PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת התקנת יחסי העברה ו-ARB

ophir
10-11-06, 10:29
כנראה שסופסןף הגיע המטען שלי מארה"ב (אל אבל אל! תתקרבו לחברת שילוח ועמילות מכס בשם גמא שיפינג.... ראו הוזהרתם :) )

בכל מקרה יש שם יחסי העברה 4.10 ונעילות ARB קדימה ואחורה והשאלה היא האם התקנה עצמית נראית סבירה?

הפנתי את השאלה טלפונית למספר חברים בפורום אבל אשמח לשמוע עוד דעות.

אריק זמר
10-11-06, 12:45
אהלן אופיר,

אם זכרוני אינו מטעני, בסרן הקדמי בסופה יש צורך בחריטה והתאמה עקב מעבר ל4.10...
וזה רק אם אני זוכר נכון.

eliv1
10-11-06, 20:56
אהלן אופיר,

אם זכרוני אינו מטעני, בסרן הקדמי בסופה יש צורך בחריטה והתאמה עקב מעבר ל4.10...
וזה רק אם אני זוכר נכון.

אריק, יש צורך לחרוט את הקייס המקורי ע"מ להתאימו ליחסי העברה 4.10, או החלפת קייס.
אופיר טוען שהוא הביא נעילה קידמית ARB, כלומר יש החלפה של הקייס, לא אמורה להיות לו בעיה.

ולגביך אופיר, בעקרון ההתקנה דורשת התקנה, ותיאום של הקורונה, והפיניון.
בד"כ זו עבודה מסובכת, שדורשת כלי מדידה מדויקים, ע"מ לוודא שגלגלי השיניים במרווחים נכונים אחד מהשני, במידה והמידות אינן נכונות, יש סיכוי לקבל סרן "שורק", שעלול להביא לנזק לחלקים ואף לשבר.

יש כתבה בג'יפלוג על התקנת דטרויט לוקר,תתחיל בקריאתה, אולי זה יעזור לך להבין כמה מהאלמנטים שבהתקנה.---> http://www.jeepolog.com/136.html

אחרי שקראת, תחזור לפה עם שאלות.

נמרוד
10-11-06, 22:12
בכתבה הנ"ל העבודה פשוטה משמעותית כי לא מוחלפים יחסי העברה. הקורונה מועברת מקייס ישן לקייס חדש (הנעילה) אבל לא נוגעים בפיניון, קח שעיקר הסיכוי להסתבך איננו.

החלפת יחסי העברה בסרן דנה זה משהו שעוד לא יצא לי לעשות. יש כאן כמה חברים שכן, תתיעץ איתם, קרא חומר, תבוא מוכן, ואם אפשר - צלם וכתוב כתבה לטובת האנושות :-)

אלעד4ס4
11-11-06, 05:47
בשעה טובה.. שינויי יחסיי העברה דורש ידע וניסיון.ובעיקר ניסיון.. לגביי הנעילות. עלייך ליקדוח בהאוזינג חור . לעשות הברגה לניפלים. בכאפה שמחזיקה את הביית סטליטים צריך גם לידוח חור או לעשות לה פאזה לצינור אויר... במידה והנועל לא ישב פיקס ואני חוזר על זה הוא חייב לשבת ב100 אחוז התאמה. יהיו בעיות של בריחת אויר. . . עלייך ליקנות עוד 2 מייסבים. לנועלים... במידה העברה לא היגיעו עם הקיט שלהם עלייך ליקנות 2 קיטים ... לדעתי עם איין לך ניסיון קח את הגיפ למתקין עדיף לשלם 1500 שח . ולקבל עבודה מיקצועית . . אשמח לעזור ולתת מינסיוני. עם יהיו שאלות .

אלעד4ס4
11-11-06, 05:49
בשעה טובה.. שינויי יחסיי העברה דורש ידע וניסיון.ובעיקר ניסיון.. לגביי הנעילות. עלייך ליקדוח בהאוזינג חור . לעשות הברגה לניפלים. בכאפה שמחזיקה את הביית סטליטים צריך גם לידוח חור או לעשות לה פאזה לצינור אויר... במידה והנועל לא ישב פיקס ואני חוזר על זה הוא חייב לשבת ב100 אחוז התאמה. יהיו בעיות של בריחת אויר. . . עלייך ליקנות עוד 2 מייסבים. לנועלים... במידה העברה לא היגיעו עם הקיט שלהם עלייך ליקנות 2 קיטים ... לדעתי עם איין לך ניסיון קח את הגיפ למתקין עדיף לשלם 1500 שח . ולקבל עבודה מיקצועית . . אשמח לעזור ולתת מינסיוני. עם יהיו שאלות .
סליחה טעות בכתיבה. במידה ויחסיי העברה לא היגיעו עם הקיט . עלייך ליקנות 2 קיטים.

