PDA

צפייה בגרסה מלאה : ממשיכים בניסויים - והפעם ארגז עם כיור וגזיה לשטח.

רכס חיים
29-11-06, 13:57
כרגיל - חברי הפורום ממשיכים איתנו בניסויים ונהנים ממוצרים חדישים במחירי חומר הגלם. הפעם תיכננו ארגז אלומיניום או פלדה מאוד חכם המשלב עמדת כיור לרחצת ירקות ושטיפת כלים עם עמדת בישול נוחה הכוללת 'שיש' לארגון הבישול וגזיה הנשלפת ממקום אחסונה ומוגנת רוח משני כיוונים.לצורך הייצור אנו זקוקים ל-6 מעונינים שמאפשרים הזמנת סידרה קטנה ומינימלית.[אנו מייצרים לצורך ניסויים 4 יחידות עבורנו} הסט הזה נכנס בארגז 30X80 בגובה 24 ס'מ. ומועד האספקה של הסידרה יהיה לפחות 6 שבועות מרגע גיבוש הקבוצה. וכמובן המחיר - אם נסכים כולנו על מערכת מפלדה המחיר יהיה 440 שקל ללא מ.ע.מ במחירי אלומיניום המחיר יהיה קרוב לכפול -800 שקל בהתאמה.המחיר לא כולל את הגזיה הניידת של אמגזית שעולה עוד כמאה ש'ח, ואשר המערכת בנויה עליה. כרגיל ההרשמה רק בפרטי אך אם לא ירשמו 6 אנשים העסקה תתבטל כאן בפורום.להזכירכם -משקל המערכת מאלומיניום יהיה 9.5 ק'ג ומפלדה 16 ק'ג.אנו לא מוציאים שרטוטים לפורום עבור מוצרים חדישים מסיבות מובנות.

רכס חיים
24-01-07, 03:33
כרגיל האופטימיות משבשת את כל המועדים בחיים.אבל בסוף זה כנראה מגיע. התכנון של ערכת מטבח הכוללת עמדת בישול, כיור לשטיפת ירקות בהתחלה וכלים בסוף הארוחה ,וכן חללי איחסון למצרכים ולכלי בישול - כנראההההההה מגיע לסיומו הטוב יותר מהצפוי.ההשקעה בתכנון כבר שילשה את עצמה מזמן וכנראה שתעבור את עשרת אלפי הדולרים שהם הרף העליון שבו נכניס את המוצר לייצור אפילו אם הוא לא יהיה מושלם לחלוטין.אבל כרגע זה המוצר המורכב ביותר שתוכנן אי-פעם לשטח על ידינו וכנראה גם על-ידי אחרים .ברור שנכניס כאן סדרת הדמיות בשלבים שונים של תיפעול הערכה ,אבל ניתן כבר עכשו לספר לפחות את תכונותיה כפי שכנראה תהיה בתצורתה הסופית. אם למישהו יש רעיונות לשכלול זה הרגע האחרון להצעות.המטרה של הערכה הינה לפתור פתרון כולל של בישול בשטח במכסימום נוחות ובמינימום נפח. נקודה.לכן בנינו ארגז במידות רוחב 36 ס'מ ,אורך 80 ס'מ ,וגובה 27 ס'מ.את הארגז חילקנו לשניים באמצע עם מחיצה עד למחצית הגובה העליון בערך.את חלקה השמאלי עשינו כיור רחיצה ואילו את חלקה הימני עשינו משטח העמדה מונמך לגזייה ניידת סטנדרטית. היות והכיור יותר עמוק ממשטח הגזיה - נוצר בחלקו התחתון של הארגז חלל איחסון בשני גבהים שונים שמאפשרים הכנסת סירים ומחבתות בצד ימין ,וצלחות וספלים בצד שמאל - וכל זאת ל-6 אנשים לפחות. עד כאן הארכיטקטורה הבסיסית.את הגזיה וחלקיה כולל מיכלי גז רזרביים ותבלינים אנו מאחסנים בקומה העליונה מימין , ואת הירקות לבישול אנו מאחסנים בכיור משמאל עד ההגעה לשטח.בכך כיסינו את כל הציוד והמצרכים הנדרשים לבישול יומי. ועכשו לגימיקים שהוציאו את נשמתנו בתיכנון.כל הערכה מוגבהת על 4 רגליים מתקפלות בצורה מתוחכמת - כך שהבסיס שלה הינו ריבוע של 50 ס'מ על 100 ס'מ הגדול ממידות הערכה שהן 36 ס'מ על 80 ס'מ.(לא סופי - אולי רק 3 רגליים ליציבות מוחלטת) וזאת בכדי להבטיח יציבות מיוחדת מנסיונות מרים בשטח של סירים הפוכים דקה לפני סיום הבישול.נקוז כיור הרחיצה מתבצע באמצעות צינורית פלסטית המרוקנת את המים לטווח של שניים שלושה מטר מעמדת הבישול ,וזאת מהנסיון המר של נעליים מבוצבצות לאחר שימוש במים לשטיפה.(המים לכיור באים ממיכל מים עם משאבה - למי שיש , או מבקבוקים למי שאין ...בינתיים.) הכיור מעוגל בפנים לנוחיות הניקוי ומידותיו כמעט כמו בבית 36-ר/40-א/15-ע.מכסה הארגז מחולק לשניים - החלק מעל הכיור נפתח לשמאל ונשאר כמשטח "שיש" משמאל לעמדה כשולחן עבודה בעת הבישול וכמשטח כלים בעת שטיפתם. מכסה הגזיה נפתח לימין באופן ניצב פלוס ,ומשמש כמסתור רוח משני צדדים - מימין לעמדה ובחזיתה האחורית - כך שכיוון הרוח שתבוא מימין הטבח תכתיב את כיוון ההעמדה בשטח.בעת שטיפת הכלים - נסגר מסתור הרוח ומשמש כ"שיש" נוסף מימין לכיור.היות והכלים בתא התחתון נכנסים ויוצאים מפתח לאורך חזית הארגז - הותקנה דלת תחתונה בגובה 15 ס'מ ולרוחב כל העמדה - 80 ס'מ - לצורך סגירתם מפני אבק - והנפתחת כלפי מעלה אך נשארת יציבה באופן אופקי ומשמשת כמדף קדמי ושולחן עזר לנוחיות המבשל בכדי להניח עליה את כלי העבודה בעת הבישול , כגון כף עץ, מזלג בישול או כף מרק.לארגז שתי ידיות קפיציות משני הצדדים לנוחיות הנשיאה וכן נעילות לכל מכסי הדלתות והמכסים לאבטחת סגירתם גם בעת טילטולים.המשקל של הערכה הריקה מאלומיניום תהיה כ-12 ק"ג ואילו מפלדה כ-18 ק"ג. ברור שעקב התוספות הרבות נצטרך לשנות את המחירים אך נביא לכם מחיר מינימלי עבור הערכות הראשונות לאחר שתתרשמו מההדמיות שנכניס לכאן. אתם מוזמנים להציע שיכלולי פיתוח.

AvigdorAharon
24-01-07, 06:57
תמונות?

תמונה אחת שווה יותר מאלף מילים...

אביגדור

רכס חיים
24-01-07, 18:59
התכנון הסתיים ואנו מנסים להכניס לינק להדמיות מחשב של ערכת המטבח. בינתיים יש מספר פרטים נוספים על המוצר. משקלו באלומיניום עומד על 11 ק'ג ובפלדה מגולוונת על 19 ק'ג. משקל הציוד שיש להביא בחשבון שהם גזיה, סירים ומחבתות, כלי אוכל וסכו"ם, וכן ירקות לארוחה אמור להסתכם בכ-8 ק'ג. המחיר שמסתמן בערך הוא כזה. ערכה מפלדה מגולוונת כ-1000 שקל, תוספת לצביעה מקצועית 300 שקל פלוס, וערכה מאלומיניום 1600 שקל פלוס.מספרים מדויקים יהיו לי השבוע .ננסה בהודעה הבאה לתת לינק לתמונות כנראה עוד הערב.

רכס חיים
24-01-07, 19:11
ועכשיו הלינק לערכת המטבח בכל הפוזיציות האפשריות של השימוש בה.

http://rehasim.co.il/cases/temp3.html

http://rehasim.co.il/cases/pics/case504.jpg

http://rehasim.co.il/cases/pics/case513.jpg

אבו שפם
24-01-07, 20:15
נחמד....אפילו מאוד מחמד.... אהבתי את הרעיון... סחתיין

ד ו ר ו ן
24-01-07, 21:17
רק עכשיו אני רואה את ההודעה הזו..

חיים,
אם לרגע התלהבתי מהרעיון המקורי (זה שעלה 440ש"ח..9 אז ההמשך סגר את הפינה.. קצת יקר אבל רעיון מצויין, יום יבוא ויהיה משהו כזה (או את זה..).

