PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת משאבת דלק

dvir1229
22-11-06, 19:21
שלום
אני צריך להחליף משאבת דלק ואני רוצה להחליף לבד .
אז אני יודה לכם אם תכלו להסביר לי איך
תודה.

דרור ברלי
22-11-06, 19:52
מתחילים:
יש מכסה מפח בחלק האחורי של הריצפה. המכסה סגור בברגי פח עם ראש פיליפס. פתח את הברגים והסר המכסה.

מתחת למכסה תראה את מיכל הדלק ובמרכזו את הכיסוי העליון של בית המשאבה והמצוף. יוצאים ממנו שני ניפלים עם צינורות גומי - אלה צינורות הדלק והעודפים שהולכים לכיוון המנוע. המקום נסתר ולכן תמיד מטונף ומאובק. נקה היטב עם מברשת ומטלית לחה עד שהכל נקי (מומלץ מאוד לנקות, משום שכאשר מסירים את מכלול המשאבה, ליכלוך עלול ליפול לתוך המיכל. חבל).
אחרי שניקית היטב את סביבת המשאבה, פתח את הבנדים ושלוף את הצינורות בעדינות. זהירות! - הצינורות מנותבים בין המיכל לריצפה, וכדאי לאבטח אותם שלא יפלו, כי אחר כך קשה לתחוב את האצבעות כדי לשלוף אותם.
נתק את חיבור החשמל למשאבה.

פתח את הברגים, ושלוף בעדינות את מכלול המשאבה. המכלול קצת עדין, יושב על אטם מגומי ובנוי ממכלול המצוף, משאבה ומסנן.
כדאי לוודא שהמשאבה החלופית שרכשת תואמת למכלול הקיים בסופה שלך. (יש כמה דגמים - ארוך, קצר וכו'.)
פרק את המשאבה הישנה ממכלול המצוף. הרכב במקומה את המשאבה החדשה ואת המסנן החדש. נקה את אטם הגומי ובדוק אם אינו יבש וסדוק/קרוע. אם הוא ישן סביר להניח שיהיה סדוק ובהמשך יווצרו בו קרעים והוא ידלוף דלק. בהזדמנות זו שאתה מחליף משאבה, כדאי להחליף גם לאטם חדש.

ההרכבה בסדר הפוך מהפירוק: הרכב את מכלול המשאבה והאטם על המיכל. חבר את חוטי החשמל ואת צינורות הגומי. פתח סוויץ' וודא שהמשאבה מקבלת זרם ופועלת. הנע את הג'יפ. המנוע פועל היטב? צא לסיבוב, תרגיש איך הוא נוסע ומגיב.
הכל בסדר? סגור את מכסה הפח בריצפת הג'יפ. זה הכל.
בלי בלת"מים, הכל כולל הכל (פירוק, הרכבה, בדיקה וסגירה) לא צריך לקחת יותר מרבע שעה גג. בהצלחה!

חימושניק
22-11-06, 19:54
שלום
אני צריך להחליף משאבת דלק ואני רוצה להחליף לבד .
אז אני יודה לכם אם תכלו להסביר לי איך
תודה.

1. נתק מינוס מצבר
2. פרוק לחץ דלק ע"י לחיצה על פין שסתום הביקורת הנמצא במרכז צינור החלוקה של המזרקים.
3. פרק את פתח הביקורת של המשאבה, אשר ברצפת הרכב, מאחור.
4. נתק צינור הזנת דלק (צינור עבה), צינור עודפים (צינור דק) ומחבר חשמלי. אבטח את הצינורות שלא יברחו, אחרת את הולך לבלות הרבה זמן בהחזרתם למקום.
5. שחרר 8 ברגים המחזיקים את מכלול המשאבה למיכל.

6. הרכב משאבה חדש בסדר הפוך למה שצויין למעלה. הקפד לסגור ברגים במומנט הנכון, אחרת אתה עלול לקרוע את שפת המיכל. יש לשים אטם חדש, אחרת הרכב יסריח מדלק.

בהצלחה!

