PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי VS ויטרה VS פרוזה

seylon
11-11-06, 23:24
עד כמה שהנושא נטחן פה, שאלה אחת נשארה לי.

צרכים:רכב סטודנט. פתוח. יום יום בתוך חיפה, שטח בינוני פעמיים בחודש, חיפה - אשדוד - חיפה פעם פעמיים בחודש (110 קמש, לא 80).

מסתבר, שבקטגוריה של 25K+- היום יש לא רק סמוראים.

את הויטרות התקציב מגרד = להתפשר, להסתכן, לתקן, לא לשפר
פרוזה יש מעט, חלקים יקרים, אין שיפורים, שיקול רציני - אין קהילה (כמו לסוזוקי פה). אבל דווקא בגלל כל אלה, אולי במצב יותר שמור.
סמוראי - יש הרבה יחסית, אפשר גם ליישר קו בראש שקט, וגם להוסיף נעילה, להחליף צמיגים או לשים כסא נהג הידראולי אם צריך (לא הכל ביחד, אבל יש קצת אויר לנשימה).

ולשאלה עצמה:
בנסיעות ארוכות - האם יש יתרון משמעותי לויטרה / פרוזה על פני סמוראי? הסמוראי לא ימות לי מ110 קבוע?
שווה "להתפשר" על ויטרה/ פרוזה בשביל זה?
ולא, לא אכפת לי מכל שאר מגרעות הנוחיות של סמוראי מול שני אלה , שאמורים להיות רמה מעל בנושא זה.

דרור ברלי
12-11-06, 00:22
ולשאלה עצמה:
בנסיעות ארוכות - האם יש יתרון משמעותי לויטרה / פרוזה על פני סמוראי? הסמוראי לא ימות לי מ110 קבוע?

כן! בהחלט! סמוראי הוא ספרטני, רועש, לא ממש יציב. לא אוהב לנסוע ממש מהר. לעומתו ויטארה/פרוזה נוסעים מצוין בתנאים כאלה. הם נותנים לך תא נוסעים של פרייבט יפני מהמודלים האלה, התנהגות כביש טובה יותר, בידוד רעשי רוח/צמיגים/מנוע טוב יותר. בהשוואה בין שניהם פרוזה מרגיש בנוי טוב יותר, קצת יותר "ג'יפ", כאילו מסיבי וקשוח יותר. אבל רק בכאילו. המנוע רועש יותר ממנוע הויטארה, נוחות הנסיעה פחותה מהויטארה. ההתנהגות נחותה מהויטארה. גם בשטח הויטארה טובה יותר, ובעצם פרוזה נופל מויטארה בכל השוואה.

שווה "להתפשר" על ויטרה/ פרוזה בשביל זה?
כן. אבל יש לך בעיית תקציב. ויטארה ב-25K זה נבלה שחוטה, ובקלות תוציא עליה עוד 25K רק במוסכים... פרוזות יש ב-25K, אבל בגלל שהפרוזה נדירה, כמעט ואין לה שוק שיפורים. דייהטסו בכלל זה אחד הבלופים הגדולים של עולם הרכב - מה"אמינות" לא נשאר הרבה אחרי 14 שנה. המנועים (לפרוזה מנוע של אפלאוז) עדינים ורגישים, החלפים יקרים ומחירם כמשקלם בזהב. כל זה נכון גם לדגמי דייהטסו האחרים.

ולא, לא אכפת לי מכל שאר מגרעות הנוחיות של סמוראי מול שני אלה , שאמורים להיות רמה מעל בנושא זה.

ויטארה זה הכיוון הנכון. תחסוך עוד קצת וקח ויטארה חדשה ככל האפשר.

נמרוד
12-11-06, 00:39
ב25K, לך על סמוראי הכי חדש וטוב שאתה יכול למצוא.

seylon
12-11-06, 01:07
דרור - ה"כן בהחלט" שלך מתייחס לכך שהסמוראי לא ישרוד נסיעות ארוכות ב110? זה מה שבאמת חשוב לי. ממילא זה הולך להיות ג'יפ עם ברזנט , אז ריחות / רעשים / תחושת פרייבט זה כבר לא שיקול.
נמרוד - לקחת נשימה, להגדיל לK30+-, לא מוציא מנבלות? השוק כבר לא מה שהיה.. חיפוש יד2 בין 20 ל30 אלף מניב 11 סמוראים 8 פרוזות ו 5 ויטרות (שהן לכיוון ה30K אמנם)

MMR
12-11-06, 01:14
ב25K, לך על סמוראי הכי חדש וטוב שאתה יכול למצוא.

