PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת מנוע? (בבאגי, ממנוע CBR600 למנוע סובארו)

באגי מפלצת
11-11-06, 18:36
שבוע טוב חברים .
ישבתי כל השבת ככה ליד הבאגי שלי ואמרתי לעצמי שכמה חרא אני אוכל ממנה שחלקים נהרסים, וכל חלק עולה לי הון אז חשבתי לעצמי ואמרתי אולי נוריד את המנוע (הונדה סי בי אר 600(אופנוע)) ונשתול במקומו מנוע של סובארו 1600 אני כולי תקווה שהמנוע הזה אמין והאחזקה שלו זולה .
עכשיו יש לי מספר שאלות לגבי זה:
1) האם כדאי לי ללכת על צעד זה ?
2)מה כובד המנוע+ הגיר (הילוכים)?
3)מה העלויות של יבוא מנוע חדש?
4)האם זה יצור לי ''תחת'' לבאגי ?מה האורך של המנוע+הגיר ?
5)כמה כ''ס מנוע זה מפיק?

יניב_ב
12-11-06, 22:58
ישנם דגמים שונים של סובארו איזה? dl legacy impreza?

מעבר לכך המנוע והגיר כבדים בהרבה מהמנוע הקיים , גם ארוכים ולא תוכל למקם אותם בצורה זהה, מה שיגרור שינוי כל החלק האחורי כולל מערכת המתלים והשלדה.

הספקים משקלים ואולי גם מידות אתה יכול למצוא באינטרנט.

lizard
13-11-06, 00:43
מה שאתה רוצה לעשות לא מעשי ובעצם כרוך בבניה של באגי חדשה.

אם בכל זאת תרצה להמשיך עם זה, תחפש מנוע של סוברית.

באגי מפלצת
13-11-06, 18:04
לפי מה שהבנתי אז מנוע של סובארו dl 1600הוא רוחבי ומבחינת רוחב אין לי בעיה ובקשר לאורך אני יכול לבנות מן גשר כזה ו2 תומכים ככה ובקשר למתלים אני רוצה להשיג תכנון של מתלים בניה עצמית! אז למי שיש שיצור קשר
אם אני לא טועה בתמונה רואים מנוע של סובארו לא ?
קחול דוגמא :

lizard
13-11-06, 23:13
נו בחייך, איך אתה בכלל משווה את הבאגי שלך לזו שעכשיו שמת?

באגי מפלצת
14-11-06, 17:20
למה היא כ'כ שונה משלי?

lizard
14-11-06, 19:06
גודל, צורה, מתלים, עובי ברזל, סוג ברזל, איכות עבודה ועוד.

הבאגי שלך היא באגי חד מושבית, זו דו מושבית. הבאגי שלך בנויה על מנוע של אופנוע, זו על מנוע רכב.

אתה יודע מה, נניח ושמת מנוע של רכב בבאגי שלך. המנוע ישבור לך את הבאגי תוך שניה בערך.

Gilad
14-11-06, 23:13
LIZARD - יפה שאתה נותן כזה ניתוח עפ"י תמונות בגודל 2X2 ס"מ, אני בקושי מצליח להבין שיש שם באגי

גלעד

lizard
14-11-06, 23:48
אתה מדבר על הבאגי שלו או על הזו עם המנוע רכב?
אם על שלו, יש לו שירשור נוסף שבו יש תמונות ברורות הרבה יותר ובכמה זוויות. אם אתה מדבר על הבאגי הירוקה (?) אז אם מתרכזים אפשר להבחין בכמה פרטים מהותיים.

arnonshoshani
15-11-06, 07:12
מיכה אני לא מבין מדוע אתה חייב לתת תשובות סתם לאנשים עם אתה לא מבין מה אתה מדבר בכלל!!!

הבאגי שהוא שם היא בעלת מיכלולים בגודל הנכון לשלו גלגלי טרטורון שילדה קלה ונכון שהיא שני מושבים אבל זה שטויות. הוא הביא את הדוגמא הזו בגלל הגיר והמנוע סובארו שפה בשביל לשאול עם זה יתאים לבאגי שלו.
ואני אחדש לך משהוא זה יכול להתאים!
אבל הניתוח יהיה ארוך וכואב.
אני ממליץ לקחת מנוע וגיר אוטומט של DL ולחברו לשלדה, לאחר מכן לבנות את מערכת המתלה האחורית מחדש (זרועות עוקבות טהורות או חצי עוקבות) שינוי והוספה לכלוב.
וכן מפלצת חביבה שלי הבאגי יהיה ארוך יותר (כמעט ב 60 ס"מ) ויהיה "זנב" אבל האמינות פה היא מופלגת.

בהצלחה ארנון.

lizard
15-11-06, 08:53
גלגלי טרקטורון? טרקטורון??? אולי טרקטור, וגם לא מהקטנים.
ראית את הגלגלים האחוריים של הבאגי הירוקה הזו? ראית איזה עובי וקוטר?
אתה יודע מה, סבבה. אפשר לשים גלגלי טרקטורון על המנוע הזה. מהכוח שיש למנוע כל הבאגי שלו תתפרק. באחריות. היא מתפרקת עכשיו כשהוא נוסע עליה עם ה600 סמ"ק.

אני מאוד מעריך אותך. מה שאתה שכחת אני כנראה לעולם לא אדע. אבל לא צריך להיות מומחה בשביל להבין שלשים מנוע של פרייבט בעל מומנט גדול, ווירברציות חזקות יותר מאלו של אופנוע, כבד יותר וגדול יותר על באגי שנבנתה על בסיס מנוע אופנוע ,שהוא לפי דעתי, קטן באיזה 50 אחוז לפחות, זו טעות.

זו כמובן דעתי ואני בטוח שכל מיני אנשים יבואו ויגידו שאני מזיין את המוח ולא מבין כלום.

נמרוד
15-11-06, 10:42
זו כמובן דעתי ואני בטוח שכל מיני אנשים יבואו ויגידו שאני מזיין את המוח ולא מבין כלום.

אכן מיכה, יבואו כל מיני אנשים. ואפילו מנהל הפורום...

אני לא מבין למה אתה מתעקש להוכיח כמה מעט אתה יודע כל פעם מחדש. אתה לא צריך לענות לי, פשוט תחשוב לפני שאתה מקליד אוטומטית תשובה, ועוד נחרצת כל כך, בכל שרשור בפורום הזה.

באגי מפלצת
16-11-06, 22:06
הבאגי שלי בנויה חזק מאוד . והיא גם קלה ! מה שכן שאני זורק קלאץ' הבאגי מרימה גלגל וקפיצות היא עברה לא מעט אז מבחינת כח לא נראה לי שיש בעיה . מבחינת רוחב .. בדקתי ומנוע של dl ישב לי ויהיה לו עוד מקום .ואני נראה לי הגעתי להחלטה שאני משאיר את ה600 או שאני יחליף למנוע של אופנוע שטח .. בעל מומנט גבוהה

-->