נמרוד
25-01-07, 00:48
שמע חיים. אני צריך כזה. יקר - אבל בשביל זה יש ימי הולדת...:lol:

הערה - האורך של הארגז המקופל כתבת הוא 100 ס"מ, זה בעייתי בג'יפים סיקס/סופה - הרוחב בין הכנפיים האחוריות הוא 90. אם זה לא נכנס ברוחב, זה בעצם לא נכנס בג'יפ קצר.

רכס חיים
25-01-07, 02:02
דבר ראשון תודה על העידוד. לענין האורך - הוא רק 890 מ'מ ולא 1000 מ'מ- כך שהוא נכנס לכל הג'יפים ברוחב- אבל זה יצא במקרה ולא תוכנן מראש.לענין המחיר - אפשר להוזיל אותו מעט עם שימוש בחלקים שהם לא מנירוסטה ,אבל אין לי תחושה מקצועית טובה עם זה בכדי לחסוך 100 שקל בסוף הדרך.השבוע נסיים את מעט ההשלמות הקטנות לפני הייצור וגם נדע את המחירים המדויקים - כך שמעשית ניתן לעשות הזמנות ראשונות מיידית בהודעה פרטית. נא לציין רק באם ההזמנה מתיחסת לפלדה או לאלומיניום.יש רעיון להוספת גליל נייר למגבות מטבח,שנתלה על מסתור הרוח מבחוץ ,אך קודם תגובתכם לרעיון.

eran4x4
25-01-07, 08:27
חיים יפהיפה ושימושי

את גליל מגבת הנייר אני אוהב
לעניות דעתי אם הוא יכול במצב סגור להיות צמוד למכסה ורק שפותחים להתרחק מהמכסה זה יהיה מצוין.
ואם כבר אז כבר - על מגן הרוח פס מגנטי לתפיסת כלי העבודה בזמן הבישול (את אלו מהפלסטיק והעץ אפשר לתלות על הקנט העליון לאחר שיחברו להם וו קטן בקצה הידית)

טבלינים שמן וכולי - קופסת מתכת עם מכסה נסגר שניתן להעמיד בא קופסאות תבלינים ובקבוקון שמן זית (אני משתמש בבקבוקונים של השוקו\משקה בננה), הקופסה משמשת לאחסון התבלינים ובזמן הבישול תהיה אופציה לתלות אותה על מגן הרוח - כך שקיבלתה מגש תבלינים זמין.

הרגליים - מאוד יכול להיות שיהיו כאלו שיעדיפו שהן ייתקפלו מתחת לארגז מבחינת מקום אכסון ומניעת בליטות לצדדים
אופציה אחרת רגלים מתפרקות שמשתלבות אחת בשניה לחיסכון במקום אחסון
אופציה שלישית - רגל בצורת "ברזל זוית" שמתקפלת על הפינה (הקנט) של הארגז כך שכאשר הן מקופלות המקום שהן תופסות הוא רק עובי החומר

בהצלחה ובהערכה
ערן

יוני5
25-01-07, 08:29
חיים,

הרעיון מעולה. הצורך קיים וזה משדרג את השהייה בשטח בעשרת מונים.
לגבי המשקל, אני חושב שמוצר הפלדה יורד מהפרק. 19 ק"ג, עליהם מתווספים מצרכים, סירים, מחבתות... יביא את המשקל הכולל לאזור ה 30 ק"ג - זה לא נייד (אלא אם כן אתה שוקל לאפשר התקנה קבועה ברכב).
מה שמותיר אותנו עם 1600 ש"ח לאלומיניום. זה לא הרבה. כשSUV ממוצע משלם את הסכום הזה לטיפול סטנדרטי במוסך מורשה (לא כולל לנדרובר שהסכום הזה הוא בקושי המע"מ :lol: אצל הגורו הקרוב). נכון, זה לא בטווח ה250 ש"ח שאנחנו קונים "על הדרך", אבל זה בהחלט לא יקר.

הצעות לשיפור?
תבדוק הוספה או חיבור למיכל מים סטנדרטי של 20 ליטר.
תבדוק אפשרות התקנה קבועה ברכב ע"י מסילות

לעניות דעתי, כל הכבוד
יוני5

רכס חיים
25-01-07, 10:20
יש לכם רעיונות שכדאי לשלם עבורם .כל מה שהעלתם כאן יבדק ברצינות מוחלטת ובמיוחד אהבתי את ניצול מסתור הרוח לתלית חפצים ממוגנטים.בינתיים מגיעות הזמנות לפרטי כך שיתכן ומסתמנת כאן הצלחה קטנה.אם למישהו יש רעיון של ייצוא- הוא מוזמן להכנס לפרטי וגם להרוויח מזה.אני עושה הכל להכניס את הסדרה הראשונה לייצור בשבוע הבא, כך שבעוד חודש תקבלו גם תמונות. אם למישהו יש המלצה למפעל לזיווד אלקטרוני זה יהיה ממש טוב היות ותגובות המפעלים שעובדים עבורנו מתחילות להיות בעתיות.

eran4x4
25-01-07, 10:40
חיים זה בסדר אין צורך בתשלום

ארגז מטבח אחד לשימוש אישי והמשך פיתוח רעיונות מספיק ומספק כהוכרה על הרעיונות :mrgreen:

דרך אגב אם אתה רוצה להמשיך לגלגל \ לפתח את נושא המצבר למקרר גם אפשרי

יום טוב
ערן

רכס חיים
25-01-07, 12:57
ערן - אהבתי.אז היום אנו עובדים על שיפצורים ונוסיף לערכה את התוספות הבאות.על ארבעת הרגליים יותקנו מנשאים לבלוני גז רזרביים וכל מנשא אינטגרלי כזה יהיה ניתן לביטול ברגל שהלקוח ירצה ,היות והבלונים מרחיבים את הארגז ב-2 ס'מ לבלון.על מסתור הרוח מבפנים יותקן קפיץ לכל הרוחב שלתוכו ניתן להכניס את מכסה סיר הבישול כשהוא לא בשימוש.מצידו החיצוני יתלו כלי הבישול על סדרת חורים בשולי המסתור העליונים. ניקוב זה יופיע מסביב לשוליים גם במשטח ה'שיש' שמצד שמאל לשימושים אישיים. על הצד הימני מתחת לידית הנשיאה ניתן להרכיב גליל ניירות מטבח מתפרק -לשימוש בעת הבישול ,והסרתו לאחר הסיום.ועכשו למחירים שהם סופיים לדגם שבקישור ואולי יתייקרו מעט בעקבות התוספות למעלה(לא לאלה שיזמינו מיד).מטבח אלומיניום -.1563 מפלדה מגולוונת -.1019 שקל. תוספת לצביעה דקורטיבית -.336 שקל. (כל המחירים ללא מ.ע.מ).יתכן ונעשה הדמיה עם כל הכלים שציינתי. תמשיכו ברעיונות.

רכס חיים
25-01-07, 15:46
עוד יום תיכנונים שלם והתקדמנו מעט.המחזיק נייר מצא את מקומו ממש בקלות והוא התלבש כאילו בהזמנה על דופן ימין.המכסים מעל הכיור והגזיה קיבלו סידרת ניקובים בהיקף שמאפשרים תלית המון מכשירי עזר שבקצה שלהם וו-תליה פשוט.מצאנו מקום שיורי בתוך תאי האיחסון לשני בלוני גז רזרביים שהושחלו לתוך שרוולי פלסטיק מצינור חתוך שמונעים מהם טלטלות.בין הגזיה לכיור איתרנו 25 מ'מ מרווח המתאים בדיוק להעמדת מכסה של סיר כשאינו בשימוש.המדף הקדמי יתמך על שני כבלים דקיקים שטרם אני יודע היכן לקנות אותם עם סופיות שמאפשרות כיונון.אני מדבר על כבל בעובי של 0.5 מ'מ.טרם נפתרה בעיית עיגון הרגליים במצב מקופל עם מגנטים חזקים.אם יש למישהו ידע היכן רוכשים פריטים כאלה -זה המקום לסייע בנושא.את המגנטים נוסיף גם למסתור הרוח ואולי משני הצדדים שלו כפי שערן הציע לצורך הדבקת כלים עליהם.והחשוב מכל - במקום הגזיה אנו מתכננים מנגל מנירוסטה שיאפשר גיוון לבישול וגיבוי אנרגטי לבלוני הגז שלעיתים חסרים.שימו לב שהחישוב נעשה לאורך התיכנון על בסיס 6 אנשים - נא התיחסותכם למספר הזה.אני מת לראות את הדבר הזה מורכב, ובטח שאתפגר כשאראה את כל הבגים כשהם ניתנים למישוש.

