PDA

צפייה בגרסה מלאה : תמסורת (עדיפות אוטומט) דו כיוונית

adut
08-11-06, 17:34
שלום לכולם
בהמשך לפרוייקט עלי לנסות לפחות למצוא פתרון לתמסורת דו כיוונית
כי על הרכב לנוע בשני הכיוונים ולהגיע לכ- 150 קמ"ש
אשמח אם תוכלו לעזור לי במציאת פתרון או במציאת רכיב הקיים בשוק אשר הופך את פעולת גל ההניע
תודה מראש
אתם נפלאים :mrgreen:

landrover
08-11-06, 18:44
רכיב ?

מממ ... גלגל שיניים ?

קח שני גלגלי שיניים , תצמיד אותם ,חבר לכל אחד מהם ציר , וקיבלת הפיכה של כיוון הסיבוב.

זה גם מה שקורה בתוך הגיר ...

יניב_ב
08-11-06, 19:01
למעשה אתה זקוק לגיר נוסף , בזמנו נתתי לינק לאיזה חברה שמיצרת דברים כאלה לצרכי באגים שמבוססים על מכלולי אופנוע חפש כמה דפים אחורה זה נמצא איפה שהוא.

adut
08-11-06, 19:44
רכיב ?

מממ ... גלגל שיניים ?

קח שני גלגלי שיניים , תצמיד אותם ,חבר לכל אחד מהם ציר , וקיבלת הפיכה של כיוון הסיבוב.

זה גם מה שקורה בתוך הגיר ...

כן!!!
את זה אני יודע
לא בר ביצוע ידידי
קל לומר קשה לבצע
אני מחפש מיכלול קטן שמורכב ממספר גלגלי שיניים שיחובר לאחר הממסרת ויהפוך את כיוון הסיבוב
לי אישית יש פיתרון
אך אני מחפש פיתרון שקיים בשימוש

asafk
08-11-06, 19:48
התמסורת הפלנטרית שיש בתוך תיבות העברה רבות תעשה את העבודה.

אסף.

adut
08-11-06, 19:49
התמסורת הפלנטרית שיש בתוך תיבות העברה רבות תעשה את העבודה.

אסף.

תגדיר לי תיבות העברה
???

mixael
08-11-06, 20:01
... שמורכב ממספר גלגלי שיניים שיחובר לאחר הממסרת ויהפוך את כיוון הסיבוב

אני מחפש פיתרון שקיים בשימוש

גיר של טרקטור או מלגזה...

adut
08-11-06, 20:15
גיר של טרקטור או מלגזה...
לא לשכוח אני צריך להגיע למהירות של 150 קמ"ש!!!!!!! :lol:

elitkh
08-11-06, 21:52
כבר נתנו לך את הפתרון-גיר פלנטרי-כך ממומש הילוך אחורי בתיבה אוטומטית.

אלי

יניב_ב
08-11-06, 22:46
דיון קודם (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=13306)

נמרוד
08-11-06, 22:52
ADUT השאלה שלך מנוסחת בצורה לא רצינית. אין לנו מושג מהו "הפרויקט", ואנחנו לא צריכים לנחש. אם מדובר על באגי עם מנוע אופנוע שאין לו רברס - למה לא לכתוב את זה וכל פרט נוסף שאתה יכול? במקום לגרום לניחושים ותגובות סרק. אתה לא הראשון ולא האחרון ששואל ויש כאן דיונים מאד מפורטים על הנושא.

adut
09-11-06, 16:23
ADUT השאלה שלך מנוסחת בצורה לא רצינית. אין לנו מושג מהו "הפרויקט", ואנחנו לא צריכים לנחש. אם מדובר על באגי עם מנוע אופנוע שאין לו רברס - למה לא לכתוב את זה וכל פרט נוסף שאתה יכול? במקום לגרום לניחושים ותגובות סרק. אתה לא הראשון ולא האחרון ששואל ויש כאן דיונים מאד מפורטים על הנושא.
יש סיבה מדוע השאלה שלי "לא רצינית"
אני אנסה לנסח את עצמי בבהירות יתרה
אני צריך מערכת בעלת גיר אחד ויחיד ומנוע אחד ויחיד
לא לבאגי!!!!
והשאלה היא:
האם קיים מתקן כזה שאוכל למקם (למשל בהנעה אחורית) אחרי התמסורת כך שאקבל
5הילוכים (למשל) לנסיעה קדימה, וכשארצה 5 הילוכים לנסיעה אחורה.
כלומר סימטריה מוחלטת בכיווני הנסיעה מבחינת תאוצות והגעה למהירות שיוט של 150 קמ"ש
לא מערכת שעושה רוורס בהילוך אחד ונסיעה קדימה בהילוך אחד!!!!!
הסיבה שאינני יכול לספר יותר מכך כי אנו קבוצה המנסה לרשום פטנט על מערכת כלשהי שבתקווה תכנס לשוק הישראלי
אז אין צורך להתעצבן ולהתרגז סה"כ אני מתייעץ עמכם כי שמעתי שכאן נמצאים הטובים ביותר
לי רבותיי אין את הידע הרב שיש לכם.ועל כן אני נעזר בכם!!!!!!!!

