PDA

צפייה בגרסה מלאה : יחסיי העברה בדיפרנציאלים או/ בטרנספר

מאיר רוטברג
02-12-03, 19:47
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=3&item=334814

טוב הסיפור ארוך(אבל לא משעמם) החלפתי כידוע צמיגים ל 33, הרבה טענו כי צריך להחליף במיידי יחסי העברה כי אחרת הרכב יהיה "עגלה" שאלתי ,שאלתי,חקרתי , החכמתי והחלטתי לשמוע לעצת ארז ידידי "תחליף,תסע,אחרי זה תחליט" עשיתי כמיצוות מלומדי ואכן בהחלט מוצא חן בעיני התנהגות הכביש של הרכב ,נכון לא "פותח" ברמזור כפי שהיהאז מה?? ביג דיל אפשר לחשוב פרארי מינימום, אלא מה הבעיה שלי הינה בשטח בירידות גם בהילןך נמוך הרכב "רץ" מהר מדי לטעמי ,
להחליף יחסי העברה בדיפ, זה בעייתי כי כבר מותרן אצלי נעילות arb
בדנה 60 מאחור אין בעיה מקדימה ב דנה 30 צריך "לקמבן" את הנעילה ע"יי ספייסר אשר על פי השמועה מחליש את הקורונה,

בקיצור התלבטות בריאה, אנוכי שלא מבין כלום (רק יודע לשאול ,הן את השאלות הנכונות והן את האנשים הנכונים) שואל האם במקום להחליף את יחסיי העברה בדיפ' למה לא להחליף בטרנספר???
זה אפשרי, בהחלט שכן, ועדיין להשאר עם יחסיי העברה הרגילים לכביש כפי שהם היום , הרי הצעצוע שלי משמש אותי בנסיעות יום יומיות .

חברים, עצות ודיון רציני בבקשה
כולל נימוקי בעד ונגד
בקיצור, נפק,פרט,הסבר,ונמק שוב

ארז
02-12-03, 19:53
להחליף רק בטרנספר.
אין טעם להתחיל להשתגע עם נעילות חדשות+שינוי ל4.1 בטרנספר יהיה משמעותי יותר מאשר ל4.1 בסרנים
ככה תוכל להשאר עם הרכב ביום ,יום וגם לזחול בירידות/עליות כשתרצה

מאיר רוטברג
02-12-03, 19:56
מה בדיוק צריך?
להביא מחו"ל?
מה המק"ט
עלויות פחות או יותר אם פותחים טרנספר יש "דאון סייד"?

עמיקם
02-12-03, 20:42
http://www.cj7jeep.com/tcase/4to1.html
אני מניח שיש סוגים שונים של קיטים.

asafk
02-12-03, 21:41
אם יש לך טרנספר 231- יש הרבה קיטים 4:1. בהזדמנות תחליף גם את הגל הראשי לגל מחוזק (בלי המדרגה לפני היציאה)- זה בהחלט נחוץ.
אם יש לך 241- יש פחות קיטים- אבל אפשר למצוא לא כקיט אלא כחלפים- כי יש גרסת 4:1 ל241 ול242- כך שהגג"שים קיימים כחלק חילוף מקורי.

אסף.

RINCEWIND
02-12-03, 22:33
דיון שהיה בנושא
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?p=1429&highlight=#1429

נמרוד
03-12-03, 09:24
תחליף בטרנספר, נקודה. עולה כסף, ללא ספק - 1000$ פלוס, שם, וזה משקל לא קטן אם כי סביר ליבוא אישי במזוודה (כמובן אחרי שעובדי המכס יפסיקו את המשחקים שלהם). וזהו, זה שיפור טוב ונחוץ מכל כיוון, הוא לא סותר שינוי יחסי העברה בעתיד, או החלפת סרנים וכן הלאה... טרנספר 4:1 הוא משהו שילווה את הג'יפ גם הלאה במשך שנים.

אני הייתי ככה קרוב הקיץ ליבוא של קיט 4:1 לCJ, זמני הספקה של האמריקאים הדפוקים גרמו לפספוס... בהזדמנות הבאה.

eran4x4
03-12-03, 10:58
האם קיט (טרנספר) 1:4 משנה את ה LOW מ 1:2 ל 1:4 או מוסיף עוד יחס?

