PDA

צפייה בגרסה מלאה : סדק בסעפת הפליטה בסופה

דרור ברלי
03-12-03, 22:13
סעפות פליטה של מנועי Jeep 4.0 ידועות בנטייתן לפתח סדק מעצבן בהתחברות הצינורות. נטייה שולית זו לא היתה מזיזה לי שערה בבית השחי, אלמלא התחיל הסדק גם אצלי...
בקיצור - צריך להוריד סעפת ולרתך, (לפי שמועות לא מחזיק מעמד יותר מדי זמן) או להחליף אותה.
יש למישהו סעפת פליטה משומשת של סופה במצב טוב למכירה? מישהו החליף לסעפת פתוחה (הדרס) ונשארה לו הישנה שתופסת המון מקום במחסן ומעצבנת את אשתו וילדיו והוא מת להיפטר ממנה?....

asafk
04-12-03, 10:07
יש לי סעפת משופרת במחסן, שצריכה ללכת לרגל נסיונותי הלא כל כך מוצלחים למכור את הסופה (הלא-ג'יפ החדש בדרך...). תרים לי טלפון והיא שלך.

אסף.

Alon
04-12-03, 13:56
גם אני סובל מאותה בעיה.
יש הצעות לפתרון?
תודה אלון

ניר ל
04-12-03, 14:09
ואחרי שתחליף את הסעפת, תשמור לי את הישנה הסדוקה, אני רוצה לנסות לרתך אותה.

asafk
04-12-03, 15:08
חבל לרתך. זה יישבר שוב. יש סעפות משופרות- באותה תצורת "הדרס לייט" כמו המקורי- רק הכיפוף של היציאה מצילינדרים 1 ו6 עשוי מצינור גמיש יותר מהמקורי- ככה שהוויברציות נספגות ולא יוצרות סדק. זה לא עולה משמעותית יותר מהמקורי.

אסף.

Subzero
04-12-03, 21:54
אכן אין טעם לרתך, זה לא מחזיק מעמד...

איציק

טל
06-12-03, 21:36
האם בסופות הישנות שבהן לא מותקן חיישן חמצן יש משמעות לסדק?
כי אז יש לך יתרון אצלך זה לא יסדק (זה כבר סדוק) זה המצב אצלי כבר יותר משנה ואין לי שום כוונה להחליף את הסעפת. אגב ניתן לנתק את החיישן ולעבור למצב תערובת ענייה נכון?

Bernard
07-12-03, 23:15
חבל לרתך. זה יישבר שוב. יש סעפות משופרות- באותה תצורת "הדרס לייט" כמו המקורי- רק הכיפוף של היציאה מצילינדרים 1 ו6 עשוי מצינור גמיש יותר מהמקורי- ככה שהוויברציות נספגות ולא יוצרות סדק. זה לא עולה משמעותית יותר מהמקורי.

אסף.

דווקא כן כדאי לרתך. כתבתי כבר מתי שהוא, ניתן לרתך את הסדק ואח"כ לרתך חבק בין שני החלקים של הסעפת, 1-3 ו- 4-6. כך הריתוך מחזיק והחבק לא מאפשר את ה"גמישות" שגורמך לסדק להפתח שוב.
גם אני חשבתי על הסעפת של הדגמים החדשים יותר, עם מן גרמושקה ממתכת לצילינדרים החיצוניים. בעל עסק ידוע לאגזוזים, יעץ לי לא לקנות את סעפת כזו, משום שאמנם בד"כ לא נוצר סדק במזלג, כמו בסעפות הישנות, אך די מהר הגרמושקה "נפתחת" ואין שום אפשרות לתקן את הנזק. לדבריו ריתוך וחיזוק , כפי שהזקרתי, מהווה פתרון מעולה, קל לביצוע אצל כל מתקין אגזוזים (או בבית, למי שיש רתכת וידע בסיסי) ומחזיק זמן רב.

Bernard
07-12-03, 23:16
הזקרתי = הזכרתי, כמובן :oops:

-->