PDA

צפייה בגרסה מלאה : איסוזו טרופר עם מערכת TOD מומנט לפי דרישה- הינע ארבעת הגלגלים

איקי הרטמן
11-11-06, 22:08
שלום לכולם,
ברצוני לספר על מקרה שקרה לנו היום בנסיעה בדרך בורמה עם איסוזו טרופר.
באחד מהנתיבים ביצענו עלייה "קצת קשה", מערת TOD הייתה מחוברת כולל תיבת העברה הייתה ב-LOW. הכל עבר כשורה ולאחר עצירה של כ-100 מטר לאחר מכן, העברתי את המערכת למצב HIGH לאחר עצירה מוחלטת וניתקתי את מערכת ה-TOD. עם תחילת הנסיעה, תוך כדי סיבוב קצת חד נשמעה חריקה של מתכת על מתכת או נעילה כלשהי. ברצוני לציין שתנאי השטח היו ישרים (תנאי כביש). אין לי מושג מה זה.
אורות המערכת TOD של הגלגלים האחוריים הבהבה. לא נדלקה או הבהבה נורית המילה CHECK.
חיברתי חזרה את מערכת TOD והרעש הפסיק במהלך נסיעה. נסענו לתחנת דלק הקרובה (כ-5 ק"מ), שם מילאתי אוויר בגלגלים ( היה חסר כ-7 P.S.I) אין לי מושג האם זה השפיע. מניתוק נוסף של ה-TOD לא נראה עוד הבהוב של נורית הגלגלים האחוריים. חזרנו על הבידקה הזאת עוד מספר פעמים והתופעה לא חזרה. המשכתי בנסיעה עד להגעה הביתה (מרחק של כ-70 ק"מ מהאירוע ותופעה זאת לא חזרה על עצמה).
עוד ברצוני לציין כי ביצעתי מספר רוורסים בזמן האירוע ואחריו, ובשני הזמנים, תופעת הרעש/שחיקה/חריקה וכו' לא נשמעה.
1) האם יש לכך הסבר כלשהו?
2) האם התופעה הזאת ידועה/נפוצה לאיסוזו טרופר?
3) מה עלי להמשיך לעשות? האם לגשת למוסך?

בתודה מראש על תשובתכם הדחופה בעניין,
איקי

איציק - 4X6ZH
12-11-06, 08:08
בממסרות כפי שיש בכלי רכב חדשים ויש גם אצלך ברכב
יצרני הרכב ממציאים שמות וקיצורי שמות למערכות הרכב ( כך מוכרים קרח לאסקימוסים ) :lol: TOD
וברצינות
בדגם הרכב שלך יש נעילת דפרנציאל אחורי אוטומטית . או בשם אחר דפרנציאל בעל נעילת החלקה .
בתוך הדפרנציאל יש דיסקיות המאפשרות לאחד הצירים של הסרן האחורי להנעל או להשתחרר בעומס .
הפעולה הזאת שנעשת בעומס יכולה להשמע כרעש חריקות \ נהמה \ גירגור \ דפיקות ... מהסרן האחורי
לפעמים הרעש מוקרן לכיוון מרכז הרכב דרך גל ההניעה ( הדרישאפט )
זה תקין זה רגיל וזה לא מצדיק פרוק הרכב .
אבל זה מחייב אותך לבדוק שמנים בכל הסרנים כולל תיבת העברה וממסרה .
ולהקפיד על שימוש בשמן לסרן ננעל שמן LSD ( רצוי בהתאם להוראות היצרן )
לא יזיק להחליף את השמן כל 40.000 ק"מ או כל עונה במיוחד לרכב העובד קשה בשטח ונמצא במים .
איציק

ILIYA
12-11-06, 11:20
שלום .
מערכת TOD - מערכת אוטומטית ותפקידה לשלב פרונט , לבצע שילוב 4X4 לפי תנעי כביש ( שלג, גשם חזק, בוץ ) ללא שליטה של נהג.
בטרופר עם TOD , אפשר לשלב פרונט קבוע בלחיצת כפטור 4X4 .
לדעתי המערכת לא קשורה לרעש בסרן האחורי. וכן יכול להיות קשור למערכת LSD של דיפרנציאל . אם זה כך -הטיפול פשות , להחליץ שמן לשמן מתאים , 90LS .
הבעיה שנידלקה לך מנורה CHECK - התקלה בזיכרון של מחשב וכדאי לחבר סקאנר במוסך ולקבל קוד של התקלה.

