פירקתי המסור,
הוצאתי את הפלאג,

http://img455.imageshack.us/img455/708/plugiy6.th.jpg (http://img455.imageshack.us/my.php?image=plugiy6.jpg)

הכיתוב עליו :
CHAMPION RCJ8Y
MADE IN USA
336///kj///

זה פלאג רגיל שאני יכול למצוא בחנות כמו אוטודיפו למשל ?
יש מקום מומלץ אחר ?

(אני לא מתמצא כלכך בפלאגים , התעסקתי עד היום רק בדיזל)

תודה !

אמיר.

kd2
08-11-06, 21:45
בחנויות גינון או אופנועים יש פלאגים למנועי 20 עד 50 סמ"ק...
של 50 יותר גדולים - מתחת ל50 זה ממש פלאג צעצוע וזה לא ממש משנה הדגם...כולם אותו דבר בדר"כ.

ניר ל
08-11-06, 22:15
הפלאג נראה בסדר גמור, נקה אותו קצת עם נייר מים או פצירת ציפרניים עדינה בין האלקטרודות, חבר למוליך מחוץ למנוע, תצמיד לגוף ובדוק אם יש ניצוץ כשאתה מושך בחוט. יש ניצוץ - חבר למנוע ונסה להניע, לא מניע - עבור הלאה.

חנן-ג'יפולוג
08-11-06, 22:45
לפני שאתה רץ להתעסק עם רכיבי מע' ההצתה, שפוך סמ"ק או שניים בנזין בתוך מסנן האוויר. אם הכלי מניע, אז תעבור לאיתור תקלה במע' הדלק.

landrover
09-11-06, 06:00
תודה !

חנן - שלחתי לך ה"פ ...

איציק - 4X6ZH
09-11-06, 07:50
התקלה הנפוצה במנועים האלה היא התגבשות משקעים במערכת הדלק
בדרך כלל הדיזה של מצוף הקרבורטור .
במנועי משור שבהם המאייד נמצא בכל מצב ( מבחינת זוית העבודה שלו ) הספקת הדלק מורכבת יותר .
לאחר גמר העבודה יש להוציא את כל הדלק מהמיכל ולאפשר למנוע לעבוד עד שהוא נכבה מחוסר דלק .
איציק

landrover
09-11-06, 12:37
טוב - אחרי שבדקתי - ניצוץ יש ...

נמשיך לכיוון מערכת הדלק ...תמונות מאוחר יותר ...

landrover
10-11-06, 00:31
הנה הקרבורטור שלו :

http://img65.imageshack.us/img65/811/sawyp1.jpg (http://imageshack.us)

אני רואה שלושה ברגים לכיוונון (בתמונה),
שניים מימין , עליון ותחתון
ואחד משמאל...

זה שמשמאל מגביל את המהלך של המצערת - ניראה לי שהוא קובע את מינימום כמות הדלק שניכנסת בסרק.

מישהו יכול להגיד למה השניים שמימין ?

landrover
10-11-06, 00:38
הבורג העליון (כיוון משתנה ולא קבוע)דרך אגב , מחובר למנוף שקובע את כמות האוויר שניכנסת(צ'וק)
כשאני מסתכל לתוך הקרבורטור הוא ניראה לי דווקא די נקי,
הפחית שקובעת את כמות התערובת (שמחוברת לכבל של המצערת) זזה בחופשיות - בהתאם לכמה שלוחצים על המצערת.

elitkh
10-11-06, 11:31
יש שתי פחיות מצד ימין ושמאל. פרק אותם (בזהירות) ותראה את מצב הדיאפרגמות. אני הייתי מחליף אותן באופן יזום.
לאחר הפרוק הזה תנקה את הקרבורטור יש שם גם רשת מתכת קטנה-תבדוק שהיא לא סתומה.

אלי

חנן-ג'יפולוג
10-11-06, 11:44
אלי, איפה אתה קונה חלקי חילוף? גם אצלי שוכב חרמש מוטורי עם מאייד מפורק על השולחן.

landrover
10-11-06, 17:45
תודה לכולם על המידע עד עכשיו!

