PDA

צפייה בגרסה מלאה : לפני קניית טרופר- נתוני בדיקה

zoro
14-11-06, 01:13
שלום לכולם,
לקחתי איסוזו טרופר 94 (ls ) בנזין אוטומט לבדיקה.....
בבדיקה עלו הליקויים הבאים:
בלוק מנוע: רעש יתר, נזילת שמן, נזילת מים, להחליף תומכים, תצורכת שמן מהצילנדרים.
מ' תיזמון:רעש יתר, להחליף טיימינג.
ר' מנוע: רעש שסתומים.
מלתה קדמי: לכוון, נקישות יתר, רעידות.
מיתלה אחורי: רעש יתר.
מערכת היגוי:לתקן הגה, גלגל הגה פגום, נזילת שמן.
בולמי זעזועים וקפיצים: בלאי יתר.
תיבת הילוכים:בלאי דיסקיות, שמן כהה, נקישות יתר,רעידות, נזילות.
גל הנע, ציריות:לתקן ציריות, להליף מגן לציריות.
דיפרנציאל: קדמי לא תקין, אחורי לא תקין....לשיפוץ כללי, מרווחי יתר, רעש יתר.
תיבת העברה: רעשים.

הרכב הגיע בזמן הבדיקה להספק מנוע של 102 כ"ס בזמן שהיה אמור להגיע ל 190 כ"ס.

האם המצב רע כמו שזה נשמע??????
במידה וכל הליקויים יתוקנו ע"י הבעלים טרם הקנייה, האם הרכב "יחזור לעצמו"?
ושאלה חשובה נוספת- כמה דלק שותה כזה רכב?????

סוזי המשתוללת
14-11-06, 12:00
גרוטאה

zoro
14-11-06, 17:33
גרוטאה, גרוטאה....
אבל במחיר של 25,000 ולאחר התחייבות לתיקון כלל הליקויים (כולל קבלות על הכל)....
כדאי?

tovias1
14-11-06, 17:53
במחיר שכתבת שווה ביותר.המלצה אם כבר מסדרים
דיפרנציאל אחורי אז שווה לשים נעילה,ואז יש לך רכב
בעל עבירות מצויינת.

Saar
14-11-06, 21:44
זה הטרופר הראשון שאתה בודק?

איך הוא ביחס לאחרים (לא בבדיקה במכון, אלא בהרגשה שלך בנסיעה)?
חלק ממה שכתוב בבדיקות האלו זה בד"כ כסת"ח.
הגיוני שרכב מודל 94 יצא גרוטאה בבדיקה - הם אמורים לתת אחריות ואף מכון שפוי לא יתן אחריות על רכב ישן.
לך למוסך עם הרכב, בקש חוו"ד נוספת ועלות תיקונים משוערת ותעשה את החשבון האם שווה לך.

סער.

zoro
15-11-06, 00:03
תודה על התגובות.
עדיין לא ברור לי אם הרכב לאחר תיקון הליקויים שפורטו "יחזור לעצמו" או שאני אבלה במוסכים עוד זמן רב (וכסף רב).
חשוב לציין שהרכב יסע מידי יום כ 100 ק"מ כביש ובסופ"ש יותר, זה לפני חישוב של טיולים בשטח וכו' (ואני דנדש בתחום).
האם הרכב יחזיק מעמד בלי להתיש אותי ???????

חנן-ג'יפולוג
15-11-06, 02:38
שמע, הבדיקות האלו כמעט ולא שוות כלום, וטובות בעיקר להוצאת כסף מהלקוח ולהעשרת מכון הבדיקה. זה הכול.

אתה צריך לבדוק את הרכב אצל מישהו שמבין עניין, כמו חבר מנוסה, או מוסך רציני. כזה שלא מחויב באחריות כלפיך, ולכן אין לו סיבה לכסת"ח את עצמו בהערות סרק, שרק מבלבלות. הוא יגיד לך את דעתו האמיתית, והיא שווה המון.

נמרוד
15-11-06, 09:25
תודה על התגובות.
עדיין לא ברור לי אם הרכב לאחר תיקון הליקויים שפורטו "יחזור לעצמו" או שאני אבלה במוסכים עוד זמן רב (וכסף רב).
חשוב לציין שהרכב יסע מידי יום כ 100 ק"מ כביש ובסופ"ש יותר, זה לפני חישוב של טיולים בשטח וכו' (ואני דנדש בתחום).
האם הרכב יחזיק מעמד בלי להתיש אותי ???????

אני כמו חנן לא מתייחס ברצינות לבדיקה. כתוב שם שהכל ברכב, אבל הכל, לא תקין. אם היא נכונה - אתה צריך לברוח כמו אש. אבל אם היא נכונה, לא נראה לי שהיית לוקח את הרכב לבדיקה בכלל??? אתה נהגת ברכב? ישבת בתוכו? מה דעתך? איך הוא נראה חיצונית, פנימית, ריפודים, הדלתות נסגרות כמו שצריך, גומיות אטימה שלמות, כל החשמל ברכב עובד? איך הוא מרגיש לך בנסיעה? נסעת על עוד רכב שטח גדולים דומים שיש לך למה להשוות?

לגבי השאלה שלך על תיקון כל הליקויים - זה לא ריאלי. תיקון "כל הליקויים" הנ"ל , במוסך, זה עשרות אלפי שקלים. בעל הרכב הקודם לא ישקיע סכומים כאלו, ולמעשה מצבו הגרוטאתי של הרכב כבר מגולם במחיר הנמוך - המחירון הוא 45K בחוברת לוי-יצחק בת כמה חודשים. אם מבקשים 25K זה בגלל שאף אחד לא היה מוכן לקנות את הרכב במחיר שקרוב למחירון. המחירון אגב כן ריאלי למדי - איסוזו טרופר בנזין ארוך, במצב מושלם, בהחלט שווה לדעתי משהו בסביבות המחירון.