רכס חיים
26-01-07, 01:56
חוזרים לשולחן השרטוט. והפעם בגלל שהגעתי למסקנה כי המבנה הארגונומי של המטבח הכולל הרבה חלקים בכיוונים שונים ,יוצר חוזק מכני רב המאפשר הקטנת עובי הפחים הן לטובת המשקל העצמי והן לטובת המחיר. אי-לכך ערכת אלומיניום תשקול 8 עד 8.5 ק"ג ואילו ערכת פח מגולוון יורדת ל-15 ק"ג.חישוב המחיר החדש יעשה ליד המחשב במפעל שיש בו תוכנה אוטומטית לחישוב עלויות.תוספת המשקל של המנגל עוד לא הובאה בחשבון ,אך המנגל עשוי מנירוסטה והוא יוסיף עד 3 קילו והוא מיועד להיות דו-שימושי. כאשר הוא משמש למנגל ייצא ממנו עמודון קטן שעליו יירתם מאוורר חשמלי לצורך ניפנוף ומצידו השני של העמוד יותקן ברז שישמש את הכיור. כאשר הגזיה תעבוד - יעבור המנגל לעמדה קונזולית בחלק האחורי וישמש לריכוז הזבל של המטבח בעת הכנת התבשילים ואילו העמודון ימשין לתת את שרותי הברז מהצד האחורי.המים לברז יגיעו מהמשאבה שברכב או בגרוויטציה ממיכל מוגבה.תמיד ניתן להמשיך ולהשתמש בבקבוקי פלסטיק כמו שעשינו עד היום.כפי שזה נראה מכאן -התכנון מתחיל מחדש, כי שינויי העובי מחייבים רה-תיכנון על הסולידוורקס של כמה שעות טובות.כפי שמסתמן בכללי ,הפחתת המשקל מצד אחד ותוספת המנגל מצד שני כנראה יאזנו אחד את השני מבחינת המחיר הסופי.מה דעתכם על הוספת המנגל למערכת?

בומס הקופץ
26-01-07, 07:26
אהלן חיים

בסך הכל נראה מעולה. הייתי לוקח בחשבון עוד 2 דברים:

1. אם יש מנגל הייתי רוצה אפשרות של סילוק מהיר של הפחמים (ריצפה על מסילה או משהו בסגנון)
2. אחד מהחסרונות הגדולים של אכילה בשטח הוא שאתה לא תמיד נמצא על משטח ישר, וכבר כמה פעמים עברה בי המחשבה, לו רק יכולתי לכונן את הרגליים של המנגל בשביל לקבל יותר יציבות.
אני הייתי מסדר את הרגליים כך שהם ישבו בתוך המכלול מוחזקות ע"י ברגים עם ידית בקצה (כמו רגלים טלסקופיות של חצובות) וכשיהיה צורך שיצאו, פשוט משחררים אותם, וסוגרים את הבורג בחזרה.

בכל מקרה גם בלי השיפורים הייתי נהנה לראות כזה דבר אצלי, למרות שאני בספק אם זה יכנס לסמוראי :p
שיהיה בהצלחה

אמיר

רכס חיים
26-01-07, 10:08
אמיר - תודה על ההתיחסות. לגבי המנגל - הוא מתוכנן להיות קופסא שלמה מנירוסטה שיושבת בתוך כל הקופסא מאלומיניום/פח מגולוון. .בצורה הזו ניתן לשלוף את כל המנגל החוצה ופשוט להפוך אותו לריקון.ההערה לגבי הרגליים מוצדקת וזו הסיבה שהתלבטנו אם לעשות 3 רגליים בלבד.רגלי חצובה היו מסרבלות את ההצבה ,מיקרות את המוצר וגם מעלות את המשקל. בחישוב של עלות/תועלת החלטנו ששטח כל כך קטן ,ניתן לפלס בשניים שלושה גרודים של הנעל באדמה או לחיצה על כל השולחן בעודו סגור אמורה לייצב את כל העסק.אם הנסיון יראה שזה לא עובד נחזור לפתרון שלך.כפי שהמערכת ניראת בתמונות היום ,היא כבר מיושנת לעומת התיכנון המשופר.

eran4x4
26-01-07, 10:45
בוקר טוב

מתנצל מראש על הטון הביקורתי אבל אני ממש לא אוהב את רעיון המנגל בתוך המטבח

לא נראה לי נכון להכניס חום של מנגל לתוך המטבחון - גם מסוכן (מישהוא יגע בדופן הכיור ויחתוף כוויה?)

וגם לא פרקטי - האם אני צריך להוציא את צלחות הפלסטיק ושאר הדברים שבאכסון ממקומם בכדי להשתמש במנגל?
שלא לדבר על בלון גז שנשכח במדף פנימי....

אם כבר אז אופציה לחיבור למיכל גז חיצוני (שניים וחצי קילו וכדומה) אם אפשר עם שתי כירות אחת ליד השניה אם יש מקום (אחת גדולה אחת קטנה) והכי מגניב כירה שיכולה לתת להבה מספיק חזקה לטובת הקפצה בווק.

יכול להיות ששווה לעשות סיבוב באזור שוק הפשפשים אצל יצרני המטבחים התעשיתיים \ מנגלי מסעדות וכולי לאיסוף ראיונות ואולי יש להם משהוא שמתאים להשתלבות בארגז (מזמן רציתי להסתבב שם לראות מה יש להם אז עם אתה קונה את הרעיון - אני מוכן להצתרף).

כתחליף מנגל אני יכול להציע - פלטת צליה - יכולה להיות מברזל יציקה בסגנון הדברים שיש אצל יבואן סירי הפויקה במושב גינתון.

פלטה כזאת על להבה בריאה (מי אמר ווק?) יכולה לתת יופי של פיתרון לצלית בשר כמובן שהמחיר הוא וויתור על ארומת עשן הפחמים - עדיין מקבלים איכות צליה מצוינת

בנושא הרגלים יכול להיות שרגל עגולה שיוצאת מתחתית הארגז בסגנון הרגליות שיש במקרני שקופיות (היסטוריה...) או במקרני ווידאו - יכולה להיות פיתרון פרקטי וזול החיסרון שלא הגדלנו את שטח הבסיס אבל יכול להיות שמרכז הכובד מספיק נמוך בכדי להסתפק במימדי הארגז.

סופ"ש טוב
ערן

רכס חיים
26-01-07, 10:56
אהלן ערן. אני מקבל את ההערה לגבי החימום הסביבתי ולכן נבצע בגלל הערתך הפרדה היקפית כולל מלמטה של המנגל -כך שלא תהיה הולכה של חום -לפחות לא ישירה.המנגל עצמו הינה תוספת למערכת ואינה מחייבת רכישה. יחד עם זאת הקופסה של המנגל משמשת כאלטרטיבה כפח זבל תלוי קונזולית מאחורי הכיור עבור השאריות של הטבח ועבור שאריות המזון לפני שאוספים את הזבל לשקיות בעת ההתקפלות.עדיין לא שוכנעתי לגבי הרגליים - לפחות עד שתגיע הצעה טובה יותר או עד לגמר הניסויים בפועל.תרגיש את עצמך להעיר כל דבר ללא חשש כלשהוא, הרי לכולם כאן כוונות טובות ,ההערות עיניניות ובלעדיהן נייצר מוצר פחות טוב.

unimog
26-01-07, 13:22
היי חיים .
קודם כל ארגיע אותך לגבי המחיר , כל מי שינסה לבנות מוצר דומה יבין מיד שהמחיר שלכם לא בשמיים.
הרעיון מדליק ושימושי ולדעתי לא כדאי לחסוך בסוג החומר (נירוסטה) חיסכון באיכות החומר יביא אולי לתוצאה טובה בזמן הקצר אבל אחר כך לא יהיו מרוצים וישכחו כי רצו ב"זול".
אגיע לראות דוגמה של המטבחון לקראת אמצע השבוע .
להתראות
ד ו ר י
איש האונימוג

רכס חיים
27-01-07, 02:24
בענין המחיר ,כנראה שתהיה הפתעה טובה כתוצאה מהורדת המשקל.השימוש בנירוסטה אינו הגיוני ,היות ומשקל הארגז יהיה כמו משקלו בפח מגולוון -15 ק'ג -ואילו מחירו יהיה כמו באלומיניום, בקיצור- צירופם של שני החסרונות.לצמצום המחיר אני נוטה לבצע הדבקה במקום ריתוך של הכיור שגם מגמיש את המוצר ומונע היסדקות של הריתוך בכיור.בכל מקרה אם יש כאן מומחה לדבקים הוא מוזמן להביע דעתו.כרגע נראה לי שהתעלמתי מחוסר הנוחות של אלה שמשתמשים במים גרביטציוניים ולא סיפקתי להם פתרון. לכן יש בדעתי להוסיף ברז שניצב מעל הכיור (ושיתקפל לאן שהוא באחסנה) ממנו תצא צינורית שתתחבר למיכל מים מוגבה.איך עושים את זה אני יודע ,אבל איך מחברים צינורית לכל סוגי המיכלים- זו בעיה. חשבתי שניתן לינוק את המים ולאחר מכן תמשיך היניקה את ההזרמה ותעשה את העבודה על פי מצב פתיחתו של הברז על ידי המשתמש .אך משום מה איני שלם עם זה.כנראה שאין אפשרות להימלט מבנית מיכל מים מעל הכיור בנפח מינימלי של 5 ליטר ,שימולא מבקבוקים או ממיכל מים בכל פעם שיגמרו המים.מאוד חשובה לי דעתכם בעינין, היות וזה משנה לחלוטין את הקונצפציה של הזנת מים חיצונית למי שאין משאבה .ברור שהמיכל אמור להיות אופציה ומי שיש לו הזנת מים ברכב פטור מרכישת התוספת.בכל מקרה של מיכל מיקומו באחסנה יהיה בתוך הכיור - במקום הירקות שתוכננו להיות בו.גם סוג הברז אינו פשוט ואתם מוזמנים להציע בענין.מכל מקום ענין הזנת המים אינו מרכיב המשנה את הפיתוח של המטבח עצמו שממשיך בפיתוחו העצמאי עם תוספת שיש לתת עליה את הדעת בהמשך.

