PDA

צפייה בגרסה מלאה : מגיפה MARK2.0

Bulldog
30-11-06, 06:34
אז כפי שידוע לכולם, אפשר לקבור את הגופה בארץ, אבל אי אפשר לעצור את המחלה.
אחרי שבוע וחצי שלמים בארצו של הדוד ג'ו הגעתי בערך לקונפיגורציה של הצעצוע החדש שלי.
וזה אחרי שביום השלישי שלי פה כבר מצאתי ל"זה" גיר NV4500 במצב חדש, מאד חדש, אבל תכף נגיע לזה.
שלא כמו פרוייקט החומש שלי, כאן מקובל קודם כל לצבור חלקים לפי איזשהיא רשימה בסיסית ואז כשיש הכל להתחיל לבנות. מה שכן, לצבור כאן חלקים זה הרבה יותר קל, המחירים עממים, החלקים נפוצים והמקסיקנים שמסתובבים במגרשי הגרוטאות לא ממש יודעים מה יש להם מתחת לאף.
הרעיון הוא כרגיל רכב בתקציב מאד נמוך, להשתולל ולזרוק כסף אפשר תמיד, לא חסרים חלקים במרחק כרטיס אשראי ופדאקס.

הבסיס יהיה הסקאוט במצב שלדה ובודי שג'ו רכש ב150$
מנוע GM350 (נראה לכם שחסר כאלה כאן!?!)
גיר NV4500 (הסיפור בהמשך)
טרנספר או דנה 300 או NP 205 (נראה מה יפול במחיר טוב)
סרנים
פורד 9 אינץ' אחורי
דנה 44 רחב קדמי (יש אחד זרוק בארגז של הטנדר)
צמיגים 11R16 מישלין XL מעודפי צבא (זול, זמין)
ג'אנטים עם מעגל חלוקה של סיקס (ושל פורד ושל הדנה 44) שבמקרה יש לג'ו בחצר.

זהו בערך בתור התחלה
עכשיו לחלק האומנותי.
ביום השלישי שלי בערך גדו לקח אותי להכיר מגרשי פירוק בשרות עצמי (אתה מפרק מה שאתה רוצה, המקסיקני מחליט כמה אתה משלם, לרוב זה לפי הערכת משקל, או מאסה, לא איכפת להם מה זה דנה 30 קדמי, 60 קדמי, או פורד סטרלינג אחורי. הכל באותה קטגוריה - סרן)
נתקלנו שם בלנדקרוזר 60 במצב שלם יחסית (רוב החלקים היו שם) עם מנוע V8 (איך לא) בחזית וגיר 5 הילוכים, הסרנים, טויוטה 8.8 (סרן אחורי עם אופסט כדוגמת לנדרובר) קדימה ואחורה.
ג'ו הסביר לי שגיר 5 הילוכים ללנדקרוזר הוא דבר נדיר ושווה לפרק אותו בשביל למכור בEBAY (צורת עשיית כסף מאד קבילה) הסרנים מאד חזקים, אבל לא ממש נפוצים אז פירקנו מהם כמה חלקים על הדרך. ג'ו רצה אז הוא פירק את הראנצ'ו 9000 עם המערכת שליטה שלהם.
כשהורדנו את הגיר גילינו שמדובר בNV עם מתאם של ADVANCEADAPTER לטרנספר של הלנדקרוזר (השווי של החבילה הזאת קפץ בערך בפי 2)
סה"כ יצאנו משם עם
גיר NV4500 חדש + בלהאוזינג לV8 וקלאץ' חדש לחלוטין
טרנספר של למדקרוזר עם מתאם שלAA לNV
דרייבשאפט קדמי עם CV
4 בולמי ראנצ'ו עם קומפרסור ופאנל שליטה
זוג לוקרים מקוריים של טויוטה AISIN
וזוג ברקסים קדמיים של ה8.8 (גדולים יותר משל ה8 הסטנדרטי) והמפרק שעליהם הם יושבים והציריות מאותו הסרן.
כל זה במחיר המופרז של 200$
הכל פרט לגיר למכירה כמובן וכבר יש קונה ללוקרים ב100$

תמונות בהמשך
עומר

tzagi
30-11-06, 06:47
Said scout

Bulldog
04-12-06, 02:29
טוב, בשבת האאחרונה קפצנו לקנות קפיצים וסרן אחורי.

סרן אחורי עוד לא מצאנו (פירקנו כמה, אבל כולם היו עם 28 שיניים בציריה)
קפיצים לעומת זאת היה יותר קל למצוא.
על מנת לשמור על הקונספט של ה"בזול" לקחנו קפיצים מרכבים קיימים על מנת להתאים אותם לרכב.
הדבר הזה מאד מקובל מסתבר וכבר מספיק אנשים בחנו את האופציות הקיימות בשוק (פירקו, הרכיבו וכתבו על זה בפורומים) כך שאין צורך לשבור את הראש, הולכים אחרי העדר.
מאחורה נבחרו קפיצים של שבי 1/2 טון, נורא ארוכים ורכים.
מקדימה הדעות חלוקות בין קפיץ אחורי של טויוטה, וגוניר וצירוקי. אנחנו לקחנו קפיצים מS10 (ג'ימי קטן) מכיוון שהצ'ירוקי כבר בא עם קפיץ מעל הסרן והקפיץ שלו נמוך יחסית.
הקפיצים האלה אמורים לספק (לפי ניסיונם של אחרים) מספיק גובה, רכות נסיעה ומהלך מתלה בלי להשקיע בקפיצי קסטום או קפיצים של חברת אפטר מרקט כזו או אחרת.
בסה"כ היות והקפיצים יורכבו מעל הסרן אנחנו מדברים על הגבהה משוערת של כ6 אינץ' +- מה שיתן לי את האפשרות (אחרי עבודות פחחות וניסור מתכת) להכניס גם צמיגים גדולים.

העלות (כולל מיקסר לפרופאן - חלק ממערכת הסבה לגז למנוע V8 שמצאתי בטעות בדרך ושווה בערך 200 ומשהו דולר חדש)
40$ שלמים

Bulldog
07-12-06, 03:06
אחד מהתאמים לטרנספר הגיע אי שם שיום שני. לא ממש יצא לי להתעסק איתו עד היום

אז הנה כמה תמונות בשביל הכיף של הגיר והמתאם לדנה 300, כמובן שאני עוד אצטרך להשקיע ולקנות ציר התאמה מה32 שיניים של הגיר ל23 של הדנה, זה יגיע יחד עם טבעת סיבוב

Bulldog
10-12-06, 02:35
טוב, עידכוני מחירים, שנראה כמה בזבזתי עד עכשיו.
200 דולר מההודעה הראשונה על הגיר ותוספות.
70 דולר למתאם לתיבת העברה
40 דולר על קפיצים.
75 דולר על סרן דנה 44 קדמי רחב (קניתי מג'ו) שכבר עבר פירוק ועכשיו ממתין לשיפוץ, נעילה ויחסי העברה.

מצד שני
את הלוקרים של הטויוטה מכרתי ב100 דולר ואת הגל הינע הקדמי ב70 דולר.
כך שהסיום הכללי עומד על 215 דולר ומשארו עוד בולמי ראנצ'ו, הטרנספר של הטויוטה ועוד כמה קישקושים למכירה.

Bulldog
10-12-06, 03:09
ככה מחזירים הוצאות.
אורזים יפה גל הינע של לנדקרוזר 60 שעלה לך גרושים ומוכרים אותו ב70 דולר.

Bulldog
18-12-06, 02:47
טוב, אתמול הבאנו את המגיפה לבית של ג'ו.
אחר כך קפצנו למקסיקנים, ראיתי אצלהם זוג דודי FLOWMASTER, מתחת לאיזה פורד, אז אמרתי שיהיה.

אחרי קצת עבודה הבאנו את הסקאוט למצב שרואים את הריצפה, או מה שהיה ממנה.
סה"כ חיצונית האוטו נראה טוב, פנימית הריצפה של הנהג והנוסע די גמורות, לא קריטי, פח ישר, אין בעיה להחליף. לא רע בשביל אוטו משנת 71.

עלויות לסופ"ש הזה
30 דולר (בעצם זה היה 28 וגרושים) על זוג דודי FLOWMASTER + צנרת

חנן-ג'יפולוג
18-12-06, 16:51
עבדתי קשה לנקות את השרשור מהזבל הרב שהצטבר בו, תשע הודעות נמחקו.

אני מבקש לשמור על הנקיון של השרשור.

Bulldog
20-12-06, 08:27
טוב, הנעילה האחורית הגיע אתמול.
דטרויט לוקר לפורד 9 אינץ' 31 שיניים, משומשת כמובן עם 650 מייל שלמים עליה, ניקנתה בEBAY בסכום של 250 דולר כולל משלוח.
חדשה אגב עולה 480 בערך.
מחר נלך לקנות כנראה (אם הבחור שפירסם אותו יואיל בטובו לתת לי כתובת) סרן שיתאים לנעילה, 75 דולר.

עומר

Bulldog
31-12-06, 23:33
עידכונים.

את הסרן בסוף עוד לא קניתי, אם מישהו יודע על סרן פורד 9 אינץ' אחורי מיסבים גדולים 31 שיניים בציריה (רחב יחסית) באזור דנטון שיודיע לי.