במידה והוא רק מעלה את יחס העברה ב LOW בצורה משמעותית האם לא נוצר "חור" גדול מידי בין ה HIGH ל LOW?

הרי הגדלת הצמיגים גרמה ליחסי העברה כללים מאוד גבוהים ןאני לא בטוח ש ה HIGH עדיין פרקטי בשטח שמהירות הנסיע שם בינונית-גבוהה?

לדוגמה נחל נקרות בין חניון בארות לערבה - נראה לי שבמסלול כזה יבצר ממש חור מפריע ביחסי ההעברה?

או כל מסלול דיונות \ חולות עמוקים

זאביק
03-12-03, 11:05
הוא משנה את היחס.
לא נוצר חור, כי שניהם מתחילים מ-0 קמ"ש . . . :)

מה שזה יגרום זה שתוכל לנסוע פחות מהר ב-LOW.
אז תגיע למכשול, תעבור ל-LOW, תעבור את המכשול, תחזור ל-HIGH.

המהירות המקסימלית שלך תהיה 68% מהמהירות המקסימלית שלך ב-LOW.
בחימישי, 2000 סל"ד, תוכל להגיע ל-28 קמ"ש בערך, במקום 40 קמ"ש בערך כרגע.

eran4x4
03-12-03, 11:16
זאביק,

או שאני ממש לא ברור או שאתה מתחכם....

הכוונה שלי, שנראה לי, שיהיו מספיק מקומות השבהם ראשון high יהיה מן הסתם חלש מידי וגבוה מידי לתחילת נסיעה ורביעי LOW יהיה נמוך מידי להמשך נסיעה

זאביק
03-12-03, 11:28
זאביק,

או שאני ממש לא ברור או שאתה מתחכם....

הכוונה שלי, שנראה לי, שיהיו מספיק מקומות השבהם ראשון high יהיה מן הסתם חלש מידי וגבוה מידי לתחילת נסיעה ורביעי LOW יהיה נמוך מידי להמשך נסיעה

הראשון HIGH שלך יהיה יותר חזק ואיטי מאשר חמישי LOW

ראשון HIGH - יחס זחילה 13.558200000000001
חמישי LOW - יחס זחילה 10.620000000000001

חושב ע"י http://www.californiajeeper.com/crawl-ratio.htm
מבוסס על יחס 1:3.54 בסרנים (שזה זניח בכל מקרה, כי זה זהה בכל המקרים)

נמרוד
03-12-03, 11:46
ערן, תחשוב באחוזים.

השינוי הנובע מגודל הצמיג הוא 6%, לכל הכיוונים - לטוב ולרע.

השינוי בעקבות מעבר מטרנספר 2.72:1 ל4:1 הוא 47%, בLOW בלבד כמובן. אז בHIGH התארכו יחסי ההעברה ב6%, וזה מה שחשוב בכביש וגם בשטח מהיר. זה שינוי שמאיר התרגל אליו. לעומת זאת, בLOW, התקצרו יחסי ההעברה ב41% - וזה כבר שינוי משמעותי (לטובה!).

לגבי "הבור" - לדעתי השימוש במונח הזה לא מתאים, ואפילו מטעה. אנחנו רגילים לדבר על בור בין הילוכים שאנחנו מעבירים ברציפות, אבל כאן מדובר על שני תחומים שונים. כמו שזאביק ציין, עדיין קיימת חפיפה בין התחומים, אמנם יותר קטנה מאשר במקור. זה אומר שבתנאי שטח מסוימים קצב ותזמון ההחלפות שלך בין LOW לHIGH ישתנה, אני בכוונה לא אומר שהם יתרבו כי זה לא מתחייב.

בסופו של דבר, ולמי שלא מעניינים אותו המספרים - מבזק חדשות: ג'יפ מוכרת רנגלר רוביקון עם טרנספר 4:1 מקורי. ככה שגם אם יש איזשהו שד, הוא ממש לא נורא.

eran4x4
03-12-03, 12:03
אני עדיין לא ברור.....

נכון השאלתי את מושג הבור מחורים בין הילוכים לחורים בין יחסי העברה בטרנספר.

ואולי הטעות שלי היא בחוסר הכרות עם הטרנספר בסופה - האם ניתן להעביר מ LOW ל HIGH תוך כדי נסיעה? אם כן אז אין בעיה, תשכחו מהדברים שלי אני סתם מעמיס את הפורום במילים.
אם לא אז נראה לי שזה ממש יכול להפריע - קטע שטח שראשון HIGH לא מתאים לו לתחילת נסיעה (קשה מידי) ורביעי LOW איטי מידי להמשך נסיעה.