אבו שפם
27-01-07, 05:10
חיים בוקר טוב,
אישית גם אני לא אוהב את הרעיון של הוספת אופציה למנגל במטבחון... רק לחשוב על התוצאה של הדלקת מנגל במטבח של הפולניה.... עדיף כבר לרתך ישר על מיכל דלק מלא....חחחח
מנגל זה מנגל...ועל מנת להדליק מנגל יוצאים החוצה מהמטבח...
הייתי נשאר ברעיון המקורי ללא המנגל... ומנסה לשפר את המטבחון עד כמה שאפשר... למען נוחיות...משקל...ופרקטיות בשימוש בשטח...
מקסימום תחשוב על רעיון של ייצור מנגל מנירוסטה בנפרד...

שבת שלום

OFF-RoaD
27-01-07, 15:57
עוד דבר:

עד היום הסתדרנו יפה מאוד עם המנגלים הפשוטים שעולים 30 ש"ח בכל תחנת דלק, או עם משהו קצת יותר מקצועי (איש איש וציודו הוא). אתה בונה פה מוצר מדהים, שבא לפתור בעיות רבות ולשדרג פי כמה מונים את השהייה בשטח. המנגל שנכנס לתוך העניין הוא לא דבר הכרחי. אפשר לארגן מנגל גם בלעדיו. אישית-אני חושב שכדאי שתנצל את המקום למשהו יותר מועיל ופחות נפוץ.

בנושא כל התוספות שהצעת - זה מוצר שיכול להיות מודולרי באלפי אופנים. תוספות כמו מיכל מים, מנגל, או כל דבר אחר-יכולים להתווסף בהמשך. אתה עלול לגלות (במידה וזה יצליח) שגם בעוד כמה שנים אתה בונה עוד ועוד דברים שמתחברים לבסיס המקורי ונמכרים בנפרד. התכנון עכשיו לא חייב להיות מושלם.

רכס חיים
27-01-07, 20:20
או-קיי חברה. בואו נסכם את הנושא בסוף התגובה הזו ,אבל לפני כן. מסתבר שכל חצי ארגז מכיל מכסה אחד שמשמש מצד שמאל 'שיש' ומצד ימין מסתור רוח. אבל זו שגיאה חשיבתית. אנו יכולים לייצר גם שתי פתיחות נוספות לכיוון הצד האחורי כך שבצד שמאל יהיה לנו בנוסף ל'שיש' גם ברז עם מיכל מים -כאופציה - ומצד ימין -ובנוסף למסתור הרוח ניתן לפתוח 'שיש' נוסף גם לצד ימין.לסיכום ניתן לייצר את המוצרים הבאים.1. מטבח בסיסי של כיור ,גזיה,שיש,מסתור רוח, ומחסנים. 2.תוספת שיש מצד ימין. 3.תוספת מיכל-מים עם ברז בצד שמאל. 4.תוספת מנגל / אשפתון בצד ימין.כך יוכל כל אחד להוסיף מודולרית מה שיהיה נח לו או להוסיף בעתיד מה שיראה לו חיוני, היות וכל חלק שלא ירכש בהתחלה יוכל להתחבר בעתיד.בכל מקרה מיקום לצורך העמדת ברז אפילו חיצוני צריך להוסיף כבר למטבח הבסיסי.כל הענין יצריך להערכתי עוד 50 שעות תכנון נוספות, והלוואי שזה יגמר עם זה. והנה, עוד שבוע אולי נגמור עם התכנון בכדי שנוכל להוריד את המטבח לרצפת הייצור.מה דעתכם על המסגרת המוצעת לשיווק??

רכס חיים
28-01-07, 11:31
הנושא המגנטי נכנס לשלבים ביצועיים והוא יהיה חלק מהמטבח עבור סכינים ושאר כלים לבישול. בנוסף יהיה מגנט עבור הצמדת מתכונים ללוח מסתור הרוח כך שניתן יהיה לקרוא אותם בקלות. בנוסף יש בדעתי להוסיף שתי נורות לד שיתנו תאורה בלילה - אחת לכיור והשניה לסיר הבישול.נקווה שהשבוע יסתיימו כל התוספת שהזכרנו עד עכשו ובאם לא יתווספו רעיונות חדשים.

עירא
28-01-07, 14:24
במשטח שאמורים לחתוך עליו את האוכל, כדאי להוסיף שיכבת פלסטיק בעובי 0.6 ס"מ בשביל לא להרוס את הסכינים.

עירא (שמת שיהיה לו אחד כזה)

OFF-RoaD
28-01-07, 14:44
יש סיבה למה דווקא 0.6 סנטימטר ולא מידה אחרת?

עירא
28-01-07, 17:23
לא,סתם מידה.
צריך שלא יהיה עבה מידיי ולא דק מידיי, עובי של קצת פחות מקרש חיתוך,שיהיה מחומר רך שלא יהרוס את להבי הסכינים ושיהיה קל לרחוץ אותו.

עירא

רכס חיים
30-01-07, 00:07
אולי כדאי לצפות את משטחי השיש ביריעות P.V.C דקות -כמו של רצפה ,שהן גם זולות למדי וגם לא יכבידו על הארגז.כל זה בכדי להחליף את קרש החיתוך שאולי כדאי לצרפו למטבח על-ידי הקצאת מקום מובנה וקבוע עבורו. צריך לקחת אפשרות כזו בחשבון.

יוני5
30-01-07, 09:02
חיים שלום,

רציתי לכתוב לך את ההודעה הזו בפרטי, אבל החלטתי לכתוב כאן כי לדעתי יש מקום לכך בפומבי.

לדעתי אתה נגרר לתהליך לא נכון.
אתה עושה כאן מעין "מחקר שוק", דבר שהוא נכון ומבורך, אבל עלול להוביל אותך למחוזות לא נכונים.
כל אחד מוסיף ומעלה רעיון, כולם נכונים ויפים, אבל אתה צריך להיזהר לא להיגרר לייצר מפלצת לא שימושית.
למה אני מתכוון? כך לדוגמה מכונית כמו הפורד מוסטנג. כשנולדה היתה קטנה ושובבה, ועם הזמן, גדלה וגדלה, עד שאיבדה את חינה. למה היא גדלה? כי מחקרי השוק הוכיחו שהציבור רוצה דברים נוספים, אבל המחקר לא הראה את הדברים החשובים שמאבדים בתהליך.

לדעתי אתה צריך לקבוע גבולות ברורים מבחינת מידות, משקולות ומחיר - מהם אסור לחרוג.
אם תגלה שאתה לא מסוגל לענות על כל הצרכים השונים, יש מקום לתכנן יותר ממטבח אחד. לצורך העניין גדול וקטן. אחרת אתה עלול למצוא עצמך עם פיל לבן שמתאים רק לבעלי טנדרים או רק למי שמוכן לשלם 4000 ש"ח למוצר כזה - וחבל.

עזוב את הסולידוורקס כרגע. תורו יגיע מאוחר יותר. תגדיר לצורך העניין 12 ק"ג, 40X70X25 ותג מחיר של 1200 ש"ח. עכשיו קח את העיפרון והניר ותתחיל לקשקש סקיצות.

רק בשביל התרגול, קח גם 17 ק"ג, 45X85X33 ו 1800 ש"ח ותעשה אותו דבר. תראה מה אתה יכול להכניס בצורה היעילה והיצירתית ביותר.

