PDA

צפייה בגרסה מלאה : !עצה! בעית גיר בג'ימי 5700 בנזין 1990

gurarye
08-11-06, 01:01
יש לי ג'ימי 5700 בנזין אוטומט שנת 1990 משופץ להפליא כל החלקים הובאו מארה"ב (כך קניתי אותו) לפני כשנה וחצי. המנוע עשה כ-30,000 קילומטר אחרי האוברול - מצבו מעולה.
לבעיה: לפני כ-9 חודשים על הכביש (לא בשטח) בעליות לירושליים כשכול שעוני החום תקינים הגיר רתח וכל השמן יצא דרך המדיד.עשן לבן מהאגזוזים -( 2 אגזוזי פריפלוו-פתוחים), האבחנה של המוסך: "הלך הגיר" הגיר נלקח לשיפוץ ושופץ במכון גירים, הוחלף לו מחזיר שמן אחורי, נוקו הצינורות המובילים והוסף לאוטו קולר גדול למרות כל זאת התופעה חזרה על עצמה עוד פעמיים וכל פעם הבעיה היא רק בנסיעת כביש ולא בשטח עצמו כלומר במאמץ מתמשך. נכון לכרגע אחרי שהוצאתי למעלה מ-12000 ש.ח. על שיפוץ הגיר התופעה חזרה על עצמה ( נעשה שיפוץ חוזר לפני כ-3 חודשים ורק לפני כשבועיים נעשתה נסיעה ארוכה בשילוב שטח)
נשאלת השאלה מה הגורם להתחממות והרתיחה או האם לא נעשתה האבחנה כמו שצריך. לאוטו יש גיר 700 עם זיזים הובא מארהב לפני כ-4 וחצי שנים?

asafk
08-11-06, 01:05
יש לך שעון טמפ' שמן גיר? אם לא- מדוע אתה מקשר את היציאה של השמן לרתיחה?

האם השמן עובר במצנן המקורי בנוסף למצנן החדש? (אני חושד שאולי יש חור במצנן עצמו)

אסף.

polar bear
08-11-06, 02:18
על איזה צמיגים ויחסי העברה אתה נוסע?

וגם...אולי הגיע הזמן להחליף מוסך אם הוא לא יודע לפטור בעיה שכזו?

איציק - 4X6ZH
08-11-06, 04:00
ואני מבין שזה רכב מאד מיוחד
מי אמר שהטורק מתאים לשימוש שאתה עושה ברכב
מי אמר שהטורק בכלל תקין
באיזה שמן אתה משתמש
לפי התאור שלך נראה שזה קשור לעומס
איציק

gurarye
08-11-06, 10:10
ואני מבין שזה רכב מאד מיוחד
מי אמר שהטורק מתאים לשימוש שאתה עושה ברכב
מי אמר שהטורק בכלל תקין
באיזה שמן אתה משתמש
לפי התאור שלך נראה שזה קשור לעומס
איציק
הטורק הוחלף במעמד שיפוץ הגיר שאכן רתח -כמות העשן והחום באיזור מכסה המנוע היו מהסרטים -עד כדי נעילת המכסה ,שלא נפתח עד שלא קררתי עם מטף. שמן אדום - יש לך המלצה על שמן מסוים. הבעיה היא שהאוטו שוכב במוסך הגיר פורק והלך חזרה למכון הגירים שממש לא שש לטפל בו אלא אם כן יוסיפו לו עוד כמה אלפים ובשביל מה? שהתופעה תחזור על עצמה! יש לך עיצה ??אולי שווה להחליף לגיר 400 וגמרנו או להתייעץ עם מישהו שמבין ואכפת לו מבלי לראות מה ייכנס לו לכיס? מודה מראש

asafk
08-11-06, 10:34
קצת סדר...
ספר עוד על הרכב- גודל צמיגים, יחסי העברה וכו'. יכול להיות שהסל"ד בשיוט לא מתאים למה שהוא צריך להיות. שמן מתחמם= ממיר לא מתאים (כמו שאיציק כתב) או עומס גדול מדי, או משהו אחר... יכול להיות שהסטטור בממיר לא ננעל (כתוצאה מתקלה במוח של הגיר)? בקיצור- תן עוד פרטים

אסף.

