PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריכת דלק בסמוראי עם גגון, ומצערת פתוחה עד הסוף [הכותרת נערכה]

samorai
12-11-06, 09:01
אז ככה
רציתי לשאול שני שאלות
1: אם אני נותן גז עד הסוף בסמוראי 93 קצר(קרב') זה הורס משהו ? זה טוב או רע?
2: רציתי לשאול האם הגגון שיש לי(יש תמונות בפורום הבונים) האם הוא משפיע לי על צריכת הדלק ? עכשיו רציתי לשאול נגיד ואני משאיר את הגגון קבוע עם ההילפט קבוע ובצד השני יש שם את המיכל מים אבל הוא לא מלא עד הסוף ,רציתי לשאול האם הסמוראי ישתה יותר
כי עכשיו הוא שותה לי אחד לשמונה ואני לא ממש רוצה שהוא ישתה יותר

תודה לעוזרים
רותם.

הכותרת נערכה ע"י המערכת.
ממש לא אכפת לנו אם זו "שאלה דחופה" או "שאלונת לא דחופה", אתה רוצה לשאול שאלה, תתן כותרת נורמלית, כזו שמובן לקורא הפשוט מה רשום בפנים !

זאביק
12-11-06, 14:23
א
2: רציתי לשאול האם הגגון שיש לי(יש תמונות בפורום הבונים) האם הוא משפיע לי על צריכת הדלק ? עכשיו רציתי לשאול נגיד ואני משאיר את הגגון קבוע עם ההילפט קבוע ובצד השני יש שם את המיכל מים אבל הוא לא מלא עד הסוף ,רציתי לשאול האם הסמוראי ישתה יותר
כי עכשיו הוא שותה לי אחד לשמונה ואני לא ממש רוצה שהוא ישתה יותר

כן, הוא שותה יותר.
למרות שהסמוראי מרובע, וצורתו האוירודינמית ממש לא כזו, ולען לא תורמת להפחתת צריכת הדלק,
גגון עוד מוסיף גרר והתנגדות, ולכן מעלה את צריכת הדלק.
אני לא יודע כמה מים יש במיכל, אבל שוב, אתה מוסיף משקל לרכב וזה פוגע בצריכת הדלק.
כמה זה משמעותי, אני לא יודע.

תנסה את שתי הצורות לאורך 2000 ק"מ ואז סטטיסטית תדע כמה זה פוגע.

samorai
13-11-06, 07:42
הבנתי
תודה זאביק
אשמח לעוד תשובות בקשר לשאלה הראשונה שלי
רותם .

מורי
13-11-06, 08:14
1: אם אני נותן גז עד הסוף בסמוראי 93 קצר(קרב') זה הורס משהו ? זה טוב או רע?

![/]

גז עד הסוף לא הורס שום דבר,כל עוד אתה לא מגיע לס"לד גבוה מדי שגורם נזק למנוע.
בסמוראי הקרבורטור הוא כפול,ובלחיצה מלאה עובדים שני הלועות כך שאתה מרגיש תאוצה והספק גבוהים יותר.(בהנחה והקרבורטור תקין)
מה שכן,צריכת הדלק פחות או יותר מכפילה את עצמה...

3Beni aroh
15-11-06, 13:15
לא הבנתי כאן משהו..
נגיד והוא\אני.. או כול אחד אחר בהילוך 5 בכביש מהיר ולוחץ את הגז עד הסוף.. זה לא גורם נזק כול עוד לא מגיעים לסל"ד גבוהה..
אבל זה מכפיל את צריכת הדלק?

samorai
16-11-06, 12:25
[אבל זה מכפיל את צריכת הדלק?[/QUOTE]

אשמח גם אני לתשובה .
די נראה לי שהסמוראי שלי נהיה קצת שיכור מכל הדלק

מורי
16-11-06, 23:22
לא הבנתי כאן משהו..
נגיד והוא\אני.. או כול אחד אחר בהילוך 5 בכביש מהיר ולוחץ את הגז עד הסוף.. זה לא גורם נזק כול עוד לא מגיעים לסל"ד גבוהה..
אבל זה מכפיל את צריכת הדלק?

אתה בהילוך חמישי,רוצה להאיץ ומדביק הדוושה לרצפה.
במצב של ירידה למשל,הרכב יוכל להאיץ ל-6000/7000 סל"ד (המהירות כ-140 קמ"ש :roll: ).
זהו מצב בו אתה בסל"ד גבוה מדי ולא בריא למנוע.
אותה סיטואציה,רק בתנאי דרך שונים (נסיעה במגמת עלייה,ובסמוראי אפילו במישור) אתה יכול ללחוץ עד הסוף ,אך לרכב אין מספיק מומנט פיתול בשביל לעלות לסל"ד גבוה מדי.במקרה זה צריכת הדלק עולה מאוד,והמנוע כלל אינו מנצל את כמות האנרגיה (הדלק)שמסופקת לו,ואתה עדיין בסל"ד שלא גורם נזק למנוע.(סתם בזבוז אנרגיה....)

GodsFather
17-11-06, 14:35
מורי...עם איזה סמוראי (לא משופר קרב'/יחסי העברה) אפשר להגיע ל6-7 סל"ד בחמישי ? 140 קמ"ש...

לגבי צריכת הדלק - מקדם הצתה תקין אמור למנוע שריפת דלק לא נכונה , תקן אותי אם אני טועה...

3Beni aroh
17-11-06, 20:18
סמוראי שמגיע ל140?
את זה אני ישמח לראות..
עם שלי הגעתי לבערך 110-120 אני חושב..
הבעיה שהמד מהירות שלי מגיע ל80 ונעצר שם..לפעמים זז לכיוון ה90.. אבל רואים שהמהירות גבוהה יותר

מורי
19-11-06, 10:31
מורי...עם איזה סמוראי (לא משופר קרב'/יחסי העברה) אפשר להגיע ל6-7 סל"ד בחמישי ? 140 קמ"ש...

לגבי צריכת הדלק - מקדם הצתה תקין אמור למנוע שריפת דלק לא נכונה , תקן אותי אם אני טועה...

התייחסתי (ככתוב) לנסיעה בירידה,שם אין בעיה לסגור סקאלה ואף מעבר לזה...(מי שרוצה הדגמה מוזמן לתאם :razz: )

גם עם מקדם הצתה תקין,כאשר המצערת פתוחה עד הסוף,והמנוע לא מנצל את הדלק המסופק לו,מובטחת לך צריכת דלק גבוהה מאוד!

-->