תמיד תגיע למסקנה שבעוד ק"ג ועוד 140 ש"ח היית יכול להוסיף דבר חשוב, אבל זה כמו זוג צעיר שמחפש מכונית קטנה לשימוש בעיר, וכששואלים אותם מה הם רוצים אז 4 דלתות זה הרבה יותר נוח, באגז' לא גדול, אבל שתיכנס בו עגלה בקלות, אה, וכן, גם קניות מהסופר, ואם אפשר גם 2 כסאות בטיחות ובוסטר, ו.... וקיבלת פורד F350:razz:

תסתכל על המטבח של דרור הראל שהוא הביא מגרמניה, קח רעיונות, המטבחים האוסטרלים (ואני משוכנע שגם האמריקאים) שמותקנים בקמפרים הנגררים. קח רעיונות, אבל אל תנסה להעתיק! זה בגודל שמיועד לקמפר, או יותר נכון לומר, זה בגודל שקמפר מאפשר!

תמלמל לעצמך כל הזמן: "מקום מוגבל, משקל מועט, תקציב ישראלי", אחרת תסיים עם פיל לבן.

ושוב, זו הערה בונה, אני מעריץ גדול של רכס והדברים שהוא בונה, רק מנסה לעזור.

יוני5

רכס חיים
02-02-07, 02:21
אהלן יוני. זה ממש לא פייר מה שכתבת. כי זה בדיוק מה שעמדתי לעשות ולהודיע כאן בפורום עקב מישהו נוסף שהעיר לי בדיוק את אותו דבר,וקיבלתי את דעתו כי שניכם צודקים. אם כן אפשר להרגע.זה יהיה יותר זול ממה שתוכנן וגם מעט יותר קל, אבל תהיינה למטבח תכונות נוספות שניתן יהיה להוסיף אותן לפי דרישה ומצב הכיס.כלומר - הברז ומיכל המים יהיו באופציה, המשטח 'שיש' הימני יהיה באופציה, גליל הניר יהיה באופציה,תאורת לד תהיה באופציה, המנגל יהיה באופציה .בצורה זו כל אחד יבנה לו על הבסיס של גזיה ,כיור ומחסנים את המטבח שהוא רוצה ויכול לשלם עליו ,אך תמיד יוכל להשלים את הפאזל.עד כאן אני מניח שגם אתה מסכים שזה יהיה יותר נכון לתכנן ולבנות את המטבח המודולרי שמתאים את עצמו לצורך האישי שכולל מחיר ומשקל. ועכשו אם תסכים איתי שזה מחייב בניית מטבח שלם עם כל ההכנות לכל האופציות, שיודע לתפקד בלי כל אופציה - אז ההסכמות ביננו מושלמות.בינתיים עקב התקנות של מספר כלי רכב ענקיים,כולל סעיפי עצבים הנובעים מפיגור בייצור,שגזלו את כל השבוע -לא עשיתי כלום בנושא ויתכן שזה ייגמר רק בשבוע הבא.גם ההורדה לייצור הניסיוני נדחית ויתכן שיהיה לנו דגם רק בתחיל מרץ, וגם זה יהיה טוב.בינתיים עלה פרויקט חדש שהוא מעניין לא פחות,ושאעלה אותו כאן בפורום כשתסתיים סאגת המטבח.היות וכל צוות ההרכבה וההתקנה זה אני ועוד עוזר שעושים את הכל במו ידינו,השליטה שלי על הזמן מאוד מוגבלת ונושאי הפיתוח נדחים עקב נושא השרות ללקוח שמפרנס את הפיתוח.מה עוד שהמדיניות שלי לתת למזמין עבודה את ההרגשה שכל שקל ששילם מצא את מקומו במוצר,מחייבת מספר שעות לתכנון הפתרון שלו לפני הכניסה לתכנון הסופי,ותוספת זמן בעת ההתקנה - בכדי לענות לרצונות שעולים תוך כדי התקנה ונעשים ידנית כתוספת לתכנון המקורי - מה שגוזל המון זמן.

רכס חיים
06-02-07, 14:55
שבוע נוסף עבר והצלחנו להוסיף את השיש הימני בלבד וגם זה לא גמור לייצור. את מיכל המים והברז אני לא רואה שנוכל להוסיף השבוע מחוסר זמן תיכנון.בינתיים יש אפשרות שחברה אמריקנית לשיווק באינטרנט תכניס את המוצר לקטלוג שלה וזאת לאחר סיום הנסויים במוצר מוגמר.יש גם להוסיף תרמילים לבלונים רזרביים אך הם כבר בעיה קטנה. אם מוכרים את המוצר בחו"ל צריך לשווק אותו עם הגזיה ,אבל אנו לא יודעים עדיין אם המיכלים זמינים גם שם.אולי כדאי לעשות לגזיה חיבור למיכל גז עם צינור שיותאם ליציאה של בלונים מקומיים על-ידי הרוכש.טרם הגיעו לידי המגנטים שיש בדעתנו להשתיל בשובר רוח,אבל גם זו כבר בעיה קטנה.לא כל כך פשוט להכניס לייצור מתקן כזה , ועוד על זמן תיכנון שיורי.

רכס חיים
08-02-07, 17:52
כנראה שרואים את סוף התיכנון ואולי במהלך השבוע הקרוב תהיינה כאן הפתעות ממש מיוחדות.אני כבר מתוח להוריד את המטבח לייצור.אחרי הצגת המערכת כאן בפורום יחד עם מחיר ,נעשה רישום מחדש של מי שירצה להזמין במחיר רצפה את הדגמים הראשונים כנגד העברת מידע על שיפורים אפשריים.

רכס חיים
13-02-07, 19:34
סוף סוף המטבח המושלם! ושלא תגידו שלא התאמצנו.
מצפה לתגובות - והרבה.

רכס חיים
13-02-07, 19:37
המשך...

ד ו ר ו ן
13-02-07, 21:47
חיים,
נראה מצויין!

דיברת על שינויים במחירים- מחירי בדיקה, יש חדש?

יוני5
13-02-07, 22:29
עכשיו אני צריך לקנות כובע ע"מ שיהיה לי מה להוריד!

כל הכבוד, באמת.

עכשיו עצה נוספת, ואני מתנצל מראש אם היא מעצבנת, תן את המטבח ל 5 מטיילים מאסיבים שונים (או תמכור בהנחה) ע"מ שיחזרו אליך עם הצעות לשיפור ורעיונות נוספים שלהם ושל החצי הטוב שלהם (אלה הקרויות "שתחייה" / המנהלת / הבוס...).

יוני5

עירא
13-02-07, 22:44
אני בעד יוני, ואם צריך מתנדבים... ;-)

נראה מעולה!

עירא

ד ו ר ו ן
13-02-07, 23:12
אני בעד יוני, ואם צריך מתנדבים... ;-)

נראה מעולה!

עירא
הלו הלו מה אתה נדחף?!

הרי אתה אוכל מהארגז שלי בסוף..
;)

רכס חיים
14-02-07, 06:49
אלף - תודה לכולם על העידוד והסיוע. יש כבר רשומים בהודעה פרטית להיות ראשונים ובמחיר הטוב ביותר שנוכל ושיכסה רק את עלויות הייצור. היום אני יושב עם קבלן המשנה שלי שאמור לתת את עלויות הבסיס של החלקים.אב הטיפוס יהיה מוכן באמצע חודש מרץ ואז תוכלו לראות תמונות אמיתיות ולא הדמיה. למרות שהארכיטקטורה גמורה וניתנת להצגה בהירה של המוצר ,טרם סיימתי את הפרטים הקטנים שעושים אותו נח ומקצועי לשימוש.זה דורש עוד 20 שעות תיכנון לפחות שאינן בנמצא ונצטרך לגרד אותן במהלך החודש. לדוגמא- לטובת הורדת המשקל ,הרגליים צריכות להיות קלות יותר באמצעות ניקובים לאורכן שלא יחלישו אותן.הקיבוע שלהן לגוף במצב סגור טרם נפתר, כשם שהמדף/דלת המחסנים טרם נפתרה בעית נעילתה במצב אופקי.מחזיק הנייר מוכן לייצור אך טרם יוצר בעבר. יציבות הרגליים דורשת הצלבה בינהן באמצעות כבל או גומיות שמרלינג, וגם זה דורש החלטה.המטבחים הראשונים יהיו מאלומיניום 2.0 מ'מ ורק הבאים אחריהם בהתאם לתוצאה ירדו בעוביים ל-1.5 מ'מ.ברור שזה ידרוש עוד עשרות שעות תיכנון.אבל אין ספק שזה מוצר דגל שניתן לייצא אותו לחנויות בחו'ל בשיטת 'בנה במו ידיך'.

רכס חיים
15-02-07, 08:33
המחירים לערכת המטבח מתחילים להתבהר.המערכת הבסיסית ללא הגזיה ,ללא המנגל,וללא מחזיק הנייר שטרם תומחר יהיו כנראה כך: ערכת מטבח מפח מגולוון וצבוע במשקל של כ-16 ק'ג תעלה מעט יותר מ-1000 שקל .ערכת מטבח מאלומיניום במשקל של כ-11 ק'ג תעלה קצת פחות מ-1500 שקל.עד סוף החודש מתוכנן אב טיפוס ראשון מאלומיניום, וכפי הנראה עכשו - באפריל יתחיל ייצור סידרתי.לאלה שנרשמו בהודעה פרטית ולאלה שירשמו עד סוף החודש - נוכל לספק במחצית השניה של מרץ מסדרת הייצור הראשונה שתקבל בונוס בנוסף לערכה עצמה.

