PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות מאתגרות

ארז-ארז
30-11-03, 22:44
אני באמצע בניית באגי משלדה של טנדר מיצובישי (2X4), אני הולך להרכיב מנוע עם גיר של דייהטסו שרמנט (הנעה אחורית 1600 סמק), אני רוצה להרכיב את המנוע מעל הסרן האחורי הפוך מהכיוון המקורי שלו (עם הגיר מופנה לקדימה) ואז להשתמש באיזשהו גיר או תיבת העברה על מנת להחזיר דרייבשאפט לסרן האחורי, אבל אז יש בעייה של כיוון נסיעה, איך פותרים?
או
שאני מרכיב את המנוע עם הכיוון המקורי שלו אבל צמוד לכסא של הנהג, ואז איך אני פותר את הבעייה של חיבור ישיר של הגיר לסרן האחורי? האם אני יכול להשתמש בשני מיסבים על מנת ליצור "תושבת נדנדה" למנוע, ואז בעצם הוא יעלה וירד עם עליית המתלה?
אם יש לכם פתרונות או איזשהו פתרון יצירתי לשים את המנוע הנ"ל מאחור או באמצע השלדה אנא עיזרו לי!
תודה, ארז בן-חיים

חנן א.
30-11-03, 22:51
אתה יכול להרכיב את המנוע מאחורה, לבצע את ההעברה חזרה על ידי טרנספר כמו שהצעת, רק לסובב את הסרן האחורי על ציר הדרייב שפט, כך שגלגל ימין יהיה בצד שמאל ולהיפך ואז הסרן יניע בכיוון הרצוי לך.
תיאורטית הסידור הזה אמור להיות משומן פחות טוב, אבל אני מניח שעל ידי הכנסת כמות גדולה יותר של שמן, וגם בגלל שבאגי לא עושה קילומטרז' רציני, יש סיכוי לא רע שהעסק ישרוד.

ארז-ארז
30-11-03, 23:40
אפשר לסובב סרן?
אם ההיגיון שלי לא מטעה אותי, אם אני יסובב את הסרן וישאיר את המנוע בכיוון המקורי שלו
אז שוב פעם תהיה לי בעיה של כיוון נסיעה
בהילוך ראשון הוא יסע אחורה, אני חושב שזה בדיוק כמו מה שתארתי בהתחלה, לשים מנוע הפוך על סרן לא הפוך, רק שפה הסרן הפוך והמנוע לא הפוך
בעייתי.....

ארז-ארז
30-11-03, 23:43
התכוונת להפוך אותו ולהשאיר את החיבור לדייבשאפט באותו כיוון
סליחה על התגובה הקודמת פשוט רק עכשיו הבנתי.....
אני צריך לראות את זה בעיניים על השלדה עצמה.....

רכס חיים
01-12-03, 02:04
חנן - עודף שמן בדיפרנציאל כי הוא הפוך ,יכול ליצור בועות אוויר ,וכפי שהוסבר לי הן עלולות בעת הסיבוב להידחס בין גלגלי השיניים וכשהן מתבקעות מהלחץ הן פשוט טוחנות את המתכת. לא פגשתי בתופעה אך היא נשמעת הגיונית.יתכן והפתרון לבעיה של הבאגי זה לבנות לו תיבת היפוך כשם שנאלצתי לבנות לדיפרנציאל הקדמי של הוואז. רק שזה עולה כ-3500 שקל.

נמרוד
01-12-03, 10:45
אני באמצע בניית באגי משלדה של טנדר מיצובישי (2X4), אני הולך להרכיב מנוע עם גיר של דייהטסו שרמנט (הנעה אחורית 1600 סמק), אני רוצה להרכיב את המנוע מעל הסרן האחורי הפוך מהכיוון המקורי שלו (עם הגיר מופנה לקדימה) ואז להשתמש באיזשהו גיר או תיבת העברה על מנת להחזיר דרייבשאפט לסרן האחורי, אבל אז יש בעייה של כיוון נסיעה, איך פותרים?
או
שאני מרכיב את המנוע עם הכיוון המקורי שלו אבל צמוד לכסא של הנהג, ואז איך אני פותר את הבעייה של חיבור ישיר של הגיר לסרן האחורי? האם אני יכול להשתמש בשני מיסבים על מנת ליצור "תושבת נדנדה" למנוע, ואז בעצם הוא יעלה וירד עם עליית המתלה?
אם יש לכם פתרונות או איזשהו פתרון יצירתי לשים את המנוע הנ"ל מאחור או באמצע השלדה אנא עיזרו לי!
תודה, ארז בן-חיים

נשמע לי על פניו כאילו ארז אחר חומד לצון... :lol: בכל זאת אצא מנקודת מבט שהשאלה אמיתית.

