PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרנספורטר מודל 91. שאלות בנוגע למנוע והגיר.

lizard
19-11-06, 21:45
כמו שכתבתי בכותרת, יש לי אפשרות לקבל טרנספורטר מודל 91. מנוע אחורי מקורר מים.
המנוע תפוס ויצטרך לעבור אוברול. כל שאר הרכב תקין והיה בשימוש יומיומי עד לפני שבועיים בערך.
הרעיון הוא לפרק את הרב ולהשתמש בחלקים המכניים שלו לבאגי.

השאלות שלי הן אלו:
1. כמה מסובך ויקר לעשות אוברול למנוע כזה? קחו בחשבון שזה לא יהיה היום ולא מחר. אולי בשנה הבאה שזה אומר שהרכב יעמוד הרבה.
2. הבנתי שיש בעיה כלשהי בנושא ההילוכים, צריך לבנות איזה שהוא סוג של מנגנון מנופים על מנת להעביר הילוכים. אשמח אם תפרטו מה הבעיה.

הסיבה לשאלות היא שלמרות שהרכב שייך לבן משפחה והוא לא עולה לי כסף, הגרר שלו עולה וזה לא זול כי הגרירה היא מהגולן. אני רוצה לדעת אם רכב שכזה יתן לי פתרון טוב לנושא הבאגי. אגב, אם וכאשר אבנה אז הבאגי תהיה בקטגוריה המוגבלת.

תודה
מיכה

יניב_ב
19-11-06, 22:04
הכניסות לגיר הזה הם מהצד, לי אישית זאת נראית הבעייה הפעוטה ביותר בבניית באגי.

בניגוד לטרנספורטרים הישנים t2 אין פה מתלים שניתן לפרק כחלק אחד, כמו כן מלפנים יש זרועות עצה עם קפיצים , ומאחור זרועות נגררות עם קפיצים .
כל התושבות של המתלים הם חלק מהמרכב בניגוד לצינורות שניתן לפרק ולחתוך מהמרכב בדגמים הישנים.

אני אישית משתמש בשכזה היות ואני ממילא מתכנן מתלים חדשים , אבל אם אתה מחפש לבנות את הבאגי "הסטנדרטית" מחיפושית או טרנספורטר ישן אז הרכב לא ממש מתאים למרות שהגיר יכול להיות שימושי.

החלפים למנועים אלה מאד יקרים , הפתרון המקובל הוא לבצע התאמה למנוע סובארו כלשהוא וניתן לקנות מתאמים כאלה (לפחות בחו"ל).

יתכן שכדאי לך לשחוט את הרכב במקום מהחלקים הרלוונטים , ולמכור את השלדה למגרש ברזל המקומי וכך לחסוך הובלה מיותרת וגם להרוויח 50 ש"ח.

shmil
19-11-06, 22:48
במקרה, בניתי היום, כן - היום, מנגנון שמחבר בין ידית של רנו אקספרס לגיר של טרנספורטר כמו שאתה מדבר עליו.

אין שום בעייה.

לגבי המנוע - לא תמיד קל להשיג חלפים, ושים לב שאם התפוצץ לו הקולר של השמן - זה חלק יקר מאד.

lizard
19-11-06, 23:37
אני בדילמה אם לקחת את הרכב או לא.
אם הבנתי נכון אז מדובר פה על מרכב שהשאסי והבודי הם אותו חלק. לא זוכר כרגע את השם המקצועי.
כלומר, אי אפשר להפריד בין השאסי לבודי.
את המתלים אני בכל מקרה רוצה לבנות מאפס. אבל הם אמורים להיות מבוססים על מתלי הטרנספורטר. בעיקר הזוויות לזרוע החצי עוקבת והמרחק בניהן.

לא הבנתי כל כך מה הבעיה עם הידית הילוכים. הרי יש ידית הילוכים מקורית, למה שלא להשתמש בה? רק שהיה ברור, אין לי שמץ של מושג איך נראה מודל שכזה מבפנים. הטרנספורטור היחידי שנהגתי עליו היה משנת 82 והידית הילוכים הייתה ברצפה.

מיכה

נמרוד
19-11-06, 23:42
הרי יש ידית הילוכים מקורית, למה שלא להשתמש בה? רק שהיה ברור, אין לי שמץ של מושג איך נראה מודל שכזה מבפנים.

