PDA

צפייה בגרסה מלאה : עצות לגבי איזור מעלה יאיר ונחל מורג

yoav
20-11-06, 19:49
שלום,
מישהו יכול לשפוך אור בבקשה על הנסיעה בשביל הירוק מהמצדה (צידה המערבי) לכיוון מילה יאיר, ומשם על גבי הסמ"ש הכחול מערבה בנחל מורג להר קינה וסיום בשד"ת ערד. נסלול יפה? נוח לנסיעה? אטרקציות נוף? בעיות עבירות? הערכת משך הנסיעה?

תודה מראש
יוד.

idanw
20-11-06, 20:03
יואב,
אני לא מכיר את הקטע שבין מצדה למעלה יאיר.. אבל מהמעלה לכיוון מערב (נחל מורג) זהו שביל פשוט (טיפה משעמם...) ללא בעיות עבירות, משך נסיעה כ כ45 דק'- שעה..
עידן

yoav
20-11-06, 20:33
יואב,
אני לא מכיר את הקטע שבין מצדה למעלה יאיר.. אבל מהמעלה לכיוון מערב (נחל מורג) זהו שביל פשוט (טיפה משעמם...) ללא בעיות עבירות, משך נסיעה כ כ45 דק'- שעה..
עידן

גם בשיירה של שמונה?... :-)

זאביק
20-11-06, 21:00
אטרקציות נוף?

פונים בפנייה לכיוון מעלה יאיר, יש נקודת תצפית מצויינת על כל ים המלח והרי ירדן.

בעיות עבירות? הערכת משך הנסיעה?
אין בעיות עבירות מיוחדות.
אם אתה בא מכיוון צפון לדרום, אז בהתחלה יש כמה נקודות טיפה מעניינות, לא יותר מזה.

משך נסיעה ?
חישוב לפי מהירות ממוצעת של 15 קמ"ש, לא כולל עצירות, ייתן לך זמן די מדוייק.

yoav
20-11-06, 21:29
פונים בפנייה לכיוון מעלה יאיר, יש נקודת תצפית מצויינת על כל ים המלח והרי ירדן.

אין בעיות עבירות מיוחדות.
אם אתה בא מכיוון צפון לדרום, אז בהתחלה יש כמה נקודות טיפה מעניינות, לא יותר מזה.

משך נסיעה ?
חישוב לפי מהירות ממוצעת של 15 קמ"ש, לא כולל עצירות, ייתן לך זמן די מדוייק.

זאביק תודה- אתה מדבר על השביל הירוק (מהמצדה למעלה יאיר) או על הקטעשל נחל מורג (סמ"ש כחול) שעידן מדבר עליו?

זאביק
20-11-06, 23:59
זאביק תודה- אתה מדבר על השביל הירוק (מהמצדה למעלה יאיר) או על הקטעשל נחל מורג (סמ"ש כחול) שעידן מדבר עליו?

לא זוכר צבע, אבל אני מדבר על השביל ממצדה דרומה, לאורך המצוק (בערך), עד למעלה יאיר.

גם משם לכיוון ערד, אין שום בעיות עבירות מיוחדות, אני לא זוכר תזמון לקטע הזה.

yoav
21-11-06, 06:52
כן- זה השביל המדובר.
תודה תודה:-D

PW
21-11-06, 10:55
שלום,
מישהו יכול לשפוך אור בבקשה על הנסיעה בשביל הירוק מהמצדה (צידה המערבי) לכיוון מילה יאיר, ומשם על גבי הסמ"ש הכחול מערבה בנחל מורג להר קינה וסיום בשד"ת ערד. נסלול יפה? נוח לנסיעה? אטרקציות נוף? בעיות עבירות? הערכת משך הנסיעה?

תודה מראש
יוד.
יוד יקירי:
לפני הכניסה לשביל אתה מגיע על הכביש מערד למצדה, יש תצפית מקסימה מעיקול הכביש על מצדה וסביבותיה. לא להחמיץ. (יש ירידה ודרך עפר עד נק' התצפית מדרום לכביש, כ - 500 מ' לפני העיקול). זו ההזדמנות לספר את סיפור מצדה. ניתן לראות בבירור את מחנות המצור הרומיים, את מעלה הסוללה, ראש השביל הרץ, בורות המים והנחלים צאלים, מצדה וקנאים.
בהמשך אתה חוצה את ערוץ נחל רחף בקטע המישורי שלו לפני שהוא הופך לקניון אדיר קירות וגולש לים המלח. אפשר לנוע עם דרך ללא סימון מנקודת החציה ומזרחה, עד לפתח הקניון, ולהכנס מעט ברגל לתוך הקניון כדי "לחוש" את הנחל. יפה ביותר. בהמשך, ממש לפני החציה של נחל מור, היה פעם קטע של עליה קשה אבל סידרו אותו עם בטון ושפאלות. להזהר לא לחטוף שם פנצ'ר מהברזלים. בהמשך, שווה לרדת ברגל לתצפית על המפל הענק של נחל יעלים. כשאתה מגיע לשביל של נחל מורג, סע מזרחה לכיוון מעלה יאיר אבל אל תפנה צפונה עדיין לכיוון ראש המעלה אלא המשך מזרחה עד לרוג'ום אבנים בראש הגבעה, שמתחתיו משטח בטון. זה מה שנקרא "ראש תעלת הימים" - לכאן תכננו להביא את קצה התעלה מהים התיכון ולהפיל את המים אל ים המלח כדי לייצר חשמל. יש מהנקודה תצפית מרהיבה על כל האגן הדרומי של ים המלח. אח"כ סע לראש מעלה יאיר ולאנדרטה.
העליה בשביל של נחל מורג קשה מעט בהתחלה, באזור מצד חתרורים. זהו השביל המקורי שמצא יאיר פלד הי"ד, מפקד סיירת צנחנים, כשחיפש דרך ירידה לים המלח - ולבסוף הכשיר את הדרך במעלה שנקרא על שמו. במצד חתרורים עצמו אין יותר מדי מה לראות אלא למי שממש מתמצא בארכיאולוגיה. חצה את הכביש בזהירות, סע לתצפית מראש זוהר / מצפה זוהר ומשם לש"ת ערד והביתה. הערכת זמן: אם תכנס לכל המקומות שציינתי תכנן יום עבודה מלא. יופי של טיול.

