PDA

צפייה בגרסה מלאה : עלויות ותכנון לקשתות התהפכות בבאגי (פיצול מדיון אחר)

kd2
27-11-06, 23:04
***הנושא פוצל מכאן:
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=16971

השאלה הזאת באה לי טוב.

כמה תעלה לי קשת התהפכות (2 כיפופים או 4 כיפופים - קשת מרכזית וקשת שמתלבשת על שמשה) מצינור 42 מילימטר עובי דופן של 3 מ"מ בקירוב ( כי אני לא בטוח איך זה הכי נפוץ....3.25...3.15...) בערך באותם מידות של סמוראי ?

כמו כל ישראלי טוב אני חייב לדעת שלא דופרים אותי :wink:

אלון_ק
27-11-06, 23:19
צינור 42 יעלה לך 120 ₪ ל6 מטר אם זה SCH40. כל כיפוף יעלה 50 ₪ אם תקנה כיפוף טוב, במתיחה. כל פלטה תעלה לפחות 30 ₪ ויש לך שם 8. ברגים ושטויות עוד 50 ₪. ריתוך טוב אני לא יודע כמה יעלה, אבל אני מניח שבסביבות ה100 ₪ (זה לא למסגר! זו עבודה לרתך וההבדל הוא תהומי). צבע טוב עוד 200 ₪, תלוי מה בדיוק תעשה. סה"כ יוצא סד"ג של בערך 800-900₪ לעבודה טובה מאוד.

יש לך שם כמה וכמה שעות עבודה, תוסיף אותך למחיר (שעות עבודה במונחים של עסק, ידידי, זה לא רווח), תוסיף רווח ואתה תגיע ללא מעט. מצד שני, יש סדנאות שכבר מאוד מיומנות בבניה של דברים כאלו אז המחיר לא יהיה אסטרונומי.

אלון_ק
27-11-06, 23:25
החישוב שלי הוא לקשת אחת, אגב. לקשת השניה תוסיף עוד כיפופים, עוד עבודה, עוד 4 פלטות, עוד 2 חיבורים בינה ובין הראשונה... זה כבר כלוב 6 נקודות.

אלון_ק
27-11-06, 23:48
דבר אחד אחרון ששכחתי להוסיף והוא חשוב מאוד:

העבודה על קשת אחת עם 2 תומכות היא לא מעטה, אבל העבודה על כלוב שלם היא כבר הרבה יותר מסובכת. יש הרבה יותר מרכיבים, יש הרבה יותר דברים להתחשב בהם, זה הרבה יותר מהכפלה של זמן העבודה. שילוש זה במקרה הטוב.

שכחתי גם לחשב לך אלכסונים...

kd2
28-11-06, 08:40
פלטות לחץ כבר יש אז אני מוריד את זה מהחישוב - גם צבע - גם ברגים ועבודה.
יש לי רתך ומסגרייה לשאר העבודה אבל בלי מכופפת רצינית בגלל זה אני שולח החוצה.

אני מעריך שאני צריך משהו כמו 8-9 מטר ל 2 קשתות + 6 כיפופים + עבודה.

נגיד 20 שקל למטר = 180 שקל , נגיד 200 + 300 שקל ל 6 כיפופים = 500.

כמה העבודה?
כמה הרצלים להכין?
1500?

תודה רבה לך על התימחור אלון עזרת לי מאוד!

אלון_ק
28-11-06, 19:22
תמחור עבודה זה עניין משתנה ממקום למקום. רוצה הצעת מחיר, בקש מהמקום שאתה הולך לעשות את זה בו. רק בוא נסכם משהו קצר וזריז: לא כל מה שיקר טוב, אבל בטוח שמה שזול חרא. אף אחד לא יעמיד לרשותך רתך אמן בזול.
כמה זמן עבודה? לברוך עם סדנא שלמה צמודה לקח 3 ימים לבנות כלוב לCJ וזה כשמיכה היה צמוד אליו ועזר לו כל הזמן. לסדנא מיומנת אולי ייקח פחות (בכ"ז, לחם יומו של ברוך זה לא כלובים גם אם ההוא יצא אסתטי מאוד) אבל זה עדין המון זמן. שאל את מי שאתה צריך, זו תהיה התשובה הטובה היחידה שתקבל.

אני מעריך שאני צריך משהו כמו 8-9 מטר ל 2 קשתות + 6 כיפופים + עבודה
אם אתה עושה את זה ב8-9 מטר, אני משלם לך על העבודה. יש לך 2 קשתות, כל קשת לפחות 3.5 מטר (מטר גובה, מטר וחצי אורך) זה כבר 7. עכשיו יש לך חיזוקים אלכסוניים אחורה שזה עוד מינימום 2 מטר. יש לך מקדימה סגירת קשת על הדש שזה עוד 1.5 מטר. יש לך אלכסונים למעלה שזה עוד 2 מטר לאלכסון. יש לך GUESSETים בקשת האחורית (כי אתה לא רוצה אלכסונים מלאים) וזה עוד מטר וחצי. זה הכלוב הכי פשוט שתבנה, ושתי קשתות זה כלוב יא חביבי.

