PDA

צפייה בגרסה מלאה : יבוא קיט קפיצים מחו"ל. איזה כדאי?

ערן המסוקס
16-11-06, 14:42
זמנם של הקפיצים אצלי בג'יפ הגיע (מזמן). הגיע הזמן להחליף לחדש, ואם כבר חדש אז מוכן לצמיגים גבוהים יותר בהמשך.
אני מחפש קיט של 4" במחיר סביר ואובד בין שלל הקיטים המוצעים למכירה.

קיט ממש זול שמצאתי הוא של superlift האם למישהו יש דיעה על הקיט הזה?

אריק
18-11-06, 12:28
זמנם של הקפיצים אצלי בג'יפ הגיע (מזמן). הגיע הזמן להחליף לחדש, ואם כבר חדש אז מוכן לצמיגים גבוהים יותר בהמשך.
אני מחפש קיט של 4" במחיר סביר ואובד בין שלל הקיטים המוצעים למכירה.

קיט ממש זול שמצאתי הוא של superlift האם למישהו יש דיעה על הקיט הזה?

מעניין,
כספית,באילו סדרי גודל מדובר?

אריק

ערן המסוקס
18-11-06, 21:38
קיט של רוביקון אקספר עולה בסביבות ה1000$ לפני משלוח ומכס ומע"מ..

הקיט של סופרליפט עולה 350$ באתר אחד שבדקתי.. כולל קפיצים בלבד לדעתי ואולי זרוע מונמכת..

יש קיט של טאף קנטרי הכולל הכל ב670~$

בקיצור יש כל מיני קיטים בטווח המחירים, כולל קיטים ב3000$ אם אני לא טועה שכוללים הסבה מלאה לקפיצי סליל.

הייבוא של קיט 4" רגיל יקר.. קיבלתי שוק כששאלתי באחד החנויות שמצאתי.. 890$ משלוח בלבד!!

asafk
18-11-06, 21:40
שים לב, ערן- אתה צריך לחפש קיט לCJ8... כן, יש הבדל.
בגלל שמדובר בהרבה קילוגרמים של פלדה, נראה לי עדיף לקנות בארץ.

אסף.

האמר סיור
23-12-06, 06:32
ערן , ראית כבר את האוטו שלי. אני נוסע כבר 5 שנים עם פרוקומפ קומפלט.
קצת נוקשה אבל מבחינתי שווה כל שקל.הרכב עומד גבוה ונותן מהלך מתלה לא רע בכלל. גם Demolition man הרכיב כזה לאחרונה + צמיגים 33". אתה יכול להתעדכן איתו בפרטים הקטנים.
אודי.

six 4 life
23-12-06, 14:22
ערן , ראית כבר את האוטו שלי. אני נוסע כבר 5 שנים עם פרוקומפ קומפלט.
קצת נוקשה אבל מבחינתי שווה כל שקל.הרכב עומד גבוה ונותן מהלך מתלה לא רע בכלל. גם Demolition man הרכיב כזה לאחרונה + צמיגים 33". אתה יכול להתעדכן איתו בפרטים הקטנים.
אודי.

קצת נוקשה זה אנדרסטייטמנט לקיט של פרוקומפ.
בארץ אוהבים אותם כי 1- אין עוד הרבה אופציות במחיר הזה אם בכלל,
ו2- הם שומרים על גובה- לא שוקעים גם אחרי 20 שנה.
חשבת פעם למה הם לא שוקעים עם הזמן? חשבת פעם למה הם כאלה קשיחים בנסיעה?
הם עשויים מפלדה קשה מאוד, הנסיעה איתם מרעידה ומפרקת את כל הג'יפ, כל בור בכביש או שטח הוא משהו שאתה מנסה להתחמק ממנו, ועוד כהנה וכהנה.

אבל מעבר להכל, הדבר שהכי חשוב לגבי סיקסים- הפרוקומפ לא עושים טוב לשלדה הזו.
את התוצאות אתה כבר תראה, אם לא ראית עד עכשיו.

כל הכתוב הוא מנסיוני האישי על הקפיצים האלן, גם אני נוסע כרגע על פרוקומפ, כברירת מחדל בלבד.
הם מחכים לזמנם לעוף מהג'יפ.

ובאשר לעלויות
להביא קיט קפיצים באופן עצמאי מחו"ל במחיר שפוי, זה דבר דמיוני בעליל.