איציק - 4X6ZH
08-11-06, 17:32
סוף מעשה במחשבה תחילה .
גם את שאלות הזלמנסון האלה כדאי לשאול שניה לפני שמפרקים את הגיר. ( אז עוד אפשר לעשות בדיקות )
היום יש לך חבילה של ברזלים
שאלות כל שאלה שאלה
ואתה מצפה לקבל תשובות מבלי שיש נתונים מלאים ומדויקים .
יש מספר בדיקות שיש לעשות על הממסרה כשהיא מורכבת על הרכב ( בדיקת עומס מלא על הטורק )
את הבדיקה יש לעשות מול נתוני יצרן מדויקים כאשר אתה בטוח בסוג הטורק שיש לך .וסוג המנוע !
זה שהוא נכנס על השיניים וכל המיכלול מסתובב על הרכב יופי .... מי אמר שזה מתאים ??

החשד שלי הוא בטורק .
מאחר ואני קצת מכיר את החלקים האלה במיוחד את " המשופצים "
גם יצרן הממסרה שיהיה ליד החלקים בשלב הזה יכול רק לגלגל עיניים .
מחליפים חלקים בשלוף
משפצים מיכללים בשלוף
ובדרך כלל זה לא עובד טוב . ( אתה צודק זה עובד ) אבל לא טוב
איציק

gurarye
08-11-06, 23:57
סוף מעשה במחשבה תחילה .
גם את שאלות הזלמנסון האלה כדאי לשאול שניה לפני שמפרקים את הגיר. ( אז עוד אפשר לעשות בדיקות )
היום יש לך חבילה של ברזלים
שאלות כל שאלה שאלה
ואתה מצפה לקבל תשובות מבלי שיש נתונים מלאים ומדויקים .
יש מספר בדיקות שיש לעשות על הממסרה כשהיא מורכבת על הרכב ( בדיקת עומס מלא על הטורק )
את הבדיקה יש לעשות מול נתוני יצרן מדויקים כאשר אתה בטוח בסוג הטורק שיש לך .וסוג המנוע !
זה שהוא נכנס על השיניים וכל המיכלול מסתובב על הרכב יופי .... מי אמר שזה מתאים ??

החשד שלי הוא בטורק .
מאחר ואני קצת מכיר את החלקים האלה במיוחד את " המשופצים "
גם יצרן הממסרה שיהיה ליד החלקים בשלב הזה יכול רק לגלגל עיניים .
מחליפים חלקים בשלוף
משפצים מיכללים בשלוף
ובדרך כלל זה לא עובד טוב . ( אתה צודק זה עובד ) אבל לא טוב
איציק

לצערי כל מילה בסלע , אבל אין לי מספיק אינפורמציה לגבי החלקים ברכב,האמת היא שהיתה לי סופה אדירה ללא בעיות במשך 7 שנים ולאחר שנגנבה נסחפתי בקסמו של " האמריקן לג'נד" הגדול שלי מבלי להכנס לעובי הקורה האם יש לך המלצה של מוסך או מישהו אחר המבין ברכב זה כדי שיוכל ליעץ לי מה לעשות בשלב זה כלומר כשהגיר כבר שוכב מפורק במכון הגירים שכשל והרכב שוכב אכן "ברזלים" כדבריך במוסך או בקיצור " איציק , חלץ אותי".....

polar bear
09-11-06, 02:52
פרטים חביבי, פרטים! שנאמר: אלוהים נמצא בפרטים הקטנים.