בכל מקרה אני לנסח את עצמי בצורה מקצועית יותר ומובנת לכם!

נמרוד
09-11-06, 17:14
יש בטומקארים תיבת העברה מיוחדת שהם מייצרים שלציר הכניסה שלה מחוברת שרשרת ממנוע+גיר של אופנוע, ויש לה ציר יציאה לשתי ציריות שהולכות לכיוון הגלגלים. התיבה הזאת בעלת שני כיוונים - קדימה ורברס, היא עושה בדיוק את מה שאתה מבקש.

אם אתה מבקש לעשות את זה על ציר אחד אז כמו שאלי ואסף כתבו לך - הדרך הנכונה, הטבעית והמקובלת היא תמסורת פלנטרית, זה בדיוק מה שקיים בתוך כל גיר אוטומטי. אם תוסיף יחידה פלנטרית שנועדה לכך בין יציאה של כל גיר לדרישפט, אפשר לממש בקלות את ה"רברס" הכללי שאתה מחפש.

יובל מעגן
09-11-06, 18:43
מוצר מדף שקים בשוק גיר של כליי שייט .

elitkh
09-11-06, 18:47
בגיר פלנטרי לא תקבל סימטריה מוחלטת בין התאוצות והמהירויות בשני הכוונים אבל אני מניח שזה עדיין יהיה הפתרון הכי פשוט.
הצעתי לך-עשה חיפוש קטן על גיר פלנטרי,למד איך הוא עובד ואיך הוא יכול לשמש אותך.
אתה יכול להתחיל כאן: http://science.howstuffworks.com/gear7.htm
יש כאן הסבר מצויין ואנימציה של גיר פלנטרי.
אם יהיו לך שאלות נוספות אתה מוזמן לשאול.
אגב-מי המנחה של הפרוייקט שלכם? פרופ סנדלר?

אלי

adut
11-11-06, 23:32
יש בטומקארים תיבת העברה מיוחדת שהם מייצרים שלציר הכניסה שלה מחוברת שרשרת ממנוע+גיר של אופנוע, ויש לה ציר יציאה לשתי ציריות שהולכות לכיוון הגלגלים. התיבה הזאת בעלת שני כיוונים - קדימה ורברס, היא עושה בדיוק את מה שאתה מבקש.

אם אתה מבקש לעשות את זה על ציר אחד אז כמו שאלי ואסף כתבו לך - הדרך הנכונה, הטבעית והמקובלת היא תמסורת פלנטרית, זה בדיוק מה שקיים בתוך כל גיר אוטומטי. אם תוסיף יחידה פלנטרית שנועדה לכך בין יציאה של כל גיר לדרישפט, אפשר לממש בקלות את ה"רברס" הכללי שאתה מחפש.

נמרוד:
אם אני מבין נכון
אם אני לוקח את המכלול שהצעת
אני מקבל 5 הילוכים קדימה ואלורה ובשניהם אגיע לכ-150 קמ"ש אם ארצה?

נמרוד
11-11-06, 23:37
אין לי מושג על מה אתה מדבר עדיין, אז איך אני יכול לדעת מה התשובה? אבל אם אתה רוצה לבנות קופסה הופכת כיוון על ציר אחד, הפתרון הטבעי הוא תמסורת פלנטרית. תפרק כל גיר אוטומטי ותמצא לפחות שתי יחידות פלנטריות כאלו.

mixael
12-11-06, 00:37
adut, אני חושב שאם לא תתן יותר פרטים אתה לא רק שלעולם לא תקבל תשובה מלאה, אלא גם תוטעה ותכנס להוצאות ותקלות מיותרות.
סיכוי לא קטן שתמסורת של תומקאר תקרוס מהר אם תשדך אותה למנוע דיזל, כמו שכתבת במקום אחר.

