PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות בהנעה

samorai
19-11-06, 00:30
שלום לכל הגיפאים
מקווה שטיילתם היום
ומצאתם בוץ
אם לא אז לא נורא
בכל אופן רציתי לשתף אותכם בבעיה בכבר 3 שבועות היא מציקה לי
אז ככה
שאני בא להניע אני נותן בסוויץ' וזה עושה כזה רעש כאילו שנגמר המצבר
ורק אחרי בין 5 ל15 פעמים האוטו נדלק
ואתמול נסעתי לחבר ובאמצע נסעתי לתדלק דוממתי מנוע ואחרי זה שהדלקתי הוא לא הניע וניסו עם כבלים וגם לא עזר
ורק שדחפנו את האוטו אז הסמוראי הניע (יכול להיות גם שהכבלים לא טובים)
אבל זה לא כזה משנה כי יש שם איזשהיא בעיה

בכל אופן המצבר יחסית חדש
השאלה אם זה בעיה בסטרטר או בסויץ או?
אשמח אם מישהו יאיר לי קצת אור על הנושא

תודה רבה
רותם.

3Beni aroh
19-11-06, 00:47
יכול להיות שיש לך בעיה בסטרטר או בסויץ..

לי היה בעיה דומה.. אבא שלי עלה על הבעיה בסוף.. אחד מ2 החוטים של הפלוס במצבר היה "חצי" מחובר.. אז פרקנו שייפנו קצת את הברזל הזה הכנסנו יחד את 2 החוטים.. ומאז בלי עין הרע.. מניע מצויין..

תנסה לבדוק את החוטים האלו ואת המגעים למצבר לפני שאתה נכנס עמוק..

itay
19-11-06, 05:43
בוקר טוב.
גם לי הייתה את אותה הבעיה לפני כמה שבועות.
נפתר על יד החלפת נעלי כבל בחיבור למצבר שהיו מלאי קורוזיה וגם לא כל החוטים נגעו בנעל עצמה.
תנסה את זה קודם לפני שמתחילים לחשוב על סטרטר, סוויצ' וכו'
איתי

samorai
19-11-06, 07:36
בוקר טוב.
גם לי הייתה את אותה הבעיה לפני כמה שבועות.
נפתר על יד החלפת נעלי כבל בחיבור למצבר שהיו מלאי קורוזיה וגם לא כל החוטים נגעו בנעל עצמה.
תנסה את זה קודם לפני שמתחילים לחשוב על סטרטר, סוויצ' וכו'
איתי

איתי מזתומרת ?
על איזה נעל אתה מדבר ?
אתה מדבר עם הפלוס או המינוס ?

WildLove
19-11-06, 08:04
אני מניח שהוא מדבר על שתיהם, מספיק אחד במצב לא מזהיר כדי שיגרום לזה (קרה גם לי)
והוא מדבר על החיבור של הפלוס והמינוס, מהכבל הגדול שמתפצל לכל הרכב למצבר - הברזל הזה שיושב על הרגל של הפלוס והרגל של המינוס במצבר, אתה בטוח יודע על מה הוא מדבר - איפה שכל הקורוזיה :)
תבדוק גם, משהו שקורה הרבה בגמדים זה שהריילי של הסטרטר מת ואז לפעמים מניע, לפעמים לא, ולפעמים לא - תנסה לתת פלוס ישירות לסטרטר ולראות מה קורה אז
תעקוב אחרי זה... :)

חן דן
19-11-06, 12:24
אצלי ברכב היתה בעייה והוא לא רצה להניע והיו מעין תקתוקים כאשר נתתי סטרטר
רק אם היתי משלב הילוך ודוחף את הרכב מעט ומחזיר חזרה לנוטראל הרכב הניע
הפתרון פרוק סטרטר החלפה של גלגל שניים הקטן (לדעתי שמו בנדיאיקס ) שנוגע בגלגל התנופה.
צור קשר בע"פ אם אתה צריך הכוונה נוספת

אלעד ל.
19-11-06, 13:12
היי . לדעתי סדר הפעולות אמור להיות כזה :
1. בדוק מצבר וטעינה ( לא על סמך העובדה שהמצבר תקין - לך לחשמלאי שיבדוק או למישהו שיודע איך ) .
2. אם המצבר והטעינה תקינים - בדוק כבלים בין שיוצאים מהמצבר ובדוק חיבורים לסטרטר ( יש + , - ועוד חיבור שמתחבר לסולונואיד של הסטרטר ) .
3. אם תקין - חבר + מהמצבר ישירות לחיבור שליד הסולונואיד ( יש שם שני ברגים עם אומים עליהם - לאחד מחובר מן חוט נחושת עבה שיוצא מהגוף של הסטרטר ולשני מחובר חוט עם "נעל" - אליו צריך לחבר את הפלוס מהמצבר . - אם הסטרטר יניע יש בעיה בחיבורים לסטרטר כלומר יש נתק איפשהו או שהממסר לא תקין ( למרות שבעניין הממסר אני לא בטוח ב- 100% ) .

