PDA

צפייה בגרסה מלאה : סרן קדמי עם דיפרנציאל מרכזי?

נמרוד
03-12-03, 14:08
לאיזה רכב יש כזה דבר, סרן עם היגוי ודיפרנציאל במרכז הסרן?

באותו נושא, לאיזה כלים יש סרנים אחוריים עם דיפרנציאלים באופסט, ימינה או שמאלה (אני יודע שלנדרובר, חוץ מזה)?

חנן א.
03-12-03, 14:13
באותו נושא, לאיזה כלים יש סרנים אחוריים עם דיפרנציאלים באופסט, ימינה או שמאלה (אני יודע שלנדרובר, חוץ מזה)?

JEEPים ישנים, עם טרנספר דנה20 , אם אני לא טועה.

אריק זמר
03-12-03, 14:27
אגב, רוב הסרנים עם דיפ מרכזי מאחור אורך הציריות אינו שווה...
חנן, אתה צודק, אותו כנ"ל גם לדנה18...
גם סיג'יי ישנים, וגף גלדיאטור אם אני זוכר נכון.
נמרוד, תתחיל לחפש רכב שהתחיל את דרכו עם הנעה קדמית ושודכה לו גם אחורית, ככה תגיע לכאלה עם דיפ מרכזי...ואז תמצא שזה אינו סרן חי.
ובכלל, המשמעות כמדומני היא ציר מנוע לא ממורכז בתוך המרכב, לא ? לרוב לפחות...
או אולי יחידת דיפ מונמכת שמוציאה 4X4 קבוע לשני הכוונים...

אריק זמר
03-12-03, 14:31
אגב, איזה רכבים מעניינים אותך ? ביונימוד הדיפ הקדמי נמצא באמצע...

נמרוד
03-12-03, 14:32
הרעיון הוא אכן להשתמש במנוע/גיר/טרנספר בסידור הרגיל, אבל באופסט הצידה. הנהג הבודד יושב לצד המנוע. אני רוצה לדעת האם אכן סרן קדמי עם דיפ. מרכזי הוא נדיר עד לא קיים כמו שאני חושב? זה לא שאי אפשר לייצר סרן כזה, אבל מסקרן אותי לדעת.

נמרוד
03-12-03, 14:34
אגב, איזה רכבים מעניינים אותך ? ביונימוד הדיפ הקדמי נמצא באמצע...

והאחורי?

אריק זמר
03-12-03, 14:52
האחורי ביונימוג נוטה טיפה הצידה...ז"א שהוא אינו במרכז.

אדי
03-12-03, 14:57
אם אני לא טועה הדיפרנציאל בסרן אחורי של סמוראי גם לא במרכז ...

סרן קדמי עם דיפרנציאל במרכז יצא לי לראות על משאיות 4X4, אני לא זוכר דגמים מדויקים.

אריק זמר
03-12-03, 15:04
אז מה נמרוד ? אתה מחפש רכב עם כמה שפחות מגבלת גובה...בקיצור סוללת כוח מוסטת הצידה ונהג ליד ולא מעל...
מה קורה באגף של הרוק באגיז ? מה הם עושים שם על מנת להשאר נמוך ??

נמרוד
03-12-03, 15:10
זה מה שהם עושים. החכמים שבהם.

ניר ל
03-12-03, 15:14
קח שני סרנים רחבים מאד מגרוטאה צבאית .
את ההאוזינג של הקדמי תקצר בחלק הארוך ותשתמש בציריה קצרה נוספת במקום בארוכה - תקבל ד'יפ קדמי מרכזי, את כל העבודה אתה מסוגל לעשות לבד די בקלות.
את האחורי תקצר בצד הרצוי לאותו רוחב ותקבל סרן אחורי עם אופסט, את הציריה תצטרך לקצר ולחרוט.

נמרוד
03-12-03, 15:23
הבעייה היחידה היא שדווקא על רוחב לא הייתי מוותר סתם ככה... בכל מקרה זו באמת לא בעייה גדולה (יחסית לשאר הפרויקט) לייצר סרן ברוחב הרצוי עם אופסט רצוי.

אגב מה שעניתי למעלה לאריק לא מדויק - החכמים שבין בוני הרוקבאגיז בארה"ב אכן מנסים לדחוס נהג בודד ומנוע לתוך נפח כמה שיותר קטן וכמה שיותר נמוך, אם זה מנוע לצד הנהג, מנוע לפני הנהג, אחרי הנהג, בצד ואחרי ואפילו מנוע שצירו נוטה מעט באלכסון לציר הרכב... הכל הולך.

אריק זמר
03-12-03, 16:25
נמרוד, אם על רוחב אתה לא מוותר...אתה עדיין יכול לעשות זאת עם סרן קדמי (כמו שזרוק אצלי בארגז) בעל דיפ' שנמצא ממש ממש בצד וזאת בשילוב עם סרן אחורי לא ממורכז...והסטאפ הזה עדיין יכנס ליד הנהג.

ניר ל
03-12-03, 16:59
הבעייה היחידה היא שדווקא על רוחב לא הייתי מוותר סתם ככה...

אם ככה - אז תאריך את הצינור הקצר ותשתמש בשתי ציריות ארוכות...

אדי
03-12-03, 17:10
הבעייה היחידה היא שדווקא על רוחב לא הייתי מוותר סתם ככה...

אם ככה - אז תאריך את הצינור הקצר ותשתמש בשתי ציריות ארוכות...

והסרן הקדמי לא יהיה קצת יותר רחב מכל סרן אחורי שאפשר למצוא?

זאביק
03-12-03, 18:05
נמרוד, שאלת תם.
אם המנוע בצד, למה אתה צריך דיפ' ממורכז ?
מקסימום תשתמש ב-CV ותעביר דרייבשפט קצת באלכסון.

נמרוד
03-12-03, 18:07
לא צריך ממורכז בדיוק.
בכל מקרה השאלה היתה האם אתם מכירים רכב עם דיפרנציאל ממורכז פחות או יותר בסרן הקדמי. זה הכל...

אריק זמר
04-12-03, 03:50
נמרוד, צעצוע יפה במיוחד בשבילך:
http://www.collegeinternetsolutions.com/cisautoweb/fj55/pics_oct0103/IMAG0045.JPG

ואחד אחר שקצת נשבר לו...אמנם הוא אינו בעל מרכז כובד נמוך:
http://www.collegeinternetsolutions.com/cisautoweb/fj55/pics_oct0103/IMAG0048.JPG

-->