רכס חיים
16-02-07, 09:31
בהמשך להודעה הקודמת פלדה או אלומיניום, מסתמנת החלטה שיהיה רק דגם אחד שהוא שילוב של שניהם מסיבות טכניות.בכדי להבטיח עמידות פיזית גבוהה לאורך שנים ,הגוף יצטרך להיות מפלדה ובכדי להבטיח קלות סבירה ,הרבה חלקים יצטרכו להיות מאלומיניום .ברור שכל פריט יקבל החלטה מתאימה נפרדת וכתוצאה מכך המחיר יהיה משהו בסביבות הממוצע שציינתי.סיכום מבנה החומרים יהיה בהמשך.

רכס חיים
17-02-07, 03:26
לאור הערות נכונות של משתמשים פוטנציאליים יערכו שני שינויים לטובת הנדסת אנוש של המוצר. משטח העבודה שמצד שמאל ישמש לעבודה עם קרש חיתוך ולכן הסף הקדמי שלו יונמך מ-30 מ'מ ל-20 מ'מ בלבד ובכך יבטיח שהקרש יהיה גבוה משולי המשטח. כמו כן הדלת של המחסנים הנפתחת כלפי מטה באופן מקביל לכל רוחב המערכת תחולק לשניים . החלק הימני מול הגזיה ישאר ברוחבו העכשווי ואילו הצד השמאלי מול הכיור יוקטן בכ-50 מ'מ בכדי שאולי לא יפריע לעבודות בכיור במצב פתוח.בוודאי יהיו עוד שינויים מינוריים אחרי שהדגם הראשון ייוצר. אנו נתייחס לכל הערה שלכם באופן עניני במיוחד לפני בנית אב-הטיפוס.

Gilad
21-02-07, 12:45
לגבי הקרש חיתוך - ראיתי לאחרונה קרש חיתוך מפלסטיק גמיש, בעובי של בערך 2 מ"מ שמאפשר להפוך אותו ל"משפך" כדי להעביר בקלות את מה שחתכת לתוך הקערה/סיר או מה שלא יהיה.

קרש כזה הוא גם נוח לעבודה וגם כמעט ואינו שוקל.

רשמת ששולי משטח העבודה יהיו בגובה 20 מ"מ כדי להבטיח שקרש החיתוך גבוה מהם. בהנחה שיש לך משטח יציב, למה צריך כזה קרש חיתוך עבה? האם אי אפשר להסתפק בקרש כמו שהצעתי או לחלופין במשטח אוקולון או פלסטיק קשיח בעובי 5-6 מ"מ?

גלעד

רכס חיים
03-03-07, 00:52
לגבי ההצעה שלך גלעד -הבעיה היא לא רק קרש החיתוך.אני חייב להשאיר גובה לשיש - מינימום 2 ס'מ בכדי לא לפגוע בחוזק של המשטח.לכן נדרש שגם הלוח יהיה באותו גובה.גם אני הייתי מעדיף את הקרש חיתוך שהצעת ומוכר לי.

רכס חיים
05-03-07, 01:59
בטח הבנתם לבד שהליטוש הסופי לפני ההורדה לייצור אב-הטיפוס מתעכבת עקב מגבלת זמן תיכנון.זו הסיבה שכאשר אין מחלקת פיתוח ייעודית לוקח שנה במקרה הטוב בין הרעיון לאב-טיפוס הראשון.

רכס חיים
17-03-07, 01:42
כשותפים לפיתוח אז לידיעתכם , התיכנון שלנו ושלכם ירד לרצפת הייצור לצורך פירמוט למכונות CNC.הוזמנו מספר אבי-טיפוס מאלומיניום בלבד בשלב זה ,בכדי להפיק מהם לקחים וצילומים לצורך שיווק. עכשו נותר רק להמתין כחודש עד לגמר הפירמוט, תהליך הייצור ושלב ההרכבה.תמונות ראשונות של המוצר ייכנסו מיד לאחר מכן לאתר.לקראת עונת הטיולים הקרובה - כמה מאיתנו כבר ישתמשו במטבח הזה ויספקו לקחים על השטויות שתיכננו.

רכס חיים
26-04-07, 00:50
אתמול ראיתי את סדרת החלקים של המערכת בתהליך הייצור. זהו סוג של תחושת רווחה שכנראה חשות יולדות בחודש התשיעי,רגע לפני הלידה.לא חשוב כמה פעמים זה קרה לך בעבר,בכל פעם ההרגשה הזו חוזרת, והיא תערובת של התרגשות עם החשש הנצחי -איפה תעיתי. נחכה לשבוע הבא כדי לדעת.

רכס חיים
02-05-07, 05:37
שתי המערכות הראשונות מורכבות- לא עד הסוף אבל כמעט .החשוב מכל - אין טעויות קונצפטואליות והכל מתקתק כפי שתוכנן. יש לעשות תיקונים טבעיים שנובעים מההבדל בין מערכת וירטואלית למערכת אמיתית כמו הפחתת עפיצויות ייצור,הוספת ניקוב לצורך הטמעת בורג, או הזזת מגרעת במ''מ או שניים לשם הגדלת הדיוק. בגדול הוכחה ההיתכנות של המוצר ובחירת חומרי הביצוע כנכונה.את המערכת הראשונה אני מתכוון למסור לנמרוד ומיכל מערד באופן אישי בשבת הקרובה והיא תכלול הדרכה מעשית שאני מקווה שתהיה בשטח.כרגע ניתן לומר שהמערכת לצורך נוחות הרכבתה דורשת שני אנשים לשתי הדקות הראשונות של הפריקה או הקיפול - ואדם אחד לצורך השלמת הצבתה לעוד דקה או שתיים.אצטרך לחשוב כיצד ניתן להוריד את הצורך באדם נוסף, למרות שאין צורך במערכת הזו לשימושו של איש אחד בלבד.תמונות יהיו כאן בתוך יום יומיים.

רכס חיים
02-05-07, 20:55
היום צולמה המערכת במצב גמור של 95% ומחר כנראה....היא תיכנס לאתר הזה.עד יום שישי אני חייב למצוא מעט פתרונות משלימים של עיצוב סופי בכדי שאמסור מטבח שלם לנמרוד.מחר נכניס לייצור הזמנה של מטבחים נוספים שנועדו לשיווק רק לחברי הפורום הסלחניים - בשלב זה. לאחר הצגת התמונות אתם יכולים לשקול הזמנה של מערכת במחירים שציינתי בעבר וכרגע לא זכורים לי.נראה שמחיר המטבח בעתיד יעלה משמעותית היות וההרכבה שלו כפולה ממה שהערכתי ומגיעה בינתיים ל-6 שעות. - וזה הרבה מדי.היות ושעת עבודה מגיעה היום ל-150 שקל תוכלו לעשות את החשבון לבד.

רכס חיים
03-05-07, 18:36
המערכת הראשונה שגמורה עד הסוף - הסתיימה לפני שעה והיא מוכנה למסירה לנמרוד ביום שבת.התמונות טרם הועלו אבל ביקשתי לעשות זאת בהקדם ואני מקווה שמחר אפשר יהיה לראות אותן.
בשבוע הבא תוכנס לייצור סדרה חדשה שחלקה מיועד למכירה כאן בפורום.מחיר למערכת הסופית יינתן כאן בהקדם.

חימושניק
03-05-07, 18:42
היום צולמה המערכת במצב גמור של 95% ומחר כנראה....היא תיכנס לאתר הזה.עד יום שישי אני חייב למצוא מעט פתרונות משלימים של עיצוב סופי בכדי שאמסור מטבח שלם לנמרוד.מחר נכניס לייצור הזמנה של מטבחים נוספים שנועדו לשיווק רק לחברי הפורום הסלחניים - בשלב זה. לאחר הצגת התמונות אתם יכולים לשקול הזמנה של מערכת במחירים שציינתי בעבר וכרגע לא זכורים לי.נראה שמחיר המטבח בעתיד יעלה משמעותית היות וההרכבה שלו כפולה ממה שהערכתי ומגיעה בינתיים ל-6 שעות. - וזה הרבה מדי.היות ושעת עבודה מגיעה היום ל-150 שקל תוכלו לעשות את החשבון לבד.

חיים,

לאחר שקראתי שההרכבה מייקרת את עלות המטבח כל כך, עלה במוחי רעיון: למה לא להציע את המטבח (גם) כערכה להרכבה עצמית? אני מניח שרוב חברי האתר ישמחו לאתגר שבהרכבת המטבח מתוך קיט! (יהא זה קיט CKD או PKD...)