אתמול נסענו לאוקלהומה לראות דודג' POWER WAGON דנה 60 HD אחורי 44 קידמי עם צמיגי מיקי טומפסון 39X14X15. הבחור רצה עליו 1200 דולר, אולי ב500 הייתי לוקח אותו, גרוטאה אמיתית ושפוך כל כך הרבה כסף בשביל צמיגים וסרנים, בעיקר שקידמי כבר יש לי לא התאים לי.

אז שרפנו 7 שעות בנסיעות, לא נורא.

היום יצאתי החוצה עם הרבה רצון להתחיל לחתוך בברזל החלוד, המזג אויר והאף שלי שאיים לנשור הכריעו אותי מוקדם מהצפוי.

הספקתי לפרק את הדלתות (אולי הן יחזרו, לא בטוח) וקצת את הדשבורד (השעונים למכירה אגב).

abucoral
09-01-07, 00:39
היי עומר...

אם אתה נתקל בגרוטאה של סובארו כמו שלי ועל ראש המנוע כתוב
Sti
ויש ארבע שסתומים לצילינדר

ועל הבלוק כתוב EA82...

מחכה לך בת"א בונוס גדול...

מה נפל עליך לסדר אינטרנש...

זה נבלה בכל מקום ביקום...

תסדר לך מיני מינור... כמו של מר בין...

ד"ש לציקאנו במגרש....(תקרא שוב ב"מבטא" מחיקאני בקצב הנכון....)

Bulldog
10-01-07, 02:05
טוב

קצת שינויים בתוכניות.
לפעמים נופלים דברים שחבל לוותר עליהם ASTRO VAN שנת 99 AWD ב500 דולר זה אחד מהם
מנוע 4.3 V6 וורטק
גיר 4L60 שמתאים כבר ל4X4 (כי את הטרנספר שלו אני מוכר)
מה שאומר שעכשיו כם הNV4500 למכירה
האוטו עבר תאונה קלה בצד הנהג, יש הרבה מה למכור ממנו, בכל אופן, חלקים ניכרים מהרכבת כח ימצאו את עצמם בסקאוט (יחד כנראה עם הלוח מחוונים)
שילמתי 400 דולר (החליפו את הכסאות הקידמיים, אז ג'ו התווכח קצת על המחיר וסידר הנחה) קיבלתי רישיונות ומפתחות ומחר כנראה נגרור אותו לפה ונתחיל לשחוט.
מה שצריך לצד, מה שתקין למכירה, מה שזבל למיחזור.
תמונות של הנבלה בקרוב.

ושוב וועדת מעקב

החישוב הקודם הראה השקעה של 215 דולר
נוסיף את הדודים 30 דולר
נעילה אחורית 250 דולר
דיפרנציאל קדמי פתוח לדנה 44 ליחסי העברה איטיים 25 דולר
אסטרו ואן שלם 400 דולר

סה"כ עד עכשיו 920 דולר

tzagi
10-01-07, 02:19
תמונות של הנבלה

OFF-RoaD
10-01-07, 09:06
אפשר לשאול מה היתרון של הגיר החדש?
כשהורדת את ההוא מהלנדקרוזר נשמעת כמו ילד בן 5 שקיבל את כל בובות הפאוור רנגרס בחג המולד :-D. למה פתאום אתה מחליף אותו? בגלל שהחדש אוטומטי או שיש משהו אחר?

Bulldog
10-01-07, 15:47
היתרון שלו?

שהוא בא מחובר למנוע נחמד ועלה לי סה"כ שליש מחיר (יחד עם המנוע והצמה והאוטו שמסביב)
חוץ מזה יש לו 4 הילוכים מה שאומר שיהיה אפשר (אם ממש יבוא לי) לסוע איתו על הכביש (OERDRIVE) אם ממש יבוא לי.

הגיר 5 הילוכים (NV4500) הוא גיר למשאיות (מבחינת חוזק) ועדיין עם הילוך OVERDRIVE והייתי שמח להשתמש בו אבל החולרות מADVANCED ADAPTERS החליפו לו את הציר הראשי לכזה עם 31 שיניים כחלק מהקיט שלהם ללנדקרוזר. במקור הם מגיעים או עם 32 שיניים (GM) או עם 23 (דודג').
זה גיר מאד יקר ולהוציא אחד יחד עם הקיט של AA שעולה אצלהם קרוב ל3000 דולר ב200 דולר יעשה כל אדם שפוי שמח.

Bulldog
13-01-07, 03:08
טוב, כמה שעות עבודה הביאו את תורם הלב למצב הבא.
כל חלקי הפנים הורדו בזהירות והם מוצעים למכירה באתר מקומי, כולל דלתות וחלונות, כל הפח הלא שמיש ימכר למפעל מחזור ברזל.
כמה חלקים יעשו דרכם לסברבן, כמה לטנדר והרוב (צמה, מחשב, מנוע וגיר) יגיעו לסקאוט.
כרגיל, הגשם מחרב את עבודה. הרעיון הוא להוריד את הגג ולהכניס את הרכב לגראז' שמאחוריו ושם לסיים את הורדת הבודי והוצאת המנוע מהשרידים.

Bulldog
14-01-07, 02:25
חושבים שאצלכם קר, נסו לעבוד מתחת לאפס.

Bulldog
14-01-07, 02:29
עוד יום עבר, פחות חלקים באוטו.
אין דלתות ויש גישה לצמה של הרכב שתצטרך לעבור דילול מסיבי ולהיפטר מכל השטויות שהיו בה (חלונות חשמל, נעילה מרכזית ועוד).

Bulldog
14-01-07, 02:33
שימו לב, קרח.
הכל קפוא, הכל חלק, השארת כלים על האוטו, תביא איזמל להוציא אותם.

Bulldog
20-01-07, 01:17
טוב, מזג האויר האחרון לא עזר לי כלכך להתקדם. שלג, כפור ומה לא.
למרות הכל, הצלחנו לנתק הכל מהבודי ולהספיק להגיע לסקראפ יארד (להבדיל מהג'אנק יארד) שם בעזרתו האדיבה של הדוד בן ה100 ומשהו שנולד לפני שהמציאו את המנוף שהוא עובד עליו, הסבלנות של ג'ו להסביר לו מה אנחנו רוצים והרבה תנועות ידיים נימכר הבודי הערום של האסטרו תמורת סכום זעום של 40 דולר. בהתחשב בעובדה שגם הניפו לי את הבודי בלי לנזק שום דבר וגם קיבלתי על זה כסף, אני מאד מרוצה.
עלויות כרגיל
880 דולר הושקעו עד עכשיו במגיפה
יש מנוע וגיר, סרן קידמי בלי נעילה ויחסי העברה, נעילה אחורית לסרן שאין ועוד כל מיני ג'אנק למכירה.

Bulldog
20-01-07, 01:24
מה שנשאר זה לחכות למזג אויר קצת יותר נורמלי, לנתק את המנוע מהשילדה, להעיף את הטרנספר הרקוב שיש שם (NV136) ולנתחיל לנקות את הצמת חשמל מכל מה שלא צריך.
כמובן שהשילדה ועוד קישקושים ימצאו עצמם בסקראפ יארד.

Bulldog
20-01-07, 05:52
עוד דרך מקובלת למחזר כסף
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320073957270&ru=http%3A%2F%2Fmotors.search.ebay.com%3 A80%2F%3Ffrom%3DR40%26satitle%3D32007395 7270%26fvi%3D1

Bulldog
25-01-07, 03:16
זהו, המנוע והגיר בחוץ, הטרנספר פורק ממנו, לחרא הזה יש 27 שיניים בכניסה, מה שאומר 27 שיניים ביציאה מהגיר, נשאר לחפש 241 או 231 שיתאים לשם.
כל מיני חלקים יעשו דרכם ל EBAY (טרנספר, מערכת ABS ועוד) ויצטרפו לשאר החלקים שכבר שם.
יש ארגז שלם של צמת חשמל שצריך לעבור דילול.

Bulldog
25-01-07, 03:20
שאר הזבל, שילדה, רדיאטורים ושאר ירקות יועברו אחר כבוד למיחזור ויכניסו עוד כמה גרושים לפרוייקט.
כמובן שכל מה שניתן לניצול, למכירה, לשימוש פורק.

Bulldog
26-01-07, 00:31
שאר הזבל, שילדה, רדיאטורים ושאר ירקות יועברו אחר כבוד למיחזור ויכניסו עוד כמה גרושים לפרוייקט.

45 דולר ליתר דיוק.
מה שמעמיד אותי על 835 דולר השקעה עד עכשיו, לפני הסופ"ש.

Bulldog
29-01-07, 08:09
טוב, הסופ"ש עבר ואיתו כמה חלקים שנמכרו באיביי 61 דולר וג'יימס שבא לקנות את הסרן האחורי והשאיר אחריו 100 דולר

מעבר לזה כלום, עשיתי טיפול לטנדר והתחלתי לסדר את האוטו של אישתי, זה לא קידם אותי הרבה עם הפרוייקט.
עלויות 674 דולר עד כה.
עומר

Bulldog
02-02-07, 06:17
שבוע שעבר בג'אנק יארד איתרנו סרן 9 אינץ' כמו שחיפשתי, מייסבים גדולים, 31 שיניים בצירייה על פורד F150 וטרנספר NP 231C מבלייזר קטן, 27 שיניים בציר כניסה ומעגל חיבור של 5 ברגים, זהה לטרנספר שיירד מהגיר, רק טיפש (ידית הילוכים במקום מחשב) ועם יחס הפחתה (שלא כמו הקודם, מהירות אחת) שזה בדיוק מה שאני צריך ממנו, את היחס הפחתה.
חלקים מהטרנספר הזה יכנסו בין הגיר לדנה 300.
העלות 150 דולר, למה כל כך יקר. כמו שכבר הבנתם החורף פה מגיע עם שלג וכאלה, אז במקום לזחול בבוץ בטמפרטורה שמאד קרובה לאפס לטעמי מתחת לרכבים ולפרק את מה שרציתי, נתתי למקסיקנים לעשות את העבודה.