אז בעקבות ההצעה של חנן - המסור באמת מניע אם שופכים קצת דלק ישר דרך כניסת האוויר של המאייד.
אם הוא כבר עובד - הוא בסדר גמור - הורדתי איתו עכשיו את כל העצים שרציתי:)

אבל - עדיין הוא מתנהג כאילו יש אזושהיא סתימה ,
להניע רגיל הוא מסרב,
ובסרק הוא לפעמים נכבה.

אז ממה שנאמר - אני מבין שצריך לפרק את המאייד ולנקות עם ספריי...

elitkh
12-11-06, 00:06
עבדתי פעם במקום שעוסק בשרות למכונות חקלאיות (וגם בונה באגים)
לבעל המקום קוראים מאיר ששון
הוע עובד באה"ת סגולה בפ"ת
המקום נקרא טכנו מוטור והטלפון הוא 0505531643
יש לו את כל החלקים לכלים הללו.

אלי

landrover
13-11-06, 21:27
אז ככה ניראה המאייד מבפנים :

http://img485.imageshack.us/img485/293/carb1vl9.th.jpg (http://img485.imageshack.us/my.php?image=carb1vl9.jpg)

http://img56.imageshack.us/img56/2723/carb2ck1.th.jpg (http://img56.imageshack.us/my.php?image=carb2ck1.jpg)

הדיאפרגמות ניראות שלמות , הכל ניראה נקי ...
הרשת ברזל נקייה...
אני לא יודע מה אני צריך לחפש ...

להמשיך לפרק הלאה ?

יש בתוך המאייד איזה חלק שלא כדאי לפרק ?

תודה !

אמיר.

elitkh
14-11-06, 01:04
בתמונה השניה אתה רואה שני ברגים הבורג הרגיל (לא פיליפס) -תפתח אותו-הוא מחזיק את הציר עליו יושבת הסיכה. תבדוק שהסיכה נעה בחופשיות ושהיא נקיה וגם הקדח שלה.
החלפת את מסנן הדלק?