ערן המסוקס
24-12-06, 10:34
פרוקומפ נשברים.. ולא רק שהם נשברים.. אלא שאם העלה הראשי נשבר בצד שמקבע את הסרן למקום, אז יש בעייה.. אין קונטרה מאיה לגיבוי :-?
בקפיצים המקוריים בכלל לא הייתי שם לב שנשברה המאיה, מנסיון. ובקיטים אחרים, ראיתי שיש קונטרה, כמו שצריך.

כל זה מנסיון של טיולים קודמים, ובעיקר מהטיול בסופ"ש האחרון בדרום הרחוק..
מה שכן.. טוב שיש בקבוצה הרבה רצועות ראצ'ט טובות ודמיון.

נמרוד
24-12-06, 10:43
ערן, אלא אם יש לך איזו קומבינה (מכולה, תושב חוזר...) עלויות היבוא והמשלוח של קפיצי עלים גבוהות מאד. הם הופכות את המחיר הזול שם למחיר יקר, אני מדבר על אלפי שקלים. אז כשאתה מזמין קיט ב1000$ ומשלם עוד 1000$ להביא אותו לארץ זה עוד בסדר, אבל אם אתה קונה 4 קפיצים ב250$ ותגלה שזה עוד 800$ עד שהם כאן... לא ממש מה שהתכוונת.

עבור הסיקס, אני חד משמעית הייתי קונה קפיצים בארץ. אצל המתלם.

yogibear
24-12-06, 11:13
ערן, גם אני מצטרף לשאלה - למה לא לייצר כאן בארץ סט שלם של קפיצים ?
הרי ניתן לייצר את הקפיצים לפי דרישתך !
יש את המתלם, וגילי מהרטוב , שני אלו יכולים לתת מענה סביר מאוד לבעיית הקפיצים.
יתר על כן, בכל בעייה יש למי לפנות, דבר שאינו קל במקרה של יבוא אישי .

itay-rover
24-12-06, 11:48
ערן,
למה אתה לא קופץ רגע לאהרון מקפיצי מאיה?
בנאדם זהב ןבעל מקצוע בחסד עליון.....גם המחירים מאוד שפויים.

ערן המסוקס
24-12-06, 13:25
לצערי, לא היה לי זמן להתלבט כלכך הרבה לגבי הקפיצים שלי כי היו לי עלים שבורים מאחור וזה דרש פתרון מהיר. לבסוף תיקנתי את העלים השבורים + ערגול החלק האחורי של הרכב. לבינתיים הפתרון אמנם זמני אבל מתאים.
עדיין קיימת התלבטות לגבי הקפיצים, מכיוון שיש להתאים אותם לבחירה המתאימה מבחינת הצמיגים (33 או להשאר עם 31 עוד לא הוחלט).

אני חושב שכאשר אחליט, אלך על קיט שייבנה לי בעיר הבורות בקפיצי מאיה. יש לו נסיון על הג'יפים הללו, כבר יוצרו תחת ידיו כמה מאות קפיצים לג'יפ.

Demolition Man
24-12-06, 14:07
פרוקומפ נשברים?!?!

מנסיון אישי:
http://www.youtube.com/watch?v=JEnjNsceLLA
וכל מי שמיכיר אותי יעיד שהג'יפ לא עובר חיים קלים.

כן, הקפיץ קשה אבל לאחר כמה מאות קילומטרים בשטח נעשה הרבה יותר טוב.
ויתרון נוסף של הקפיצים האלה זו היציביות (יחסית) בכביש, ועם 33" המצב נעשה יותר טוב.

הדבר היחידי שכן הייתי עושה אבל זה קשור לכל הגבהה זה אולי הנמכה של הבמפסטופים.
בסרטון הנל נסגר מהלך מתלה ועוקמה תושבת בולם ימנית קדמית עליונה, והצמיג שפשף את הכנף השמאלית האחורית.

חן.

six 4 life
24-12-06, 16:32
פרוקומפ נשברים?!?!

מנסיון אישי:
http://www.youtube.com/watch?v=JEnjNsceLLA
וכל מי שמיכיר אותי יעיד שהג'יפ לא עובר חיים קלים.

בן כמה הקיט שלך? כמה ק"מ עשית עם הג'יפ מאז שהרכבת אותו?

ויתרון נוסף של הקפיצים האלה זו היציביות (יחסית) בכביש, ועם 33" המצב נעשה יותר טוב.