סוזי המשתוללת
12-11-06, 11:48
לדעתי ההסבר נמצא במערכת הואקום שמשלבת הנעה קדמית
לעיתים אחרי ששחררת 4x4 עדיין יש עומס במערכת ההינע וכשזה משתחרר בפתאומיות יש רעש

איציק
ממך ציפיתי ליותר :mrgreen:
אצלך יש נעילת דיפרנציאל אוטומטית או בשמה האחר דיפרנציאל מוגבל החלקה
דיפ ננעל אוטומטי זה דבר אחד (אין בטרופר)ודיפ מוגבל החלקה זה דבר אחר

איציק - 4X6ZH
12-11-06, 12:50
אתה בהחלט רשאי לצפות ליותר
כגודל הציפיות גודל ....
אני לא סתם כתבתי יצרני הרכב ממציאים שמות
אני שוקל מילים ולא פעם פשוט לא כותב את כל מה שאני יודע על המערכות האלה
לצערי האינפורמציה שמסתובבת בין משתמשי המערכות היא אינפורמציה משובשת שלא נגיד לא נכונה
יש נהגים שמפעילים את הרכב בצורה לא נכונה ( ובחלק מהוראות יצרני הרכב כתוב שטויות )
בחלק אחר זה כסת"ח .
סתם פתאום כל יבואן נותן קורס נהיגת שטח :razz: :razz:
אני לא יודע כמה סוגי דפרנציאל אתה מכיר
אני פגשתי הרבה יותר מדפרנציאל ננעל ובחלק מהמיפגשים היו מפגשי נזק .
אתה יכול לקרוא לזה ננעל
והוא ייקרא לזה מחליק
ואיש המכירות יקרא לזה TOD
ויצרן הרכב ישלב לתוך מערכת הזלמנסון הזאת עוד איזה רכיב קיקיוני ( ויצחק כל דרך לבנק )
ומכאן ועד לשאלת נהג ( שחושב שהוא מפעיל את הרכב נכון ) המרחק קצר .
בקלות הוא מבטל את הטיול ומהדרין גם גוררים את הרכב . על מה ולמה ?
ובסך הכל הופעלה לו מערכת ..... אתה יודע מה תקרא למערכת איך שאתה רוצה .
מה שחשוב שמפעיל הרכב ידע בדיוק מה יש לו ברכב ( לא איך קוראים לזה ) .
איך מפעילים את זה .
וכשלוחצים על הכפתור מה בדיוק מופעל .
והחשוב ביותר מה לא לעשות .
לצערי יש מוסכים שלא יודעים איזה מערכות מותקנות ברכב
וגם הנהגים משחקים אותה :!: אצלי ... TOD 70% בלחיצת כפתור 30% חסכון בגלגל הרזרבי
מספיק לקרוא עלוני פרסום ( בעברית ) של יצרן רכבי שטח ומה שכתוב שם :mrgreen: :mrgreen:
ואחר כך המשתמש ממשיך לדקלם את השטויות של איש המכירות .
והנזקים .... באלפי שקלים .
איציק

סוזי המשתוללת
12-11-06, 13:51
איציק
לא פסלתי את מה שאמתרת על המערכת המצוקמקת שכפי שאמתרת זה סה"כ ראשי תיבות למערכת אוטומטית לשילוב 4x4 ולא באמת כפי שרומז השם מערכת חלוקת מומנט

