PDA

צפייה בגרסה מלאה : תוספים לשמן - כדאיות כלכלית.

kd2
08-11-06, 23:16
ערב טוב.

העסק של אבי מייבא מוצרים מחו"ל - אבי בתור המנהל בפועל הוא האחראי על העניין ובקשר יום יומי עם אנשי הקשר.
היבוא הוא דרך איש קשר מקומי שזה תחום ההתמחות שלו( כלומר הוא דואג לעניינים במדינת היבוא, מציע יעוץ מקצועי בקשר ליבוא וכמובן ממליץ על מוצרים וכו.. ).
אותו בחור הציע לאבי מספר מוצרים וביניהם תוסף אמריקאי לשמן מנוע.
אני כמו שאתם מנחשים קפצתי על ההזדמנות וחפרתי קצת באינטרנט - מצאתי שהחומר לא עלום שם ומיוצר ע"י יצרן מוכר ומכובד מאוד בארה"ב.
לאחר מספר חיפושים ראיתי שמספר מעבדות מכובדות בעלות שם עולמי בתחום ( HERGUTH למשל ) בדקו את החומר ומצאו אותו טוב מאוד.
ביקשתי חומר טכני כמה שיותר מעמיק על אותה טכנולוגיה ולפני יומיים הגיע אלי CD עם תוצאות של בדיקות מעבדה , נתונים והסבר על הטכנולוגיה.

מטרתו של מוצר זה היא הורדת החיכוך בין החלקים הנעים במנוע( וכתוצאה מכך חיסכון בדלק ועוד )

בעיקרון מדובר על חומר שמוכח כאיכותי - הבסיס שלו מגיע בכל שמני המנוע האיכותיים ומאוד פופולרי בשמני ממסרה ושמנים לאופנועים בעלי עוקה משותפת ( שעובדים קשה מאוד ).
זה לא עוד מוצר שמגיע " היישר מעולם החלל " פיתוח של NASA " ועוד שטויות כאלו.
אני עדיין מחכה לעוד תוצאות כדי להיות בטוח - אני מדבר איתכם דוגרי אתם מכירים את כל הדיונים העקובים מדם על MOS2,XADO, שמנים ,תוספים וכו...שבמשך שבועות שלמים התווכחנו עליהם
( שלא נדבר בכלל על גלולות נגד שלשול לדלק... :-? ).
לפני בכלל שאני מבקש דוגמא לניסוי אני רוצה להיות בטוח שאני לא מביא לפה "שמן נחשים" אלה מוצר טוב.

אחרי עוד בירורים בזמן האחרון הגיע אלי מידע שממשלת ישראל בכבודה ובעצמה עשתה בדיקות לחומר והזמינה ממנו הרבה יחידות לשימוש ברכבים ממשלתיים.
האמת שזה לא אומר לי כלום, כי מספיק שהאחראי על זה בארץ מיודד עם אי אלו אנשים שמשווקים את המוצר והוא יכנס לכל דבר שאפשר להכניס בו שמן כולל קומפרסורים ממשלתיים ;-)
עוד תאגידים גדולים שכבר עובדים עם החברה הם - פורד-מיצובישי-בואינג-דיסני פלורידה ( :mrgreen: ) ועוד...

בקיצור אני חופר לכם בשכל כדי להגיע לתובנות מסויימות בנוגע לשוק הישראלי של המוצר.
אם אספק הוכחות חותכות שמדובר במשהו שעובד ובאמת מאריך חיים וחוסך בדלק אתם תקנו דבר כזה?
ואם כן אז באיזה מחיר?
( מה המחיר לצרכן שלדעתכם יהיה ריאלי ? )
השוק של המוצר הוא האנשים שהיום קונים תוספים של MOLYKOTE ו LM שאמורים לבצע את אותה המטרה.

אשמח לקבל תגובות לא רק לשאלות שלי אלה לנושא הכללי בכלל.
תודה ושלום
ים

חנן-ג'יפולוג
08-11-06, 23:42
אם אספק הוכחות חותכות שמדובר במשהו שעובד ובאמת מאריך חיים וחוסך בדלק אתם תקנו דבר כזה?

לא. אבל אם נמרוד יספק הוכחות חותכות שמדובר במשהו שחוסך לי כסף אני אקנה דבר כזה.