זו ההפחתה המדוברת.

http://www.pirate4x4.com/articles/productreviews/mad_rooster

לקחת את ההפחתה הפלנטרית בלבד, לשנות קצת את האריזה ולחבר לגיר מצד אחד ולטרנספר הנוסף מצד שני

חישוב זריז (בעיקר הכפלות) של יחס הזחילה הסופי.
גיר בהילוך ראשון - 3.06
יחידת הפחתה - 2.72
טרנספר - 2.62
סרנים - 4.56

סה"כ 1:99.4 וזה לפני הוספת ההפחתה של ממיר המומנט (שמשתנה ביחס לסל"ד)

עלויות : 824 דולר

עומר

Bulldog
06-02-07, 03:00
עכשיו כשיש סרנים וקפיצים, אפשר להתחיל להתקדם.
הרעיון הוא לשמור על הרוחב של הסרנים (שרחבים יותר מהסרנים המקוריים של הסקאוט) ולהתאים את התושבות, בסרן האחורי התושבות על הסרן ימוקמו מחדש, בקידמי התושבות שעל השילדה.
מידות מדוייקות יהיו במהלך השבוע.

כמובן שכל מערכת ההיגוי תשתנה, סרן רחב יותר, קפיצים מעל הסרן והעובדה שההיגוי המקורי הוא מטיפוס הגה בכח ולא הגה כח.
הבוסטר ההידראולי, יחד עם דוושות הגז\ ברקס ואולי גם ההגה שיצאו מהאסטרו יעברו לסקאוט.

מעבר לזה, כרגיל, עוד סופ"ש עבר, עוד זבל נימכר.

עלות הפרוייקט עד היום.
727 דולר.

אבל עדיין יש לי את הNV4500 + הטרנספר של הטויוטה שיעמדו למכירה החל מסוף מרץ, השאיפה להוציא מהם לפחות 1200 דולר.

עומר

Bulldog
07-02-07, 04:08
כמובטח, הנה המידות. נתחיל ממה שהיה, נעבור למה שיהיה.
הרוחב סרנים הישן (WMS TO WMS) עומד על 60 אינץ'
החדש עומד על 66 אינץ' מאחורה ו71 אינץ' מקדימה. בעיקרון אני רוצה לשמור על סרן קדמי רחב יותר מהאחורי לטובת היתרון היחסי בקלות התמרון של הרכב. בכל מקרה אני אצטרך או להרכיב ספייסרים על הסרן האחורי בשביל להתאים אותו ממעגל החלוקה של פורד (ושל CJ ועוד כמה רכבים) 5 על 5.5 למעגל חלוקה של ה6 ברגים של השבי.
http://www.adaptitusa.com/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=69

מה שיעלה 100 דולר ויהפוך את הסרן ל70 אינץ'
או למצוא סרן 44 של דודג' עם מעגל חלוקה זהה לפורד בג'אנק יארד ולפרק ממנו את החלקים הדרושים.
עלות משוערת 20 דולר.

מבחינת מיקום תושבות הקפיצים.
בסרן הקדמי הרוחב ממרכז קפיץ למרכז קפיץ בסקאוט עומד על 31 אינץ', על הסרן החדש המרחק הוא 32, הבדל קטן, אבל דורש שינוי.
בסרן האחורי המרחק כל השילדה הוא 37 אינץ', כרגע בסרן 45, אבל היות ומדובר בסרן אחורי עם דיפרנציאל שממוקם יחסית במרכז אין בעיה לשנות את התושבות על הסרן.

בכל מקרה התושבות קפיצים על השילדה, גם הקידמיות וגם האחוריות יעברו שינויים על מנת לחזק אותם ולהתאים אותם לקפיצים הרחבים יותר שיורכבו שם.

הסרנים יעברו חיזוק חיצוני בלבד כרגע, למרות שלא מתוכננות קפיצות ראווה בעתיד הרחוק.

lizard
07-02-07, 08:09
למה אתה לא מתקין קויילאוברים או קפיצי סליל ובולמים אלא קפיצי עלים?

tzagi
07-02-07, 08:22
למה אתה לא מתקין קויילאוברים או קפיצי סליל ובולמים אלא קפיצי עלים?

1.זה זול
2.זה פשוט
3.זה עובד
4.זה לא נשבר
5.KISS

Bulldog
07-02-07, 08:44
שמע מיכה, מעבר למה שג'ו אמר, כל הרעיון הוא לבנות את הרכב הזה במינימום הוצאות.

אני ממחזר כל מה שאפשר, מוכר כל מה שלא צריך ועדיין מנסה להגיע לתוצאה נאה. רכב שייתן את התוצרת.
אני לא חייב להתקין דאבל טרנספר, אבל היות והעלות שלו יחסית לתועלת נמוכה אז למה לא. לצורך ההבנה, קיט 1ל4 לדנה 300 יעלה לי יותר, והדאבל טרנספר משמש גם כמתאם בין הגיר לטרנספר.

וזו רק דוגמא, ההתעקשות על סרן של פורד למשל היא בגלל החוזק שלו והעובדה שנעילה ויחסי העברה עבורו יעלו פחות מאותם מוצרים לדנה 60 או ל14 בולט.
וכן הלאה. ברור שמבחינה חוקית יותר נח פה והכל במרחק כרטיס אשראי וחברת המשלוחים החביבה עלייך.
אבל אני לא מוצא טעם לפוצץ את התקציב המשפחתי על התחביב שלי.
עומר

הצפרדע
07-02-07, 15:30
תסלחו לי ג'ו ועומר, אבל מיכה צודק במאה אחוז, ואילו אתם סתם ח'ירטטתם תשובות.

אין כל סיבה לא לבנות קפיצי סליל(לא קוילאוברים יקרים!), במקום העלים הישנים והמיושנים הללו.

זה לא ענין של זול, פשוט, עובד ושאר B.S. אלא של עצלנות גרידא - בשביל מערכת של קפיצי סליל, צריך קודם כל סלילים ובולמים פשוטים שאינם יקרים מקפיצי עלים עם אותם בולמים, אבל, וזה הענין העיקרי, צריך לחשוב ולתכנן וגם לעבוד = חישוב אורכים, חישוב מהלכים, הגבלת מהלכים, זויות וכו', ואז לבנות מוטות רדיוס מתאימים(של 3 או 4 לינק, אולי פנהארד וכו'), תושבות, ריתוכים, ושאר עבודת פבריקציה.

מי שלא בא לא לעבוד ומי שמתעצל, הולך על האופציה הקלה והפשוטה - זורק שם קפיצי עלים ובולמים על או ליד הסקיד פלייט של היו בולטים, ואח"כ מספר כמה זה נכון, מוכח, עובד, אמין, זול, מוצלח ועוד סופרלטיבים שנותנים הסבר והצדקה לעצלנותו....:evil: :twisted:

מספיק עם השטויות - אתה באמריקה ולא בארץ שהכח יקר וקשה להשגה. תתחיל לעבוד, תייצר רכב יותר מודרני וזרוק את הזבל של העלים לפח.

lizard
07-02-07, 17:19
ברוך תיקון קל בבקשה, זה לא קטע של צודק או לא. שאלתי אם בעצם מבחינת החוק אז למה לא לשים קויילאוברים או משהו דומה. האמת היא שהתשובה של ג'ו ושל עומר נראית לי הגיונית.
גם אני, אם אחליט להפוך את הג'יפ לעבירות בלבד עם צמיגים גדולים ורישוי מירוצים, קודם אשתמש בקפיצי עלים כי זה משמעותית יותר זול.
בעלות של בילשטיין 7100 קומפלט (כולל קפיצים והכול) אחד (או אחד וחצי) אפשר לקנות סט 4 קפיצי עלים של מתלם CUSTOM SPECIAL בדיוק כמו איך שאתה רוצה אותו.

Bulldog
07-02-07, 17:58
הנה נכנס העו"ד, אקדח המיג בידו ומאיים על כולם.

ברוך, זה כן עניין של תקציב, נכון אירשוקס עולים פה פחות מ300 דולר לחתיכה עם 16 אינץ' מהלך ואז מה, אני אגלה שהאוטו כבד מדי בשביל אירשוקס? ומה עם שאר החלקים? היימג'ויינטס ושאר ירקות? זה בחינם? (כן אם אתה מפרק בג'אנק יארד, אבל לא חשוב)

תשמע, אני הולך על זול, זמין ופשוט. והכי חשוב, פחות מ5 שנים.
מעבר לזה, זה יגרר פה לויכוח מאד ארוך שאתה תסביר למה כן ואני אתבצר ואגיד למה לא.
בוא נסכם שאם העלים לא יעשו את העבודה או אם אני ארצה לעבור לסלילים אתה תהיה הראשון לדעת.

כרגע, לפחות עד שרכבת הכח תיכנס לתוך השילדה אנחנו מדברים על עלים.

Bulldog
12-02-07, 02:09
טוב, עוד כמה שינויים קלים על הפרק.