איציק - אולי תעשן כשאתה קורא הודעות כאלה?:)

איציק - 4X6ZH
09-11-06, 03:20
שאני יעשן ????
מעולם לא עישנתי ואין לי תוכנית כזאת
הפתרון הוא לא להכנס לשרשורים מסוימים ולא להגיב
איציק

gurarye
09-11-06, 09:36
פרטים חביבי, פרטים! שנאמר: אלוהים נמצא בפרטים הקטנים.

איציק - אולי תעשן כשאתה קורא הודעות כאלה?:)
איזה פרטים בדיוק אתה רוצה לדעת,? אני אנסה לברר את כל הנתונים האפשריים ולחזור, תודה

polar bear
09-11-06, 10:54
אתה קורא את ההודעות של אסף ושלי? מדובר בעיקר בפרטים על מידת צמיגים ויחס העבר שיש לך בסרנים.

gurarye
11-11-06, 23:49
אתה קורא את ההודעות של אסף ושלי? מדובר בעיקר בפרטים על מידת צמיגים ויחס העבר שיש לך בסרנים.
את כל הפרטים שבקשתם אדע מחר. אשמח לקבל המלצה על מוסך שמבין היטב באוטו שלי......ובגיר רצוי באיזור המרכז תודה

tzagi
15-11-06, 06:41
שלך לאיציק הודעה פרטית
הוא מהמבינים.

איציק - 4X6ZH
15-11-06, 10:48
אומנם קיבלתי שאלה פרטית אבל מעדיף לתת תשובה כאן לטובת כולם
אני מבין שזה רכב מיוחד שעבר שינויים שונים ולפי התקלה החוזרת נראה שהממסרה לא עומדת בעומס
יש יצרני ממסרות שמראש מאפשרים הוספת דיסקיות בתוך המצמדים של הממסרה מה שמגדיל את יכולת העברת הכח של המערכת . ( זה כבר תלוי במשפץ ומבנה הגיר ) .
בבדיקה כללית באינטרנט מצאתי יצרני חלקים המיצרים אגן שמן גדול יותר וטורק מחוזק ( במיוחד לטובת
תקלות מהסוג שלך )
כמובן שקיימת אפשרות נוספת שבעצם הממסרה שלך לא תקינה ( דליפות לחץ בגוף הממסרה )
מה שמחייב החלפה כל הממסרה .
קשה לתת תשובה מקצועית על מקור התקלה מבלי לבדוק יסודית את כל הרכב .
רכב שכבר שינויים ולדעתי חלק " מהשיפורים " גורמים לנזק .
כן יש שיפורים שמיועדים לשימוש מיוחד על חשבון שימוש אחר .
וכשהנהג לא לוקח זאת בחשבון .... יש תקלות .
איציק

border
18-11-06, 14:51
אילן ממוסך קרט 24 ברחובות ידע לפתור לך את העניין
בהצלחה ואל תתיאש

gurarye
20-11-06, 22:53
אילן ממוסך קרט 24 ברחובות ידע לפתור לך את העניין
בהצלחה ואל תתיאש
ראשית , תודה רבה שנית האם הוא מתמחה ספציפית בפול סייז אמריקאי 4X4? פשוט כבר השכבתי על הגיר 12000 ש.ח. וממש לא בא לי להמשיך...... 8) 8)

ori0610
31-12-06, 02:53
ראשית , תודה רבה שנית האם הוא מתמחה ספציפית בפול סייז אמריקאי 4X4? פשוט כבר השכבתי על הגיר 12000 ש.ח. וממש לא בא לי להמשיך...... 8) 8)

תפנה לעוזי מסופרגיר בת"א.
היתה לי בעיה דומה באוטו, הגעתי אליו, הרכיב לי ב5500 ש"ח גיר 700 מחוזק ומאז אין לי בעיה
מומלץ.

border
23-01-07, 21:40
הוא מומחה
לפני הנוף אצלו במוסך תבין לבד
שווה לך לנסות

-->