הדעה שלך, כבעל אינטרס, לא מעניינת אותי, אלא אם היא מסוננת על ידי מקצוען נטול פניות כמו נמרוד.

מה שמעניין אותי, זה לא לחסוך בבלאי, או להאריך חיים, או לחסוך בדלק, אלא לחסוך בכסף. אם אני אבין שאני אצליח לחסוך כסף, על ידי חסכון בלאי, הארכת חיים, וחסכון בדלק, אז מה טוב, אבל השורה התחתונה שמעניינת אותי, ומן הסתם את רוב הלקוחות הפוטנציאליים שלך, היא החסכון בכסף. לאור דיון עבר שלנו בנושא אחר, אתה יודע למה אני מדגיש את הנקודה הזו.

asafk
09-11-06, 00:03
בוא נחלק את הדיון לכמה חלקים עקרוניים.

ראשית- תוספים לשמן מנוע- אין, ולא יהיו, תוספים שמונעים את שני הדברים שמסיימים את חייו של השמן (או מאריכים את חיי השמן) - שהם בוצה כתוצאה מתוצרי שריפה ודלק לא שרוף. אז כאן אין ולא יכול להיות שיפור באורך החיים שמתבטא בחסכון בכסף.
יש תוסף אחד, מוכח ועובד, שקיים כחלק מובנה בשמנים יקרים- MOS2, או תוספים דומים על בסיס מוליבדן. לגביהם אני אומר דבר מאוד פשט- אתה לא יכול לדעת איך תוסף ספציפי יגיב עם שמן לא ספציפי, ולכן, אם אתה באמת מאמין שתוסף על בסיס מוליבדן יעזור למנוע שלך (ואני מאמין שכן, כפי שכבר כתבתי בעבר) - פשוט קנה שמן שהMOS2 או משהו דומה, הוא חלק מהשמן, מראש- ככה אתה יודע שהערבוב בין התוסף לבסיס ולתוספים שכבר מובנים בשמן- לא מזיק, וכנראה מועיל.
כל תוסף אחר- לא מועיל, ואפילו מזיק, והדוגמה הטובה ביותר שאני מרבה להשתמש בה היא משפחת התוספים על בסיס כלורין, שאסורים על פי חוק כחלק משמן המנוע, אבל כתוסף לא אסורים. תוספים אלו מזיקים למנוע, מזיקים לסביבה, ומזיקים לכיס.

החלק השני- החסכון הכלכלי- אם אני קונה שמן ב70 שקל לגלון (מינרלי איכותי או חצי סינטטי בינוני) ומוסיף לו תוסף של 100 שקל... הייתי יכול באותו מחיר לקנות בנזונה של שמן, כבר מתוסף עם תוסף על בסיס מוליבדן, וגם להרוויח בסיס יותר טוב, אפילו סינטטי, שגם מרווח את החלפות השמן. אם מראש קניתי שמן יקר של 200 שקל לגלון, אני לא מתכוון לקלקל אותו עם תוסף שאני לא יודע איך יגיב איתו, מה עוד שבשמנים היקרים באמת, התוספים הטובים "כבר בפנים". אז למה, כלכלית, כדאי לי לקנות את התוסף? לא ברור.

אסף.

kd2
09-11-06, 00:30
אסף תוסף MOS2 של LM עולה סביב ה35 שקל לבקבוק.
התוסף של מוליקוט עולה כפול למיטב זכרוני ( והוא בערך 3/4 כמות מהLM ).

האמת שזה מאוד בעייתי באתר הזה - כי זה ברור שזה מוצר פרימיום ולא משהו שיהיה הכי כלכלי.
ולכן גם בדיונים קודמים היה קשה לשכנע שזה כדאי.
בקהילה של רכבים משופרים זה יתקבל יותר כמוצר הכרחי כי שם מרגישים את הבלאי הזה יותר מאשר גיפאים עם מנועים סטנדרטיים והרבה פחות מתוחכמים.
היצרן מצהיר על 2-12 אחוז חיסכון בדלק - אם אתה פוגע איפשהוא באמצע ( אם הנתונים מדוייקים ) לאורך 10,000 ק"מ - זה שווה מחיר של 70 ש"ח לדעתי ( דלק+התוספות שהוא מעניק ).

אם לא למנועים אז לפחות לגירים - טרנספר - דיפ'.