אתה יכול גם לפרק את הסטרטר ולעשות את הבדיקה עם ה- + בחוץ אבל אז לא יהיה את העומס של המנוע על הסטרטר ולא בטוח שכשהוא יהיה מחובר הוא יעבוד .

אפשר גם לחבר ממסר ישירות בין המצבר לסטרטר אבל את זה אני לא מכיר - אולי מישהו אחר יכול לתת הסבר בעניין . אפשר גם לשפץ אותו ללא החלפה של כל הסטרטר.

בנוסף - יש מצב שמה שדפוק זה הסולונואיד בסטרטר ( הגליל הקטן ליד הגליל הגדול ) התפקיד שלו הוא לתת את התנועה קדימה ואחורה לסטרטר ע"מ לשלב אותו במנוע . אם הוא לא תקין הוא לא ישלב ולא יתן מתח לסטרטר . לפעמים כשהווא דפוק העניין מתאפיין בכך שמידי פעם יש הנעות "על ריק" , כלומר שומעים את הסטרטר מסתובב באוויר - בלי שילוב שלו .

גיא
19-11-06, 14:13
בדיקה פשוטה שאתה יכול לעשות היא

עם כבל לגעת ישירות בבורג העבה שעל הסטארטר מהמצבר (+) אם זה מסתובב
( תוודא שאתה בניוטראל )

יש עוד חוט שם דק שמגיע מהסויטש הוא נותן את החיבור והפלוס אז עובר דרך הסולונואיד..
אם הסולונואיד ניתפס או נישרף והוא לא מעביר את הפלוס אז הנה לך עוד בעיה.

עוד משהו

יש מחלה בסמוראי שהאו רינג של המפלג דולף ואז כל השמן יורד על הסטארטר והורג אותו.

אם כן זה מאוד זול לתקן

שווה לבדוק

itay
19-11-06, 14:18
איתי מזתומרת ?
על איזה נעל אתה מדבר ?
אתה מדבר עם הפלוס או המינוס ?

כמו שאמרו, החלק ממתכת שיושב על החיבור במצבר. אני החלפתי את שניהם ליתר ביטחון.
איתי.

GodsFather
19-02-07, 13:47
גם לי בעיות התנעה לאחר טיול בוץ ושחיה בשלולית (הרכב לא כבה) - הסטרטר עושה רעשים של "מחליק" (לא תקתוקים , גם לא תקתוק בודד אלא משיכה של תנועה , אין לי מילים לתאר את זה) - גם אחרי כמה "מכות" סטרטר וגם במשיכה ארוכה של הסטרטר.

הוצאתי אותו מהרכב ונתתי לו חשמל ישירות - הגלגש נראה מסתובב כראוי.

החזרתי לרכב ואותו הרעש.

נתתי פלוס ישיר כדי לבודד גורמים בדרך - אותו הרעש. קיצרתי בין המחברים כדי לבודד אופציה של סויץ תקול - גורנישט.

בדחיפה הרכב מניע. המצבר תקין לחלוטין וכך שאר מערכת החשמל , הרכב נוסע רגיל , רק לא מניע כראוי.

לפני הטבילה , הסטרטר עבד פיקס , הוא בעצמו בן מספר חודשים.

itay
19-02-07, 16:00
השבת השחורה הזאת....
גם אני צללתי בנחל שורק - בעיות בהנעה. על הדרך הרגתי את המצבר עם הכננת אבל זה סיפור אחר.
אפשר להפגש ולעשות קבוצת תמיכה ואולי ביחד נפתור את זה.
כרגע אצלי אני פתרתי את זה עם מצבר חדש ויותר חזק (80AH) גם ככה היה צריך להחליף את הקודם
נתעדכן
איתי

GodsFather
19-02-07, 16:07
איתי , אצלי אין בעית מצבר , אלא סטרטר נטו. וזה עדיין לא נפתר והזמן דוחק...