חנן א.
03-12-03, 13:01
ערן, אתה צודק. אם אתה היית טועה אז כל יצרני הרכב היו שמים בטרנספר יחס של 1:4, זה לא היה עולה להם אגורה אחת יותר.
אבל... למי שמתעסק עם זחילת סלעים היתרונות בקיט עולים על החסרונות שהזכרת.
ולמרות שניתן למי שמיומן להחליף מצבים בטרנספר תוך כדי נסיעה, זה מומלץ בערך כמו להחליף הילוכים ללא מצמד.

סוזי המשתוללת
03-12-03, 14:45
יש חסרון גדול אחד בטרנספר כזה והוא אפשרות חילוץ לאחור
גם ככה רוורס lo סטנדרטי קצר מדי ( לפחות בבוץ) ן4:1 עוד קצר ב47% (אצלי קצר ב84%
לפני צמיגים)
חוצמזה החיים טובים יותר וקלים יותר
מה שכן תצטרך להזהר שבעתיים עם רגל ימין כי גם המומנט גדל ב47%

מאיר רוטברג
03-12-03, 17:37
הדיון כאן וגם בגיפטריפ ,בקיצור נשמע טוב אבל ,יחס בטרנספר סליפיוקאמו דריישפט זה נראה כבר סרט טורקי ,
האם למייטב הבנתי הצנועה בכביש ימשיך לנסוע בערך או בדיוק כפי שזה היום ובשטח הlow נהיה ממש נמוך כך שאצטרך החלפות בין נמוך לגבוה בתדירות ?. זה לא הכי נוח אני ממש לא מחליף מ low לאחר בנסיעה אלא עוצר מלא
וחוץ מזה העלות בחול נהיית 1200 דולר צפונה לפני עבודות דריישפטים וגשפטים?
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=3&item=334814

asafk
04-12-03, 10:04
אתה לא צריך קיט ביטול סליפיוק. מספיק גל מחוזק, ותישאר עם סליפ-יוק. הסופה מספיק ארוכה ולא מספיק גבוהה בשביל לחייב ביטול סליפ יוק. הגל המחוזק כן חשוב- כי אתה מתחיל להעביר כוחות יותר גדולים דרכו, וגם ככה החוזק שלו גבולי.
אתה בטוח שהטרנספר שלך 231 ולא 241?

אסף.

זאביק
04-12-03, 10:15
אסף, הדרייבשפט האחורי בדנה 60 גבולי ?
הוא נראה די גדול, בייחוד בהשוואה לדרייבשפט הקדמי.

או הנקודת החולשה הי הסליפ-יוק ?
למה צריך לבטל את הסליפ-יוק ? (מודה, עוד לא קראתי את הקישור שצורף, אז אני לא יודע אם זה כתוב שם או לא).

חנן א.
04-12-03, 10:27
לא הדרייבשפט, אלא ציר היציאה מהטרנספר.

asafk
04-12-03, 15:05
בציר היציאה מהטרנספר, יש מדרגה די רצינית לפני היציאה- נקודת תורפה ידועה, במיוחד לאור העובדה שה231 הוא LIGHTDUTY והמשקל של סופה, עם גלגלים גדולים מהמקור ו4:1- כל זה מפעיל בגל כוחות גדולים מאד- יותר מהמתוכנן בשבילו. יש גל מחוזק בלי המדרגה- בדיוק באותו הקוטר של הגל מה241.

אסף.

אדי
04-12-03, 15:19
אני מצטרף לאסף, כשהציר נשבר, והוא נשבר זה לא נעים והרכב יכול להדרדר למטה בפתאומיות ... מישהו עם פרדו ספר לי שהחליף פגוש, פנסים, מכסה מנוע וכו' אחרי שלסופה שעלתה לפניו נשבר ציר היציאה של הטרנספר.

אדי

מאיר רוטברג
04-12-03, 21:24
אז עם סליפ יוק? בלי סליפיוקאמו?
קדימה להתפלפל להתייעץ כדי שאחליט מה לעשות

מאיר רוטברג
07-12-03, 21:25
מקורות להבאת היחסי העברה והסליםיוק המחוזק?

