PDA

צפייה בגרסה מלאה : פריצת מים (הייתי אופטימי?) בפורד,זהירות סיפור ארוך, עדכונים וקושיות

רן אשל
15-11-06, 02:07
הטנדר ,סיפור המעשה, קצת עדכונים וקושיות, למי שיצא לעקוב אחרי ההתכתבויות על הטנדר הזה,
http://imgsrv.pic4u.co.il/a77f474fd1d6c6b9314a20b9bd6352e0020000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/a77f4709a83d3865f040da9366f1fd00030000.a spx
צריך עזרה כאן,למי שיש סבלנות, תשתדלו לעקוב, אני אשתדל לתמצת אם ייצא.
לפני משהו כמו שנתיים התפנתי להשתעשע עם המפלץ, לאחר שהגיע כמה שנים קודם לכן, עמד ולא הותנע מי יודע כמה שנים, החלטתי לקחת מצבר, דלק, ארגז כלים וגם הרבה סבלנות ואופטימיות. לאחר לא מעט עקשנות הנעתי אותו, המנוע נשמע יפה, עגול לא מקרטע, קרב' בעייתי, משפריץ, טורים גבוהים יחסית, עד כאן יפה, כשרציתי לשים מים, הם לא נשארו ברדיאטור אלא ירדו במהירות לקרטר.
באותו רגע הבנתי שצריך לעשות ראש, קרב', ומן הסתם עוד כמה דברים קטנים?,דיאגנוזה אופטימית? מאוד מסתבר, או שלא? החלטתי לנטוש לאור הממצאים .
אחרי בערך שנתיים החלטתי לחזור אליו, די, בתור מושבניק, חוץ מהשריטה לגבי הגרוטאות האלה,
(מגדל CJ5 76 כרכב יומיומי או יותר נכון שוכב מתחתיו כבר 12 שנה, ורשימת הגרוטאות הנוספות עוד ארוכה), החלטתי שאני צריך\רוצה ת'אוטו הזה בתנועה, יש לטנדר הזה עתיד בתור טרקטור נוסף לעבודות המשק, גרירה, הרמה שכן יש לו כננת של גרר 4X4 כמובן, וחוץ מזה, זה פשוט צריך להיות כיף. בחודשים האחרונים הקצתי כמה סופי שבוע למלאכה, ובקיצור(?) הראש פורק ונשלח לליטוש, אטם ראש חדש הוזמן אצל פרפקט סתמים לפי הדוגמה הקיימת, כיוון שלא מצאתי דבר כזה חדש מקורי מהשקית, והקרב' נשלח לשיפוץ .
לאחר זמן מה הבאתי את כל החלקים מייצור ושיפוץ אבל נתקלתי בפני בעיה:
אני לא יודע איזה טנדר פורד זה ואיזה דגם מנוע יש בו, אין לי מידות סגירה לראש ולכיוון שסתומים,
בקיצור תקוע, רוצה להתקדם - אבל לא יכול. בהמלצת הפורום פניתי לאתר FORD TRUCKS בארה"ב
ולאחר פרפורים מרובים בפורומים שם השגתי את המידע המבוקש.
מסתבר (וגם לא במאה אחוז) שהטנדר הוא F350 שנת 63 דגם מנוע 223 שעבר הסבה ל 4X4 בסדנה בשם NAPCO וכו' וכו', הכל מפרטים שרשומים על הרכב. מברור קטן שעשיתי גם בארץ הסתבר שהרכב הוא שלל ירדני שהתגלגל לשוק האזרחי. רכב נדיר למדי.
אחרי שהמידות לסגירת המנוע היו בידי התחלתי במלאכה, הראש הורכב, שסתומים כוונו, קרב' הורכב
וקדימה לתת סטרטר.
אחרי כמה סטרטרים עקשניים הנבלה הניע!!בסופו של דבר מניע כמעט בנגיעה.
המנוע עובד יפה, עגול, ללא קרטועים, הקרב' עושה ת'עבודה אושר גדול.
הגיע הזמן לשים מים, כדי לוודא שהמשאבה עובדת אני מחבר צינור מים לצינור הכניסה לראש
ומחכה לראות שהמים יוצאים בצד שני וזאת לפני שאני מחבר את הרדיאטור, גם כדי לשטוף
את חלוקי המים, ואז ...
מים פורצים לי אחרי סעפת הפליטה דרך החורים(חלודה) שיש במעלה צינור הפליטה, המנוע מתחיל לגמגם והמים יורדים לקרטר(מיותר לציין שהחלפתי שמן ), מים לא מגיעים לפתח יציאה מחלוקי המים.
אחרי שהמים התפנו המנוע חזר לעבוד יפה.
בשלב הזה הבנתי שאני בבעיה, בלשון המעטה, עזבתי האוטו ארזתי את עצמי את הכלים וקיוויתי בעצם עד עכשיו שהבלוק או הראש לא סדוקים.
ועכשיו אחרי הכאב ראש שעשיתי לכם הגעתי לשלב הקושיות:
האם יכול להיות שהאטם שעשו לי לא עושה את העבודה?(הלוואי)איך אני מוודא?האטם לא היה מדויק לגמרי כמו המקור ושאלתי לפשר העניין, אמרו לי לא לדאוג " אנחנו עושים את זה 50 שנה"
איך אני מתמקד על מקום פריצת המים?
איך יודע אם הראש או הבלוק סדוק? מה שבטוח מים נכנסים לחלל אחד או יותר מהצילנדרים
אם זה סדק בבלוק האם אחרי שאפרק את הראש אוכל לראות אותו בברור באחד הצילינדרים?
על הראש בעין בלתי מזוינת לא ראיתי סדק, האמת שלא ממש חיפשתי.
כבר מתכנן איזה מנוע אני הולך לשים במקום אבל מודע למורכבות שבדבר
מה אני עושה ??? צריך עצה