עכשיו שים לב: כל החישוב הזה הוא בהנחה שאתה לא טועה בכלל, אפילו לא פעם אחת. בהסתמך על ניסיון העבר שלי שכולל איזה כלוב או שניים, אין מצב שזה קורה. אתה תטעה באיזה אלכסון, איזה קשת או חיבור כזה או אחר. אז תצטרך לחתוך את זה מחדש. עוד מטרים לא מכומתים.
סה"כ יש לך לפחות 15.5 מטר ואתה תקנה 18, כי צינור קונים ב6 מטר. ממילא זה טוב לך לפיספוסים, אם לא תפספס בקשת...

איך אתה מחבר את הכלוב? צינור לצינור זה פינוי, אתה עושה עם דיסק כמו חוראני?

kd2
29-11-06, 07:41
אלון אני לא מדבר על כל הכלוב כי את החומרים לכל הכלוב כבר יש , ואם חסר אז אין בעיה להזמין עוד בהתראה של יום אחד.
אני מעוניין רק בהערכה של העבודה הספציפית הזאת.
2 קשתות בצורה שהסברתי למעלה.
חישבתי לפי 4 וחצי מטר לקשת אחת ואין לי מושג איך אתה חושב שצריך יותר מזה.
או שהבאגי שלי הרבה יותר צרה מסמוראי למרות שאני חושב שבדיוק ההפך.

לשאלתך לגבי צורת העבודה -

"דיסק כמו חוראני" לדעתך זה שכונה.
הרבה כלובים מוצלחים יוצרו בצורה הזאת.
ולמרות זאת אני משתמש בתוכנת CAD שיודעת להוציא לי פלט מדוייק לעבודה עם דיסק כמו חוראני ככה שהחוראני ידע כמה לחתוך עם הדיסק.

אלון_ק
29-11-06, 10:53
המון רכבים נבנו בצורה כזו והם רכבים טובים שמוכיחים את עצמם, אין לי בעיה עם זה. אני מדבר על ההבדל בין טוב למעולה, ההבדל הזה הוא בהחלט גם באופן החיבור. קח פעם אחת נוטצ'ר, תן נוטצ'ינג בזווית שאתה צריך ואתה תבין מייד על מה אני מדבר. חיבור מושלם, בלי בערך ובלי אולי, בלי שום חוסר אחידות.

אם זו באגי אז כל החישוב משתנה, כי פלטות לחץ לא צריך - מחברים ישר לשלדה. פלטות לחץ זה פתרון לחיבור לבודי קיים או למעבר דרכו, מה שאין בבאגי.

אני חשבתי שמדובר על קשתות לCJ, דהיינו כלוב. לא הבנתי שמדובר בבאגי, אז תסביר לי רגע משהו: איך הקשתות נתמכות? אתה הרי לא יכול להרים קשת בלי אלכסונים כדי שהיא לא תקרוס קדימה/אחורה ולצדדים. לצדדים זה קל, או GUESSETS או אלכסוני X מלאים ואת זה יש לך בכל מקרה. קדימה אחורה זה תלוי באיך הבאגי נראית, למה הקשתות מתחברות. אני מדבר על שני המוטות הארוכים (ארוכים מדי בתמונה) מאחורי קשת B.
http://img469.imageshack.us/img469/3489/rollcage7mq.jpg
GUESSETS זה מה שמסומןן בירוק (הם קצרים מדי בתמונה):
http://img404.imageshack.us/img404/51/rollcage5tj.jpg
ויש גם מוטות שמחברים בין הקשת הקדמית לאחורית:
http://img149.imageshack.us/img149/1660/rollcage6sv.jpg

תן איזו סקיצה או תמונה של הבאגי הקיימת. אם לא נדע על איזה רכב מדובר ואיך הוא נראה, יהיה קשה מאוד להחליט מה צריך שיהיה לו.

אלון_ק
29-11-06, 10:55
כפי שאמרתי קודם, אם הערכת מחיר לעבודה זה כל מה שמעניין אותך אני לא הכתובת. אני יודע כמה עולים חומרים, לא כמה מקצוען דורש על שעת עבודה. שאל את מי שאתה רוצה לעשות אצלו, תשווה לכמה סדנאות, תחליט אם זה מתאים לך.

kd2
29-11-06, 11:51
אין לי סקיצה בסוליד.
יש בראש ועל הנייר.
בעיקרון מדובר על משהו די בסיסי ומקובל כי מדובר על בסיס שהוא רכב.