עמיקם
12-11-06, 17:45
החלפת יחסי העברה זה דבר מורכב ויש צורך להצטייד בכלים המתאימים.
בנוסף ליחסי ההעברה אתה צריך גם מה שניקרא קיט הרכבה לכל סרן.
זה כולל 2 מיסבים לקייס ו-2 מסבים לפיניון,בנוסף אתה מקבל בקיט גם שימסים, צבע ,ןrtv ,אום לפיניון (חובה להרכיב אום חדש)ןגם שייבה קורסת בהתאם לצורך תלוי איזה סרנים יש לך.על הדרך הייתי מציע לך להחליף גם את מחזירי השמן הפנימיים על מנת שלא תצטרך לפרק שוב בזמן הקרוב.באופן כללי זו לא עבודה קשה במיוחד,צריך הרבה סבלנות והכי חשוב זה זמן,אתה לא יכול למהר פה.

גיתאי נוה
12-11-06, 20:42
לאופיר ולכל החבר'ה,

כבר כתבתי כתבה שלימה מ-א' ועד ת' על החלפת יחסי העברה בסרני דנה, כולל תמונות והכל. כרגע אני פשוט רץ עליה ב-review כדי לוודא שהכל מדוייק ומנוסח בבהירות, כולל סדר התמונות. בימים המאד קרובים חנן יקבל את כל החומר ממני בצורה מסודרת, ומכאן זה תלוי במערכת עד כמה מהר הכתבה תעלה לאוויר.
אופיר - אני מציע שתמתין טיפה, קרא את כל הכתבה ואחרי זה תחזור לכאן. אני סבור שהיא תענה על כל שאלותיך אחת אחת או לפחות על רובן המכריע.
שופינסקי - נכון, ניסיון (לא רק!) תמיד עוזר, אבל אם כבר מדברים על ניסיון, אז למדתי מניסיוני שאין עבודה על הכלים האלה שמסוגל לבצע מכונאי מנוסה ושלא מסוגל לבצע אחד מאיתנו, בתנאי שמצויים ברשותו מנת משכל ממוצעת וצפונה ושתי ידיים במצב סביר. המטרה שלי היא לא לפתוח כאן דיון כזה או אחר אלא רק לומר לכל המתלבטים שאין מה לפחד. עדיין יש כל מיני שיקולים נוספים לעבודה עצמית או לחילופין למסירה בידיים זרות, ומכל מקום, המורכבות לא צריכה להרתיע.

נ.ב. הסיבה לעיכוב בשליחת הכתבה הוא הולדת ביתי (לאחר 3 בנים) בסוף שבוע שעבר, באמבולנס שהספיק לנסוע 50מ' מהקופ"ח ונעצר במרכז המסחרי... הנסיעה מכאן ועד לביה"ח ודאי הכינה אותה לגדולות ונצורות שעוד יגיעו בסופה...

גיתי

ophir
15-11-06, 14:57
OK אני אחכה לכתבה ואלמד את הנושא.

chiam 8
20-11-06, 15:38
כמה עולה הנעילות בארה"ב וכמה עולה יחס העברה

ophir
20-11-06, 17:29
כ- 700$ כל נעילה 200$ קומפרסור
200$ יחס העברה קדימה+קיט התקנה כולל כל המיסבים
250$ יחס העברה אחורה +כנ"ל

chiam 8
21-11-06, 16:13
איך מזמינים מארה"ב דרך אתר מסויים וצריך לשלם מכס :oops: :neutral: :???: :eek: :rolleyes:

ophir
21-11-06, 19:31
אהה... כן... מכס וגם מס קנייה וגם מע"מ על הכללללללללללל.
בסה"כ קח את מה ששילמת בארה"ב+ההובלה ותוסיף עוד 50% בערך.
משתלם? תעשה את החשבון בעצמך.

-->