PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולם זעזועים להגה (וגם שרשור ברכות להולדת הבת! - רק בג'יפולוג...)

גיתאי נוה
10-11-06, 01:40
לאחרונה אני מרגיש שההגה מקבל היזון חזק מדי מפני הכביש וקופץ מעט על כל מהמורה או קפל (לא היסטרי, אבל בוודאי מורגש). הערכתי היא שהלך הבולם הגה.

יש למישהו רעיונות אחרים?
במידה וזה העניין, כיצד אני בודק את הבולם?
האם הבולם הנ"ל בעל משמעויות בטיחותיות וממש חובה להחליפו, או שזה רק עניין של נוחות לאוחז בהגה?
תודה,
גיתי

דרור ברלי
10-11-06, 09:21
עברת לצמיגי 33, הם כבדים יותר מה-31 (לא זוכר בכמה, אבל זה מספיק כבד כדי לשגר מהלומות חזקות יותר למערכת ההיגוי) ויכול להיות שבולם ההגה שלך כבר היה במצב סופני קודם לכן, עכשיו הצמיגים סייעו לחסל אותו סופית.

אם יש הזעה שמנונית סביב בוכנת הבולם שנראית טרייה, סימן שהוא נפרץ. אתה יכול גם לפרק אותו ולנסות לפתוח ולסגור בידיים. אם הוא נכנס ויוצא קל וחופשי מדי וללא כל התנגדות - אל תרכיב אותו בחזרה. ישר לזבל וללכת לקנות חדש.

וכן, לבולם הגה יש משמעות, אחרת הוא לא היה שם מלכתחילה.

asafk
10-11-06, 10:17
המשמעות הבטיחותית של בולם ההגה היא מינימלית, ומתמצה למניעת Death wobble. בכלי רכב רבים אין בולם הגה כלל (דוגמה טובה ומוכרת היא הפורד סופר-דיוטי, שבחבילת השטח שלו מופיע בולם ההגה כתוספת, בשאר הגרסאות הוא לא קיים). משמעותו היא נוחות מחד (לא מרגישים את כל תנועות ההגה הקטנות בידיים) ושמירה על תיבת ההגה, מאידך. ככל שהיחס בין משקל הגלגלים למשקל הסרן עולה, הבולם משמעותי יותר בשיפור נוחות הנהיגה.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
10-11-06, 10:30
שים לב לפירוש המילולי של הDEATH WOBBLE .

אלוהים, חוויתי את זה, והדבר הזה מסוכן בטירוף! לא חושב שזה "משמעות בטיחותית מינימלית" . אולי בסופה שיש בה מוט פאנהרד זה פחות היסטרי מבCJ .

פרק צד אחד של הבולם, בדוק אם התנועה חלקה ואחידה לכל אורך הדרך בפתיחה ובסגירה, ואם זה לא בדיוק ככה, אז תחליף, בלי לחשוב.

asafk
10-11-06, 11:04
גם לי היה את הWOBBLE הזה- ועם בולם הגה תקין. הוא לא מונע, רק מפחית את האפקט. עובדתית, יש כלי רכב בלי הבולם.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
10-11-06, 11:20
אסף, מעולם לא היה לי שמץ של נדנוד מההגה. בפעם הבודדת שנסעתי בלי בולם הגה כמעט נהרגתי. גם זו עובדה. להערכתי, אתה לא חווית כזה דבר בעוצמה מספיק גדולה כדי להתרגש מזה כמוני.

ולכן, כשמצרפים את העובדות שלך, ושלי, מקבלים אלמנט של סיכון ברמה לא ידועה, ולכן אני לא רואה סיבה לזלזל בזה. שוב, יכול להיות שבCJ זה קיצוני יותר בגלל החוסר בפאנהארד, ויכול להיות שאצלי היה חופש או כיוונון כלשהו במערכת המתלים שהחמירו את הבעייה (ומי חותם שאין את אותן בעיות ברכב של גיתי? ) , ויכול להיות שיש רכבים שמתוכננים טוב יותר, ובאמת לא צריך את זה. אני אומר שאם מורכב אצלך כזה, אז תדאג שהוא יהיה תקין. 200 שקל זה לא סכום שצריך להתלבט בשבילו.

אריק זמר
10-11-06, 12:42
חנן, אני חושב שהעלית נקודה נוספת וחשובה מלבד בולם ההגה...
בשתיימוביל, בנקודת זמן מסויימת לפני כשנתיים, חוויתי את זה בכל מהמורה כמעט ובצורה מפחידה עד מאד שגורמת לך לחשוב שאתה נוסע על רכב שכל מטר מאבד 100 ק"ג ברזל שנשאר מאחור תוך רעידות ורעשים שלא מביישים אמצעי להידוק אספלט בכביש :)
הבעיה היתה לא רק בולם ההגה אלא בלאי מתקדם בבושינגים של קפיצי העלים הקדמיים.

נ.ב. אין לי מושג אם זה היה חמור יותר בגלל שבשתיימוביל השאקלים נמצאים מאחור (שאקל רוורס) אבל החלפת הבושינגים פתרו 90 אחוז מהתופעה.

asafk
10-11-06, 18:44
אני אומר שאם מורכב אצלך כזה, אז תדאג שהוא יהיה תקין

לזה אני מסכים.

אסף.

גיתאי נוה
12-11-06, 20:43
בשל הולדת ביתי בסוף השבוע אנחנו כרגע בסערת הקרב, אבל בקרוב אבדוק את העיסק שם למטה.

גיתי

דרור ברלי
12-11-06, 20:52
מזל טוב!!!

נמרוד
12-11-06, 21:06
מזל טוב גיתי!
:-) :-) :-)

גיתאי נוה
12-11-06, 21:38
תודה חבר'ה. משפחה חובבת גלגלים שכזו, 3 בנים ובת שבחרה לצאת באמבולנס...נו שוין

עירא
13-11-06, 00:01
המון מזל טוב!!!

shmil
13-11-06, 08:54
מזל טוב

shay1
14-11-06, 17:46
הרבה מזל טוב

ועכשיו לענייני בולם ההגה
לי נישברה האוזן של הבולם הגה שהיה לי בסופה
זה קרה ביום חמישי ליפני טיול של מספר ימים לנגב
מאחר ולא מצאתי בולם באותו יום , הוחלט לצאת לטיול ללא בולם הגה
לאחר ארבע שנים שנסעתי בלי בולם אני יכול להגיד שלא הרגשתי שום דבר שונה
עם בולם ובלי בולם

כמובן שאין זו המלצה ומאחר והבולם לא עולה הרבה אז כדאי לשים חדש
ורק ביגלל שהוא היה שם במקור

AvigdorAharon
15-11-06, 08:59
גגגגווווולללללוווו!!!

מזל טוב!

אביגדור

גיתאי נוה
15-11-06, 10:34
תודה אביגדור. מקריאת הקרב המבורדקת שלך אני למד שכבר הרבה זמן לא עשית גירוזים, אז בבקשה הכן רכבך לחורף.

סופסוף אני מתחיל לנצל את האורך של הג'יפ...ועוד לא נאמרה המילה האחרונה.

-->