הבודי החיצוני נזנח, חלקי פח ממנו יעמדו למכירה (כנפיים חיצוניות, מכסה מנוע מסגרת חלון וכדומה) עוד חלקים בדרכם לאיביי (מערכת חימום שעדיין עובדת) ושאר הברזל כולל הריצפה הרקובה והאגזוז המקורי ילכו למיחזור.
השילדה שחבל לי לוותר עליה היות והיא מאד מסיבית נישארת ועליה תורכב רכבת הכח והסרנים, הבודי יהיה חלקו מCJ או YJ או אולי משהו יותר מתקדם וחלקו מבנייה עצמית.
הרעיון הוא קבינה וחצי לפחות עם עדיפות לסגורה ומאחורה ארגז או FLAT BED.

זה בערך המצב עכשיו, אני חייב לציין שהאוטו היה בנוי מעניין ועם יותר מדי ברגים.

RONI
26-02-07, 19:54
שלום.
סתם לידע כללי,זו יצירה שתהיה חוקית אצלכם על הכביש?
או נטו שטח ? עם עגלה.
רישויים ?וכו?
הליך מאד מעניין ויפה וזול.
נא להמשיך לצלם ולגרום לנו לפנטז.

tzagi
27-02-07, 04:03
רוני,
בכול מדינה החוקים קצת שונים אבל באופן עקרוני כמעט אין דבר שאתה מסוגל לעשות שיגרום לרכב להיות לא חוקי לכביש, עם הגבלות קלות, כמובן שצריכים אורות, זמבורה, חגורות בטיחות ושאר אבזרים "בטוחתיים". דבר שני, עקרונית אסור לבטל את מערכות זיהום אויר אבל לא מתיחסים לזה כול הזמן שהרכב לא ניכשל בטסט השנתי.
יש 3 דרכים לרשום רכב, לפחות בטקסס.
1. כול רכב מתחת ל25 שנה חייב טסט שנתי, בטיחות וזיהום אויר.
2. רכב מעל ל25 שנה מחויב רק בטסט הבטיחות, המנוע לא מעניין יותר, תעשה מה שאתה רוצה.
3 רכב מעל ל 25 שנה אפשר גם לרשום בתור אנתיקה, אין כול טסט, מקבלים לוחית זיהוי טובה ל 5 שנים וכול התענוג עולה$85 ל5 שנים
ההגבלה היחידה היא שהרכב לא יהיה לשימוש יום יומי.

אין שום בעיה לרשום את הסקאוט, וכול הזמן שיש לו מנוע ויותר מ4 גלגלים. שאר המכניקה לא מעניינת אף אחד.

OFF-RoaD
27-02-07, 14:29
טוב. איפה לעזאזל משיגים כרטיס טיסה להיום?!

עכשיו ברצינות, ההגבלות האלו (או החוסר בהן...) נשמעות נורא מפתות, אבל אין מקרים של אנשים "קצת פחות מבינים" שמעלים ניסויים מוזרים על הכביש ולוקחים איתם עוד כמה חברה לגן עדן?

נמרוד
27-02-07, 14:57
ובארץ עם התקנות המחמירות שלנו לא נהרגים על הכביש 10 אנשים כל שבוע?

לא שיש קשר משמעותי בין המצב הטכני של כלי רכב לתאונות דרכים. קח את הדיווחים הרשמיים של המשטרה, הגורמים לתאונות מבחינתם הם אי ציות של נהגים לחוקים - אז מה זה משנה במה הם נוהגים?

OFF-RoaD
27-02-07, 17:26
זה בהחלט נושא לדיון אחר, אבל הרבה מאוד מהתאונות פה נגרמות עקב הגורם האנושי (לדעתי לפחות...). מספיק לראות איך אנשים נוהגים בשביל לראות את זה.

ואני לא רוצה לתאר לעצמי מה יקרה אם במדינה הזו ובמנטליות של העם שלנו יבטלו את ההגבלות כמו בארה"ב. שלא תבינו לא נכון, אני לחלוטין מחכה לזה בכיליון עיניים, אני פשוט חושב שזה רק יראה יותר ויותר גרוע. אבל זה גם נושא לדיון אחר.

lizard
27-02-07, 20:59
יותר מזה, הרכבים האלה עד כמה שידוע לי לא משמשים כרכב יומיומי.

אני חושב שהאחד ההבדלים המהותיים בין התרבות האמריקאית ולישראלית זה בנושא כלי הרכב.
תשאלו את ג'ו כמה רכבים יש לו. הרכב בארה"ב זול יותר, בטח שתוצרת מקומית, לכן אתה יכול להרשות לעצמך לרכוש רכב כמעט לכל שימוש.
עומר נמצא שם כמה זמן? 4 חודשים? יש לו כבר 3-4 רכבים. זה לא כמו בארץ שרכב פה זה רכב שצריך לשמש לכל המטלות. פה רכב זה אביזר מותרות. בארה"ב זה אשכרה זכות בסיסית.
אני בטוח שג'ו יוכל להסביר טוב יותר על המנטליות בקשר לרכבים שם.

בקשר לנושא השינויי מבנה וכדומה.
נניח שיותר בארץ שינויי מבנה וכדומה. כמה כבר אנשים יעשו את זה? הרוב המוחלט של האנשים לא יששנו דבר ברכב שלהם כי זה לא מעניין אותם.

tzagi
28-02-07, 06:45
מיכה צודק עקרונית....אבל אי אפשר לעשות הכללה כזאת
יש מיספר גדול של גיפים בנויים שמשמשים כרכב יום יומי.

בא ניקח את הרכב בתמונה
הוא שייך לחבר שלי, Jeff
YJ שנת 92, 170 אלף מייל
סרנים של פורד חצי טון, הי סטיר, קפיצים מעל הסרן,צמיגים 37 אינץ, הוסב מ5 הילוכים ל קריסלר 727
מנוע 4.0 מקורי.
הרכב ניבנה לבד, לא יודע מה זה מכונאי, ולא ראה מוסך(אז עזרתי)
הוא נוסע עליו כול יום, ובנתיים לא הרג אף אחד

הטענה שאם יהיה מותר לעשות מה שרוצים תגרום לתאונות לא מקובלת עלי.
תאונות קורות כל יום כל היום, %99.999 מהזמן התאונות קורות בגלל טעות הנהג, או טיפשות,
אני אישית לא שמעתי על מקרה כמו שמתואר בחיים.

יש למשהו סטטיסתיקה שרכבים משודרגים גורמים לתאונות?

דרור ברלי
28-02-07, 11:58
ברור שאין סטטיסטיקה כזו.

בגלל שבישראל זה לא חוקי, ובגלל שקהילות מסוימות של חובבי רכב (שטח וכביש) כן עורכות שינויים במכוניות, המשטרע נתפסת לזה ואוכפת את זה בהתלהבות רבה, כאילו בזה תמו כל מעשי הפשע בארץ.

אבל תסכים איתי ג'ו, שהמנטליות הישראלית שונה מזו האמריקאית:
בישראל, כמה מאלה שמלבישים צמיגי ענק לג'יפים שלהם/משפרים ביצועי מנוע, גם משדרגים בלמים?

נהג ישראלי ממוצע (כולל כזה שחושב שהוא חובב רכב ונהג תותח) מאבד שליטה על קורולנטיס אוטומטית סדרתית ותמימה לגמרי גם במהירויות עירוניות. הסטטיסטיקה לא משקרת, לא צריך לצאת לכביש ולראות מה קורה ואיך אנשים נוהגים. אז נראה לך הגיוני לשחרר את הרסן לגמרי? שכל אחד יעשה מה בא לו? חומר למחשבה.

כאן בישראל דברים מתנהלים אחרת, אנחנו פשוט חושבים אחרת.

לא שבאמריקה הכל מושלם, אבל כשאתה רוכש רכב מאמריקאי שמפרסם את האוטו למכירה ב-EBAY, אתה יכול להגיע אליו ממרחק חצי עולם ולהיווכח שהוא לא שיקר לך בשום פרט. כאן בארץ? כל מה שמוכר רכב יכתוב במודעה או יאמר לך בטלפון - חשוד מראש:
"לא ראה שטח" = נסע המון בשטח.
"מטופל" = אוטו מוזנח שלא החליפו לו שמן איזה 50K ק"מ, אבל לפני המכירה עבר שטיפת מנוע חיצונית.
"ק"מ נמוך" = חצי מיליון ק"מ לפחות עם "שיפוץ" של קריאת המרחק בספידומטר.
"ללא תאונות" = תיקוני שילדה מכאן ועד הודעה חדשה.
"יד אחת" = 15 ידיים "באותה משפחה".
"הכי יפה בארץ" = רקבונות בכל פינה.

זו ההתנהלות היומיומית שלנו.
ככה גם המנהיגים שלנו מתנהגים, וראה פרשת הגברת טרטרינה, שרת התיירות המיועדת.

