PDA

צפייה בגרסה מלאה : גלגלים 33X15- מה דעתכם?

asafk
04-12-03, 16:48
נראה לי של110 על 32" זווית הבטן גבולית. אז אני חושב על 33" (הכל כרגע בגדר מחשבות עתידיות, עד שהסופה תימכר- וזה, כשלעצמו, לא קל).
מה דעתכם?
איזה ג'נטים 15X10 מומלצים? איזה אופסט צריך?
איך העגלה מתנהגת עם 33?
אולי בכ"ז להישאר עם 32"?

(ענייני מתלים וציריות ייפתרו במקביל, אז עזבו כרגע את העניין הזה).

אסף.

ארז
04-12-03, 19:52
כן,כן וכן.
הרכב מתנהג מעט יותר עצלן,סוחב בסופו של דבר כמעט אותו דבר,בשטח יכולת הזחילה נפגעת,אבל הרי אחרי הנעילות אתה תשים 4.1....אז הזחילה תחזור+

asafk
09-12-03, 19:25
אני רוצה להקשות-

33" יחייב אותי להגביה מעבר לקיט סטנדרטי (ואין קיט 3" ל110, רק 1.5", וזה מביא אותי לכל מיני ספייסרים ועניינים), יחייב אותי ליחסי העברה שונים (1000$ על האוטו), לחזק כל מיני מוטות (הגה וכו'), אולי צריך גם ציריות מחוזקות (שהתכוונתי במילא לשים מאחור, אבל אולי עם 33 צריך גם מלפנים?), אולי בית סטליטים מחוזק מלפנים (בעצם... אין כזה דבר בלי נעילה) ועוד...

עם 32, אני לוקח את כל הכסף שחסכתי, ומרכיב נעילה קדמית (זכרו, רבותי- אני לא מרכיב נעילות אוטומטיות מלפנים. בלנדרובר אין 2X4. ונעילה נשלטת- עסק יקר). אני כבר לא מדבר על החסכון בזמן והתעסקויות עם האוטו, גם לא על מגבלות חוקיות.

לרכב שמטרתו להיות "מכונת טיולים"- מוצדק להיכנס לשרשרת השיפורים שדורשים גלגלים גדולים בסה"כ ב1"- או לא? כי, בתכל'ס טיול ממוצע הוא 400 ק"מ בכביש ואולי 150 בשטח. נכון ש33" יהפכו את הנסיעה בשטח ליותר נוחה ואת המעברים לקצת יותר קלים, אבל נראה לי שעם 32" יהיה יותר נוח בכביש, ואת המעברים- הנעילה הקדמית תעשה.

קדימה, בנות- ארז במילואים- אז זה הזמן להביע דעות עצמאיות :twisted: :twisted:

אסף.

נמרוד
09-12-03, 19:44
לרכב שמטרתו להיות "מכונת טיולים"- מוצדק להיכנס לשרשרת השיפורים שדורשים גלגלים גדולים בסה"כ ב1"- או לא?

כל שרשרת השיפורים נדרשת במעבר בין 32 אינץ' ל33? מה קרה? יש שם באמצע איזה גבול קוסמי? מספר קסם? אני לא קונה את הטיעון שלך.

asafk
09-12-03, 19:58
זה לא גבול קוסמי. גם לא מספר קסם. הרכב מתוכנן ל31" (בעצם, 7.5R16 שבמציאות הוא טיפה יותר מ31 בקוטר, אבל בערך חצי ברוחב מ12.5") וחי טוב עם 32" (בתת-רוחב של 235).
הנסיון אומר של33X12.5 כבר אין מקום (ברוחב זה ממש קיצוני, אבל מורגש גם בקוטר). גם ב32" שוברים סטליטים וציריות, אז נזהרים. נראה לי שעם 33" אני אצטרך להיות ממש עדין (ואם הייתי רוצה לנהוג בעדינות, הייתי קונה קאיין ולא לנדרובר :roll: :roll: ). הסחיבה רעה מאד גם עם הצמיגים המקוריים- אז33? אוףףף...
בעיית המקום מכתיבה שינוי במתלים (לא מסובך מדי- ספייסר מעל הקפיץ ועוד אחד מתחת לבמפסטופ, וגם בולם יותר ארוך. זה אומר 10 קמ"ש פחות שאפשר לנסוע בכביש בגין ירידה ביציבות, להערכתי). בעיית החוזק הידועה מכתיבה חיזוקים שונים ומשונים (ויקרים). עניין הסחיבה אומר יחסי העברה.
כמובן- הכי טוב להחליט עכשיו לשים מקסידרייב או מקנמרה גם מקדימה, כולל ציריות והכל (בלנדרובר, צריך לחזק ציריות בשביל נעילה... אפילו עם צמיגים סטנדרטיים), רק שזה סיפור של איזה 20,000 שקל, ובולמים ממש איכותיים שלא תיפגע היציבות- גם משהו כמו 2000 שקל לכל פינה. אבל אין לי כסף לתמוך בכאלה החלטות. צריך לעצור איפושהו.