yoav
21-11-06, 12:45
יופי- זו היתה הכוונה- גם לנהוג גם ללכת (את נחל רחף אני זוכר היטב מטיולים רגליים) וגם להנות מהפסקות ארוכות מול הנוף. תודה.

אגב תעלת הימים- בצעירותי היינו נוסעים הרבה למקום ההוא אליו תכננו להביא את תעלתהימים. היתה שם מנהרה ענקית חצובה וסלולה שלאחר הליכה של כ 500 מ' בתוכה הייני מגיעים לבריכת מיתהום חמים (!). הרבה לילות בילינו שם בשחייה (הגישה היתה אז מכביש המלונות מול עין בוקק)

יש לך מושג אם עדיין פתוח שם או שמא גידרו וסגרו ?

PW
21-11-06, 21:13
יופי- זו היתה הכוונה- גם לנהוג גם ללכת (את נחל רחף אני זוכר היטב מטיולים רגליים) וגם להנות מהפסקות ארוכות מול הנוף. תודה.

אגב תעלת הימים- בצעירותי היינו נוסעים הרבה למקום ההוא אליו תכננו להביא את תעלתהימים. היתה שם מנהרה ענקית חצובה וסלולה שלאחר הליכה של כ 500 מ' בתוכה הייני מגיעים לבריכת מיתהום חמים (!). הרבה לילות בילינו שם בשחייה (הגישה היתה אז מכביש המלונות מול עין בוקק)

יש לך מושג אם עדיין פתוח שם או שמא גידרו וסגרו ?
יקירי:
בפעם האחרונה שאני הייתי שם (שנתיים /שלוש) היה סגור וחסום.

yoav
21-11-06, 21:17
יקירי:
בפעם האחרונה שאני הייתי שם (שנתיים /שלוש) היה סגור וחסום.

כן- כאמור כתבתי בצעירותי- והתכוונתי לאי שם סביב הצבא (לפני 15 שנה +/-):roll:

אגב המסלול שהמלצת- אתה מכיר מקום לינה סביר באיזור כביש מצדה-ערד (החברה לא רוצים לישון בכפר הנוקדים או בחניון של הצמדה מחשש לצפיפות אוכלוסין). אולי החניון של בירכת צפירה? משהו אחר באיזור?

PW
21-11-06, 21:36
כן- כאמור כתבתי בצעירותי- והתכוונתי לאי שם סביב הצבא (לפני 15 שנה +/-):roll:

אגב המסלול שהמלצת- אתה מכיר מקום לינה סביר באיזור כביש מצדה-ערד (החברה לא רוצים לישון בכפר הנוקדים או בחניון של הצמדה מחשש לצפיפות אוכלוסין). אולי החניון של בירכת צפירה? משהו אחר באיזור?
יקירי:
ראה תשובתי בשרשור הנוסף.

yoav
26-11-06, 08:16
PW החביב (אני מניח שיש לך שם אחר): תודה רבה על העצות- הכל היה נכון ומדוייק והטיול היה מוצלח מאוד. החניון בהר קנאים לא מסומן במפות של שנת 2003 אך מסומן בחדשות יותר(וגם בשטח).

שוב תודה, מסלול מומלץ בחום למי שמשחפש יומיים טיול באיזור ערד ומצדה (היום הראשון עשינו מתל קריות להר חצרון וברכת צפירה והשני כמו שהמלצת).

יוד8)

PW
26-11-06, 08:29
יקירי:
תודה וסחתיין.
האם לנתם בחניון הר קנאים או בערוץ עדינא / רחף?
אם עברתם באזור ממזרח להר מנחם, האם נתקלתם בבדואים או בסימניהם?

eran4x4
27-11-06, 12:09
יואב

נראה לי שנפגשנו ברחף.

למרות ההצאות המפתות שלכם הבת שלי לא הסכימה להחליף את ההילקס בגמד....

yoav
27-11-06, 16:01
יואב

נראה לי שנפגשנו ברחף.

למרות ההצאות המפתות שלכם הבת שלי לא הסכימה להחליף את ההילקס בגמד....

וואללה! אכן כך- השיירה המקרטעת זה אנחנו "הגמדים"8)
חבל שלא נשארתם לארוחת בוקר- לנהוג אנחנו לא ממש יודעים, לשיר סביב המדורה עוד פחות-
אבל השקשוקה... חבל על הזמן;-)

אגב- תקשיב לבת שלך- היא יודעת מה טוב (והכוונה לטויוטה כמובן:) )

-->