2 קשתות , קדמית מכופפת לכיוון הנהג קצת והשניה מאחורי המושבים הקדמיים.
בשניה יש אלכסון ( ואולי גם X - לא סגור על זה ) והחיבור ביניהם הוא ע"י 2 צינורות ישרים.
התמוכות אחורה מתחברות לכרוס באר האחרון של השלדה שעומד בדיוק באותו קו עם המתלים.
החיבור השני יהיה בצורת אלכסונים איפה שהיו הדלתות המקוריות - למרות שזה לא נוח לא אכפת לי.
וכמובן לנסות ליצור חיזוקים כמו בשרטוט שלך בכל מקום שזה אפשרי.

האמת שיש לי התלבטות אחת - אני מעוניין להוציא מתמוכות הקשת תמיכות לשלדה ממש באזור בתי הבולמים האחוריים ( היה במקור חיבור קשה שם שהורדתי - מי שלא הבין מדובר על מונוקוק ) השאלה היא האם לתת ללהיות יותר חופשית בנסיעה בשטח או לנסות לחזק אותה כמה שאפשר?
זה חיזוק מתבקש אבל אני מתכנן לחזק הרבה את השלדה.
הכלוב הזה הוא חידוש של מה שהיה פעם ואני לא מרוצה ממנו - הוא לא חיזק את השלדה והכל היה בסדר בנסיעות קשות.

בקשר לנאצ'ר וההתאמה - לפעמים בריתוך זה בריא שיש טיפה רווחים והריתוך חודר יותר.
יש כאלו שמרתכים בTIG ויש כאלו שמרתכים בARC כמוני ויש כאלה שבונים בכרומולי ואני ב ST37 כמוני , יש כאלו עם מנוע Vtec 200 כ"ס ויש כאלו עם 75 כמוני.
יש מקצוענים ויש חובבים וזה בסדר אבל צריך להכנס לפרופורציות.

kd2
29-11-06, 11:55
אתה במקרה כן הכתובת לשאול כי אני לא מדבר על שעות עבודה שמתומחרות ע"י בעל המקצוע אלה על משהו די קבוע.

10 מטר צינור + עבודה( עבודה שווה 50 ש"ח לכיפוף - לפחות ככה אני מבין ).
לי זה יצא 500 ש"ח על יבש.....השאלה האם זאת הערכה קרובה או שאני צריך להוסיף לזה רווח של הבעל מקצוע על הברזל עצמו או לא יודע מה...
הייתי שואל את זה כבר אצל בעל המקצוע אבל לצערי אף אחד באזור שלי לא עושה את זה אלה רק עבודות יותר רציניות עם מכופפות שמושכות ולא דוחפות - אז ממשיכים לחפש.

אלון_ק
29-11-06, 13:00
בקשר לנאצ'ר וההתאמה - לפעמים בריתוך זה בריא שיש טיפה רווחים והריתוך חודר יותר
היה כבר דיון על זה, זה לא רלוונטי לכלובים. ראשית משום שאת עובי החומר הזה אתה כן חודר בריתוך, אבל גם משום שמירה על המבנה. חפש את הדיון של ברוך.

אמרתי קודם ואומר שוב, בלי לראות את הבאגי המדוברת אנחנו מדברים באוויר.

מחירי מתכת כוללים הכל, בפרט את הרווח של מי שמוכר לך אותם.

הייתי שואל את זה כבר אצל בעל המקצוע אבל לצערי אף אחד באזור שלי לא עושה את זה אלה רק עבודות יותר רציניות עם מכופפות שמושכות ולא דוחפות - אז ממשיכים לחפש
יא מסטול, בדיוק על זה אני מדבר. זה כיפוף טוב.

lizard
29-11-06, 14:41
לברוך עם סדנא שלמה צמודה לקח 3 ימים לבנות כלוב לCJ וזה כשמיכה היה צמוד אליו ועזר לו כל הזמן.

לא בטוח שבגלל זה לקח לו 3 ימים במקום יום וחצי :-D

אני צוחק.
אלו היו יומיים וחצי מאוד אינטנסיביים ועמוסים.
קח בחשבון שברוך מקצוען אמיתי למרות שזה לא המקצוע שלו.
הקשת היחידה ש"פשלנו" בה הייתה הראשונה והשתמשנו בה בתור קשת מרכזית או אחורית, אני כבר לא זוכר.

לדעתי אם אתה הולך לבנות באגי אז תשקיע את ה900 שקל במכופפת כמו שיש לאמנון ועוד כמה ימים של לימוד איך להשתמש בה. אמנון עושה עבודות מדהימות עם המכופפת שלו.