מאיר רוטברג
07-12-03, 21:46
http://eshop.advanceadapters.com/corp/catalog/yoke.pdf

asafk
08-12-03, 15:05
מאיר, זה בדיוק מה שלא צריך- קיט ביטול סליפ-יוק. אתה צריך (לדעתי, כמובן) רק MAINSHAFT מחוזק, בלי ביטול סליפ-יוק.

לסיכום עד כאן, עדיין יש לך את שתי האפשרויות:
קיצור יחסי העברה בסרנים-
יתרונות: עדיין יש LOW גבוה מספיק בשביל לעלות דיונה ב3, והHI נמוך מספיק בשביל לעלות עליות בכביש ברביעי. לא צריך הסבה יקרה בתיבת העברה.
חסרונות- הסבת הסרן הקדמי הנעול (עם חריטת טבעת. אפשרי, קצת מלחיץ, אבל כבר עשו את זה), בכביש- צריכת דלק כמו עכשיו (כי בסה"כ חמישי HI נשאר אותו דבר) ולא יורדת.

4:1 בתיבת העברה יחד עם MAINSHAFT מחוזק (בלי ביטול סליפיוק)-
יתרונות: לא צריך לשחק עם הסרן הקדמי, חסכון בדלק בכביש, LOW חזק מאד.
חסרונות: 5HI גבוה מדי, יכול להיות שגם 4HI- אולי יהיה צריך להוריד לשלישי בעליות ארוכות בכביש, אי אפשר לנהוג בראשון- שני HI בדיונות, אלא רק ברביעי- חמישי LOW.

בסופו של דבר- שתי האופציות מקובלות בעולם השיפורים. תראה מה עולה לך יותר- קיט 4:1 + MAINSHAFT מחוזק, או יחסי העברה+ חריטת טבעת לנעילה הקדמית. אם אחד מהם עולה משמעותית יותר- לך על השני. אם ההבדל במחיר זניח, אני הייתי הולך על הסבת תיבת העברה.

בכל מקרה- בהצלחה!

אסף.

asafk
08-12-03, 15:11
ככה מרכיבים 4:1 :
http://www.4x4wire.com/jeep/tech/xfer/tera4_1/

אסף.

נמרוד
08-12-03, 15:28
מאיר, בנוסף לסיכום של אסף, שתי נקודות:

א. לדעתי יותר פשוט להרכיב את הקיט בטרנספר מאשר להתקין ולכוון יחסי העברה בשני סרנים. יותר פשוט, לאו דווקא פחות זמן.
ב. מנקודת מבט של עבירות נטו השיפור הרבה יותר גדול עם טרנספר 4:1. שינוי יחסי העברה זה מסאז' קל לרכב, טרנספר 4:1 יפתח לך עולם חדש.

AvigdorAharon
08-12-03, 16:06
אסף, אנא האר את עיניי:
למה משתנה נסיעת הכביש אם מאיר משנה את יחס העברה בטרנספר? האם זה לא משפיע רק בשילוב של 4X4, או שאולי לא הבנתי משהו?

אביגדור

זאביק
08-12-03, 16:17
אסף, אנא האר את עיניי:
למה משתנה נסיעת הכביש אם מאיר משנה את יחס העברה בטרנספר? האם זה לא משפיע רק בשילוב של 4X4, או שאולי לא הבנתי משהו?

אביגדור

טוב הסיפור ארוך(אבל לא משעמם) החלפתי כידוע צמיגים ל 33, הרבה טענו כי צריך להחליף במיידי יחסי העברה כי אחרת הרכב יהיה "עגלה" שאלתי ,שאלתי,חקרתי , החכמתי והחלטתי לשמוע לעצת ארז ידידי "תחליף,תסע,אחרי זה תחליט"

כנראה שאחרי זה הגיע עכשיו :lol:

asafk
08-12-03, 16:34
אביגדור,
מה שמשנה מלכתכילה את ההתנהגות בכביש הם הגלגלים. גלגלים יותר גדולים- באותה המהירות תהיה בטורים יותר נמוכים, וזה אומר, בגדול, שהרכב עגלה (את זה, מן הסתם, אתה מכיר). זה גם אומר שבשיוט ב100 קמ"ש (נגיד) הטורים יהיו 1800 במקום 2000 (סתם מספרים)- וזה חוסך דלק.
יחסי העברה אמורים לתקן את זה. שינוי הLOW בטרנספר לא יתקן את הבעיה, כי הוא עובד רק בLOW (מן הסתם)...