מצטרף לנמרוד.

בנוסף-
אם אתה מתעקש לנסוע" 110 קמ"ש ולא 80 " כמו שמשתמע מההודעה שלך-
כדאי שתדע שזה אמנם אפשרי תיאורטית, אבל בהחלט לא חכם ולא אחראי ברכב הנ"ל.
כל זה מבלי לגרוע בשאר התכונות הנהדרות של הכלי הזה.

בהצלחה

נמרוד
12-11-06, 01:20
הסמוראי ישרוד, זה לא בעייה. סמוראי הוא רכב פחות נעים על הכביש, זה הכל.

עזוב מה שהחיפוש מוצא, תתחיל לבדוק רכבים. אם אתה מוצא ויטארה טובה, מצויין, אבל תבין שבכל סכום כסף נתון אתה תמצא "יותר" סמוראי מאשר ויטארה (יותר חדש, יותר שמור, יותר משופר, יותר טוב). ב25 או 30 אתה מדבר על תחתית החבית מבחינת הויטארות אבל על אמצע השוק מבחינת הסמוראים - וזה הבדל גדול.

לגבי הפרוזה - שוב, אם אתה מוצא אחת שמורה במידה יוצאת דופן אז אחלה, אבל הן פחות נפוצות בארץ, ויש להם בעייתיות מבחינת שיפורים - אין להן למעשה נעילות דיפרנציאל זמינות. וזה קריטי, לדעתי האישית זה פוסל את הפרוזה על הסף. לעומת סמוראי/ויטארה שיש לך לוקרייט ב200$ + התקנה עצמית קלה.

seylon
12-11-06, 01:58
הסמוראי ישרוד.
זה מה שחיפשתי. תודה.לא יתקלקל, לא ידרוש טיפול כל יומיים. ירעיש אבל יסתדר.
עכשיו רק נותר לי שמישהו פה יגיד "ברור, אני כבר 3 שנים נוסע ככה והכל בסדר", ואז אהיה מבסוט לגמרי.

מן הסתם, את הפן הבטיחותי אני יכול להרגיש רק בעצמי.
גם ככה הדיעות פה באתר לגבי מהירות מותרת לסמוראי חלוקות עד מאוד.
אחרי 20 עקיפות של נהגים מעוצבנים כשאסע 80 על כביש החוף, בטיחותית הנסיעה כבר לא תהיה.. :evil:
אני באמת צריך כבר לראות רכבים, אבל היייתי עם רגל שבורה, אז זה לא התאפשר.

דרור ברלי
12-11-06, 13:16
סמוראי הוא רכב נהדר ואין לסמוראי תקין שום בעיה לנסוע 110 קמ"ש כל היום. זה רק אתה שתצא ממנו מותש בגלל רעש מכני+רעש צמיגים+רעש רוח+ויברציות+קפיצות וחבטות בגב. סמוראי מעייף מאוד בנסיעות ארוכות.
אם הייתי צריך לנסוע בסמוראי מרחקים כאלה רק לטיולים - סבבה. אבל באופן קבוע על כבישים מהירים לאורך מאות ק"מ? לא תודה.

הבעיתיות של פרוזה היא הרבה-הרבה מעבר לעובדה שאין לה נעילות ושאר שיפורים. כל תיקון שם הוא פשיטת עור, וכמעט בכל דייהטסו משומשת שתמצא תצטרך בשלב מסוים לטפל/להחליף מנוע קומפלט בגלל בעיות קורוזיה/ראש מעוות/בלוק אכול ורקוב/התחממויות חוזרות ונשנות. אנשים תמימים חושבים שכל דבר שבא מיפן הוא טוב. טעות! טעות גדולה!!! זה דרעק אמיתי, ולא הייתי קונה שוב (היתה לי אפלאוז, וכל ה"השמצות" הן כתוצאה מנסיון מר ויקר) שום דייהטסו שהיא, שאינה חדשה מהחנות.