דרור ברלי
22-11-06, 20:02
כמובן ששכחתי להזכיר שלפני שניגשים לפירוק יש לנתק מינוס מצבר ולפרוק לחץ דלק, אחרת בזמן פירוק צינורות הדלק תקבל שפריץ יפה של דלק...;-) לא משהו נוראי, אבל בהחלט לא מחויב המציאות.
אבל בשביל לזכור את הפרטים הקטנים והמאוד חשובים הללו יש לנו כאן מקצוענים אמיתיים כמו החימושניק. :) - תודה.

erezjack
22-11-06, 21:19
רצוי לעבוד עם כפפות גומי, דלק נטול עופרת רעיל ומסרטן.

אדי
22-11-06, 22:29
יש לשים אטם חדש, אחרת הרכב יסריח מדלק.

אל תתעצל לחפש אטם כזה ... אכלתי הרבה קש בגלל אטם שלא ממש אטם לפני כמה שנים.

ophir
23-11-06, 00:34
אטם = 60 ש"ח בנצרת

שאולי
23-11-06, 14:28
אם אפשר עוד משפט........
בתחתית המיכל ישנה מין קופסת פלסטיק שבתוכה אמורה המשאבה ל"שבת" הפלסטיק הזה בדרך כלל מעוות , חשוב שהמשאבה תהיה בדיוק במקום כי אם השאיבה לא טובה המשאבה תתחמם ולא תעבוד

--------------------------------------------------------------------------------

אז ככה הסיפור טיפה ארוך......
לפני טיול סוכות החלטתי להחליף את האטם של משאבת הדלק, ואכן החלפתי , בנסיעה לטיול היה רעש מוזר מהאגזוז בעיקר כשירדנו בירידות של סדום , נכנסנו לצין עשינו את ציר המצלעות ושמנו פעמנו לכיוון המפגש , פתאם האוטו התחיל לקרטע ' בק פיירים 'חיתוכים בעיקר בטורים גבוהים . הגענו למפגש ובבוקר צוות ' המומחים ' המורחב החליט שהכויל לא בסדר והוחלט להחליף כויל . יצאנו למסלול ובמשך חצי יום האוטו נסע בסדר ( זה שפישלתי במרזבה לא קשור לעניין ) ואז שוב התחיל לחתוך, שוב כינוס של המומחים שוב המסקנה כויל , אני הבעתי ספקות אך המומחים ( שני מכונאים אמיתיים ) פסקו שהכויל השני גם לא טוב , הוחלף שוב הכויל הישן ושוב האוטו נסע טוב זמן מה ושוב חתך ושוב הוחלף וחוזר חלילה עד שהגענו לחניון בארות . הוחלף כויל שלישי ובבוקר יצאנו לדרך ושוב האוטו חתך בטורים גבוהים בעליות גם בכביש ובזה הרגע שללתי סופית את עניין הכויל ,כי שקורה פעם אחת זה מקרה פעמיים זה צרוף מקרים פעם שלישית זו כבר שיטה. הוחלף גם חיישן קרנק ולא עזר.
איך שהוא הגעתי הביתה מקרטע , ועשיתי לאוטו טיפול הוחלפו הרבה דברים לא הכל קשור לעניין הולף אטם מכסה שסתומים ,כל צינורות המים ,שמן פילטר שמן ,פילטר אוויר,חוטי הצתה, מכסה דיסטורבוטור
פלגים , שני פלגים מרכזיים היו שחורים לחלוטין ובאחד מצאתי אבן בעובי צדף שהיה תקוע בן האלקדרודה לבן הקשת שאני לא יודע את שמה , בקיצור הכל הוחלף והיום עשיתי נסיעת מבחן בתחילה הכל זרם , ושוב התחיל רעש מהאגזוז כבה האוטו בירידה הניע שוב לא נוסע עגול , תקלות אגב לאורך כל הזמן 12 21 פעמיים ?? למה פעמיים 21 ?? ו55 .
החשד שלי הולך לכיוון משאבת דלק
יש רעיונות נוספים??
טוב הבן שלי חייב אבל חייב את המחשב עכשיו אז אשמח לשמוע התיחסות
תודה שאולי