OFF-RoaD
28-02-07, 12:22
למרות שקהילת הגיפים היא שקרובה ללבכם, אני רוצה לראות מה יקרה ברגע ששינויי מנוע יהיו חוקיים, וכל ערסיויק או אונו תסע בכביש עם 300 כ"ס. אז יהיה מעניין. באמריקה המנטליות שונה. יש פחות "סמוך" ו"יהיה בסדר". אנשים נוהגים לבדוק קצת מה יקרה אםף ועולים עם האוטו על הכביש אחרי איזה הרצה. פה כל ילד ישפר את הגרוטאה שלו, עם ידע שואף ל0, ויבדוק מה קורה בפול גז על איילון. זה לא מתאים לנו כל ההיתרים האלה.

gooli77
28-02-07, 12:40
ל- OFF ROAD הנכבד, אני לא מסכים איתך!
הרי כולנו ילדים, חלקנו אחראים יותר וחלקנו מבינים פחות,
כל עוד הגישה בארץ היא שאסור, וזה לא משנה מה, התשובה זהה, אסור! אז הדברים ימשיכו להעשות בצורה חובבנית וללא תיעוד, עזרה וביקורת.
אתם באמת חושבים שהדברים הללו (שיפור כביש ושטח) לא נעשים כי אסור? להיפך הוא הנכון, עצם העובדה שזה לא חוקי ונעשה בהחבא קורץ לאנשים רבים, אם התהליך היה חוקי ומקובל היו גופים עסקיים שיפרסמו את מרכולתם, אנשים ילמדו מנסיונם של אחרים ורב השיפורים בארץ יהיו מ"בית טוב" ולא מהחצר של "דוד הכי טוב".
לגבי אחריות ובגרות, אלו הן תכונות נרכשות, הגיל והנסיון משחקים פה תפקיד חשוב, אם המדינה שלנו הורסת מסלולים שנועדו להדרכות וללמידה ואם המשטרע מורידה רכבים מהכביש בגלל פנסים וחגורות לא תקניות (אבל טובות יותר) אז איזה עתיד יש לנו?

מאיר רוטברג
28-02-07, 14:37
לדוגמא

פניתי בשאילתה למכס בנוגע לייבוא אישי של פורד מארה"ב
וזו תגובתם
א.נ,

היהוא אישי ניתן לייבא כלי רכב שמשקלם עד 4.5 טון בלבד.

לפרטים נוספים תוכל לפסנות לסוכן/ עמיל מכס.

המידע הכלול במכתבנו זה, נכון ליום שליחתו וכפוף לכל השינויים העשויים לחול בתעריף המכס ומס קניה או בכל דין או נוהל אחר הנוגעים לענין.
המידע הנמסר במכתב זה הינו מידע עזר בלבד ואין מידע זה, כולו או מקצתו, מחייב את אגף המכס ומע"מ.

בברכה,

יבוא אישי, חיפה,
טל: 04-8354860 בין השעות 13:00-15:00
פקס: 04-8628469

----- Original Message -----
From: Meir ([email protected])
To: חיפה יבוא-אישי ([email protected])
Sent: Tuesday, February 27, 2007 3:28 PM
Subject: ייבוא אישי

מה הסיבה שאין יכולת לייבא מארה"ב טנדר פורד במשקל של 5 טון??

מאיר רוטברג

נראה לי כי הדרך הבאה לייבוא היא לפנות לנציג הכלכלי בשגרירות על איסור ייבוא מארה"ב מעניין מה תהיה תגובתם

דרור ברלי
28-02-07, 14:47
למרות שקהילת הגיפים היא שקרובה ללבכם, אני רוצה לראות מה יקרה ברגע ששינויי מנוע יהיו חוקיים, וכל ערסיויק או אונו תסע בכביש עם 300 כ"ס. אז יהיה מעניין.

זה כבר קורה.
היום, בעידן מערכות ניהול מנוע ממוחשבות כאשר כל שינוי של צ'יפ ותוכנה משנה את הרכב לחלוטין, עשרות ומאות מכוניות כאלה נעות בכבישים, עם תגבורי מנוע קיצוניים, וללא שום שדרוג של שילדה/מתלים ובוודאי לא בלמים.
כמה מהנהגים האלה גם מיומן בשליטה ברכב תחת הכוחות הקיצוניים יותר שמתפתחים תחת הספק מנוע כפול/משולש מהמקורי? תוסיפו את זה לתרבות הערסים ששולטת בכבישים ותקבלו קוקטייל נפיץ.

מצד אחד אני חושב שהמכוניות שלנו הן רכוש פרטי שלנו ושכל אחד יעשה מה בא לו ויהיה גם אחראי למעשיו. אבל מצד שני, עם כל כך הרבה ערסים בכל מקום? אנשים שלחם חוקם הם "שופוני" ו"כבוד", והרבה מאוד אלימות כדרך חיים - הן מילולית, הן פיזית והן בזמן נהיגה? אני לא יודע אם זה כל כך חכם.

Bulldog
28-02-07, 19:59
הלו הלו, רוצים לריב על מה טוב או לא טוב אני מבקש בשירשור נפרד, התחיל בשאלה לגיטימית גלש לכמה חרא בארץ, לא טוב לכם, תעזבו.

עכשיו יש לי לטפל באוטו של אישתי בשביל לקחת את הילדים מהבית חולים, כשאני אסיים איתו אני אמשיך לעבוד ולעדכן על המגיפה.
עומר

דרור ברלי
28-02-07, 22:29
מזל טוב כבר אפשר להגיד לך בלי שתנשוך?...:wink:

tzagi
01-03-07, 08:06
דרור,
מה זה שופוני?
עומר,
די לקטר
מה עוד תראה? דליים מלאים בחלודה?(שפעם קראו לזה סקאוט)
כשיהיה לך התקדמות(בעוד שנה שנתיים).....עד אז ניגמור את הדיון.
אין לך מה לדאוג.

Quote:אבל תסכים איתי ג'ו, שהמנטליות הישראלית שונה מזו האמריקאית:

הנושא בעיתי בשבילי,
מה זה מנטליות ישראלית, מיהו האזרח הממוצע?
האם המנטליות שלך דומה למנטליות של איזה ארס? I dont think so
כמה אנשים אתה מכיר אישית שכן יש להם מנטליות ישראלית...הבעיתית הזאת...
אני מבין על מה אתה מדבר, אבל אני חושב שלהגיד שבגלל כמה אלפי ארסים צריך להעניש את כולם, זה טיפשי
חייבים שיהיה חוק שמאפשר לאזרחים לעבוד אם החוק
"הכול אסור" זה לא חוק, זה מכשיר שהופך אזרחים נורמליים לחלוטין לפושעים.
וכמובן, זה גם מכשיר לאספת כסף, אם יש לך רכב אתה עשיר, אז תשלם.

לפני מאה שנה שאלו את Billy the kid
למה הוא שודד בנקים, הוא ענה: כי הכסף נמצא שמה.

אם היה חוק נורמלי %99 מהאזרחים היו עובדים בתוכו, והמישטרה היתה הולכת על אלה ששוברים את החוק. לפחות ככה זה אמור לעבוד.

גיא
09-03-07, 20:26
מזל טוב.

מותר לשאול מה אתה עובד שמה בארה"ב, עומר ?
או שכל היום אתה משחק עם המכוניות ?

( שאלה רצינית )

אמנון
10-03-07, 02:55
מזל טוב עומר!

tzagi
10-03-07, 04:21
לעומר אין אינטרנט למה הוא גר עכשיו בחירבה.....הוא עבר לעולם השלישי.
אז אני יענה בשבילו

גיא,
עובדים, עובדים, וקשה.
קמים בשעה 10, שותים קפה וכו...עובדים
הנה תראה כמה קשה עומר עובד, אני מזיע רק מלראות את התמונות.
זה עבודה קשה לחתוח סקאוט מסכן לחתיכות קטנות, יש הרבה ברזל, למה אתה מסטלבט?
תראה כמה המסכן סובל.....

RONI
10-03-07, 07:42
עומר הוא למעשה מזל בתחפושת!
בטח צילמו בפורים.ראו את המטאטא של מזל!

Bulldog
11-03-07, 00:02
יותר מדי ברזל, ג'ו יעלה את התמונות אח"כ, כרגע יש רק שילדה, הדרך לשם הייתה מלווה בדיסק, ברנר ומשור חרב, אבל שלב אחד ניגמר, להוריד את הבודי הכבד מהשאסי.

וכן, אחרי שג'ו התרגל יחסית לעובדה שאני מלכלך את כל האזור (לרוב מסמן טריטוריה עם שמן) אז רצוי לנקות אחרי, שיהיה לאן לחזור לעבוד.

tzagi
11-03-07, 07:11
היום עומר שוב פעם עבד קשה, הוא המשיך להתעלל בסקאוט שלא עשה לו רע, ובמהלך שרף לי הרבה חמצן.....הלו...נראה לך חמצן גודל על עצים?????

שימו לב לטכניקה של העבודה....זה סוד מקצועי.....

Bulldog
12-03-07, 17:13
שימו לב לטכניקה של העבודה....זה סוד מקצועי.....

מה זה סוד מקצועי ?!?
"עומר, תעשה גיצים שיצא טוב בתמונות"
שאלתם למה צריך טנדר גדול, בשביל שהבודי יכנס פנימה ב4 חתיכות.

Bulldog
13-03-07, 02:07
טוב, חזרה למסלול.
הפילטר אויר המקורי המיסכן של הסקאוט נימכר ב10$
סטיב בא ושילם היום על ה3 דלתות האחוריות של האסטרו 50$
והערימת ברזלים הרקובה שפעם הייתה בודי של סקאוט שנת 71 עלתה למיפעל מיחזור ברזל 34$

עלויות עד היום על הערימת חלקים שלי 633$

tzagi
24-03-07, 01:25
חידה: נחשו מה זה?

בין הזוכים תוגרל חבית 30 גלון של שמן משומש שעומר לא הספיק לשפוך על הריצפה

המשלוח על הזוכה.

zivayalon
24-03-07, 07:25

המשלוח על הזוכה.

סטירינג נקל (של צד ימין); אבל את הפרס בבקשה תשמור לעצמך.

חגי
24-03-07, 18:09

המשלוח על הזוכה.

נאבה ?