אלי

josef
06-07-07, 15:54
1 2 3 testing testing

josef
06-07-07, 18:04
אני ישאיר את הכותרת
כי היא די מתאימה לי
תודה על המספר של הטכנו מטר
הוא נשמע כמו איש סבבה לגמרי
הוא אמר ש80% יש לו בוכנה וצילינדר בשביל ה
wild thing - poulan 40 cc שלי
אז זה המסור של אבא שלי והוא לא משמן ושומר על המכשיר כלכך ודואג לנקות אותו ,
אז עכשיו אם מסתכלים דרך החור של האגזוז זה נראה כמו הרבה תעלות סוא'ץ על הבוכנה ,במאונך...
אין למנוע כבר כושר דחיסה והוא לא עובד (וזה קרה מהר מאוד תאמינו לי- קצת לכלוך שמצתבר שמה, וזהו. זה אומר מנוע חדש, וזה אומר מסור חדש)
הבנתי שהמסור שלך עובד פחות או יותר אבל אחרי שהתחילו פה לדבר על נקויי של המיכל וזה מבפנים של הדלק שהתגבשש שמה וזה
אז הרגשתי שלא אמרו מספיק על זה (אני מקווה שתקרא את ההודעה הזאת)
וזה לא טוב
ואני אגיד לך למה שמעתי אותך אומר שהמכונה לא נשמעת בריאה וזה לא טוב במכונה עדינה כמסור.
אזזזזז... יחד אם המכונה שלך היה אמור לבוא ספר הוראות
בספר הוראות חייב ליהיות כתוב את כל הנקויים וכול ההחלפות שצריך לעשות (למרות שלפעמים מטעמי זהירות כאלה או אחרים של החברה הם אפילו לא כותבים את מה שצריך אבל כן את מה שהכי הכרחי)
עכשיו זה החלפות שלרוב עושים בבית וזה די פשוט (כמו 10000 ברכב רק כל 10...שעות)
וזה כולל את הכל דלק,שמן, צינורות, קירור, הצתה, you name it
(כיוונון של הקרבורטור גם לפעמים יש למרות שזה סיפור נורא פשוט יש סיכה {בורג} של הסיבובי סרק ידית פתוחה, ועוד אחד שמכוונים כשהידית של המצערת פתוחה זאת אומרת נעולה בסל"ד הגבוהים אתה מכוון אותם אחד אחד ומסובב עד שהמנוע נשמע הכי טוב ומסתובב הכי מהר מה שאומר שהתערובות הכי טובה ביחס של אוויר ודלק ואובדן מכני נכנסת לצילינדר {זהירות לא לתת לסל"ד לצאת מכלל שליטה זה לא טוב למנוע במקרה כזה אני ממליץ אז לשים יותר אוויר בתערובת ככה יש שריפה מושלמת בחלל גדול יותר אז פחות כח יש בפיצוץ}
זה חסכוני יותר בדלק מאשר יותר דלק מהחמצן הנדרש לבעירה, אני מתנצל שאני לא יכול להגיד לך איזו סיכה אני יכול להגיד ששני סיכות הן לסל"ד הגבוה ואחד לנמוך אבל אפילו אני לא זוכר בידיוק מה לעשות בין השניים אבל תשחק עם זה זה לא מסוכן למנוע זה רק התערובת, תשמור שהסלד לא יצא מהגדר של המציאות )
אל תעבוד איתו אם הוא לא בריא, כי הוא יעשה בריא אפילו פחות ומהר יותר משאתה יכול להגיד אופס
המערכות כולן בכלי קטן כזה תלויות אחת בשניה אם יש כאן התחממות גדולה או שחיקה זה הרסני למנוע כלכך זהיר ורגיש
אז במילים קצרות זה השקעה קטנה שחוסכת הרבה מאוד כסף וזמן בתווך מאד קצר ככה כולם אומרים פשוט לנקות את המנוע את כולו לפני שזה עולה שוב למדף כי זה סיים את העבודה
לנקות את כל מה שאתה יכול עד שהמסור נשמע שמח ובריא
וככה הוא יעבוד להרבה זמן והרבה יותר טוב הרבה הרבה..., ולא תצתרך לקנות חדש
אצל רוב האנשים המסור פשוט לא עובד אז מצבך טוב
תרוקן קודם את כל הדלק מהמיכל ואז תריץ את המכונה עד שהיא תחדל
(ואז תנסה להניע עוד פעם פעמיים ככה )
ואז לא ישאר לך דלק במערכות שעלול להתגבש ולחסום מעברים חיוניים שקשה לנקות
פילטרים תחליף או תנקה
פילטר אוויר זה בדרך כלל ספוג כזה ואם מנקים אותו במי סבון ואז שוטפים אותו ואז נותנים לו להתייבש ואז טובלים אותו בשמן מנוע נקי, הזה שמערבבים אם הדלק ואז סוחטים אותו ואז שמים אותו בחזרה
אז הוא עובד טוב שוב
וצריך להחליף אותו פעם ב איזה 5 - 10 ניקויים (עד שהוא מתבלה) וזה תיאור מדוייק
אאאאאאאאאאאה
לנשום , זה כמו לקרוא את כל הילדים של המן במגילת אסתר ואת ואת ואת
ויש עוד הרבה נקויים
אז לסיום אם אין לך את החוברת תפנה לאיש של טכנו מטר 050-5531643 נכון?
וכמו שאמרתי הוא נשמע מעולה
שיראה לך פעם איך לעשות את כל הטיפולים
ככה יהיה לך מסור שעובד עכשיו ושימשיך לעבוד בעוד עשרים שנה (זה כמו חבר טוב אתה תראה)
כשהעצים האלה שוב יצמחו או שהשכן ישלם לך להוריד את שלו
ואז תוכל לפתוח עסק :)

באהבה רבה

landrover
08-07-07, 07:26
תודה על המידע !

סירי ציון
02-11-18, 12:21
שלום
יש לי מסור שרשרת בנזין יונדאי אני מניע את המסור אחרי מספר רב של משיכת החוט. המנוע עובד זמן קצר וכאשר אני לוחץ על הגז המנוע כבה. כך מספר פעמים , מה יכולה להיות התקלה?

אלפא50
02-11-18, 12:36
אתה אמור להניע עם צ'וק ואז כשזה נכבה, להניע פעם שניה ללא הצ'וק.
בטוח שאתה משתמש בצ'וק בעת ההנעה הראשונית ?

-->