קפיץ קשה- יציבות מוגברת בכביש, פחות נידנוד של משקל הרכב. (רכבי ספורט תמיד יהיו עם מתלים הרבה פחות רכים מרכבי כביש רגילים, מסיבת היציבות נטו. להבדיל אלפי הבדלות.)

הדבר היחידי שכן הייתי עושה אבל זה קשור לכל הגבהה זה אולי הנמכה של הבמפסטופים.
בסרטון הנל נסגר מהלך מתלה ועוקמה תושבת בולם ימנית קדמית עליונה, והצמיג שפשף את הכנף השמאלית האחורית.

אתה קופץ חצי מטר באויר עם 1600 ק"ג בערך, איזה קפיץ שאתה מכיר לא היה נסגר סגירה מלאה?

Demolition Man
24-12-06, 16:59
אין לי כוח לציטוטים..
על הסט עשיתי בערך 5K ק"מ משולב, לא הרבה אני יודע.

לגבי מהות האמיתי של השרשור, קיט כזה:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/76-86-Jeep-CJ-5-CJ6-CJ7-Scrambler-Lift-Kit-w-shocks_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33585Q QihZ013QQitemZ230068417971QQrdZ1
או
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/76-86-Jeep-CJ-5-6-7-8-4-Lift-Kit-NEW_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33585QQih Z004QQitemZ140067038738QQrdZ1

שבזמנו חשבתי להביא, ולפי מיטב ידעתי חסר בו צינורות ברקס ארוכים.
עולה נניח 500$ אצל חבר בארה"ב - אין חבר בעייה שלך :grin:
משלוח דרך הים זה בערך 200-300$.
אנחנו ב 800$ בהגזמה + 60% מיסים (למיטב ידיעתי) = 480$
1280 דולר בארץ אחרי מיסים, הגעת ל 5376 ש"ח יקר? בשביל סט שאמור להיות טוב בהרבה מפרוקומפ? 376 ש"ח יותר יקר,לפני סט צינורות ברקס.

הצרה היחידה היא מה קורה אם נשבר קפיץ?

חן.

Demolition Man
24-12-06, 17:16
אתה לא תוציא קפיצים מהמכס גם אם תשלם 100% תוספת- ללא אישור ממשרד הרישוי.

סתם לידע כללי.

אז סתם לידיעה, יש לך אישור של משרד הרישוי על הפרוקומפ? מישהוא יתן לך מסמך כזה? אם כן היתי שמח לקבל עותק (ברצינות).

ובהנחה שקיים מסמך כזה זה אומר בעצם שין לנו בעיה לעשות שינוי מבנה בעמדה מס' 1 על הקפיצים?
ולא יציקו לנו בטסטים יותר? בטענה שהרכב מוגבהה?

חן.

נמרוד
24-12-06, 17:21
אתם מוכנים אולי להתייחס לעובדות? קפיצים יוצאים מהמכס. זו עובדה. אפשר להוציא אישור יבוא באופן אישי ממשרד התחבורה. שום בעייה מלבד הטרחה, ואם אתה משתמש בעמיל מכס גם זה יכול להחסך ממך.

ואל תגררו לויכוחים שאין בהם תוחלת - יש כאלו שמרוצים מקפיצי פרוקומפ ויש כאלו שלא, כנ"ל לגבי קפיצים אחרים ולגבי כמעט כל מוצר בג'יפ. זו דרכו של עולם.

tzagi
24-12-06, 18:17
אין לי כוח לציטוטים..
על הסט עשיתי בערך 5K ק"מ משולב, לא הרבה אני יודע.

לגבי מהות האמיתי של השרשור, קיט כזה:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/76-86-Jeep-CJ-5-CJ6-CJ7-Scrambler-Lift-Kit-w-shocks_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33585Q QihZ013QQitemZ230068417971QQrdZ1
או
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/76-86-Jeep-CJ-5-6-7-8-4-Lift-Kit-NEW_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ33585QQih Z004QQitemZ140067038738QQrdZ1

שבזמנו חשבתי להביא, ולפי מיטב ידעתי חסר בו צינורות ברקס ארוכים.
עולה נניח 500$ אצל חבר בארה"ב - אין חבר בעייה שלך :grin:
משלוח דרך הים זה בערך 200-300$.
אנחנו ב 800$ בהגזמה + 60% מיסים (למיטב ידיעתי) = 480$
1280 דולר בארץ אחרי מיסים, הגעת ל 5376 ש"ח יקר? בשביל סט שאמור להיות טוב בהרבה מפרוקומפ? 376 ש"ח יותר יקר,לפני סט צינורות ברקס.