אגב, לכלוב שלי היה צורך ב4-5 מוטות של 6 מטר. אני לא זוכר בדיוק. אבל שוב, זה כלוב על בודי, לבאגי לדעתי תצטרך יותר בעיקר בשביל חיזוקים.
קח בחשבון שתצטרך גם איזה פלטה של 2X1 מטר בעובי 4-5 מ"מ בשביל החיזוקים בפינות או עוד צנרת בשביל החיזוקים.

ארז
29-11-06, 18:40
קח בחשבון שתצטרך גם איזה פלטה של 2X1 מטר בעובי 4-5 מ"מ בשביל החיזוקים בפינות או עוד צנרת בשביל החיזוקים.

אהה??????

kd2
29-11-06, 18:50
אלון לא כתבתי את זה נכון - הכוונה הייתה שאני מחפש מישהו שיכופף לי 42-45 מ"מ עם מכופפת שמושכת ולא דוחפת.

מיכה גם אני חשבתי לקנות ב900 שקל מכופפת אבל הגעתי למסקנה שאני לא אשתמש בה מספיק כדי להצדיק אותה ויש לי עוד ללמוד לתפעל אותה - אם כבר אז לעלות רמה - ויש דברים לפני זה ברשימה...

הכלוב שיש לך על הCJ הוא הרבה יותר ממה שאני צריך המשקל של הבאגי שלי הוא 820 עם רבע טנק (נמדד במדוייק במשקל של משאיות ) מול כמעט 2 טון.

לגבי החיזוקים - אני לא חושב שחובה לחזק עם אותו צינור כמו הכלוב אפשר גם עם קוטר יותר קטן.

lizard
29-11-06, 21:18
אהה??????

התכוונתי לחיזוקי פינות שרתוי לעשות. אני אישית אוהב את המראה של הפלטה המשולשת ולא את הצינור.

אם הבנת למה התכוונתי.

lizard
29-11-06, 21:20
אלון לא כתבתי את זה נכון - הכוונה הייתה שאני מחפש מישהו שיכופף לי 42-45 מ"מ עם מכופפת שמושכת ולא דוחפת.

מיכה גם אני חשבתי לקנות ב900 שקל מכופפת אבל הגעתי למסקנה שאני לא אשתמש בה מספיק כדי להצדיק אותה ויש לי עוד ללמוד לתפעל אותה - אם כבר אז לעלות רמה - ויש דברים לפני זה ברשימה...

הכלוב שיש לך על הCJ הוא הרבה יותר ממה שאני צריך המשקל של הבאגי שלי הוא 820 עם רבע טנק (נמדד במדוייק במשקל של משאיות ) מול כמעט 2 טון.

לגבי החיזוקים - אני לא חושב שחובה לחזק עם אותו צינור כמו הכלוב אפשר גם עם קוטר יותר קטן.

קטונתי לדעת אם מה שמותקן לי על הכלוב הוא יותר או פחות ממה שאתה צריך אבל צא מנק' הנחה שמה שרשום בתקנוני הFIA וSCORE זה מה שכדאי. אולי לא תתחרה עם הבאגי אבל זה לא אומר שצריך להשתמש בצנרת פחות ממה שיש בתקנון.

בהצלחה ואם תצטרך עזרה בלהחזיק דברים אז אני פנוי בדר"כ :-)

נמרוד
30-11-06, 11:26
מיכה האהה??? של ארז הוא לדעתי לגבי הכמות, אתה בטוח שאתה צריך 2 מטר מרובע של פח בשביל חיזוקין לכלוב?

(ארז - סחטיין על הבגרות והדיוק בניסוח :lol: )

lizard
30-11-06, 12:34
אולי 2X1 זה יותר מידי, אבל אני לא נתקלתי לקנות פחים קטנים מזה, אפשר ע"פ משקל אבל לך תחשב כמה משולשים תצטרך ובאיזה גודל.
חוץ מזה, מדובר על באגי שלמה. אצלי בכלוב למשל יש מלא מקומות לחזק. וזה רק כלוב.
על כל צומת צריך לפחות חיזוק אחד נכון?. נניח משולש בגודל של בערך 7 וחצי על 7 וחצי? אחרי שהבאגי תהיה מוכנה אפשר לעשות חישוב.

יוני5
30-11-06, 12:34
מיכה האהה??? של ארז הוא לדעתי לגבי הכמות, אתה בטוח שאתה צריך 2 מטר מרובע של פח בשביל חיזוקין לכלוב?

2 מ"ר זה בשביל המיגון! שכחת מה היה כאן ביולי אוגוסט? בשביל מה עברת 3 ימי תחקיר?

(ארז - סחטיין על הבגרות והדיוק בניסוח :lol: ) אני מצטרף למחמאה

-->