אל תציין את הknow how, אבל לפחות תן תמונה כללית על מה מדובר, למה מיועד, איזה עומסים.

adut
12-11-06, 13:28
adut, אני חושב שאם לא תתן יותר פרטים אתה לא רק שלעולם לא תקבל תשובה מלאה, אלא גם תוטעה ותכנס להוצאות ותקלות מיותרות.
סיכוי לא קטן שתמסורת של תומקאר תקרוס מהר אם תשדך אותה למנוע דיזל, כמו שכתבת במקום אחר.

אל תציין את הknow how, אבל לפחות תן תמונה כללית על מה מדובר, למה מיועד, איזה עומסים.
אינני יכול לדעת עומסים כרגע
אני יכול לומר כי זה מה שאני יודע כרגע שהמנוע יהיה בנפח של כ-3.2 3.1 אינני יודע בדיוק
מנוע דיזל בלבד!!!!!!!
משקל כולל של המרכב יהיה עד ל-1000 קילו
יש עוד משהו שאתם רוצים ושכחתי?

באגי מפלצת
12-11-06, 21:24
אין לי ממש ידע רב אבל אולי אני יוכל לעזור . אם אני ושב נכון אז אם שמים 2 גירים הראשון קדימה ואחורה בלבד והשני עם 5 הילוכים שיקח אותך ל150 קמ''ש אז יענו שאתה מעביר אחורה בגיר הקטן כיביכול אז אתה יכול להעביר 5 הילוכים ושאתה מעביר קדימה אז אתה גם יכול להעביר 5 הילוכים הבעיה שנוצרה היא הקלאץ'! אם יהיה לך רעין זה כאופציה מה טוב אם לא אז בכל זאת ניסיתי .
ערב טוב מידן פרטוש.

adut
12-11-06, 21:41
אין לי ממש ידע רב אבל אולי אני יוכל לעזור . אם אני ושב נכון אז אם שמים 2 גירים הראשון קדימה ואחורה בלבד והשני עם 5 הילוכים שיקח אותך ל150 קמ''ש אז יענו שאתה מעביר אחורה בגיר הקטן כיביכול אז אתה יכול להעביר 5 הילוכים ושאתה מעביר קדימה אז אתה גם יכול להעביר 5 הילוכים הבעיה שנוצרה היא הקלאץ'! אם יהיה לך רעין זה כאופציה מה טוב אם לא אז בכל זאת ניסיתי .
ערב טוב מידן פרטוש.
תודה
אך אינני רוצה שני גירים
רק אחד ויחיד
אך שוב תודה

elitkh
12-11-06, 23:16
אולי גיר של יונימוג יכול לעזור לך כאן-אבל אני לא בטוח שלא מדובר בשתי תיבות נפרדות.

נמרוד
12-11-06, 23:21
ADUT - אתה מבלבל אותנו לגמרי. בהתחלה רצית משהו שהוא תוספת לגיר קיים (או ככה לפחות אני ואחרים הבננו) ועכשיו אתה מחפש יחידה אחת?

או שאתה לא יודע מה אתה רוצה או שאתה לא רוצה לכתוב, בכל מקרה זה בסדר, תעשה עוד שיעורי בית ותכתוב מהתחלה, מסודר, ברור מה אתה שואל כי בינתיים קיבלת את התשובות הכלליות הכי טובות שיכולות להיות.

אני מבקש מהחברים לא להגיב יותר בשרשור זה עד לעדכון מסודר של השואל.

adut
14-11-06, 11:39
ADUT - אתה מבלבל אותנו לגמרי. בהתחלה רצית משהו שהוא תוספת לגיר קיים (או ככה לפחות אני ואחרים הבננו) ועכשיו אתה מחפש יחידה אחת?

או שאתה לא יודע מה אתה רוצה או שאתה לא רוצה לכתוב, בכל מקרה זה בסדר, תעשה עוד שיעורי בית ותכתוב מהתחלה, מסודר, ברור מה אתה שואל כי בינתיים קיבלת את התשובות הכלליות הכי טובות שיכולות להיות.

אני מבקש מהחברים לא להגיב יותר בשרשור זה עד לעדכון מסודר של השואל.
תודה לכולכם בכל מקרה
אם אצטרך שוב עזרה אנסה לנסח ביתר פירוט

-->