Bulldog
25-03-07, 01:41
סטירינג נקל (של צד ימין); אבל את הפרס בבקשה תשמור לעצמך.
תשובה נכונה, אבל חלקית.

מזל טוב.

מותר לשאול מה אתה עובד שמה בארה"ב, עומר ?
או שכל היום אתה משחק עם המכוניות ?

( שאלה רצינית )

ולמה אתה חושב שלשחק במכוניות זה לא כסף, בוא אני אתן לך שתי דוגמאות, הראשונה היא אי שם מתחילת השירשור, הגיר 4500 שעלה לי יחד עם עוד חלקים אחרים 200 דולר, רק מלמכור גל הינע ולוקרים עשיתי קרוב ל170 דולר, מיותר לציין שנשארו לי עוד חלקים פרט לגיר ולטרנספר שירדו מהטויוטה ההיא, אז לצורך העניין שילמתי על מוצרים ששוים בשוק 1500 דולר, 30 דולר, והם ימכרו.
דוגמא יותר חדשה, היום משכתי גיר של פורד מהג'אנק יארד, מאחורי הגיר יש מעין "טרנספר" שמופעל חשמלית, היחידה הזאת מפצלת את ההילוכים, כך שבמקום 5 הילוכים יש לך 10 אני עבדתי קרוב לחצי שעה על לפרק ולהוציא את זה, בדרך לקחתי לעצמי עוד כל מיני חלקים התשלום היה 35 דולר שלמים, הגיר שווה יותר, היחידת הפחתה הזאתי שווה חדשה 2700 דולר סה"כ משהו גורם לך לחשוב שגם פה אני לא ארוויח על זה 1000 דולר לפחות?
מעבר לזה, למכור זבל באיביי בהחלט עושה רווחים נאים, שבוע שעבר סגרתי מעל ל400 דולר, רק הסעפת של הלנדרובר שפירסמתי פה באתר נימכרה ב170 דולר (לפני משלוח) ברור לך שבאותו יום לא קניתי רק סעפת ועל סה"כ החלקים הרווחתי לא רע.
זהו על הנושא של איך להרוויח באמריקה, חזרה לנושא.
עומר

lizard
25-03-07, 08:19
אני לא חושב שמישהו מזלזל בכסף שניתן לעשות מהעניין. בארץ, מי כמוך יודע, זה פחות נפוץ כי אין פרוקיות באותה מתכונת כמו שיש בארה"ב. גם לא מדובר על אותם כמויות של חלקים, סוגים של חלקים ומחירים.

מפתה כל העניין. מאוד מפתה. אבל מה לעשות האישה רוצה להשאר ארץ :-)

נמרוד
25-03-07, 08:46
אתה רוצה שנשנה לך את השם לJunkyard Dog?

(זוכרים אותו מלפני 20 שנה?)

http://www.midsouthwrestling.com/Junkyard%20Dog.jpg

Bulldog
26-03-07, 02:59
נמרוד, לי יש תמונות יותר מפחידות בשלוף, שאל את אלי, הוא עדיין מזועזע.
בכל אופן, אין מה לעשות המיגרשי גרוטאות הם מקור מצויין לחלקים לפרוייקט, אז בדרך עושים מזה פרנסה? אני לא רואה בזה שום פסול, אם איזה דגנרט עם מרצדס מוכן לשלם לי על אנטנה מקורית 40 דולר, מה איכפת לי.
הלאה, עידכונים.
הנעילה הקידמית בדרך, 265 ללוקרייט חדשה + משלוח.
היחסי העברה נימצאים עדיין אצל סם יעלו עוד 40 דולר.
ברגי "יו" ופלטות נאספו מהג'אנק יארד בחינם (הם לא תמיד צריכים לדעת מה יש בתיק של הכלי עבודה.
ובשאיפה בסופ"ש הקרוב דייב יבוא לעשות איתי החלפות על הנאבות 8 ברגים שפירקתי מסרן של 3\4 וייתן לי נאבות של 5 ברגים שיתאימו למעגל חלוקה של הפורד 9 אינץ' שכבר מחכה.
ברגע שיהיו לי כל החלקים האלה, אפשר יהיה להזמין קיט מייסבים חדש לשפץ ולהרכיב את הסרן הקידמי.

גיא
28-03-07, 14:49
לרגע לא זילזלתי !

רק התעניינתי.

ואכן מפתה - ואכן האשה לא רוצה.

Bulldog
29-03-07, 01:07
טוב
ככה נראה הסרן, יחסי ההעברה הגיעו, בסוף בחינם, סמי היה צריך תושבת לקליפר אחרי שהוא לעס את שלו, הנעילה הגיעה ועכשיו מחכים למשלוח של מייסבים, אטמים, בולג'וינטים וכל מה שצריך בשביל לשתול יחסי העברה חדשים ולשפץ את הסרן על הדרך.העלות של כל החבילה הזאת 240 דולר + משלוח.
ולסיכום.
1138 דולר

Bulldog
04-04-07, 05:28
טוב, אז בין שיכבת צבע אחת לשנייה (של הבית) והסידורים של כל הברדק הייתי חייב להירגע קצת עם ברזל וגריז מהסוג הטוב.
התוצאה, הנעילה שהגיעה בתוך הקייס, עכשיו מחכים לשאר המייסבים והחלקים שיגיעו בדואר.

Bulldog
14-04-07, 20:58
טוב, זה לקח בערך יומיים וכמות המיילים שג'ו קיבל כנראה הייתה מצדיקה מחיר קצת יותר גבוה, אבל...

http://forum.ih8mud.com/showthread.php?t=149210
הNV4500 והטרנספר של הטויוטה FJ ביחד עם שאר המסביב נמכרו ב1200 דולר.
מה שאומר שכרגע הרווחתי 62 דולר מלבנות רכב עבירות בארה"ב. :twisted:

Bulldog
17-04-07, 06:39
אחרי יותר מדי עבודה על הבית, החלפתי את הצבע של הקירות בצבע אחר.

Bulldog
23-04-07, 07:40
זהו, פה בערך מתחיל שלב העבודה הרצינית.
להתחיל להעמיס ערימת חלקים שנאספה בקפידה (?!?) על השילדת משאית של הסקאוט.
צרות, ברור שיש, אבל תיכף נגיע אליהן.
לצורך הפרוטוקול מדדתי את גובה השילדה מהריצפה ב3 נקודות.
פגוש אחורי 4\1 24 אינץ'
פגוש קידמי 4\1 22 אינץ'
מרכז השילדה 16 אינץ'
זה מה שהיה, עם הקפיצים המקוריים, מתחת לסרן, על צמיגי 31, המדידה הבאה תהיה עם הקפיצים ה"חדשים" מעל הסרן, על אותם צמיגי 31.
האחרונה, אם הצמיגים שעליהם יתגלגל הרכב, משהו בין 37 ל39 עוד לא הוחלט.

ועכשיו לצרות, הקפיץ הקידמי שלי התחיל את חייו כקפיץ אחורי בGMC ג'ימי קטן, הוא טיפה ארוך מידי ועובר את נקודות החיבור המקוריות של הסקאוט (לא שהייתי יכול להשתמש בהן) הוא 27 אינץ' מבורג המירכוז לאוזן של השאקל ו4\3 23 אינץ' לאוזן הקבועה. הבעייה היא שעם התכנון לשאקל ראברס החלק הארוך של הקפיץ מגיע לנקודה שבה השילדה נהיית ישרה, מה שאומר שבשביל להכניס אותו אני אצטרך :
או להגביה את השילדה ב8 אינץ' נוספים מהקרקע.
או להפוך את הקפיץ, לחבר את החלק הקצר לנדנדה ואת החלק הארוך לחיבור הקבוע בקידמת השילדה.
או לוותר על השאקל ראברס.
או להשתמש בקפיץ אחר.

נמרוד
23-04-07, 08:46
הסרן נמצא במקום הנכון מתחת לשלדה, נכון?

עכשיו יש לך שתי אפשרויות למיקום הקפיץ כשאתה משתמש במרכוז הנוכחי, קצר קדימה וארוך קדימה.כל אחת מהן היא מצב אחר שבו צריך מן הסתם לבנות תושבות חדשות הם קבועה והן לשאקל. שמת את הקפיץ בשני המצבים לבדוק את המשמעויות? יש לך תמונות מהצד של הסיפור? צלם ממרחק עד כמה שאפשר כדי לקבל מבט צד ברור של העסק.

מבחינה עקרונית נראה לי שעדיף שהחלק הקדמי של הקפיץ יהיה הארוך יותר, אם זה מסתדר עם בנית תושבות ולא בולט יותר מדי קדימה.