רכס חיים
04-05-07, 03:20
ההרכבה של הדגמים הראשונים תמיד לוקחת הרבה מאוד זמן עקב הצורך בלימוד סדר ההרכבה,בנית כלי עזר, ובתהליך משלים של בנית פריטים שלא היה צורך לתכנן אותם מלכתחילה או בעקבות צורך שמתגלה בדרך. ההקצבה הסופית להרכבת מערכת חושבה על 40 דקות ונגיע לכך בהמשך בלי בעיות.אני לא שולל לחלוטין את ההרכבה העצמית במיוחד לחברי האתר שהינם מיומנים בעבודת ידיים טוב יותר מכל אחד אחר. אני אתמחר גם בהרכבה עצמית וניראה מה יוצא.

רכס חיים
07-05-07, 02:04
המערכת נמסרה בשבת ותוך זמן קצר ,לאור הערתה של מיכל הוחלט לתת אופציה של הגבהת המטבח לעבודה בעמידה ולא רק בישיבה. התכנון יצא לדרך והפתרון נמצא. נמרוד הציע פתרון לייצוב מיכל המים שפתר בעיה נוספת.עוד השבוע נכניס לייצור סדרה חדשה וכל המעונינים להרשם לקבלתה יכולים לעשות זאת בה''פ.כל שידרוג שיעשה בעתיד ייושם גם במערכות שנמכרו ללא תשלום נוסף.

נמרוד - מערד
07-05-07, 02:32
רכס שלום.
יש בעיה נוספת הרגלים מחליקות ונסגרות צריך לנעול אותם.
בנוסף לאחר מספר פתיחות וסגירות החותים נקרעים.
חוץ מזה השרות עד לבית חסר תקדים, שמחתי לארח אותכם.
תודה נמרוד

רכס חיים
07-05-07, 08:01
לגבי הכבלים ,אנחנו נמצא כבלים ייעודיים מפלדה עם סופיות בלחיצה במקום בקשירה של חוטי הנחושת השזורה שניסינו ,ואני חושב שזה יהיה השבוע. לגבי הרגליים, הן מתחלקות על משטח חלק כמו ריצוף או קרמיקה ,אבל לא על דשא או חול ואדמה,בכל מקרה ניתן לכוון את הלחץ של הברגים במפתח 10 ולהדק את הגומיות שבינהם. אני אבדוק היום הגדלה של השייבות מגומי מ-12 מ''מ ל-19 מ''מ - מה שיעצים את הלחץ. בכל מקרה תודה על ההערות הבונות ועל האירוח החברי .ברגליים המוגבהות תהיה נעילה פיזית שעדיין לא נפתרה.

נמרוד
07-05-07, 08:07
מה עם תמונות???

נמרוד - מערד
07-05-07, 12:04
שלום.
את התמונות הראשונות אני משאיר לרכס,זכות יוצרים.
נמרוד.

רכס חיים
07-05-07, 16:06
אני מקווה שהיום יהיו התמונות שצולמו במפעל - מערכת כמעט גמורה -ובמשך השבוע התמונות שצולמו אצל נמרוד למערכת שלמה.היום הבאתי כבלים רב גידיים מנירוסטה עם סופיות אלומיניום - משהו ברמה ממש מקצועית. לנמרוד ישלחו בדואר סט כבלים עבור המטבח שלו לצורך החלפת הכבלים מנחושת. לא ניראה לי שתהיה לו בעיה בהחלפה. בינתיים עובדים על נעילת הרגליים והגבהתן ובשבוע הבא גם זה יפתר.

רכס חיים
07-05-07, 18:11
לינק לתמונות:

http://www.rehasim.co.il/cases/temp3.html

http://www.rehasim.co.il/cases/pics/case521.jpg

http://www.rehasim.co.il/cases/pics/case516.jpg

ד ו ר ו ן
07-05-07, 23:16
חיים,
זה נראה פשוט מדהים, מה המחיר הסופי שצפוי לערכה הזו?

רכס חיים
08-05-07, 17:45
המחיר לחברי האתר בלבד בשלב זה (עקב הסלחנות המתבקשת מהראשונים) עבור ערכה משולבת מאלומיניום/פלדה הינו -.1265+ מ.ע.מ עבור סידרה 02 ממנה ייוצרו 12 מערכות בלבד.מועד אספקה חודש ימים. ההזמנה בה''פ. ותודה מראש על האמון במוצר.

landrover
08-05-07, 23:25
אני כבר יודע מה אני אבקש ליום הולדת מאישתי :-)

כל הכבוד על המוצר המשובח !

לא הצלחתי להבין מהדגם, האם קיימת אפשרות לשים סיר על רשת למשל (או משהו אחר שמחזיק סיר), ולשים בנזיניה מתחת לרשת (MSR למשל)?

תודה מראש !

אמיר.

רכס חיים
10-05-07, 10:24
מסיבות טכניות וכלכליות ,תצא סידרה 02 מאלומיניום בלבד ללא פלדה, עקב החיסכון הנמוך בשילוב בסדרת ייצור קטנה,וללא תוספת מחיר.לחברים באתר ניתנת האפשרות הנסיונית לקבל את הערכה מפורקת במחיר 1000 שקל ,במטרה ללמוד את הקושי שבהרכבה עצמית.מי שיתקשה בביצוע ההרכבה יוכל לקבל הדרכה טלפונית או סיוע בבית המלאכה שלנו ללא תשלום נוסף. בעמדת הגזיה ניתן להכניס כל מתקן בישול ללא מגבלות - כולל גזית בנזין. הנחת רשת דורשת התאמת נקודות השענה על המסגרת ההיקפית או על רצפת העמדה.

איציק - 4X6ZH
10-05-07, 10:29
יש אפשרות לראות איזה תמונה של הרעיון הסופי לאחר התקנה .
איך זה יכון להיות מותקן או איך זה צריך להיות מותקן .
על סופה
על הילקס ארגז סגור
על פאגרו
על טנדר איסוזו
או שאני מפספס מה שהוא .
המערכת לא בדיוק מסתדרת לי בדמיון .
איציק

רכס חיים
10-05-07, 15:44
המערכת מיועדת להובלה ברכב במצב סגור ובנפח קטן יחסית עד להגעה לשטח. בשטח היא מורדת מהרכב ונפרסת לכל הצדדים לצורך שימוש כפינת בישול, כיור שטיפה, שני ''לוחות שיש'',מסתור רוח, מדף תבלינים, מחסן כלי בישול, ומחסן כלי אוכל.אשמח להבהיר גם בשיחה טלפונית 0544354505.

מאיר רוטברג
29-05-07, 20:32
חברה , הייתי אצל חיים ,

הבן אדם פשוט ליגה בפני עצמה ,
פדנטיות אין קץ ,
נכונות לעזור ברמה לא כלכלית ,
בקיצור "מאנטש" (בן אדם בעברית

רכס חיים
05-06-07, 17:34
מאיר - וואלה הגזמת ,אבל תודה על הפירגון.האמת היא שקצת חסר אצלנו קצת טוב-לב סתם בשביל הכייף אפילו שלא תמיד זה מגיע.

רכס חיים
14-06-07, 17:58
סביר ששכחתם ,אבל אנחנו המשכנו בתכנון ובתיקונים קטנים של המטבח שברבים מהם כלל לא תבחינו.בינתיים הוספנו רגליים ארוכות מתכווננות ומערכת מאחור שנועדה לאסוף אותם במצב ארוז. עקב זאת נוצר מדף אחורי נוסף שנושא גם את שקית הזבל באופן מסודר.ככל שהמוצר יותר מושלם ,כל שינוי הכי קטן יוצר צורך בהמון שעות תיכנון ליישומו.אמנם המוצר באופן טבעי מתייקר עם התוספות ,אך נראה לי שאנו נמצאים על סף של מערכת ממש שלמה ומפתיעה בביצועים שלה. אני מקווה שבשבוע הבא תצא לייצור סידרה 02 כפי שהבטחתי לפני חודשיים בערך.

רכס חיים
15-06-07, 22:31
כנראה שההחלטה הסופית מתגבשת לכיוון שלושה דגמים זהים אך מחומרים שונים. אלומיניום, פח מגולוון צבוע ונירוסטה כמוצר דגל. מה דעתכם על החשיבה הזו??

Gilad
16-06-07, 01:59
חיים, תפרט קצת על ההבדלים בין התכונות של כל אחד מהדגמים להדיוטות כמוני שלא ממש מכירים לעומק את ההבדלים בין החומרים

גלעד

eran4x4
16-06-07, 04:40
כנראה שההחלטה הסופית מתגבשת לכיוון שלושה דגמים זהים אך מחומרים שונים. אלומיניום, פח מגולוון צבוע ונירוסטה כמוצר דגל. מה דעתכם על החשיבה הזו??