הרי שם התוסף הוא לתקופה ארוכה יותר - לפחות 30-40 אלף קילומטר.
עדיין לא שווה?

את ההשפעה של התוספים האלה ניתן להרגיש בכיס רק בטווח הארוך אז קשה לי להראות לכם רווח כבר מהרגע הראשון שהתוסף נכנס לשמן - כשמו זה תוסף והוא לא מיועד למי שמעוניין לחסוך אלה כתוספת למי שמעוניין לשמור על המכלולים שלו תקינים לאורך זמן.

מדובר על חומר שאין בעיה להכניס לכל שמן - כמו MOS2 , גם היצרן כותב את זה וגם מדובר על חומר שלא רגיש לשום דבר כי הוא כבר נמצא היום בחלק מהשמנים האיכותיים - אולי בצורה קצת שונה אבל בהחלט אותו בסיס.

אם אתה שואל אותי אין בטווח ה150 ש"ח שמן איכותי שיעלה על שמן מינרלי טוב עם התוסף ( אולי אולי הESSO10W40 שנמכר בסביבות ה120-130 סינטטי מטיפוס נמוך - כל השאר מתחילים מעל 200 )

מה עם מיכון כבד?משאיות?אופנועים וטרקטורונים ( שאי אפשר לשים בהם שמנים מתוספים ב MOS2 !!! ) , בכלים שחלקי מערכת ההנעה מאוד יקרים השימוש בתוספים שווה אם הם עושים את עבודתם כהלכה משום שעלות השיפוץ כבדה מאוד בכיס.
לדעתי זה השוק הכי חזק( כמו שכבר אמרתי - מי שצריך את זה הכי הרבה )

אבל שוב...אני מנסה למצוא כדאיות אבל לא הולך ראש בקיר.
אם לא כדאי אז לא כדאי.

נמרוד
09-11-06, 00:34
אל תנסה למצוא כדאיות כלכלית, לא בגלל זה אנשים קונים תוספים כאלו ועוד הרבה דברים אחרים שאנחנו לא צריכים. זה נקרא "חברת הצריכה" וזו התקופה ההיסטורית שאנחנו חיים בה. אנשים קונים כי יש להם עודף כסף, הם יכולים לקנות צעצוע מיותר לילד, תכשיט מיותר לאשה, רהיט מיותר לסלון או תוסף מיותר למכונית. הכל אותו דבר.

עזוב אותנו, הלקוחות שלך לא נמצאים בפורום הזה, אבל הם כן קיימים במקומות אחרים - עובדה, יש תוספים ושמן נחשים כי יש מי שקונה אותם.

kd2
09-11-06, 00:36
אפשר גם להסתכל על זה מכיוון אחר.

אם אתם מסתובבים גם בפורומים אחרים ( סקאלה-CF ) בעיקר של רכבים פרטיים מוזרקים תראו שאנשים מוציאים כל 10,000 בסביבות ה70-80 שקל על GOLD LABEL למשל.
התוסף הזה עושה עבודה לא רעה אבל הוא בסך הכל תוסף לדלק שאולי פעם אחת יעשה ניקוי הגון ובשאר הוא פסיכולוגי נטו כי לשים כל 10,000 זה מיותר.

התוסף שאני מדבר עליו מגיע בכמות המספיקה ל4 -4 וחצי ליטר שמן.
יש מכוניות עם תכולת אגן שמן של 2.5 ליטר - יש קטנועים ואופנועים עם 2-2.5 ליטר כך שהעלות יורדת בחצי.

asafk
09-11-06, 00:40
בקהילה של רכבים משופרים זה יתקבל יותר כמוצר הכרחי כי שם מרגישים את הבלאי הזה יותר מאשר גיפאים עם מנועים סטנדרטיים והרבה פחות מתוחכמים.

שיקנו שמן ב250 שקל ויעזבו את כל התוספים בצד. כמה עולה גלון של MOBIL1 ??

היצרן מצהיר על 2-12 אחוז חיסכון בדלק - אם אתה פוגע איפשהוא באמצע ( אם הנתונים מדוייקים )

זה כבר מעורר דאגה בליבי שהיצרן חרטטן. מי שמצהיר על כזה נתון- מסווה את העובדה שאין לו מושג. הצהרה על חסכון בדלק של בין... לבין.. .היא אבן הבוחן הראשונה ל"שמן נחשים", גם אם המוצר הוא לא כזה.

