PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בברקסים

רון ה
27-11-06, 11:25
שלום ובוקר טוב.

הבוקר צצה לי בעיה בברקסים, הם לא פועלים, צריך ללחוץ ממש עד הסוף כדי שהפעלו, ממש רק ב2 ס"מ האחרונים הרכב מאט קצת.
כאשר בדקתי את שמן הברקסים, הצד הגדול הייה מלא, אך הצד הקטן (הקיצוני יותר כלפי חוץ\המנוע) הייה ריק.

זה מוזר לי כי עד השניה האחרונה של המטר האחרון שנסעתי והחנתי את האוטו ביום שבת הכל הייה בסדר, רק הבוקר התגלת הבעיה.

כידוע לי יש 3 משאבות ברקסים בסופה, 1 גדולה מקדימה ל2 הגלגלים הקידמיים ו2 משאבות לכל גלגל מאחורה.

מה עלי לעשות? האם לסוע (על גרר כמובן) למוסך ישר או פשוט להוסיף שמן בתא הקטן שריק?
ניראה שבטוח יש נזילה, בצינורות שמובילים את הנוזל אחורה לא ראיתי פגמים, כניראה שהבעיה במשאבה...?
איזה מסקנות אסיק אם אשים קצת שמן ברקסים בתא הריק ואלחץ על הברקס? אם זה מותר בכלל(...)?

בתודה, רון.

יוני5
27-11-06, 11:47
הי רון,

תיאורטית צריך למלא שמן ולעשות ניקוז אויר.
אח"כ, אתה צריך למצוא מהיכן הנזילה: חיבור שהשתחרר / קרע בצינור... ולהחליף את החלק הפגום.

בפועל, כתוצאה משאלתך אני מבין שאתה לא ממש מכיר את מערכת הבלמים ולכן אל תתעסק עם זה לבד ולעשות את הנסיונות על עצמך (ועל הדרך רכבים אחרים והולכי רגל).

שים את האוטו על גרר לכיוון המוסך ותקן שם.

בברכה,
יוני5

חנן-ג'יפולוג
27-11-06, 14:29
כידוע לי יש 3 משאבות ברקסים בסופה, 1 גדולה מקדימה ל2 הגלגלים הקידמיים ו2 משאבות לכל גלגל מאחורה.

ידוע לך לא נכון. יש שתי משאבות, שנמצאות לפני הבוסטר של הבלם, אחת לבלמים הקדמיים, ואחת לאחוריים. בנוסף יש צילינדר הפעלה בכל גלגל.

יש לך נזילה, סיכוי טוב שמאחד הצילינדרים בבלמים האחוריים. תפרק גלגלים ותופים ותגלה את הנזילה.

-->