PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת תם קרבורטור

k2000
06-12-03, 17:07
אז ככה כנראה שאיך שהוא עלתה גיפה מהמיכל דלק
והמסנן דלק נסתם אחרי 200 ק"מ ואוטו נחנק.
מה לעשות???
(ברור שאני מחליף את המסנני דלק)
1 לנקות קרבורטור??? אם כן זה אומר שאני צריך לפרק אותו למיליון חלקים??
(הוא עבר שיפוץ יסודי לפני חצי שנה) או שספרי קרבורטורים יספיק???
2 לפרק מיכל דלק ולנקות גיפה????

רעיונות והצעות יתקבלו בברכה

אלון_ק
06-12-03, 18:16
ראשית, "בלי פאניקה" (דאגלאס אדאמס).

סתימה בקרבורטור יכולה לנבוע ממספר מקורות, לא רק ממיכל הדלק. פילטר אוויר, לדוגמה, יכול להכניס לכלוך גם הוא.

לפרק את מיכל הדלק ולנקות אותו זה תמיד טוב - אם יש לך את הזמן והמרץ. זה לא מסובך במיוחד - אבל זה הרבה עבודה (לפחות בסמוראי). תוכל גם לנקז את המיכל עם צינור לתוך ג'ריקנים, לנתק את הפיה הרחבה שמובילה לתוכו ולנקות עם סמרטוט חדש ונקי (שיטה חפיפניקית, יעיל במידה מוגבלת).

השאלה זה האם זה נדרש. ייתכן בהחלט שהוספת פילטר דלק, החלפת פילטר האוויר והמנעות מנסיעה על מיכל דלק ריק (הג'יפה יורדת למטה) ימנעו השנות בעיה כזו בעתיד. לטענתך,
המסנן דלק נסתם אחרי 200 ק"מ. אם זה רק הוא, תחליף וסע לשלום.

פירוק קרבורטור, בדומה לנשק בצבא, יכול להיות מרמה בסיסית יחסית ועד רמת מאוד מתקדמת. ללא ידע מקדים ומישהו שיפקח עליך, לא הייתי ממליץ על יותר מהורדת הקרבורטור מתושבתו וניקוי יסודי של כל חלק שאתה יכול להגיע אליו. לחץ אוויר וספריי קרבורטורים בדר"כ יפתרו הכל. אבל אם אתה צריך ממש להגיע לדיזות, זה הזמן לקרוא לעזרה - ולא באינטרנט. אתה לא רוצה למצוא את עצמך עם קרבורטור מורכב ואיזה 2 דיזות עדיין ביד :lol:

גם פירוק ראשוני של קרבורטור, למרות שאיננו מורכב כעקרון, יכול לגרור בעיות - חפץ זר שנופל פנימה, צינור יבש שנקרע, צינור שאינך זוכר לאן הוא אמור להתחבר. לכן, אני ממליץ להצטייד במצלמה דיגיטלית ולצלם את הקרבורטור מכל זווית אפשרית, כך שלאחר ההרכבה מחדש תוכל לבדוק ולוודא שהכל במקומו. כמו כן מס' צינורות תחליפיים תמיד טוב שיש. זה עולה גרושים, ומתישהו בטוח יקרע לך אחד, אז נצל ההזדמנות וקנה מטר מהסוג הנפוץ אצלך, שיהיה.

סביבה סטרילית ככל האפשר תועיל.

מה שתחליט לעשות, זכור - ספריי קרבורטורים מאכל גומי כמו אש. אם תשפריץ אותו דרך צינור גומי כדי לנקות אותו, תהיה בטוח שהצינור הזה לא יחזיק הרבה.

בהצלחה.

עירא
06-12-03, 18:48
לגבי הפירוק של המיכל דלק, זה ממש לא מסובך בסיקס. 4 צינורות (6 אם הפילטר אדים מחובר) 2 כבלי חשמל ושבעה ברגים והוא למטה. עצה ידידותית, תעשה את הפירוק שלו כשהוא ריק! (מניסיון מר מיכל עם 35 ליטר זה לא כף :cry: :evil: )לגבי הניקוי שלו תעשה חיפוש בפורום ותמצא.
עירא

רכס חיים
08-12-03, 01:45
ניקוי מיכל דלק זה תמיד טוב אך הרבה עבודה .כדאי לעשות זאת כשהמיכל ספק בטוח של לכלוך כגון לאחר עמידה עם דלק במשך שנים או שאתה מפרק פילטר דלק ישן ומוצא בתוכו חתיכות חלודה. בשלב ראשון הייתי מסתפק בהרכבת שני פילטרים אחד מאחורי השני ולאחר נסיעה של 2K ק'מ מפרק אותם לשני חצאים ובודק את רמת הסתימה שלהם .אם יש חתיכות לכלוך שסותמות אפילו רק את הקדמי -הייתי מנקה את המיכל. בהצלחה.

-->