Bulldog
24-04-07, 05:55
טוב צילמתי, אבל התמונות יצאו ממש לא בכיוון ואי אפשר להבין מהן הרבה.
מה שכן, הפכתי את הקפיץ (ארוך קדימה) קצת חושבים והערכות וכפי הנראה הבעייה ניפתרה.
השאקל יעבור קצת לפני תושבת הקפיץ הקבועה של הסרן הקידמי ויהיה בתוך השילדה (סטייל סופה או היילקס קדמי) מקדימה נאריך את השילדה בשביל התושבת הקבועה וננמיך אותה ב2 אינץ' בערך (כלומר הגבהה של 2 אינץ') מה שכרגע מעמיד את הרכב גל בסיס גלגלים של 105 אינץ' (שכמו תמיד נתון לשינויים)
מה שכן, החידה חזרה מעבודה, הFLAT TOP נאקל חזרה מכירסום וקדיחה וכרגע יכול לקבל תושבות היגוי מעל הנאקל.
העלות, התקזזה עם מכירת המתאם בין הדנה 300 לNV4500 שמשום מה אני כבר לא צריך.

tzagi
27-04-07, 00:10
טוב, מצאתי את הבודי המתאים.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SABRA-Wagon-only-a-hand-fulll-known-to-exist-SUPER-RARE_W0QQitemZ180110012471QQihZ008QQcate goryZ6472QQrdZ1QQcmdZViewItem

Bulldog
27-04-07, 02:21
במחיר הזה הייתי יכול להביא את המגיפה מהארץ, לא לקנות ערימת פיברגלס רקובה תוצרת הארץ פה.
או לחילופין לקנות שני ZJ כמו שאלי מצא.

tzagi
27-04-07, 05:59
אתה לא חושב נכון
אתה יכול להיות היחידי בעולם לנסוע על סוסיטא 4x4
על 38,s
דא זה השם הכי אידיוטי למכונית עי פעם.
מי עשה את העול הזה?

Bulldog
27-04-07, 06:15
פורד, הם התחילו עם המוסטנג. הישראלים גם רצו סוס עם 3 רגליים ואז בנו לו קיט מפיבר שיהיה קל ויתן בראש.

tzagi
27-04-07, 07:34
טעות בידך,
המוסטנג יצא ב64, הסוסיטא היתה קיימת הרבה מלפניי
אולי פורד העתיקו את השם?

tzagi
28-04-07, 05:00
טוב, יש התקדמות, אני עוד לא יודע לטוב או לרע
קניתי לעומר צעצוע חדש, הכלי האהוב עלייו, ובזמן קצר חתיכות שלדה הלכו לפח
מעניין מה יקרה עכשיו.....

Bulldog
29-04-07, 05:50
מה זאת אומרת, אם הקפיץ לא מתאים לשלדה, מתאימים את השלדה לקפיץ.

אני בעיקר חתכתי (או כמו שג'ו אומר, עשיתי בלאגן), ג'ו ריתך, פשוט ראיתי את הרגליים הלבנות שלו והחלטתי ששיזוף לא יזיק.

התוצאה, עוד 14 אינץ' לשילדה.

shmil
29-04-07, 11:08
מה זאת אומרת, אם הקפיץ לא מתאים לשלדה, מתאימים את השלדה לקפיץ.

יופי עומר, לא יכולת למצוא חתיכת שלדה מתאימה כדי להאריך?

איך ג'ו נתן לך להאריך עם רלס לא מתאים?

פשוט הצדקת את זה:

חורני, חורני, אבל יודע על איזה צד של המברג דופקים עם הפטיש.

:twisted:

Bulldog
29-04-07, 17:37
כי אין, חרא של שילדה, 4 אינץ' גובה, 3 אינץ' רוחב. לא דומה לכלום.
בכלל, זה רק ההתחלה של הגובלן, צריך לסגור מלמטה, להוסיף תושבת קפיץ וחיזוקים.
אתה יודע, שיראה ממש מקורי.

Bulldog
30-04-07, 10:58
להמשיך את ההסבר על אין, אז הנה עוד דוגמא, לסקאוט, בניגוד לדגמי ג'יפ השונים, טויוטה ואפילו ברונקו אין קו מוצרים של אפטרמרקט, אולי היו פעם קפיצי הגבהה, בכל אופן, הם לא היו עוזרים לי, סתם לדוגמא, תושבות קבועות לקפיץ, גם צריך לייצר.
בגלל שהן יצאו טוב, הקלמרות שבהן השתמשתי לא ממש רצו לצאת מהמקום, היה גם מקדח 2\1 שנישבר בדרך והרבה נסיעות וטיולים, אבל לפחות יש תושבות שאפשר לרתך להארכה של השילדה.

Bulldog
30-04-07, 11:02
בהמשך בדקנו קצת את הקפיצים, לראות איך הם מגיבים לעומס בשביל להעריך את המיקום של התושבות שלהם על השילדה, קפיצים אחוריים מGMC ג'ימי "קטן" ופוראנר בנזין בתור משקולת.

הקפיצים ירדו בבערך 6 אינץ' מהגובה המקורי שלהם, אז נכון, המישקל שהעמסנו יותר גדול מהמישקל שיהיה עליהם בפועל, אבל שוב, זו רק אינדיקציה.
למרות שזה נראה ככה, הפלטה של הקפיץ הימני לא נוגעת בריצפה, היא נימצאת בערך חצי אינץ' באויר, מצד שמאל הU BOLT הארוך הגיע לריצפה, אבל שוב, אם הוא היה קצר יותר, היה את אותו רווח.

Bulldog
04-05-07, 06:00
נעבור להתקלה הבאה, אני לא רואה בזה ממש בעייה, אבל אני מסתכל על הרכב כבאגי לשטח ולא רכב יומיומי.
הבעייה היא שהמישור עליו יורכב הקפיץ הוא בזוית, התושבת הקידמית הקבועה היא ב6 אינץ' גבוהה יותר ממהנדנדה (שאקל) שאליה יחובר החלק האחורי של הקפיץ.
לצורך הדוגמא אני אביא היילקס, שם ההבדל הוא כמעט 4 אינץ.
מה שזה אומר שהגלגל ינוע יותר אחורה עם עליית הקפיץ.
מה דעתכם?

נמרוד
06-05-07, 00:06
זה שהגלגל ינוע אחורה עם עליית הקפיץ זה מצויין. מה הבעייה?

Bulldog
06-05-07, 08:38
אני לא רואה בזה ממש בעייה
בכל אופן החלטתי להנמיך את התושבת הקידמית ב2 אינץ' (לא שאי אפשר לבטל את זה).
תפסנו את הקורת הנמכה שעליה תפוסות בפיקים התושבות קפיץ הקבועות.באופן די פרוביזורי לשילדה המוארכת והורדנו על זה קצת מישקל, לראות לאן מגיעים הקפיצים ולייצר תושבות אחוריות לשאקלים.
את המישקל סיפק מנוע טורבו דיזל וגיר אוטומט של מרצדס ששכבו בצד.
בתמונות ניתן לראות את התזוזה של הקפיץ אחורה והשקיעה של הקפיץ לכיוון השילדה.

Bulldog
06-05-07, 08:42
התושבת שאקל תהיה AHA LA YJ STYLE.
צינורות (סקדיול 80) שעוברים בתוך השילדה.
שוב, למנוע הגבהה חריגה של השילדה, אני מעדיף לקבל הגבהה "נמוכה" יחסית מהקפיצים הארוכים ולא להרים את מרכז הכובד גבוה מדי.
בתמונה האחרונה אפשר לראות את הצינור שעובר בתוך הקורות, אחרי הריתוך, הוא יחתך (בצורה לא סימטרית) ויחובר לקפיץ עם שאקל של 5 אינץ'.

Bulldog
13-05-07, 05:49
טוב, הצינור נחתך, הושחז וכמו שאפשר לראות הוכנסו לתוכו בושינגים שונים.
הבושינג החיצוני הוא בעל כתף עבה יותר בעובי של 8\3 אינץ' שזה בדיוק המידה שהקפיץ יוצא מחוץ לשילדה.
הבושינג הפנימי הוא 8\1 אינץ' כי זו הכתף הכי קטנה שיש שמתאימה לצינור שהכנסנו לשילדה, למען הידע הכללי, מדובר בבושינגים של CJ.
מה שנוצר הוא מצב שבו חצי שאקל יורד ישר מהשילדה לקפיץ והחצי השני נמצא 2\1 אינץ' מהקפיץ.
הפיתרון היה ספייסרים, או יותר נכון שייבות בעובי המתאים.

במקביל במהלך השבוע האחרון הגיע אלי הקיט להפיכת טרנספר מסוג NP 231 לתיבת הפחתה נוספת שתתחבר בין הגיר לדנה 300, אז הנה על קצה המזלג, הסברים ושאר התמונות, בכתבה העתידה לבוא.

מאיר רוטברג
13-05-07, 08:35
שאלה:

עד כה בהחלט התקדמות נאה ,

הארכת את השילדה תוך שימוש בגדלים שונים של הפרופיל,
האם למעשה לא ייצרת נקודת שבירה מובנית כך?
או האם "תשלים" את החסר/חיזוק/וכו'? והאם עדיין זו לא נקודת חולשה מובנית?

Bulldog
13-05-07, 09:13
מה שלא רואים בהארכה של השילדה (שכמובן היות ואין פרופיל זהה לפרופיל המקורי נעשתה ע"י שימוש באותו רוחב אבל בגובה שונה) זה את הפרופיל הנוסף שניכנס לתוך קורת השילדה ולתוך הפרופיל שאיתו הארכנו את השילדה.
רגע לפני שנהיה סלט, הנה תמונה עם הפרופילים ולכל אחד מהם ניתן אות
השילדה תסומן ב A1 ו A2
ההארכה בB1 וB2
והקרוס ממבר החדש בC
בתוך הקורות A ו B רץ פרופיל נוסף שמרותך לשניהן.
C כרגע מחובר בריתוך על גבי הנקודות מגע אבל יש לו כבר קורה נוספת מתחתיו שעליה מחוברות התושבות קפיץ שכפי שאפשר לראות בולטות החוצה.
מהקורה A כלומר השילדה ועד לקורת הנמכה שמתחת לC תרוץ קורה נוספת.
לאחר מכן כל האזורים שמרותכים יושחזו ויקבלו או משולש חיזוק בפינה, או פלטה מעויינת.
היות וכרגע אני לא רוצה לסגור את החלק הזה בגלל שינויי שאולי אני אצטרך לעשות שם וכרגע לתמוך במישקל החלק הזה יכול, אני לא מבצע את הריתוכי חיזוק.