אסף.

AvigdorAharon
08-12-03, 17:01
טוב, תודה (זה מה שחשבתי, רק נדמה לי שטעיתי)

אביגדור

מאיר רוטברג
08-12-03, 19:10
כן זאביק האחרי זה , זה עכשיו
ובהחלט נראה לי כי החלפת יחסיי העברה כפי שהציע ידידי נבו ולאחר שיחה ממושכת עם אסף(ידען הנער) וחיזוקים נוספים חושבני כי בהחלט אלך על יחסי העברה בטרנספר,
בהחלט שווה לי לשלם את הפרמיה העודפת וכך יפתחו בפני האפשרויות העתידיות לביצוע מהלכים נוספים $$$$$$ בצעצוע שלי,
שינוי יחסיי העברה יום אחד ילך לאבדון כי בהחלט יתכן
0טוב שמנהל הבנק לא רואה) בעתיד יוחלף הסרן הקידמי
:shock: :evil:
מאיר :oops:

מאיר רוטברג
09-12-03, 17:53
לפני ההזמנה ,פיקפוק נוסף
למייטב הבנתי תהיה לי בעיה ב היי יהיה קצר מדי בדיונות בוץ
כנ"ל low
יהיה נמוך מדי דיונות בוץ או במקום שבו צריך שילוב של הילוך נמוך ותנופה
למשל עליה צפונית נחל דימונה או דומה
כלומר יש לי חור רציני בעניין נסיעות שאינן עבירות סלעים נטו
מה לעשות??
האם לחזור ליחסיי העברה בסרנים
או הטענה כפי שטען בפני מוש רחימי מפרוייקטים 4x4 הינה נכונה,

אם נכון הדבר וטענה חלופית שלי כי אוכל לנסוע לדוגמא ברביעי ב low הגיר לא יחזיק מעמד לאורך זמן
עזרה בבקשה :cry:

חנן א.
09-12-03, 18:24
ברביעי ב low הגיר לא יחזיק מעמד לאורך זמן

Bullshit

מאיר רוטברג
09-12-03, 20:41
בנושא ה"שיט"
האם נכון כי קיים פער ביכולות הנסיעה בין גבוה לנמוך? כפי שתארתי לעי"ל
שנית האם ה גג"ש בגיר באמת בנויים למעמס שכזה

תשובה בת הברה אחת הינה קצרה מדי ,
מקובל עלי לדוגמא
בולשיט ,כי..........בלה בלה בלה :D

חנן א.
09-12-03, 20:52
המומנט שנדרש להניע את הרכב בצירי היציאה מהטרנספר חלקי יחס ההעברה בטרנספר יהיה המומנט שהגיר יצטרך להעביר.
מכיוון שיחס ההעברה בLOW הוא 2.7 יחסית ל1:1 בHIGH, הגיר עובד במומנט מוקטן כאשר הרכב בLOW.

חנן א.
09-12-03, 20:53
תשובה בת הברה אחת הינה קצרה מדי
בולשיט זה עם שתי הברות.

מאיר רוטברג
09-12-03, 22:13
הבנתי בהחלט
בעיקר את חלק ב של התשובה :D

מאיר רוטברג
13-12-03, 20:19
מה הקיט הנכון??
http://www.teraflx.com/

מאיר רוטברג
15-12-03, 20:21
קדימה חברים כוונו אותי הייכן ומה בדיוק להזמין זה חייב להיות בשבוע הקרוב

נמרוד
18-12-03, 17:48
מאיר, אי אפשר להאכיל אותך בכפית...
teralow זה אכן מה שאתה צריך - אבל יש כנראה שלושה תת דגמים לטרנספר NP231. האם יש לך 21 או 23 שיניים ביציאה? אחרי שתוודא סופית, (בעזרת אסף ולרדו למשל) מה יש לך, אין מנוס לדעתי מכמה סדרות טלפונים לארה"ב בלילה. אני מדבר בטלפון עם החנויות, בדרך כלל יותר מפעם אחת, ומברר טוב טוב מה אני צריך. הם חברה טובים בסך הכל האמריקאים (למרות שהם מסוגלים לכבוש מדינה בשביל לגנוב את הנפט שלה... מזל שאנחנו בצד שלהם!) ועוזרים מאד. אני לא מכיר שיטה אחרת.