בקיצור אם בלבלתי אותך... שורה תחתונה - שכח מהרכב הזה ותמשיך הלאה...

נימי
15-11-06, 09:43
נכון שבדרך כלל בבדיקות מנפחים ליקויים אבל אני חושב שהספק הרכב שנימדד הוא יחסית מדוייק, ולכן ממנוע שאמור להוציא 190 כ"ס לפי מה שכתבת שהוציא 102 כ"ס זה נראה לי כמו סעיף שמצדיק לפחות חלק מהליקויים שמצאו, אני אישית הייתי מיתרחק מהרכב כי עושה רושם שהוא רכב מוזנח וגם אם יתוקנו הליקויים (דבר שאני לא מאמין לו) יהיו בו במשך הזמן עוד קריסות של מערכות שתוחזקו בצורה ירודה \ הוזנחו.
אני בדקתי מספר כלים כאלו ליפני חצי שנה בשנתון 94 ו 95 (לא במכון) ויש הבדל משמעותי במצב הכלים שגם אדם לא מקצועי יכול לראות ולהרגיש בנסיעה, היו שני כלים שנת 94 שעל שניהם רצו 40 אלף ש"ח, אחד מהם היה במצב מכני ירוד והשני במצב שעושה רושם די טוב, אם יש לך את הכסף לפי דעתי עדיף להמשיך לחפש כלי שמור יותר.

סוזי המשתוללת
15-11-06, 11:17
אתה נותן נתומים מאאאאד חלקיים אבל:
במחיר של 25000 זה עדיין קצת יקר בהנחה שכל מה שכתבת אכן לא תקין
גיר ומנוע לבד = 15000 ש"ח לפני עבודה וכבר הגעת למחיר מחירון
סרנים/דיפרנציאלים - שיפוץ רק עלות החלקים (ללא עבודה )עוד כ 3000 ש"ח
ואני יכול להמשיך
מאיפה האוטו?

סוזי המשתוללת
15-11-06, 11:19
אגב המנוע ב94 אף פעם לא הוציא 190 כ"ס אלא 177
לגבי העובדה שאתה הולך לנסוע הרבה - הדלק יהרוג אותך אלא אם מישהו משלם לך עליו
ממוצע צריכת דלק עיר /חוץ הוא 8/6 ק"מ לליטר בהתאמה - אבל אני עם רגל קצת כבדה :grin:

איציק - 4X6ZH
15-11-06, 11:42
חלקי חילוף תוצרת זלמנסון יש
שאלות זלמנסון לא חסר
מהיום יש גם בדיקת זלמנסון :roll:
מענין מה יהיה לנו עוד מבית זלמנסון .
איציק

חנן-ג'יפולוג
15-11-06, 12:50
נכון שבדרך כלל בבדיקות מנפחים ליקויים אבל אני חושב שהספק הרכב שנימדד הוא יחסית מדוייק

זהו שלא. לפני כשבוע אחד מגולשי CARSFORUM סיפר שבבדיקת קנייה שקונה ערך לרכב שלו, התגלו 140 סוסים במקום 110. אז עובד מכון הבדיקה תיקן בעט את הנתון המודפס, לנתון סביר יותר, כי היה לו ברור שזה לא הגיוני, והוא סיפר שהסידור הזה נורמלי אצלם.

בישראל כמו בישראל, הכול עקום :???:

zoro
15-11-06, 20:37
שוב תודה לכולם,
עכשיו אני באמת מבולבל (לשאלתך נמרוד)...
הרכב נראה שמור ביותר מבחוץ, ממבט על גחון הרכב אין סימנים של מכות ואפילו מגיני הגחון נראים כאילו לא ספגו אפילו ריקושטים של חצץ.
הרכב עמד מס' ימים במקום מסויים וכשהזזתי אותו לא היו סימני נזילה על הרצפה לא שמן ולא מים (אומנם יש הזעה קלה).
בקיצור משהו פה לא הגיוני, ציינתי שהספידומטר מראה 140,000 ?!
בכל אופן לאיפה (מוסך אמין) באזור המרכז אני יכול לקחת את הרכב ולקבל חוו"ד מקצועי לגבי ליקויים ועלות תיקונם (לא מכון בדיקה- שם כבר הייתי),
אודה להמלצותיכם.

נמרוד
15-11-06, 20:47
140K קילומטר זה הגיוני עבור רכב בנזין. אבל מה שלא הגיוני זה שאם הרכב באמת שמור וטוב, למה מבקשים עליו רק 25K שקל? במחיר כזה הוא אמור היה לעוף מזמן. בדקת כל מיני עניינים מנהלתיים? שהבעלים הוא הבעלים, שעבודים, שכל הפרטים ברשיון נכונים (שלדה, מנוע)... וגם לא הגיוני שהרכב שמור כמו שאתה מתאר חיצונית ומוזנח כל כך מכאנית (גם אם נצא מנקודת הנחה שחצי ממה שעלה בבדיקה נכון).

tooshey
15-11-06, 22:28
שלום רב
כמו שסוזי כתב,בקילומטרז' שאתה מתכוון לעשות,מחיר הדלק ישחט אותך,ולכן כדאי להתקין מערכת גז.
מכיוון שהרכב המדובר שנת 94,עליך לבדוק המצאות ממיר קטליטי תקין וחיישן חמצן ע"מ שתוכל להתקין מערכת גז.
או לחפש רכב שנת 95 ומעלה.

בברכה,טושי

-->