אם לא למנועים אז לפחות לגירים - טרנספר - דיפ'.

שם בד"כ יש כבר תוספים שבאמת משפיעים בממסרות- תספים על בסיס כלורין שאסורים במנועים, עושים את העבודה מצויין, וקיימים מראש בשמני ממסרות איכותיים.

שוב- אני מאמין שמדובר על חומר שהוא "אמיתי" ומשווק כתוסף בחלק מהשמנים היקרים, כי זה מה שאתה כותב. אז אני שוב תמה- למה לא לקנות מראש את השמן היקר? גם לרכב כבד יש פתרונות מסויימים של שמנים סינטטיים מתוספים מראש.

לגבי כדאיות כלכלית של לייבא את המוצר? עם שיווק נכון, אתה יכול למכור אפילו XADO... אז מה זה משנה ממה החומר עשוי? העיקר זה למצוא איש שיווק טוב.
משפטים כמו:
"בניסויים בלתי תלויים הושג חסכון בדלק"
"פותח על ידי קבוצת מדענים בברית המוצצות"
"נבדק על ידי ממשלת אנגולה"
עוזרים לשווק למסה לא קטנה של אנשים, מתברר.

אסף.

kd2
09-11-06, 00:47
נמרוד אני לא שאלתי פה את השאלה כי אני רוצה לדחוף לך תוספים ועד שלא יהיו מכירות אני לא חושב עליך או על אף אחד פה כלקוח.
אני רוצה לקבל עוד חוות דעת על השוק ועל הכדאיות ביבוא של מוצר כזה.
בגלל שאני ממש לא מעוניין לעסוק במרמה ובמכירת שמן נחשים אני רוצה לדעת אם יש אנשים בארץ שמחפשים משהו אמיתי ואמין ולא משהו שדוחפים להם - ואם יש אז כמה הם ישלמו על דבר כזה?

אסף רוב האנשים לא הולכים לקנות MOBIL ב40 שקל לליטר , לא הולכים לקנות מוטול ב300 שקל לגלון.
הם קונים איסי דלקו ב70 שקל ואם תוסיף עוד 70 על תוסף תקבל 140 ומה אפשר להשיג ב140?

כשיש לך ממסרה של 7-10 ליטר שמן...כל החלפה עולה לך הון ואם התוסף באמת טוב אז זה שווה.
אם אתה מעוניין גם בסינטטי וגם בתוסף?
אני ראיתי בעינים שלי איך ממסרות של ציוד כבד יורדות להורדת שימסים לפני החלפת השמן הראשונה (!!! ) בגלל חימום יתר ( שמן סינטטי מהחברה ) את זה התוסף הזה בא לפתור.

העובדה שהיצרן מצהיר על 2-12 אחוז זה בגלל שהוא לא יכול להתחייב שאצלך בגיפ זה יהיה 12 ואצלו באופנוע זה יהיה 3 זה משתנה מרכב לרכב - אני לא רואה פה רמיזה לזה שיש פה מקרה של שמן נחשים.

kd2
09-11-06, 00:52
היום תמצא תוספים על בסיס כלורין אבל הרוב כבר עברו לדברים אחרים כמו BORON ACID ( התוסף שאני מדבר עליו מבוסס על זה ).
אבל שניהם חלק מהקבוצה הנקראת EPL = Extreme Pressure Lube שהם הקו הגנה האחרון שהשמן מספק.
מדובר על חומרים המגיבים רק בתנאי לחץ וחום ויוצרים שכבת הגנה.
פתח את כל הספרות שתרצה - הכל שם.

asafk
09-11-06, 01:05
אוקיי. עכשיו אני מבין במה מדובר. זה התחליף הידידותי לסביבה של הכלורין, כשמדובר בשמני מנוע, ולדעתי הוא אחד מהתוספים שנמצאים בהרבה שמנים איכותיים.

אסף.

kd2
09-11-06, 01:15
בגלל שכל שנה מורידים יותר ויותר את האמצעים הנפוצים ביותר למניעת בלאי -כלור וZDDP הבורון נשאר כרגע היחידי שלא נוגעים בו וגם אין ממש סיבה להוריד את המינון שלו בשמני מנוע.