ויטארה היא "הכי אוטו" כאן, ואסור לזלזל בזה. ההבדל בהרגשה בסוף היום אחרי נסיעה בויטארה או בסמוראי הוא לא פחות מתהומי.

MMR
12-11-06, 13:20
הסמוראי ישרוד, זה לא בעייה.

נכון, הסמוראי ישרוד בלי בעיה. אבל מכאן ועד להמליץ לך לנסוע במהירות שממש לא מתאימה לרכב הנ"ל-
וגם מוגדרת לדעתי כעבירה בכביש שציינת, זו סכנה בטיחותית. תגובות הרכב הן לא מה שאתה מכיר מרכבים פרטיים.
אחרי שתבחן רכב אחד אני מקווה שתבין ש:או שתסע קצת יותר לאט וזה ממש לא נורא, או שהכוון שלך ישתנה לרכב אחר.

מקווה שזו תהיה האופציה הראשונה. :smile:

נמרוד
12-11-06, 13:28
עכשיו רק נותר לי שמישהו פה יגיד "ברור, אני כבר 3 שנים נוסע ככה והכל בסדר", ואז אהיה מבסוט לגמרי.

ברור, כשהייתי סטודנט נסעתי ביום-יום עם סמוראי 88' כמעט שלוש שנים. ואני לא היחיד :smile:

זאביק
12-11-06, 14:13

שלוש שנים הסמוראי שלי היה הפרייבט שלי, נסע כמעט שנה כל יום לת"א וחזרה (70-100 ק"מ ביום).
לא התפרק, לא היה במוסך כל יום . . . לא היה הכי נעים ומפנק . . . בטח שלא פרייבט.
אז כן, זה אפשרי.

נקודה אחת, וזה דוגמא מצויינת למה שנמרוד אומר ("יותר סמוראי" באותו כסף),
הרכב היה אז בן 8 שנים, ולא נבלה שחוטה בת 14 שנה.

asafa
12-11-06, 14:27
קח בחשבון שההרגשה של המהירות שונה מאד בין פרייבט לג'יפ.
לדוגמא: אני נסעתי בשנים האחרונות על גולף (שלי) ועל המון ריכבי הדגמה חדשים (של החברה), ברכבים פרטיים הייתי נוסע מהר,
כרגע אני נוסע על ג'ימני ובג'יפ ההרגשה של המהירות שונה מאד, אם בפרייבט הייתי נוסע על 120- 140 כדי להרגיש מהירות, בג'ימני אני נוסע על 100 ומרגיש כמו שאני נוסע 130 קמ"ש.

כך שאולי לא תצטרך לנסוע על 110 כמו שאתה חושב.

ruby
12-11-06, 15:44
אז לא תיסע 110 מה הביג דיל סע 90 -100 הסמוראי משמש אותי ביום יום 30 ק"מ בממוצע במהירויות האלו ואין שום בעיה הוא שורד כמו גדול ושלי עוד מודל 88.

seylon
12-11-06, 15:44
תודה רבה לכל המגיבים.
דרור - שכנעת אותי לא להתפתות לכיוון הפרוזה. הרי בכל מקרה יהיו תיקונים, אז לפחות שלא יקרע את הכיס. גם עוד שיקול נראה לי: רכב ש"ראה שטח" בלי נעילות משמע יותר מכשולים נכבשו עם מומנטום, מה שמעלה סבירות של בעיות.
אסף, MMR - ברור לי שבג'יפ נוסעים לאט יותר, תודה. אם זה מה שהיה באמת חשוב לי, לא הייתי פה.
זאביק, נמרוד - אין כמו דוגמה אישית :D

אתחיל לחפש סמוראי, אולי אדוג גם ויטרה מאיזו זקנה (ראיתי ברמת גן!! רק שלא היה למכירה..)

sherifon
12-11-06, 21:07
על הגודל הפיזי שלך אתה לא מדבר ....
לי אישית יש בעיה לשבת בקופסת הסרדינים הזו ואני לא אחד הענקים ,סה"כ מטר +87 ס"מ
90+- ק"ג - כך שלא כ"כ מגושם ואפילו בגימיני יש ל י קלסטרופוביה ...
מהבחינה הזו הויטרה נותנת לך קצת יותר גישה לגרד בבביצים עם יד שמאל תוך כדי נסיעה ,לשם קצת קשה לי להגיע בגימיני.

yoav
12-11-06, 21:07
סמוראי, 3 שנים, ממוצע של 70 ק"מ ביום לעבודה וחזרה (רק לאחרונה- לפני זה היה בעיקר רכב טיולים)- הכל נכון- אבל אל תמעיט בכלל בעצה/אזהרה של דרור: זה לא נוח, ומעייף, ובסוף היום מרגישים את הגב. ושלי עוד מהמודלים החדשים יותר....