שאולי
ראה פרופיל פומבי
שלח הודעה פרטית ל שאולי
מצא עוד הודעות על ידי שאולי
הוסף את שאולי לרשימת החברים שלך

03-11-06, 19:11 #2
שאולי
חבר רשום

--------------------------------------------------------------------------------

אגב אין לי מושג למה יצא לי החייכן הזה ליד הכותרת

שאולי
ראה פרופיל פומבי
שלח הודעה פרטית ל שאולי

03-11-06, 21:13 #3
זאביק
מנהל פורום

צטט:
במקור פורסם על ידי שאולי
תקלות אגב לאורך כל הזמן 12 21 פעמיים ?? למה פעמיים 21 ?? ו55 .

אולי פעמיים 21 זה 33 ?? (שזה רגיל כי אין לך חיישן מזגן).

הדבר האחרון שעשית לפני הטיול זה להחליף אטם משאבת דלק.
ואז התחילה תקלה.....

ברוב המקרים זה קשור, מה גם שהתקלה שלך קשורה לדלק (חיתוכים, נכבה, מגמגם . . .)
אולי האטם לא יושב טוב?
אולי המשאבה לא יושבת טוב ומידי פעם בולעת אוויר ?
אולי המשאבה לא יושבת טוב, ומתחממת (ואז כל פעם שאתה עוצר להחליף כויל, היא מתקררת) ?

אני הייתי בודק בכיוון הזה.

זאביק
ראה פרופיל פומבי
שלח הודעה פרטית ל זאביק
שלח אימייל ל זאביק
בקר באתר הבית של זאביק !
מצא עוד הודעות על ידי זאביק
הוסף את זאביק לרשימת החברים שלך

05-11-06, 05:32 #4
שאולי
חבר רשום

טוב משאבת הדלק פורקה , נמצאו כמה שאריות גומי בתוך המיכל לא נראה לי שיש קשר , הרשת בתחתית המשאבה מלוכלכת לא יודע אם זה נורמלי או חריג , על פניו ויזואלית המשאבה ניראת בסדר גמור..... מה שכן בתחתית המיכל ישנו מין מיכל פלסטיק פנימי קטן שהמשאבה אמורה להיות בתוכו הוא די מעווות ויתכן שהמשאבה לא ישבה יש כמו שצריך, אני לא בטוח, ואין אפשרות לבדוק את זה.
האם יש דרך לבדוק שהמשאבה תקינה??
או מה עוד כדאי עכשיו לעשות??
שאולי

שאולי
ראה פרופיל פומבי
שלח הודעה פרטית ל שאולי

05-11-06, 06:03 #5
מוני אורבך
חבר רשום

המיכל הקטן הזה הוא מה שדואג למשאבה שיהיה מספיק דלק לשאוב ושלא תתחמם.
שמעתי מהרבה אנשים על בעיות מהסוג שלך כתוצאה מעיוות במיכל.
אריק סבל מבעיות כאלו כשנה עד שהחליף את המשאבה לקטנה יותר (יש כנראה שני סוגים)
כדאי שתשלך הודעה פרטית אליו או טלפונית אם לא יענה לשירשור.

מוני אורבך
ראה פרופיל פומבי
שלח הודעה פרטית ל מוני אורבך
מצא עוד הודעות על ידי מוני אורבך
הוסף את מוני אורבך לרשימת החברים שלך

05-11-06, 15:56 #6
שחר
חבר רשום

חוזר: קרטועים וחיתוכים

כדי לדעת אם המשאבה בסדר צריך לחבר שעון לחץ לחליל של המזרקים ולבדוק את הלחץ שם. באופן כללי המשאבות בסופה די מחורבנות וכדאי שתהייה לך רזרבית באוטו אז הכי כדאי לפי דעתי לקנות חדשה להחליף ולבדוק. במקרה הכי גרוע תשאר עם שתי משאבות תקינות ותהייה לך אחת ספר ליום שבו הישנה תתקלקל (והיום הזה יבוא).

בסופו של עניין אכן היתה זו המשאבה שפשוט לא ישבה טוב.........
בברכה
שאולי

-->