איקי הרטמן
12-11-06, 19:02
בממסרות כפי שיש בכלי רכב חדשים ויש גם אצלך ברכב
יצרני הרכב ממציאים שמות וקיצורי שמות למערכות הרכב ( כך מוכרים קרח לאסקימוסים ) :lol: TOD
וברצינות
בדגם הרכב שלך יש נעילת דפרנציאל אחורי אוטומטית . או בשם אחר דפרנציאל בעל נעילת החלקה .
בתוך הדפרנציאל יש דיסקיות המאפשרות לאחד הצירים של הסרן האחורי להנעל או להשתחרר בעומס .
הפעולה הזאת שנעשת בעומס יכולה להשמע כרעש חריקות \ נהמה \ גירגור \ דפיקות ... מהסרן האחורי
לפעמים הרעש מוקרן לכיוון מרכז הרכב דרך גל ההניעה ( הדרישאפט )
זה תקין זה רגיל וזה לא מצדיק פרוק הרכב .
אבל זה מחייב אותך לבדוק שמנים בכל הסרנים כולל תיבת העברה וממסרה .
ולהקפיד על שימוש בשמן לסרן ננעל שמן LSD ( רצוי בהתאם להוראות היצרן )
לא יזיק להחליף את השמן כל 40.000 ק"מ או כל עונה במיוחד לרכב העובד קשה בשטח ונמצא במים .
איציק

איציק שלום,

תודה על תשובתך האמת שאת הרכב קניתי לפני כשבוע ואין לי מושג האם יש מערכת נעילת דפרנציאל או לא, דבריך נכונים ואלו הרעשים והתגובות שהרגשתי / שמעתי. היות ואין לי מושג החלטתי להפסיק את הטיול ולחזור (אולי שגיתי אבל זה התשלום על עקומת הלימוד ועדיף לעצור מאשר לשלם אחר כך שבעתיים).
בכל אופן גם היום בבוקר כאשר חזרתי על הפעולה הנוריות החלו להבהב ובשלב מאוחר יותר נדלקה נורת ה-CHECK היות והרכב לפני טיפול גדול 30,000 הכנסתי אותו למוסך אביב בנתניה וראה זה פלא כמו כל חולה שהולך לרופא כבר כלום לא כואב לו גם כאן התופעה לא חזרה ואין המוסך (כרגע) מוצא את סיבת ה"תקלה". בהתיעצות עם המוסך השארתי את הרכב ליום נוסף להמשך בדיקות, עדיף רכב תקין ואמין מאשר לנסוע עם ספקות ופרפרים בבטן.

אשמח לדווח / לספר את סוף המעשה

בברכה
איקי

נ.ב. האם ידוע לך היכן ניתן למצוא חומר טכני / הסבר לתיפעול הרכב מעבר לספר רכב, האם ספר הרכב הוא מקיף וממצא?...

איקי הרטמן
12-11-06, 19:03
איציק שלום,

תודה על תשובתך האמת שאת הרכב קניתי לפני כשבוע ואין לי מושג האם יש מערכת נעילת דפרנציאל או לא, דבריך נכונים ואלו הרעשים והתגובות שהרגשתי / שמעתי. היות ואין לי מושג החלטתי להפסיק את הטיול ולחזור (אולי שגיתי אבל זה התשלום על עקומת הלימוד ועדיף לעצור מאשר לשלם אחר כך שבעתיים).
בכל אופן גם היום בבוקר כאשר חזרתי על הפעולה הנוריות החלו להבהב ובשלב מאוחר יותר נדלקה נורת ה-CHECK היות והרכב לפני טיפול גדול 30,000 הכנסתי אותו למוסך אביב בנתניה וראה זה פלא כמו כל חולה שהולך לרופא כבר כלום לא כואב לו גם כאן התופעה לא חזרה ואין המוסך (כרגע) מוצא את סיבת ה"תקלה". בהתיעצות עם המוסך השארתי את הרכב ליום נוסף להמשך בדיקות, עדיף רכב תקין ואמין מאשר לנסוע עם ספקות ופרפרים בבטן.

אשמח לדווח / לספר את סוף המעשה

בברכה
איקי

נ.ב. האם ידוע לך היכן ניתן למצוא חומר טכני / הסבר לתיפעול הרכב מעבר לספר רכב, האם ספר הרכב הוא מקיף וממצא?...