לגבי המחירים- ב 25-30 אתה לא מגרד את האמצע אלא את עילית הסמוראים...(דגמי 96 כבר במחירים האלה...). ויטארה הרבה הרבה הרבה יותר יקרה.

בהצלחה.

דרור ברלי
13-11-06, 00:38
[QUOTE=seylon]תודה רבה לכל המגיבים.
דרור - שכנעת אותי לא להתפתות לכיוון הפרוזה. הרי בכל מקרה יהיו תיקונים, אז לפחות שלא יקרע את הכיס. גם עוד שיקול נראה לי: רכב ש"ראה שטח" בלי נעילות משמע יותר מכשולים נכבשו עם מומנטום, מה שמעלה סבירות של בעיות.
QUOTE]

גם רוב הויטארות והסמוראים עדיין לא נעולים... זה עדיין לא שיקול בעיני. הפרוזה בסה"כ די חסונה, ובכל מקרה אתה תבדוק היטב את הרכב לפני הקנייה.
הבעיה הגדולה במכוניות דייהטסו היא המנוע - לפרוזה מנוע 1600 של אפלאוז (בכיול מעט שונה עם קצת פחות כ"ס, שיא מומנט בסל"ד מעט נמוך יותר). זה מנוע אלומיניום שרגיש בטירוף להתחממויות. מפתח קורוזיה בכל מקום אפשרי עד כדי התפוררות חתיכות מגוף הבלוק, גוף המאייד, התחממויות חדשות לבקרים גורמות להתעוותות הראש, משאבות המים רגישות (משאבות תחליפיות יכולות לחיות כ-5K ק"מ בלבד, המקוריות קצת יותר טובות אבל לא בהרבה). הכל במנוע הזה רגיש ועדין ושביר ובעיקר - יקר. ובפרוזה זה עדיין חצי צרה - באפלאוז לא רק המנוע הוא מקור לבעיות, אלא כל האוטו מתפרק ומתפורר ודולף וקורס. זבל יפני מהסוג הכי נחות (ולך תאמין שדייהטסו היא חטיבה בטויוטה... סמל האמינות עאלק)
ורק אחרי כל זה מגיע עניין האין-שיפורים, בעיקר האין נעילות.

k2000
13-11-06, 00:54
גם אני מבוגרי הסמוראי, ממליץ בחום.
שלי היה 94 וגם עם יחסי העברה בטרספר מהירות שיוט היתה 100+
נסעתי איתו קבוע בחיפה ופעם בשבוע הלוך חזור למרכז.

חגי

נ.ב אולי אני מופרע אבל גם נוחות הנסיעה היתה טובה (סבירה +)

ruby
13-11-06, 21:31
דרור אני ממש לא מסכים אתך בקשר לאמינות של דייהטסו !! אולי האפלאוז חרא אבל לי יש חוץ מהסמוראי גם דייהטסו גראנד מוב ואני אומר לך שהרכב הזה הוא אמין בטרוף (טפו טפו טפו חמסה שום בצל ) וכל מי שמחזיק כזה או החזיק בעבר יכול להעיד על כך ואני מעיד מנסיון של 3 שנים.

דרור ברלי
22-11-06, 14:20
הרכב הזה הוא אמין בטרוף (טפו טפו טפו חמסה שום בצל )

אכן כן. מנסיונות אומללים עם מכוניות מתוצרת דייהטסו, אני סבור שאתה בהחלט צריך ליחס חשיבות מרובה לחמסות, שומים ובצלים, לחשים וכישופים למיניהם. וכמובן לירוק שלוש פעמים בכל פעם שאתה רואה חתול שחור.

ofervan
23-11-06, 21:26
לדרור - גם לנו היתה גרנ-מוב (חדשה מהקופסה), עשתה אצלנו למעלה מ-200 אלף ק"מ בשש שנים בערך, בלי אף בעיה. שום דבר לא התקלקל/נשבר/נתקע/נטחן, לא פיתחה שום רעשים/קרקושים/קרקורים. מלבד טיפולים והחלפות שיגרתיות של מצבר/צמיגים לא נזקקה לאף תיקון.
אולי אולי נפלת על כלי רכב אחד מסוים שלא היה מוצלח?