קודם כל זה רעיון רע מהתחלה ועד הסוף,לדעתי. אבל אם כבר, אז מנוע מרכזי - כלומר את המנוע תמקם פחות או יותר איפה שהקבינה עכשיו, עם דרישפט פשוט לסרן האחורי, ואת הנוסעים בין המנוע והסרן האחורי. ותזרוק את מנוע השרמנט, מה שאתה צריך זה מנוע V8 אמריקאי. ובכלל מה הקשר בין רעיון הזועה הזה לבין באגי?

ארז-ארז
01-12-03, 17:00
אני חדש פה וקוראים לי ארז....... אני לא ארז אחר......
דבר שני, אני בונה באגי בשביל עצמי ולא בשביל למכור לשוק האמריקאי......
ובאגי אפשר לבנות מכל דבר שאפשר למצוא, יש לנו במשפחה אחד יותר חולה ממני, שבנה אחורה של ווספה וקדימה של חיפושית, אחורה של אוטו וקדימה של אופנוע, ועוד כל מיני דברים הכל הולך פה...... מנוע V8 ?? תהיה קצת ריאלי.....
אבל תודה בכל אופן..... אנשים יצירתיים! יש לכם חומר למחשבה.... כיצד להציל את ימי השבת שלי! (ואת המחלה שלי....)

נמרוד
01-12-03, 20:23
ארז אל תעלב... הייתי חייב לוודא שלא עובדים עלי.

בכל מקרה עניתי ברצינות. מנוע מרכזי, אל תסתבך עם מנוע אחורי, זה לא הולך עם סרן חי (לפחות לא בפשטות). ומנוע שברולט V8 + גיר אוטומטי זה לא דבר כזה יקר או נדיר, יש פה אחד, המכונה אריק 2 שמחזיק לא פחות משלושה... תתאמץ קצת ותבנה כלי שיזוז מהר.

סוזי המשתוללת
03-12-03, 00:21
נמרוד
אתה טועה
v8 זה לא מהיר זה כבד וחזק מדי מה שמצריך מכלולים חזקים ועוד יותר כבדים שיפגעו ביכולת הניהוג של הבאגי
למה אתה אוהב לסבך כל דבר ? :lol: 8)

זאביק
03-12-03, 10:22
כי נמרוד חושב על צמיגי 37", מהלכי מתלה של עשרות ס"מ ומהירות ממצועת של 100+ קמ"ש בשטח ==> באחה באגיס :lol: :P
אני חושב למשתמש הפשוט שבונה באגי קל, מנוע 1600 או 2000 יספיק.

נמרוד
03-12-03, 10:33
מטנדר מיצובישי באגי קל כבר לא יצא.

מנוע V8 סמול בלוק שוקל לידיעתכם פחות ממנוע של סיקס או סופה.

ארז-ארז
04-12-03, 00:18
חברים!
אני בונה את הבאגי ויהי מה!! עם המנוע של הדייהטסו! וזה לא טנדר! זה רק שלדה של טנדר לשעבר.......
הבאגי תהיה בנויה ככה, ולא עם מנוע של מסוק ולא עם מתלים של אופניים ולא גלגלים של טרקטור..... אז בבקשה תעזרו לי בפתרונות לבעיה שלי ברצינות......
ואם למישהו יש אולי תיבת העברה פנויה שמחפשת חתן....... אתם מוזמנים......
תודה! ואין כמוכם...... :twisted:

ארז-ארז
04-12-03, 21:21
אתם יודעים שאני בן 22? (אבל אני לא מאלה שיצאו הרגע מהבית בעיר ושואלים כמה עולה לבנות באגי....וחושבים שזה לוקח יום שבת אחד...... אני לא רואה הצעות מקוריות חוץ מההוא שאמר להפוך את הסרן! נגמר לי הגז בישול בברנר..... אז קצת קשה לי עכשיו לחתוך משהו אבל ברגע שאני יזמין גז החיים יחזרו למסלולם...... אני משתף אותכם ביותר מידי פרטים?
להפסיק? טוב נו....... :shock:

zik5
11-12-03, 05:18
לפי דעתי כדילך להשאר עם מנוע קידמי ולקצר השלדה למינימום.

asafk
11-12-03, 11:33
גם אני בעד מנוע מרכזי- חיבור המנוע והגיר כמו שהם- רק הרבה יותר אחורה, עם גל הינע מינימלי שיעביר את התנועה לסרן. זה יחיתן לך בנייה בלי להסתבך עם היפוכים ועניינים.

אסף.

איציק - 4X6ZH
12-12-03, 23:06
השיטה המקובלת היא להפוך את הקיס של הקרונה בתוך בית הסרן ב 180 מעלות .
לא בכל סרן זה אפשרי אבל בדרך כלל זה הולך .
לפעמים יש לחתוך את החלק האחורי של הסרן במקום שיש שקע / בליטה לקרונה ולאפשר שקע דומה בצד השני .
בטרקטורים ההופכים אותם למלגזות הופכים את הקורנה בתוך הבית והטרקטור הופך כיוון נסיעה .
איציק

-->