מי שמעוניין בהסבר על הטכנולוגיה/עלון פרסומת יכוללפנות אלי ולקבל אותו באימייל אם מישהו מעוניין להתרשם באופן אישי.

נמרוד
09-11-06, 09:39
KD2 נשמע לי שיש לך פוטנציאל של איש מכירות טוב מאד. לדעתי אין לך מושג אמיתי על מה אתה מדבר - אבל זו תכונה שאני מוצא אצל אנשי שיווק מוצלחים. אני לא כותב את זה בצחוק, אלא בשיא הרצינות.

לטובתך, עזוב את קו השאלות הזה, הוא לא יוביל אותך למקום טוב. יש לך מוצר, אתה מאמין בו - לך תמצא את מי שכן יקנה אותו, וכמו שכתבת בעצמך ואני מחזק אותך - יש קהלי יעד כאלו ולא קטנים. רק אל תשלח אותם לפה לקבל חוות דעת.

מאיר רוטברג
09-11-06, 10:26
רק אל תשלח אותם לפה לקבל חוות דעת

הפוך גוטה הפוך

lior_b.s
09-11-06, 11:42
אסף תוסף MOS2 של LM עולה סביב ה35 שקל לבקבוק.
התוסף של מוליקוט עולה כפול למיטב זכרוני ( והוא בערך 3/4 כמות מהLM ).
.

לא מבין הרבה בכל השאר אבל תוסף מוליקוט עולה 40ש"ח בתחנת דלק, אני משתמש בו כבר די הרבה זמן בעכבות המלצה של מהנדס מכונות עם שנות ניסיון שאני עוד לא הספקתי לחיות בכלל, ואני סומך עליו בערך כמו שמי שמכיר את נמרוד אישית סומך עליו...

ליאור

kd2
09-11-06, 16:40
ליאור אני לא בטוח שאנחנו מדברים על אותו גודל של אריזה.
על כמה מדובר?

ויש לך חברים טובים , המוצר הזה מעולה אני גם מאוד מרוצה ממנו.

נמרוד אם אתה מחפש השכלה אקדמאית בנושא אז לצערי אני לא יכול לספק לך אחת כזו , אבל בגלל שהתחום מעניין אותי אני רוכש ספרים ומוריד הרבה חומר מהאינטרנט ומנסה ללמוד מאלו שכן יש להם היכולת לחקור את הנושא כמו שצריך.
אין מה לעשות מדובר בנושא מסובך הרבה יותר ממכונאות רכב או ריתוך לדוגמא - בעיקר כי להרבה אין בסיס להבין מה בכלל רוצים ממנו.

קח לינק לדוגמא

http://www.apmaths.uwo.ca/~mmuser/Papers/TL05.pdf

תמצא לי התייחסות יותר רצינית מזו ואני אשמח לעבור גם עליה.

kd2
09-11-06, 16:47
או זה( ללחוץ על הלינקים ) -

http://www.herguth.com/capabilities/physical_chemical_properties.htm

אחד המאמרים הטובים ברשת - מסביר על כל תכונה בשמן - סוג הבדיקה - תוצאות נפוצות - בעיות וכו...

יש לי עוד שאלה לליאור - אתה מרגיש בכיס שלך את ההשפעה של התוסף?

לדעתי בינתיים אתה לא.
אם אצליח לשכנע את אותו מהנדס או את נמרוד לצורך העניין שהחומר פועל.
אתה תקנה אותו?

הוא ממש על אותו משקל של החומר שאתה משתמש בו - מי יותר טוב או מי שווה יותר איכות לשקל לא יודע להגיד בינתיים.

נמרוד
09-11-06, 16:56
KD, אני אנסה לעזור לך.

אתה כל הזמן מנסה "לשכנע אותנו שזה עובד". בוא קודם תשכנע אותי שבכלל יש לי בעייה שדורשת איזשהי התייחסות. על מה אתה מדבר בכלל? אני מטפל במכוניות שלי מסודר לפי הספר בחומרים רגילים באיכות ומחיר ממוצע, ולא ראיתי ואין סיכוי שאני אראה איזשהו מנוע ברכב ששייך לי אי פעם מתפגר מזקנה. אני בכלל לא מתיחס לתוכן של הדברים שלך - אתה מתעמק הרבה יותר מדי. איזו בעייה אתה מנסה לפתור לי בכלל?

kd2
09-11-06, 18:42
וזה מחזיר אותנו להתחלה...