דרור ברלי
26-11-06, 15:34
וואלה יופי - אוטו חדש מקופסה. לא אמרתם שום דבר.
אם ככה אתם בודקים "אמינות", שיבושם לכם.
לפי הסטנדרטים שלי, אמינות בוחנים אחרי קצת יותר שנים. רואים איך הרכב ומכלוליו שורדים כמה שנים על הכביש, קצת יותר מ-200 אלפי ק"מ תחת יד אחת.
ימי החיפושית, הוולבו 144 והפיז'ו 504 חלפו מהעולם - יצרני הרכב בעולם כבר לא מתכננים את המוצרים שלהם לתוחלת חיים שכזו, אבל התנאים בישראל ייחודיים בעולם בגלל המיסוי המופרך שהופך רכישת כל מכונית לפרויקט כלכלי אדיר במושגי משפחה ישראלית, והופך מכוניות משומשות להחריד שראויות לגריטה ותו לא, להיחשב ל"רכוש" בעל ערך עם מחיר נקוב ב"מחירון" של השמאי הלאומי. כשמכונית ממוצעת נוסעת כאן 15 שנה לפחות, אמינות היא גורם משמעותי.

מכוניות דייהטסו ממודלים קודמים ופופולריים בישראל (שרייד, אפלאוז, שרייד קלאסיק, סיריון) סובלות ממנועי אלומיניום רגישים ביותר המפתחים בעיות קורוזיה והתחממות בלתי פוסקות. חוץ מהמכניקה הדפוקה יש להן מערכות חשמל עדינות, פלסטיקה פנימית פריכה, מחירי חלפים בשמיים, המרווח הפנימי שלהן מזכיר את כפר הדרדסים, נוחות הנסיעה בינונית מינוס והתנהגות הכביש בינונית מינוס-מינוס-מינוס - צריך עוד? אלה מכוניות מחורבנות לפי כל פרמטר גם כשהן תקינות לגמרי, ושמשום-מה, רק בישראל סוגדים להן. תנסה למצוא חוות דעת עליהן בעיתונות רכב אירופאית.
במקרה של פרוזה - בסך הכל ג'יפון חמוד, אבל מנוע של אפלאוז הוא סיבה מספיק טובה בעיני לתפוס מרחק גדול מהרכב הזה. אני אכלתי אותה עם אפלאוז (מנוע רתח והוחלף, מאיידים נרקבו והתפוררו, גיר התאבד, בעיות חשמל חוזרות ונשנות למרות החלפת מכלול כושל,בעיית ABS שחייבה החלפת "מוח", שמשות קדמיות נסדקות בגלל נטיה לחלודה במסגרת החלון הקדמית ועוד ועוד). למרבה המזל הפראיירים לא מתים לעולם - הם כל הזמן מתחלפים. אנחנו לא חיכינו יותר מכמה ימים עד שהגיע האידיוט שהיה משוכנע שיפני זה הכי טוב ואימץ את המציאה. עוד שני קרובי משפחה קיבלו את הצינור משרייד מודל 93 ומשרייד קלאסיק 97. ידידה שלי אמרה שאני פרנואיד ומדבר שטויות ושבוע אחר כך בכתה לי בהיסטריה כשנתקעה עם מנוע שפוך (רתיחה פתאומית) באפלאוז 93. כל זה מקרי? אני לא חושב.
במקרה של הג'יפונים המוזכרים, סוזוקי באופן כללי עושים מכוניות טובות בכמה רמות מדייהטסו, אבל הבעיה האמיתית היא שאין אלטרנטיבה אחרת לכלים היפנים. אם היו כלים אירופאיים מקבילים ומתחרים, אין לי שמץ של ספק שהם היו לועסים ויורקים את הזבל מהמזרח הרחוק.

-->