לגבי החלפת מצבר, בדקת את איכות הטעינה ? אתה יודע כמה הספק נותן לך האלטרנטור במצב "רגיל" וכמה במצב של טורים גבוהים ?

זה שיש מצבר של 80 זה אחלה , אבל מה יקרה כשהוא יתרוקן ? האלטרנטור יתאמץ כפליים על מנת למלאו. ממליץ לבדוק את איכות הטעינה. אני למשל החלפתי לאלטרנטור חזק יותר בשל בעיות כאלה.

itay
19-02-07, 17:54
לפי דעתי, לשנינו הבעיה נובעת מהצלילות - כלומר רטיבות ו/או בוץ שפשוט חדר לבפנים.
מיקוד הבעיה אצלך הוא כל איזור הסטרטר - בנדיקס.
ואתה אומר שאת שלך החלפת לפני כמה חודשים.
גם לי יש את אותה תנועת משיכה שתארת - החשמלאי אמר לי שהבנדיקס בדרך להחזיר את נשמתו.
אולי שווה לבדוק את החיבורים בין המצבר לסטרטר(תקינות חוטים, נעלי כבל וכו)
בכל מקרה - שבת זה יפתר כך או כך!!
איתי

itay
19-02-07, 17:55
שכחתי - לגבי הטעינה, האלטרנטור תקין וטוען כמו שצריך גם בסרק וגם בטורים גבוהים.

מורי
19-02-07, 18:37
אמיר,הבעיות שלך יכולות להיות או סטרטר או גלגל תנופה שחוק.
כשהסטרטר מפורק,האם האוטומט זז חלק? בנדיקס תקין?
במידה והתשובה לשאלות היא כן,שווה לבדוק את גלגל התנופה (בחלק התחתון בין הגיר למנוע ניתן לראות אותו.אם יש פחית-לפרק)

itay
19-02-07, 19:08
מורי, אמיר אמר שהבעיות התחילו אצלו לאחר הצלילה - האם זה עדיין יכול להיות גלגל תנופה?
איתי

jackey1
19-02-07, 20:29
GodsFather הבעיה אצלך היא האוטומט של הסטרטר,

צביקה קרבורטור
19-02-07, 23:13
מורי, אמיר אמר שהבעיות התחילו אצלו לאחר הצלילה - האם זה עדיין יכול להיות גלגל תנופה?
איתי

איתי אין קשר בין צלילה לבין גלגל התנופה, אך יש קשר בין חדירת המים לעוגן הסטרטר, לבנדיקס
שיתכן ומחליק ולא מסתובב, אם כי לא הייתי שולל בעיית אוטומט תקול, ללא בדיקה בעזרת מכשור,
קשה לאבחן במדוייק את הבעייה, סמיכות הבעייה ללצלילה וחדירת מים לסטרטר , מעלה חשד שהבעייה בסטרטר, ואין לה שום קשר לגלגל התנופה.
אצל אמיר הורכב השבוע אלטרנטור חדש מוגדל בעל הספק גבוה יותר, כך שניתן לשלול גם בעיות טעינה, או מצבר חלש.
בברכה
צביקה

GodsFather
19-02-07, 23:29
מכל המשתמע וגם משיחה עם כמה חברים , נראה שזה אכן ה"בנדיקס" או איך שלא קוראים לגלג"ש שבסטרטר שמסובב את הגלגל תנופה - הוא אמור לנוע קדימה אחורה בעת מתן סוויץ ,אך זה לא קורה.

(מה זה האוטומט?)

אני מתלבט בין לפרק לבד ולנסות להבין מה קורה שם (אולי זה רק לכלוך או מים ואז זה יתנקה כתוצאה מהפירוק ,תוך סיוע שלי) או לפרק ולגשת לזה שמכר לי אותו ולתת לו אותו לתיקון (עלול לעלות כסף , תלוי אם הוא קיבל מאשתו, לילה קודם)

מורי
20-02-07, 08:08
הוא אמור לנוע קדימה אחורה בעת מתן סוויץ ,אך זה לא קורה.
(מה זה האוטומט?)

)

זהו בדיוק האוטומט! (החלק שמניע את הבנדיקס/גלגל השיניים כלפי גלגל התנופה)

GodsFather
21-02-07, 00:43
פורק הסטרטר , תוקן והוחזר למקום. היה מלא בג'יפה , היה חופש בציר הבנדיקס ועוד מרעין בישין.

אחרי ההרכבה , היו רעשי אי רצון להניע - כאילו מתקשה להזיז את הגלגל תנופה , רעש שמעודי לא שמעתי אבל בבירור מבינים שיש שם קושי ולא חופש/סיבוב על ריק.