יכול להיות שאפשר בלי כל הגעשעפט. בשביל זה אני שואל.

אסף.

נמרוד
09-12-03, 20:03
ה32 שאתה מתכוון זה ה235/85/16 ? לך על זה, MTR חדשים. עד שתגמור אותם תספיק לשים כל מיני געשעפטים שצריך.

אני מדבר מנסיון, זו היתה המסקנה שלי לפני שנתיים וחצי, וקניתי MTR 31. השיקולים בעד ונגד היו שונים בפרטים אבל זהים במהות. מזה שנתיים וחצי פחות כמה חודשים אני מצטער על הרכישה - מצטער שלא קניתי 33.

ארז
10-12-03, 00:18
ואני דווקא לא מסכים(אהלן....אני באפטר קצר...)
הגבהה...אתה בכל מקרה הולך להגביה את הרכב,הגבהה של מעל ל1" תעלה לך בדיוק או ממש מעט יותר ,אז למה לעשות עבודה כפולה?(עכשיו ובעוד שנה...)

חיזוקים:ציריות אחורה אתה מחליף בכל מקרה,קדימה ללא נעילה בפרוש לא צריך,אתה לא תשבור כלום,הקדימה חזק מאוד אם אין שם נעילה.
עם נעילה הקדימה הופך להיות מעט בעיתי,עמי למשל לא שבר עד היום אף פעם(אני שברתי לו פעם אחת פעמון בזמן עבירות),אבל אם אתה עדין לא צריך להיות בעיה עם זה ולאט לאט תחזק גם שם

לגבי מחירים...אתה לא צודק.

asih
10-12-03, 00:50
בקשר לבית סטליטים רגיל מחוזק, יש כזה דבר!!!
אבל לדעתי עדיף כבר להכניס נעילה נשלטת, זה פי שניים כסף אבל שווה.
לדעתי עם יש שתי נעילות לא תהיה לך בעייה עם 33, אין הרבה הבדל, אם אתה נוסע פרוע עם ה 33 ותשבור משהוא אז כניראה תשבור אותו דבר ב 32.

יש עוד המון פרמטרים, משקלת, צורת נהיגה, נעול כפול במכשולים מקל על העומס של הציריות, בעיכר על האחוריות.

asafk
10-12-03, 18:49
זה שכדאי נעילה נשלטת- זה ברור לי. אבל אני לא יכול לשלם על התובנה הזו. נעילה נשלטת עולה קצת יותר מיחסי העברה, אז זה או-או. או33" עם יחסי העברה, או 32" עם נעילה קדמית. ועוד לא דיברתי על ציריות.
התקציב מוגבל ומוגדר- הסכום בו הסופה תימכר הוא הסכום כדי להעלות את הלנדרובר על הכביש, ולשפר אותו.

אסף.

ארז
14-12-03, 16:57
אני אישית הייתי הולך בשלב הראשון על 33" עם יחסי העברה ונעילה אחורית,אחר כך תוסיף נעילה קדמית,זה לא נורא,הסתדרת יפה מאוד עם האחורית על הסופה.

ניר ל
25-12-03, 14:03
אסף, אני הייתי מעיף את הדרעק הזה וקונה סופה !
תוכל להכניס צמיגים 33" בדרך חוקית וקלה וללא התאמות, שתי נעילות אוטו' וקיט מתלים לא יעלו לך 20000 ש"ח, לא תצטרך לחזק ציריות ....

וברצינות - בשביל 0.5" בגובה וכמה ס"מ ברוחב לא הייתי נכנס לכל הקשקוש הזה.

-->