tzagi
15-11-06, 03:26
I want to see a pic of the engine
Old head gasket, new head gasket
ושאר ירקות

איציק - 4X6ZH
15-11-06, 04:19
אני לא מצליח להבין
אתה מניעה את המנוע ללא מים והכל בסדר . ואז אתה ממלא מים ?
המים חודרים לצלינדר ?
לאיזה צלינדר המים חודרים ?
יש חדירת מים לשמן מנוע ?
איזה סעפת יניקה יש למנוע ? אלי יש מעברי מים בסעפת ?
יש ראשי מנוע שיש להם פקקי מים מתחת לפסנתר .
איציק

רן אשל
15-11-06, 18:01
כשאני מניע את המנוע בלי מים הכל בסדר גמור, ברגע שאני מכניס מים
למנוע, בוודאות נכנסים מים לצילינדר אחד או יותר, אני מבין שזה מה שקורה כי
המנוע מתחיל לגמגם ומים משפריצים החוצה מחורי חלודה שיש בקצה העליון של האגזוז.
ברגע שאני מנתק את הספקת המים המנוע חוזר לעבוד כמו שצריך.
אני לא יודע לאיזה צילינדר המים חודרים , איך אני בודק? מוציא את הפלגים לסרוגין?
וחוץ מזה, כן, מגיעים מים לקרטר, מן הסתם אם הם נכנסים לצילינדר
אז משם הדרך קצרה לקרטר לא?
לגבי הסעפת יניקה לא חיברתי מים אליה, כך שלא מאמין שמים מגיעים משם
לגבי פקקים מתחת לפסנתר, אם הם אמורים להיות עם הברגה אז לא נתקלתי בהם
כשפירקתי את הראש, יכול להיות שהמקום שלהם החליד ונאכל עם השנים?
אם בכלל הם קיימים, אז איפה? במקום שמלטשים?
תמונות של האטמים ושל הראש בטח יקח לי קצת זמן אבל אני אעשה מאמץ

חימושניק
15-11-06, 21:37
מים שחודרים לצילינדרים משאירים סימנים ברורים על הפלאגים. הוצא אותם וראה לאילו צילינדרים חודרים המים.

אלעד4ס4
16-11-06, 08:46
אני בימקומך הייתי מחפש מנוע דוייץ. קירור אויר ומלביש על הרכב הזה... . לפי מה שאתה מתאר ראש המנוע סדוק . . הפשוט הוא לקחת לבדיקת לחץ.

-->