PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מודדים אורך של קשת בסקיצה?

asafk
16-11-06, 23:40
יש לי סקיצה של קשת התהפכות, אני רוצה למצוא את האורך המדוייק ממרכז הכיפוף לתחילתו- למעשה למדוד אורך של קשת. מדידה "רגילה" נותנת לי רק רדיוס ומיקום המרכז. יש אפשרות למדוד אורך?

אסף.

אלון_ק
18-11-06, 20:33
נסה עם הכלי של ה MEASURE, זה שיש לידו סמל של סרט מדידה. אם אתה צריך מנקודה ספציפית ולא את כל הקשת אולי תאלץ לשרטט את הקשת כשני חלקים, אבל כך אני מודד.

asafk
18-11-06, 20:39
נו, באמת... ניסיתי ו..

מדידה "רגילה" נותנת לי רק רדיוס ומיקום המרכז

אבל בינתיים אמנון פיתח שיטה למדידת מרכזי הכיפוף... נחכה שתהיה מושלמת ואז הוא יפרסם טוטוריאל מלא לנושא (אתה רואה, אמנון- אני מחייב אותך... )

אסף.

אמנון
18-11-06, 20:50
הרעיון הוא לקבל מרחקים של מרכזי כיפוף מהמחשב ולסמן אותם על הצינור טרם הכיפוף. כלומר אחרי שהקשת קיימת בתור part, יהיה ניתן להוציא מרחקים אלו. כך בקשת של ארבעה כיפופים, מסמנים ארבעה מוקדים על הצינור הישר. הדבר מפשט את תהליך הכיפוף בצורה משמעותית.
אני עדיין עובד על התיאוריה שלי בנושא. הניסיון של השיטה הראה סטייה היום בין מרכזי כיפוף על קשת, סטייה שבינתיים לא מצאתי את המקור שלה. מאידך, על אותה הקשת, בין מרכזי כיפוף שונים לא היתה סטייה, לכן אני עדיין מחפש את המקור של הטעות.
כשאסיים פיתוח תיאוריה, מבטיח טוטוריאל.

אלון_ק
18-11-06, 20:55
שים לב שיש למדידה לא רק ביטוי בחלון הסקיצה אלא גם ביטוי בחלון המשימות של הMEASURE; יש לך שם כמו בתמונה המצ"ב, שם זה רשום.

אלון_ק
18-11-06, 20:57
יש כבר תיאוריה ומעשה, למה לעבוד פעמיים? בהודעה למעלה יש את המעשה.

הסיבה שזה לא יוצא אותו דבר נקראת K פקטור, אני אתן לאורי טל להסביר את זה כי אני לא ממש מבין את זה לגמרי. הרעיון הכללי הוא שעבור של כיפוף ברדיוס נתון של מתכת בעלת נתונים מסויימים הקו לא עובר בול באמצע אלא מתקרב לדופן הפנימית כתלות בנתונים הנ"ל.

kd2
18-11-06, 21:47
אמנון , אולי הסטייה שלך מגיעה מהעובדה שהברזל נמתח בכיפוף?

יניב_ב
18-11-06, 22:14
הצינור מתארך בכיפוף, זאת בעייה ידועה ובפועל בד"כ מבצעים כיפוף נסיון כדי לגלות מה קורה מכוון שהאתארכות שונה בתלות בצינור במכופפת וכיו"ב.

סביר להניח שמכופף מקצועי יודע את הנתונים האלה מראש.

asafk
18-11-06, 22:33
ההנחה שלנו היתה שקו האמצע נשאר כמעט באותו האורך. ידוע שהקו שלא נמתח ולא מתכווץ הוא לא בדיוק באמצע, אבל הנחנו שזה מספיק קרוב. מתברר שלא.
אמנון- תכין חתיכת צינור עם משהו כמו 20 קווים במרחק של 10 מ"מ על ההיקף, ותכופף אותה. ככה נוכל למדוד היכן בדיוק הקו ה"נייטרלי" של הכיפוף.

אסף.

אלון_ק
19-11-06, 14:26
אני חוזר: הבעיה שאתם נתקלים בה עם שינוי האורך ומיקום הקו היחסי ידועה, מוכרת ואתם עושים עבודה כפולה אם אתם מנסים לפתור את זה מחדש. תבדקו אם כתוב משהו בSW על הK-FACTOR, אם לא בטוח יש ספרות על זה. אפשר למצוא את הK-FACTOR בSHEET METAL.

לעסקים שמכופפים פחים יש טבלאות של זה, אולי לעסקים שמכופפים צינורות יש גם?

אמנון
19-11-06, 20:27
אולי תכתוב הסבר על העניין? אז אתה לא שולט בחומר כמו אורי. אותו אני אשאל מחר\מחרתיים.
בינתיים, כתוב מה שאתה יודע.

(אני מבקש וכנראה שזה ישמע לא קשור - מי שאין לו מה לתרום לשרשור הזה, לא לכתוב!).

asafk
19-11-06, 22:18
אלון, אנחנו יודעים שיש K-FACTOR, לא יודעים מה הוא. הנחנו שהקו שלא משתנה קרוב לאמצע... מתברר שלא. עדיין, לכל פקטור שהוא, צריך למצוא את מרכזי הכיפופים כדי לעשות עבודה קלה על מכופפת דוחפת, וזו מטרת הדיון. עכשיו- איך הצלחת לראות את אורך הקשת?

אסף.

אלון_ק
19-11-06, 23:20
בתמונה שצירפתי כמה הודעות למעלה רואים את אורך הקשת. תסתכל בחלון האפור, סימנתי את זה בכחול.

אלון_ק
19-11-06, 23:22
אם אתה שואל איך הגעתי למסקנה שדווקא הנק' ההיא היא מרכז הקשת זה קל, פשוט בניתי קו מהרדיוס בזוית של 45 מעלות. איפה שהוא חותך את הקשת זה המרכז. הורדתי כל מיני בניות עזר מהשרטוט כדי שיהיה קל יותר לראות את הקשת מסומנת.
בתמונה יש את אורך הקשת+אורך הקו הישר; אם הייתי מסמן רק אחד מהם הייתי מקבל את האורך של המסומן, בין אם זה קו ישר ובין אם קשת.

-->