PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה צריכת דלק בהיילקס 99, ומנורת כריות אוויר.

תמיר .א.
22-11-06, 07:32
שלום יש ברשותי היילקס 4X4 99 2.4DT

1) בימים האחרונים החליטה מנורת הכריות אויר לפעול פתאום, לפעמים נכבתה לפעמים נדלקה, עכשיו פועלת בצורה קבועה, אין לי כיוון מחשבה מה זה יכול להיות, הפיוז תקין, אילו בדיקות אני יכול להריץ, או איזה צמה שולטת על כרית האוויר, יכול להיות היא רופפת מחיבורים או משהו בסגנון כי חיברו איתורן ועשו קצת באלגן עם החיבורים.

2) כאשר עשיתי טסט לרכב, צירפו דף של עומסים, בדף העליון רשום הספק המנוע 76, ובדף הטסט רשום 90HP, זה תקין ?. הרכב עבר כ265K ולדעתי הוא לא סוחב משהו בלחץ מגיע ל120-125
מה התהליך כדי להתחיל לטפל בבעיה? ויש להזכיר שהרכב עבר נסיעה לאילת לפני שבוע וכ100 ליטר דלק נעלמו להם, שזה יוצא 1-7 , 1-8 בערך, זה לדעתי מטורף וזה לא אמור להיות ככה, ואם כן תקנו אותי,

באיזה תהליך אפשר להתחיל כדי לתקן את המצב? K44 ? יש להזכיר שהוא טיפה מעשן כאשר מאיצים בלחיצה מלאה על הדוושת גז, בעיקר בהתחלת נסיעה.

תודה
תמיר

תמיר .א.
22-11-06, 07:35
יש לציין שרשום "הספק בגלגלים האחוריים אחרי הטלת העומס" - לא פחות מ50% ואז רשום 41,
וההספק שרשום על הטסט זה 90 זה אומר פחות מ50% וההספק שרשום על הדף בדיקה הוא 76HP
אז זה מעל 50%,

משהו לא מסתדר לי. תודה.

תמיר

חנן-ג'יפולוג
22-11-06, 08:15
ברוך הבא.

מי שעשה את הבדיקה התבלבל. המנוע שלך הוא 2L-T , ולא 2L , ולכן הספק המנוע התיאורטי הוא שגוי.

הבדיקה הזו לא בודקת לך את ההספק המירבי, שהוא זה שמעניין אותך, אלא את ההספק בסל"ד שבו בוצעה הבדיקה, וזה רחוק מאוד מלהיות הספק הסל"ד המירבי. בקיצור, לא מעניין.
אתה עם צמיגים 31X10.5X15 שזה לא הצמיגים המקוריים ולכן אתה "מפסיד" בצריכת הדלק פעמיים:

1.קריאת הספידומטר משתבשת ומראה פחות מהמהירות האמיתית. כאן "הפסד" צריכת הדלק, הוא רק טעות מדידה ולא אמיתי.
2. לצמיגים בגודל כזה יש השפעה לא טובה על צריכת הדלק. כאן ההפסד הוא אמיתי.

תלוי באיזו מהירות נסעת לאילת. בנסיעה בינעירונית במהירות מתונה בהיילקס (90-100) , עם צמיגים כאלה, צפה לראות צריכה של כ8-8.5 ק"מ לליטר, לפני שקלול הסטייה. לאחר שקלול הסטייה זה משהו כמו 8.5 9 ויש כאלה שגם הגיעו לקצת יותר, אבל אל תצפה להרבה יותר.

בקיצור, בהנחה שנתת גז בדרך לאילת ולא הזדחלת, הכול כנראה בסדר אצלך.

חנן-ג'יפולוג
22-11-06, 08:17
עוד משהו: המהירות הסופית שלך נראית נמוכה מדי, ומכל הסיפור שלך, זה הדבר היחיד שאולי מדליק נורה אדומה. זו מהירות סופית של היילקס ללא טורבו.

תמיר .א.
24-11-06, 10:30
ישנה אולי בעיה עם הטורבו ? כי שפתחתי מנוע יש אכן מדגש ועל הברזל רשום טורבו.

ומה בקשר לכריות האוויר יש מושג למישהו ?

תודה
תמיר

חנן-ג'יפולוג
24-11-06, 12:35
יכול להיות שיש בעייה בטורבו. אני לא מתמצא בזה מספיק, אבל אני מניח שאם תבדוק את הלחץ אחרי הטורבו, תוכל לדעת אם הוא עובד תקין.

asafk
24-11-06, 12:57
תקלה נפוצה בטורבואים כאלו (לא דווקא בטויוטה) היא שסתום WASTEGATE שתקוע במצב פתוח, ולמעשה מבטל את פעולת הטורבו. מדידה פשוטה של לחץ תעלה על הבעיה.

אסף.

תמיר .א.
01-12-06, 21:05
עשיתי היום ניסוי כדי לדעת מה מצב המנוע,

אני לא הכי מתמצא אבל כמו ששמתי לב הטורבו מקבל את הגז מהאגזוז והוא מסתובב ויונק אוויר מהפילטר אוויר ודוחף למנוע, ויש שסתום מסויים שככול שהטורבו מוציא יותר אוויר עובר בצינורית קטנה כזו לחץ מסויים מהטורבו שעובר לשסתום שככול שהוא מקבל יותר לחץ הוא סוגר את הכניסה של הגז פליטה לטורבו, שבמחשבה מהירה אני חושב שהוא נועד להגביל את המהירות של הטורבו.

אז מה שעשיתי זה לגרום להשסתום להיות כול הזמן במצב לחוץ זאת אומרת לא נכנס גזי הפליטה לטורבו והוא לא עובד, זאת אומרת עכשיו המנוע אמור לעבוד בדיוק כמו 2L כי הטורבו לא בפעולה,

אחרי שנסעתי כך ברכב כדי לדעת מצב של הרכב, האוטו בלחץ עבר את ה80 קמ"ש ואני חושב שהוא אמור לנוסע הרבה יותר כמו 120 ככה, בלי הטורבו כמו היילקס רגיל, אחרי שהחזרתי את השסטום למקום שוב הרכב נסע רגיל עם הטורבו מהירות מקס כ130 ככה,

אני חושב שיש בעיה מסויימת במנוע שהוא לא מפיק מספיק כוח, מה להתחיל לבדוק ? קומפרסיה?

תודה
תמיר

ד ו ר ו ן
02-12-06, 11:51
אחרי שנסעתי כך ברכב כדי לדעת מצב של הרכב, האוטו בלחץ עבר את ה80 קמ"ש ואני חושב שהוא אמור לנוסע הרבה יותר כמו 120 ככה, בלי הטורבו כמו היילקס רגיל, אחרי שהחזרתי את השסטום למקום שוב הרכב נסע רגיל עם הטורבו מהירות מקס כ130 ככה,
תמיר
גם בתור היילקס אטמוספרי אלו נתונים עייפים, גם היילקס אטמוספרי עם 31 נוסע טוב יותר (בישורת..)ממה שאתה מתאר, גם לגבי המהירות הסופית.

-->