אתה כנראה לא קהל היעד של המוצר!
אתה לא מתגרזן על הגיפ שלך כאילו אין מחר לכן אתה לא מגיע למצב שאתה מחפש תוסף כזה.
אבל אנחנו נכנסים ( בתקווה ) לעידן הספורט המוטורי בישראל = יותר תחרויות ויותר רכבים משופרים.
אני מנסה להסתכל מעבר לתחומי העניין של הגיפולוגניקים ובחרתי לדון על זה פה בכל זאת בגלל שאני מוצא פה את המשוב הכי מקצועי והכי אמיתי ברשת.

היצרן יעביר אלי בימים הקרובים עוד חומר ונראה בכלל אם אני מתקדם משם כי הבדיקות שאני מעוניין בהם עוד לא אצלי ביד.

RONI
09-11-06, 18:53
אלוהה לכולם!
שמי רוני,ומי שרוצה לראות את אי החיסכון בכסף וחוסר התועלת המוכחת של תוספי הקסמים למינהם
נא להכנס לשירשור בקטגורית הCJ ולחפש ערך 'ענן לבן'.
וכל מילה נוספת מיותרת.נקודה.

איציק - 4X6ZH
09-11-06, 19:01
תגיד KD2 התוספים שאתה מדבר עליהם
בתמונה שלך כתוב FORD SOHC זה תמונת האריזה ?
איציק

kd2
09-11-06, 19:36
רוני אתה מדבר בכלל על תוספי דבש שמייצגים את כל החרא בתעשייה הזאת.
להכליל אותם עם תוספים ברמה גבוהה עושים לתוספים האלו עוול...

איציק בסמלון שלי יש כריכה של ספר טוב מאוד המפרט על גבי כמעט 200 עמודים איך לשפר את מנועי הפינטו של פורד ( OHC ) בצורה הטובה ביותר.
הוא שם בגלל חיבה שלי למנועי ה OHC של פורד ( סיירה 1.6-1.8-2.0 וכמובן הקוזוורט האגדי, ניתן למצוא אותו גם בטרנזיט ובקורטינות דור 3 באותם נפחים כמו בסיירה - הוא נפוץ גם בסופר 7 המטורפת ) בנוסף גם בבאגי שלי.

איציק - 4X6ZH
09-11-06, 20:05
איזה תוסף זה OHC שפורד משפר את מנועי כלי הרכב שלו

kd2
09-11-06, 20:17
אם זאת בדיחה אז כנראה לא הבנתי אותה...אבל בכל זאת ציפיתי ממך להבין מזמן שOHC =
OVER HEAD CAM.
גל זיזים עליון.

kd2
09-11-06, 20:23
חלק מהבדיקות כבר בידיים שלי.
לא רציתי להזכיר מקודם את נושא הבוצה עד שהממצאים היו בידי.
ניכר לראות בתוצאות שלא רק שכאשר שכבת ההגנה כבר במקומה אלה גם לפני כן החומר מנקה בצורה מרשימה.
לאחר היווצרות השכבה בכלל אין על מה לדבר הבוצה לא מצליחה להדבק למתכת ומנוגבת ידנית בקלות.

במנועי סולר המשתמשים בשמן מינרלי זה לא יתרון?
מנועים שהיצרן ממליץ על 5000 ק"מ בין החלפות יכולים להגדיל את הטווח הזה - זה לא חיסכון בכסף?

kd2
09-11-06, 21:12
קיבלתי הכל כולל חיסכון בדלק וכו...
הדוגמאות בדרך לארץ.
נקווה לטוב.

איציק - 4X6ZH
09-11-06, 22:09
צריך באיזה שהיא דרך לממש את הדופק
אתה מפציץ אותנו בחומר טכני ובקישורים לאתרים שונים
והיה לי ספק לגבי SOHC מכאן השאלה ;)
איציק

kd2
09-11-06, 22:59
אם נראה לך שאני סתם מפציץ בלי קשר אתה מוזמן לבדוק את הנושא בשאלות יותר מכשילות.
אם יורשה לי להוסיף....יש גם פינטו 1.3 ידוע לשימצה שאני אודה מאוד אם מישהו יודע היכן יש אחד כזה כי אני צריך ראש מנוע!

-->