בלי משקלים לכל דגם ואולי נתונים נוספים על יתרון הנירוסטה על אלומיניום לשימוש המדובר קשה לי לחוות דעה

רכס חיים
16-06-07, 12:00
המבחן של החומרים נעשה במספר משתנים שהם מחיר, משקל ,אורך חיים, והופעה.לכן לכל חומר תכונות שונות לפי הפירוט הבא.פח מגולוון ואולי גם צבוע -מחיר זול ,משקל סביר 16 ק''ג ,אורך חיים קצר - 10 שנים ,הופעה סבירה. אלומיניום -מחיר יקר ,משקל קל 11 ק''ג ,אורך חיים קצר -10 שנים ,הופעה מושלמת. נירוסטה -מחיר יקר מאוד ,משקל סביר 16 ק''ג ,אורך חיים ארוך -20 שנה , הופעה מהממת. מקווה שעניתי באוביקטיביות.

eran4x4
16-06-07, 17:19
פרקטית מי שרוצה נירוסטה שיקנה שניים מאלומיניום כך יהיו לו 20 שנה שנראה מצוין

שיווקית לאנשים שהפוזה עושה להם את זה ומוכנים בשביל הפוזה להרים עוד 5 ק"ג ולשלם פי שניים שיבושם להם.....

נמרוד
17-06-07, 08:18
חיים את דעתי שמעת - אלומיניום נראה טוב והמשקל נכון. עוד 5 ק"ג נראים לי בהחלט בעייתיים. לא הייתי משלם שקל נוסף בשביל הנירוסטה הכבדה יותר.

רכס חיים
18-06-07, 05:16
הבעיה תמיד ,לפחות אצלי - שההיגיון הטכנולוגי שלנו עובד אחרת מההגיון המסחרי של הרוכש.אם הקונה צריך להחליט בין אלומיניום באלף שקל או פח מגולוון הצבוע באופן מדהים על-ידי מעצב -בחצי מחיר -אין כח בעולם שהאיש יתחשב בחמישה ק''ג נוספים של משקל עצמי.כשחברת חשמל רוכשת מוצר כזה ,למחיר יש פחות משמעות ,המשקל לא מעניין אף אחד שאחראי לרכישה ולעולם לא ישתמש במוצר, והמשתמש בכלל לא יודע שיש מספר אלטרנטיבות של איכות/משקל/קיים - והם ייקנו נירוסטה באלפיים שקל.על המדף יונחו 3 אפשרויות ואני ממש בטוח שנופתע מהעדפות הלקוח.דרך אגב -אתמול תיכננו לשונית נדרשת חדשה במידות 15/20 מ''מ,ועשיתי חשבון כמה יעלה התכנון שלה,והגעתי למחיר של אלף דולר תיכנון בלבד. האמת שנבהלתי.ככל שהמוצר גמור יותר - הכנסת פריטון קטנטן הופכת לבעית ענק יקרה להחריד.נוצר צורך לרדוף אחרי כל מ''מ פנוי בכדי למצוא מקום וחומר לפתרון.אני מקווה שמישהו מבין למה אני מתכוון.

רכס חיים
19-06-07, 13:55
לא תאמינו - סדרה 02 ירדה לייצור.מי שרוצה לבטל את הזמנתו שיעשה זאת עכשו בה''פ. וגם מי שרוצה להזמין מוזמן לעשות את זה כאן.המחיר לא משתנה עד סוף החודש עקב ההתחיבויות שלנו ,אך מיולי המחיר האמיתי יהיה שונה וטרם ידוע כרגע ועליו תפורסם הודעה נפרדת.

רכס חיים
21-06-07, 03:22
שאלה לגבי נוחיות ההפעלה של הערכה.אני מתמודד עכשו עם בעית המשקל העצמי של הסט שכולל בתוכו גם את הכלים לבישול ואכילה.מתוך הנחה שמדובר בערכה שתשמש לפחות שני אנשים - מהו המשקל המכסימלי שהיא יכולה להיות ובהנחה ששניהם יפרקו אותה מהרכב, יציבו אותה בעמדה ויעמיסו אותה חזרה.הכוונה היא לטיפול בנוחיות ולא לצורך הרמת משקולות.תשובותיכם יקבעו את גורלה של הערכה הזולה מפח מגולוון וצבוע.

רכס חיים
21-06-07, 10:53
אחרי כל השיכלולים והתוספות אנו מגיעים לקצה אפשרויות התיכנון,המשקל העצמי והמחירים.התוצאות לפניכם לשיפוט. [ללא מ.ע.מ].מטבח מאלומיניום ישקול 18 ק''ג ומחירו לצרכן -.1872 שקל.מטבח מפח מגולוון וצבוע - כנראה יפה במיוחד -ישקול 28 ק''ג ויעלה -.1516 שקל. מטבח מנירוסטה ישקול 23 ק''ג ויעלה לא פחות מ- -.3078 שקל - וזה נשמע המון ,אבל זה מה שהמחשב פולט.ייצור בכמויות גדולות יצטרך להתבצע בארץ אחרת וזה נבדק עכשו.המחירים כאן נשארים עד סוף החודש לפי הנתון מ-08.05.07 המובטח -.1265 שקלים ללא מ.ע.מ

Gilad
21-06-07, 13:55
חיים, המשקלים שרשמת הם לערכה נטו או כוללים בפנים כלים לזוג?

אם הם של הערכה נטו, נראה לי די בעייתי נושא ההרמה/הורדה מהאוטו ושינוע של הערכה.
לפחות עבורי, ערכה כזו אמורה לשמש בעיקר לטיולים עם החברה ולהרים ערכה שתשקול כ-30 קילו נראה לי די "תיק".
מעבר להרמה והורדה, אפילו הזזה של הערכה בתוך הרכב נהיית בלתי אפשרית (בעיקר לבעלי תא מטען עמוק שצריכים לדחוף אותה עד הסוף כי ישתמשו בה רק בארוחת הערב בסוף היום).

גלעד

רכס חיים
21-06-07, 15:24
הערכה עם רגליים מוגבהות תשקול נטו לפי המצוין. עם רגליים קצרת משקלה יורד ב-5 ק''ג בערך.הרגליים מאופסנות בערכה בילד-אין ,אך ניתן להסירן לפני הפירוק מהרכב בנפרד.משקל הציוד בערכה הינו עד 5 ק''ג - מנסיון. בכל מקרה הערכה מיועדת לפריקה והעמסה ע''י שני אנשים גם מסיבות הנפח.אין מה לעשות בשלב זה בנושא המשקל עד לצבירת נסיון מבחינת הבלאי, שלאחרין ניתן לרדוף אחרי כל חלק בנפרד בכדי לצמצם משקלים מיותרים באמת.אני יותר מודאג מהמחיר שמביא את המוצר רק לעשירון אחד - וחבל. מנסיוני - לא ניתן להגיע למוצר כזה אך מושלם מכל הבחינות ,בטרם חלפו 5 שנות שיפורים רצופות.

eran4x4
22-06-07, 18:48
במשקלים ובמחירים שאתה מציין אני רואה מקום רק לאופציה של אלומיניום.

אף אחד לא יחסוך 300 ש"ח ע"ל הוצאה של 1800 ש"ח בכדי לסחוב עוד 10 ק"ג!

רכס חיים
23-06-07, 10:50
מנסיוני - שיקולי הלקוח לעיתים מאוד לא ברורים לנו.קח לדוגמה שהמטבח משמש תאיילנדים בקראוון קבוע ובעל הבית מעדיף מוצר חזק פיזית ופחות עדין מאלומיניום ועוד במחיר יותר זול. מה שאני רוצה לומר זה שלכל פתרון יש את הנישה שלו והמגוון מאפשר מענה יותר קרוב לצרכי הלקוח.

רכס חיים
26-07-07, 02:46
המטבח נמצא באתר ''זאפ'' למכירה חופשית. אלה שהזמינו בעבר במחירים שהסכימו עליהם מוזמנים לאשרר את הזמנתם והם יקבלו במחיר שהובטח.הזמנות חדשות ייעשו במחירים החדשים שפורסמו באתר ''זאפ'' - כ-2200 ש''ח עם הנחה של 7% לחברי האתר.

רכס חיים
23-09-07, 16:33
היום הוספנו למערכת את הברנר הגדול שבערכת בישול השטח - באופן אינטגרלי בתא המיועד לגזיה. בכך הופכת הערכה למרכז בישול וניקוי גם לקבוצה של עשרה אנשים ללא בעיה בהיקפי הבישול.עם הברנר הזה ועוצמת הלהבה שלו ,מתעוררים בי מפעם לפעם חששות שסירי אלומיניום יכולים להינמס באם לא אשים לב ללהבה.זה שידרוג גדול מאוד למתקן הזה ושלב חשוב לנוחיות ואפשרויות המשתמש.

-->