מאיר רוטברג
18-12-03, 18:14
אין חכם כבעל נסיון ראבק כבר האכילו אותי עם כף של בולדוזר עם כל השיחות וההסברים וכבר קיבלתי פעמיים סחורה לא מתאימה,יאללה מי פנוי מחר צהריים?? ניפגש על הדרך הקפה והקוראסון עלי רק תנו פיתרון

coas
18-12-03, 20:16
מאיר, נראה לי שזה יכול לעזור: http://jeeptalk.org/gear_chart.shtml

אשר

asafk
29-12-03, 14:46
לקח לי קצת זמן...
הנה תוצאות הבירורים-

קיט 4:1 סטנדרטי של טרפלקס מתאים- רק צריך לתת להם מספר סריאלי של התיבה.

MAINSHAFT מחוזק בלי ביטול סליפ יוק- כנראה אין. :roll: מי שייצר כאלה עד לפני כמה שנים (NOVAK, TERA וכאלה) כבר לא מייצר. הם היום מוכרים רק קיטים הכוללים ביטול סליפ-יוק.
זה מחזיר אותנו כמה שלבים אחורה בדיון.

פתרונות אפשריים-
1. החלפה ל241- לא צריך חיזוק, כן צריך התאמות בדרייבשפטים- זולות מאוד, וקיט 4:1 עולה בערך אותו דבר כמו עבור 231 (סביבות ה800-900$).
2. יחסי העברה בסרנים- נכון, זה לא הפתרון האולטימטיבי. נכון, אין לך יחס לזחילה בקצב צב. נכון, צריך לחרוט דיסקית לדיפ' הקדמי- אבל עדיין זה יותר זול ופשוט משמעותית מכל אפשרות אחרת.

אסף.

מאיר רוטברג
14-01-04, 20:11
יש יוק מחוזק וההזמנה ליחסיי העברה תצא בימים אלו

מאיר רוטברג
21-01-04, 17:19
חינם,בהנחה,שווה להזמין כמה
http://www.4x4rockshop.com/scripts/prodView.asp?idproduct=1846

שלומי
29-01-04, 23:40
בענין העברה מ HIGH ל LOW - זה די פשוט להעביר מ LOW ל HIGH אבל הפוך אף פעם לא הצלחתי , חוצמזה הרעש המופק בניסיון כזה (HIGH ל LOW) לא ממש עושה חשק לנסות שוב , אבל למעבר מכשול / התחלת נסיעה ומעבר ל HIGH זה מתאים,

מאיר רוטברג
11-02-04, 20:38
נסה בסוף תצליח,
צוחקקקק
כל הגגגש יגמרו לך

אייל
12-02-04, 09:17
אם כבר החלטת להוציא כזה סכום...ואם כבר הטרנספר על השולחן...לא עדיף בעוד 160$ גם להוסיף אופציה ל-2L?
למה זה טוב? כי ברוב המקרים שאנחנו יורדים ל-LOW זה בגלל שאנחנו רוצים כח והאטה ולאו דווקא בשל הצורך ל-4X4. כל שילוב מקשה את ההגה וגם בלי נעילה אוט' מקדימה זה עדיין פחות נעים לנסוע משולב.

סתם רעיון... :idea:

ארז
12-02-04, 15:11
אייל רעיון מטומטם,אפשר לחשוב איזה עומס כבר יש על הרכב או הגה כשאין נעילה אוטומטית,או כמה מרחק וזמן אתה נוסע על LOW...למאיר יש ARB מקדימה.

אייל
12-02-04, 16:42
ארז יא דראק, אחרי כמה זמן הוא היה מבין שהוא לא צריך את זה והייתי משכנע אותו למכור :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: בעצם...לך תתעסק עם סוכן ביטוח :lol: :lol:

אני לא יודע למה אבל אני בדעה שככל שנציק פחות לדנה 30 העדין מלפנים זה יותר טוב...כנראה אני זאת הבעיה :oops: :oops:

Bulldog
12-02-04, 20:51
אייל, זה עומד בניגוד למחשבות שלך על 33

ארז
12-02-04, 21:11
חלאס,אל תתחילו שוב פעם עם הפראנויות האלו,לדנה 30 אין בעיה עם 33".

-->