PDA

צפייה בגרסה מלאה : איסוזו סומו- חיפוש פורום, ספר טיפולים, ושאלה על אגזוז ברקס.

חנן-ג'יפולוג
21-11-06, 21:22
מישהו מכיר פורום טכני פעיל בעברית, לבעלי משאיות?

היכן אני מוצא ספר טיפולים? אשמח גם לצלם, אם יש למישהו ספר כזה של היצרן (בד"כ קשה למצוא מקומות שמוכרים את ספר היצרן) .

מצאתי כמה ספרים (http://www.manuals.co.nz/?page=shop/browse&category_id=736&CLSN_728=1161043551728bf7152ced080b175ba 7), אבל הם מתייחסים לאיסוזו HEAVY DUTY , LIGHT DUTY וכו' , אין לי מושג מה אני צריך. אני מדבר על איסוזו סומו, מודל 97, 6.2 טון כולל, מנוע 3.8 ליטר עם טורבו.

מהי פרוצדורת ההידוק של מיסבי הגלגל הקדמי?

ועוד שאלה על נהיגה במשאית:

(לא, אני לא עושה הסבה מקצועית לנהיגה במשאיות http://www.carsforum.co.il/vb/images/smilie/icon_wink.gif , אבל נכנסתי כמשקיע פיננסי לעסק שיש בו משאית, ואני אצטרך לדאוג מדי פעם לדרישות התחזוקה של המשאית) .

אני עושה עכשיו רשיון למסחרי עד 15 טון, ומורה הנהיגה שלי טוען שאין מניעה להשתמש באגזוז-ברקס כמה שרוצים. אני זוכר איזה הסבר שקיבלתי פעם, בילדותי, על כך שאסור להפעיל את האגזוז-ברקס בצורה רצופה ליותר ממספר שניות מסוים, אחרת משהו מתחמם. לא מדובר על ג'ייקוב-ברקס, תלמה או ריטרדר, אלא על אגזוז ברקס.

מה נכון?

AvigdorAharon
22-11-06, 08:51
אני עושה עכשיו רשיון למסחרי עד 15 טון, ומורה הנהיגה שלי טוען שאין מניעה להשתמש באגזוז-ברקס כמה שרוצים. אני זוכר איזה הסבר שקיבלתי פעם, בילדותי, על כך שאסור להפעיל את האגזוז-ברקס בצורה רצופה ליותר ממספר שניות מסוים, אחרת משהו מתחמם. לא מדובר על ג'ייקוב-ברקס, תלמה או ריטרדר, אלא על אגזוז ברקס.
מה נכון?

בזמן לחיצה על האגזוז ברקס, אתה מחזיר חלק ניכר של גזי הפליטה חזרה לכיוון המנוע.
הגזים החוזרים הם אלו שמעטים את הרכב.
גם אני יודע שלא משתמשים באגזוז ברקס לזמן בלתי מוגבל, הגזים החוזרים מחממים כל דבר המצוי בדרכם.
לדעתי, יש איזו אי הבנה עם המורה, קשה לי להאמין שברכבים חדישים, ניתן להשתמש באגזוז ברקס (או בכל בלם מנוע אחר), ללא הגבלת זמן.

ד"א, האגזוז ברקס הוא יעיל הכי פחות מכל בלמי המנוע.

אביגדור

איציק - 4X6ZH
22-11-06, 09:37
זה היה נכון פעם שהאגזוז ברקס היה רק חסימה על צינור הפליטה
בינתיים הוסיפו גם ניתוק דלק \ כיבוי מנוע ובעצם אין מה שיתחמם יותר מידי .
בהפעלת אגזוז ברקס המנוע נכבה במקביל לחסימת צינור הפליטה .
איציק

-->