דרך אגב הרכב איסוזו טרופר דגם LS מודל 2002

איקי הרטמן
12-11-06, 19:07
שלום .
מערכת TOD - מערכת אוטומטית ותפקידה לשלב פרונט , לבצע שילוב 4X4 לפי תנעי כביש ( שלג, גשם חזק, בוץ ) ללא שליטה של נהג.
בטרופר עם TOD , אפשר לשלב פרונט קבוע בלחיצת כפטור 4X4 .
לדעתי המערכת לא קשורה לרעש בסרן האחורי. וכן יכול להיות קשור למערכת LSD של דיפרנציאל . אם זה כך -הטיפול פשות , להחליץ שמן לשמן מתאים , 90LS .
הבעיה שנידלקה לך מנורה CHECK - התקלה בזיכרון של מחשב וכדאי לחבר סקאנר במוסך ולקבל קוד של התקלה.

תודה על תשובתך, הרכב נמצא במוסך לטיפול גדול כולל החלפת כל השמנים והפילטרים נכון להיום התקלה לא חזרה על עצמה במוסך, הרכב נשאר ליום נוסף לביריר מעמיק יותר

איקי הרטמן
12-11-06, 19:11
אתה בהחלט רשאי לצפות ליותר
כגודל הציפיות גודל ....
אני לא סתם כתבתי יצרני הרכב ממציאים שמות
אני שוקל מילים ולא פעם פשוט לא כותב את כל מה שאני יודע על המערכות האלה
לצערי האינפורמציה שמסתובבת בין משתמשי המערכות היא אינפורמציה משובשת שלא נגיד לא נכונה
יש נהגים שמפעילים את הרכב בצורה לא נכונה ( ובחלק מהוראות יצרני הרכב כתוב שטויות )
בחלק אחר זה כסת"ח .
סתם פתאום כל יבואן נותן קורס נהיגת שטח :razz: :razz:
אני לא יודע כמה סוגי דפרנציאל אתה מכיר
אני פגשתי הרבה יותר מדפרנציאל ננעל ובחלק מהמיפגשים היו מפגשי נזק .
אתה יכול לקרוא לזה ננעל
והוא ייקרא לזה מחליק
ואיש המכירות יקרא לזה TOD
ויצרן הרכב ישלב לתוך מערכת הזלמנסון הזאת עוד איזה רכיב קיקיוני ( ויצחק כל דרך לבנק )
ומכאן ועד לשאלת נהג ( שחושב שהוא מפעיל את הרכב נכון ) המרחק קצר .
בקלות הוא מבטל את הטיול ומהדרין גם גוררים את הרכב . על מה ולמה ?
ובסך הכל הופעלה לו מערכת ..... אתה יודע מה תקרא למערכת איך שאתה רוצה .
מה שחשוב שמפעיל הרכב ידע בדיוק מה יש לו ברכב ( לא איך קוראים לזה ) .
איך מפעילים את זה .
וכשלוחצים על הכפתור מה בדיוק מופעל .
והחשוב ביותר מה לא לעשות .
לצערי יש מוסכים שלא יודעים איזה מערכות מותקנות ברכב
וגם הנהגים משחקים אותה :!: אצלי ... TOD 70% בלחיצת כפתור 30% חסכון בגלגל הרזרבי
מספיק לקרוא עלוני פרסום ( בעברית ) של יצרן רכבי שטח ומה שכתוב שם :mrgreen: :mrgreen:
ואחר כך המשתמש ממשיך לדקלם את השטויות של איש המכירות .
והנזקים .... באלפי שקלים .
איציק

איציק הי שוב
אני מסכים לכל מילה, איך או היכן מוצאים / מקבלים הנחיות תיפעוליות לרכב הנ"ל על מי כדאי לסמוך?..
בתודה מראש
איקי

סוזי המשתוללת
12-11-06, 22:16
יש לך ספר יצרן
תקרא אותו

סוזי המשתוללת
12-11-06, 22:51
איקי
זה הספר של הרכב שלך בפורמט pdf
בעמוד 579 יש הסבר טכני כולל טכניקות הבדיקה וכו'
אגב אני מתנצל בפני מהנדסי איסוזו
הt0d היא מערכת חלוקת מומנט אמיתית
יש 4 מצבי חלוקה והם : 100% אחורה , 70-30 אחורה ,85-15 אחורה , ו50-50 כולם מתחלפים באופן אוטומטי

סוזי המשתוללת
12-11-06, 22:51
איציק
זה לא זלמנסון - זה עובד

-->