PDA

צפייה בגרסה מלאה : תושבת לבולמים קדמיים...

eldad007
05-12-03, 00:52
התושבות של הבולמים הקדמיים אצלי בג'יפ נמצאות בפלטה שמתחת לעלים, דבר אשר גורם למעיכת הבולם בעקבות לחץ מהסרן.
חשבתי להעביר את התושבות על הסרן.
ואז עלו הרעיונות איך לעשות זאת:
1. אופציה ראשונה היתה ריתוך תושבות בצורת ח על הסרן כך שאוזן הבולם תשב בפנים ומצד אחד לצד שני יעבור בורג. (אבא שלל - כי הוא טוען שזה לא מספיק חזק. אני נוטה להקשיב לאבא) :( .
2. אופציה שנייה - (בהמלצת אבא) - לעשות חבק חזק שעליו תהיה מרותכת תושבת הבולם והוא יקיף את הסרן וייסגר ע"י שני ברגים. אחרי שאבא הסביר ושירטט לי ניזכרתי שיש לי משהו כזה - ואכן מצאתי במחסן בדיוק את מה שהוא אמר - זו היתה תושבת הבולם הישנה של הסרן הישן בסיקס שלי. עכשיו - כשיש לי אחת כזו - אני מחפש עוד אחת כזו - אז אם יש למישהו תושבת של בולם הגה ישן (סיקס 79) שבנוייה כמו בשרטוט - אנא שלח תגובה ואני כבר יגיע....
:) :D
אלדד
http://www.jeeptrip.com/upload/vrk8t9jc-2.jpg

Bulldog
05-12-03, 19:35
למה אתה תמיד הולך רחוק?

eldad007
06-12-03, 02:51
עומר - כבר אמרתי לך? אתה תותח........
:D
אני אתקשר אליך מחר (שבת) בצהריים....
אלדד

אדי
06-12-03, 19:08
אלדד, הפתרון הראשון שלך דווקא יכול להחזיק מעמד ... אצלי זה המצב בסרן האחורי, רק חשוב לא לפשל בריתוך. אתה יכול לראות דוגמא בכתבה על תושבות בולמי זעזועים אחוריים לסופה כאן באתר.

אדי

נמרוד
07-12-03, 22:05
השאלה אלדד היא למה הבולם נדפק אצלך מהסרן? זה המצב הטבעי בהרבה ג'יפים (כולל שלי) ואין בעייה. משהו בגיאומטריה אצלך לא בסדר. תבדוק לעומק.

eldad007
10-12-03, 01:21
נמרוד -
אני יודע בדיוק למה זה קורה - התושבות המקוריות (העליונות) הן תושבות מהסוג הישן (אלו שמרותכות לשלדה בגובה 0) ואני עם צרות העין שלי החלטתי לשים תושבות של CJ8 (עם הגבהה של כמה סנטימטרים) כדי שיתאימו לבולם ארוך (טעות - אבל זה גיליתי בדיעבד) ולכן הבאתי את הדיסק (המשכנע לפי חנן) ופשוט חתכתי את תושבות הבולמים המקוריות והלבשתי את התושבות של ה-CJ8 על השילדה וכנראה שהלבשית אותן יותר מדיי קדימה (בכמה סנטימטרים) דבר אשר גורם לבולם לנגוע בסרן בדרן לתושבות התחתונות שנשארו מקוריות.
אז בעצם זו סידרה של טעויות שמלחתחילה לא היו צריכות להתחיל (טפשות נטו שלי)...
עכשיו באופן עקרוני אני מתכוון להעביר את תושבות הבולמים העליונות קצת יותר אחורה (ב-4 ס"מ) וכך ישב הבולם כמו שצריך בלי שייגע בסרן.
אבל כמו שאמר אדם חכם - "על טעויות משלמים ועל טעות כפולה משלמים כפלייים...."
אני מאמין שהכל יהיה בסדר בקרוב מאוד.
אלדד
:D

-->