הצרה היחידה היא מה קורה אם נשבר קפיץ?

חן.

הקיט הוא של רף קאונטי אמנם זול אבל טוב פי מאה מהזבל של פרוקומף
קניתי את אותו קיט לפני 3 שנים, האכות טובה ונסיעה בכביש מעולה
בשטח הם לא מי יודע מה, אבל בסדר בהשואה למחיר, נראה לי שהקפיצים יעבדו יותר טוב עם בולמים גז במקום הבולמי שמן שבאים עם הקיט.

בענין המשלוח,been there done that
שלחתי זוג קפיצים משומשים לארץ
משלוח ממני ל ניו גרזי-$30 (לחברת ההובלה)
מהם לארץ באויר-$120
ואז כשהם הגיעו התחילה הבעיה
בחברת ההובלה בארץ(בעמיל מכס) דרשו $250 לשחרר את החבילה(לא כולל מכס)
וגם סרבו לשחרר בלי אישור ממשרד הרישוי .

בקיצור זה היה סיפור מהפטרה
מסקנה: צריך למצוא עמיל מכס בארץ שאפשר לעבוד איתו.

ודרך אגב, המישלוח דרך הים עולה כלום, בערך $275
for a 1 meter cube/1 metric ton

אך זה לא כולל את הגנבות בארץ.

ניר ל
24-12-06, 23:34
אפשר לייבא קפיצים ביבוא אישי לצריכה עצמית. מי שטוען אחרת פשוט טועה ומבלבל את המוח, אז אנא תרגעו ותפסיקו להטעות.

אם זה מגיע בדיוור ישיר לסניף דואר/מכס מקומי אז סביר שלא ידרשו מכם שום אישור ממשרד התחבורה, יש תקנה לפיה אין צורך באישור לצריכה עצמית, יכול להיות שהיא תקנה מיושנת ולא תקפה, בכל אופן גם כאשר הוצאתי חלפי רכב ישירות במכס וגם כאשר ביקרתי במשרד הרישוי, טענו שם שאין בזה צורך כל עוד מצהירים שזה לצריכה עצמית, אני מדבר על חצי השנה האחרונה.

עמילי מכס לא מורגלים בעבודה מול לקוחות פרטיים ולכן הם מבקשים אישור ממשרד התחבורה,
אם בכל זאת תידרשו - אישור יבוא לצריכה עצמית ניתן לקבל במשרד התחבורה, זה שירות לציבור, ללא תשלום (עדיין) כרוך במילוי טופס, הצהרה לגבי הפריטים שמדובר בחלפי רכב חדשים ולא משומשים. אין שום קשר לעמדה מס' 1 וכו' אלו סמכויות נפרדות.

מכס על חלפי רכב הוא 26% , זה כולל על העלויות הנלוות (הובלה,ביטוח וכו') ועל זה מוסיפים מע"מ.

tzagi
25-12-06, 00:34
ניר,
במקרה שאתה לא מודע, אן מצב שאפשר לשלוח קפיץ עלים בדואר

Qoute from the USPS website regarding maximum package sizes:

243.21 Envelopes and Packages

a. Minimum length and height: 5-1/2 x 3-1/2 inches.

b. Minimum depth (thickness): .007 inch.

c. Maximum length: 24 inches.

d. Maximum length, height, depth (thickness) combined: 36 inches.

ניר ל
25-12-06, 09:35
ג'ו, אני לא מתיחס לפרטים הטכניים האלה כי הם לא רלבנטיים, מצידי אתה יכול לפרק את חבילות הקפיצים ולשלוח כל עלה בנפרד דרך USPS, להיעזר בשירותי חברת שילוח או עמילי מכס, לא התייחסתי גם לחלפים משומשים כפי שציינת בתגובה הקודמת, כי זו פרוצדורה אחרת. כן התייחסתי לטענות שלא ניתן לשחרר מהמכס חלפים חדשים כגון קפיצי עלים - ניתן בוודאות וגם ניתן להוציא אישור ממשרד התחבורה די בקלות אם מתעורר צורך בכך.

לא התייחסתי גם להגיון שבלהרכיב קיט קפיצים שמגיע לעלות של 10K על ג'יפ שבמקרה הטוב ימכר בסכום כזה... כי אנחנו לא אנשים הגיוניים.

-->