שילבתי ניוטרל גם בטרנספר, עשה פחות רעש אבל עדיין לא רצה להניע (במקור הרכב הגיע בשבת מכפ"ס עד לר"ג בLOW 2X4 בלבד מכוון שלא היו לו ברקסים , נסיעה עדינה אבל איטית להחריד)

שילבתי הילוך חמישי - זז קצת.

עוד נסיון או שניים - הניע כמו נמר! אבל נמר עם בעיות קיבה. רעש ההנעה לא היה רגיל , כאמור - קושי בסיבוב.

האם מכך אני יכול להסיק שכל בית גלגל התנופה מלא בחרא ?

לאחר כמה הנעות דומות וקשות אך שהלכו ופחתו ברעשים בעייתים, הרכב מניע עכשיו בלי בעיה ובלי רעשים מיוחדים - ממש כמו שהיה לפני הטיול המהנה (ע"ע שרשור קשקשת ברשת-מרשלים נותנים למיקי יוחאי ושות' בראש!).

האם להשאיר את המצב הזה? או שאני צריך לדאוג לגבי עניין הגלגל תנופה ? במבט דרך הבקע שיש בצד הגיר (זה שדרכו קובעים הצתה או משהו כזה) - לא נראה לכלוך ושיני הגלגל נראות תקינות לחלוטין. אבל מצד שני , בית גלגל התנופה אטום לכאורה (למעט אותו בקע) ולכן אין דרך לחרא לצאת החוצה מבלי לפרק את הגיר... או שאני טועה ?

צביקה קרבורטור
21-02-07, 08:56
אמיר שלום רב!
הבקע הוא פתח מספיק, לפליטת בוץ שעלול היה לחדור, ולהפריע לסיבוב גל התנופה.
מכיוון שאתה אומר שזר השינים של גלגל התנופה תקין ולא שחוק לכל קוטרו, ומכיוון שגלגל התנופה הוא לא חלק סטטי, והוא מסתובב בבמהירות יחד עם סלד המנוע, אין סכוח שבוץ נדבק ומפריע לסבובו.
הבעייה בציר עליו נע הבנדיקס. יש לשמן שימון עדין לכל אורך מסלולו, ולבדוק את האוטומט, יתכן ואתה זקוק לממסר( רילי) לסטרטר, למרות שעם סיבוב הסטרטר היה תקין, לפני צליחת תעלת סואץ,
והסטרטר לאחר שפוץ, יש אפשרות שתבדוק אותו אצל המשפ שבו קנית אותו.
דרישת שלום מחברך סמוראי.
בברכה
צביקה

צביקה קרבורטור
21-02-07, 08:56
אמיר שלום רב!
הבקע הוא פתח מספיק, לפליטת בוץ שעלול היה לחדור, ולהפריע לסיבוב גל התנופה.
מכיוון שאתה אומר שזר השינים של גלגל התנופה תקין ולא שחוק לכל קוטרו, ומכיוון שגלגל התנופה הוא לא חלק סטטי, והוא מסתובב בבמהירות יחד עם סלד המנוע, אין סכוח שבוץ נדבק ומפריע לסבובו.
הבעייה בציר עליו נע הבנדיקס. יש לשמן שימון עדין לכל אורך מסלולו, ולבדוק את האוטומט, יתכן ואתה זקוק לממסר( רילי) לסטרטר, למרות שעם סיבוב הסטרטר היה תקין, לפני צליחת תעלת סואץ,
והסטרטר לאחר שפוץ, יש אפשרות שתבדוק אותו אצל המשפץ שבו קנית אותו.
דרישת שלום מחברך סמוראי.
בברכה
צביקה

ישי.פ
21-02-07, 16:16
יש לי בעיה דומה ואני בנתיים גורר אותה כמה חודשים טובים.

איפה ממוקם הריילי המדובר והאם בכל סומו יש כזה( 98 )
מה תפקידו בכל "העסק" של הסטרטר?

בשבת אני כנראה מפרק הכל אז מי שבא לו להצטרף מוזמן (מושב בני-ציון) 8-)

GodsFather
21-02-07, 18:40
ריליי (ממסר) הוא תוספת שמוסיפים בין החיבור של הסטרטר למצבר והוא מסייע ב"מכת החשמל" המועברת לסטרטר ומאפשר התנעה טובה יותר.

היה כאן באתר שרשור על הוספת ריליי עם הוראות מפורטות.

-->