תסבירו, ילדים, למיכה, את הסתירה המובנית בין שני חלקי המשפט הזה.

arnonshoshani
20-11-06, 07:47
מיכה, מיכה, מיכה!?!

יצר ההרפתקנות שלך מדהים אותי כל פעם מחדש. תגמור את הג'יפ לפני שתיכנס להרפתקאה כזו!
הטרנפורטר כולו יושב ביוניבודי ולא ניתן לבנות ממנו שום דבר רציני כמו שהוא.
בקשר לטרנספורטר לפי סדר וחלקים:
1. גיר + קלאץ + גלגל תנופה + פלטת לחץ.
2. נאבות אחוריות.
3. נאבות קידמיות.
4. מערכת הברקס כולל הצנרת.
5. מערכת הקלאץ' כולל הצנרת (קלאץ' הידראולי).

וזהו!
כל שאר החלקים נשקלים יפה יפה ונמכרים לגורסי המתכות.
המנוע קירור מים שווה לתחת ואוברול שלו יעלה כמו אוטו קטן. תשקיע במנוע לגאסי 2.0 ל' ותתאם אותו לגיר. נאבות אחוריות לבנות איתם זרועות עוקבות אחוריות. נאבות קידמיות לבנות איתם זרועות A קידמיות (זרוע באורך 50 ס"מ אם התפוחים שיש בנאבה הזו נותן לך מהלך של כמעט 40 ס"מ בגלגל. שלדה לבנות לבד.
מערכת ההילוכים כמו שנמרוד אמר אם אין לך מושג אז תשאל על תחווה דעה! הידית המקורית נמצאת 2 מ' מהגיר ויש לה הרבה דרך לעבור בבאגי היא אולי 0.5 מ' מהגיר ולכן דרוש מנגנון שונה. כמו כן זו מערכת שדי קשה לשנות ולא כלכך אמינה בהחלפות שלה.

arnonshoshani
20-11-06, 07:48
נ.ב אתה בתוח שזה טרנספורטר עם מנוע אחורי? אתה ראית אותו? עם אני לא טועה ויתקנו אותי פה החברים בשנה זו או אחת קודם הוחף הטרהספורטר למנוע קידמי.

lizard
20-11-06, 09:01
נמרוד, שום סתירה. רק אולי ניסוח לא נכון.

ארנון, כתבתי כבר בהודעה הראשונה שזה לא פרוייקט שיתקים בעתיד הקרוב. קודם כל יש לי דברים אחרים לסיים.
בכל מקרה נראה לי שאני אוותר על הרכב הזה.

תודה לכם.

shmil
20-11-06, 10:42
אם אתה מוותר עליו, יש לי בחור שישמח מאד לאמץ ממנו חלקים, או אולי אפילו יפנה את כולו.

הוא גר בשרונה, כך שעלויות ההובלה שלו פחותות מאד.

הוא יהיה מאושר.

דרור ברלי
20-11-06, 14:34
אם זה טרנספורטר עם מנוע אחורי, הגיר שלו חזק מאוד. רק בשביל הגיר זה שווה.
קרא שוב מה פירט ארנון. אם אתה רוצה בעתיד לבנות באגי, אלה דברים שקשה להשיג ושווים לא מעט כסף.

חימושניק
20-11-06, 21:07
נ.ב אתה בתוח שזה טרנספורטר עם מנוע אחורי? אתה ראית אותו? עם אני לא טועה ויתקנו אותי פה החברים בשנה זו או אחת קודם הוחף הטרהספורטר למנוע קידמי.

טרנספורטר עם מנוע קדמי יש משנת 92...

asafk
22-11-06, 21:43
במקרה, בניתי היום, כן - היום, מנגנון שמחבר בין ידית של רנו אקספרס לגיר של טרנספורטר כמו שאתה מדבר עליו.

תמונות, שמיל... תמונות.

אסף.

shmil
22-11-06, 22:12
כנראה שיהיה לי קצת קשה לצלם, כי היום ומחר אני מסתובב בבתי חולים לצערי, ומחר הבאגי עולה "הביתה", צפונה.

אבקש מרענן, הבעלים שלה, לצלם ולהעלות תמונות.

-->