מאיר רוטברג
13-05-07, 09:34
מחמאה

חורני, חורני, אבל יודע על איזה צד של המברג דופקים עם הפטיש

חורני,חורני, אבל יודע איך להשחיל לתוך השילדה חיזוק

Bulldog
13-05-07, 10:00
אני מקסימום אתקדם ללדפוק עם פטיש פניאומטי על מברגה חשמלית, הפטנט הזה שייך לג'ו.
אל תשכח, פה יש הרבה סבנים ומעט סקרמבלרים, לפעמים צריך להאריך שילדה.

Bulldog
14-05-07, 05:19
הלאה, ממשיכים, אין זמן, יש תחרות בקרוב.
אחרי שהסרן הקידמי במקום (יחסית, צריך לרתך שם עוד כמה דברים) היום הגיע תורו של הסרן האחורי לתפוס מקום.
התחלנו בלהרכיב את הקפיצים על הסרן לפני שמושכים אותו אחורה מתחת לשילדה. קצת חישובים, מדידות והגענו למסקנה שהכי כדאי להשתמש בשרידים של התושבת הקבוע של הסקאוט, למה שרידים? כי הבורג שהחזיק את הקפיץ הישן לא כל כך רצה לצאת, לא שזה משנה הרבה, היות והקפיצים החדשים רחבים יותר, גם ככה הייתי צריך להרחיב את התושבת בהתאם. (הבורג במקור לא ניכנס לתוך השילדה, אבל היות והגדלתי את החור גם ככה, אז המשכתי עוד קצת פנימה).
התושבות של הנדנדה הוסרו, הם לא היו במקום טוב (טיפה קדימה) ולא התאימו לרוחב הקפיץ, במקומן יבנו חדשות.
בסיס הגלגלים גדל טיפה, אם מישהו שומע על איזה בודי של 110 באיזור שלי שיודיע.
ועכשיו חידת ההשכלה הכללית השבועית (יומית?)
מה מחזיק ג'ו ביד, למה זה טוב ומה זה יעשה?

tzagi
14-05-07, 05:44
אם מישהו שומע על איזה בודי של 110 באיזור שלי שיודיע

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Land-Rover-Defender-NAS-110-1993-NAS-Defender-110-1-of-500_W0QQitemZ110125316924QQihZ001QQcateg oryZ31849QQrdZ1QQcmdZViewItem

Bulldog
14-05-07, 05:56
אתה יודע כמה רכבים אפשר לבנות בתקציב הזה?

לפחות זה יותר חדש מהגרוטאה הקודמת שניסית לדחוף לי.

שלומי
15-05-07, 13:50
מה מחזיק ג'ו ביד, למה זה טוב ומה זה יעשה?

ריבולבר ?

Bulldog
16-05-07, 05:43
כמעט, דאבל שאקל.

פחות חופש מובנה מריבולבר, אבל אותו רעיון של שאקל כפול שניפתח, הבונוס הנוסף מבחינתי היא האפשרות לכוון את הגובה של המתלה האחורי עם זה.

התושבות החדשות למתלה האחורי כמעט מוכנות, נישאר חוץ מלרתך אותן למקום להוסיף להם עוד כמה ריתוכים ולחתוך את המשולש התחתון האחורי שלא יפריע לתנועת השאקלים.
הבושינגים גם פה יהיו של CJ.
גם פה, בנייה עצמית, אין ממש חלקי מדף לדברים האלה, בטח שלא לרכב עם קפיצים מחוץ לשילדה ולא מתחת לשילדה.

מאיר רוטברג
16-05-07, 08:26
תקן אותי אם אני טועה (ואני לא) שהיית בארץ הייתה מהמתנגדים החריפים לנושא הריבולברים ,

עכשיו יש לנו דאבל שאקל(דומה לריבולבר) אזי לפתע זה טוב???

עכשיו בלי ציניות בבקשה למה זה לפתע טוב, או פשוט הדאבל שאקל הזה זה ריבולבר עבודה עצמית למעשה?
נא הסבר , בבקשה

Bulldog
16-05-07, 08:44
אני עדיין לא חסיד גדול של הריבולבר, בטח לא כאלה שהם חיקוי זול של המקור, או יותר נכון, חיקוי מחומרים זולים שמתיימר להיות המקור ונימכר כמקור (ואת זה אני אמשיך בפרטי מול מי שירצה).
גם הריבולבר המקורי הוא מוצר לא צפוי על הכביש ויש בו יותר חופש מאשר שני שאקלים שמחוברים על ציר קשיח (הבורג שעובר דרכם) אני משער שראית ריבולבר מקרוב מאיר.
בנוסף המהלך שמספק הריבולבר הוא פיקציה, בוא נגיד כמו דרופ קיט, הגלגל יורד, אבל מישקל עליו אין.
איך אמר ג'ו, הארטיקולציה מתה ביום שבו הגיעו נעילות הדיפרנציאל (או לחילופין תריץ חיפוש על חנן ולרתך בזנטים במקום בולמים ברכב כפול נעילות)
הדאבל שאקל אומנם ניקרא לפעמים ריבולבר, אבל זה לא אותו דבר.
עכשיו למה אני שם דאבל שאקל ברכב?
נורא פשוט, היות ואין לי עדיין מישקל סופי והשאיפה שלי היא רכב שעומד ישר ולא עם התחת למעלה או התחת למטה אני יכול לכוון את גובה הרכב עם השאקל הנוסף (ליצור עליו לחץ, או למנוע ממנו סגירה עד הסוף) ברגע שהרכב יהיה גמור, קרי בודי ומישקל מלא.
בנוסף, מה שאני עושה הוא להעביר דרך השאקל הנוסף פין אבטחה שמנטרל את הפעולה שלו. ואת זה, אין בריבולבר.

עומר

מאיר רוטברג
16-05-07, 09:04
ראשית תודה על התשובה שמהווה הוכחה כי שרוצים אפשר להיתדיין ללא ניגוחים ,
שנית אקשה עוד קצת בגוף ההודעה

אני עדיין לא חסיד גדול של הריבולבר, בטח לא כאלה שהם חיקוי זול של המקור, או יותר נכון, חיקוי מחומרים זולים שמתיימר להיות המקור ונימכר כמקור (ואת זה אני אמשיך בפרטי מול מי שירצה).אין כל רלוונטיות למי ייצר מה אנו מתמקדים בייצור שלך

גם הריבולבר המקורי הוא מוצר לא צפוי על הכביש ויש בו יותר חופש מאשר שני שאקלים שמחוברים על ציר קשיח (הבורג שעובר דרכם) אני משער שראית ריבולבר מקרוב מאיר.
כן,ראיתי פה ושם, אז למה אתה מתקין מוצר דומה

בנוסף המהלך שמספק הריבולבר הוא פיקציה, בוא נגיד כמו דרופ קיט, הגלגל יורד, אבל מישקל עליו אין.
איך אמר ג'ו, הארטיקולציה מתה ביום שבו הגיעו נעילות הדיפרנציאל (או לחילופין תריץ חיפוש על חנן ולרתך בזנטים במקום בולמים ברכב כפול נעילות)

אם זו פיקציה אז למה להתקין??
הדאבל שאקל אומנם ניקרא לפעמים ריבולבר, אבל זה לא אותו דבר.
עכשיו למה אני שם דאבל שאקל ברכב?
נורא פשוט, היות ואין לי עדיין מישקל סופי והשאיפה שלי היא רכב שעומד ישר ולא עם התחת למעלה או התחת למטה אני יכול לכוון את גובה הרכב עם השאקל הנוסף (ליצור עליו לחץ, או למנוע ממנו סגירה עד הסוף) ברגע שהרכב יהיה גמור, קרי בודי ומישקל מלא.
בנוסף, מה שאני עושה הוא להעביר דרך השאקל הנוסף פין אבטחה שמנטרל את הפעולה שלו. ואת זה, אין בריבולבר.

תשובה צולעת , לטעמי לפחות

שלא יהיו אי הבנות אני נהנה לראות את מה שאתה עושה

עומר

Bulldog
16-05-07, 09:19
שוב מאיר, המטרה העיקרית היא האפשרות לכוון את הגובה של הרכב.אני כרגע מתקין קפיצים שלא קרובים למקור. זה לא קיט הגבהה שתוכנן לרכב, זו בניית מערכת מיתלים כמעט מחדש.
אני יכול להעריך איך זה יעבוד, אבל אני שומר לעצמי את האופציה לעשות שינויים אחרי ההתקנה.
אתה יכול לראות בעצמך שכל חלק בתושבות המתלים נבנה מחדש. לערוך שינויים אחר כך תהיה משימה לא קלה, אז פה יש לי יתרון שאני מנצל לכיוונים סופיים.
זה שבמצב חופשי הסרן יפול יותר או פחות בגלל השאקלים יתרום משהו לעבירות מעבר לשתי הנעילות והיחס זחילה שיהיה לרכב, מסופקני, באותה מידה אתה יכול לשאול אנשים למה הם התקינו דרופ קיט או ריבולברים.
ושוב, אם ראית אז אתה יודע שלריבולבר יש חופש מובנה גדול יותר, שני שאקלים יכולים לזוז רק על ציר או מישור תנועה אחד בפתיחה ובסגירה שלהם, ריבולבר זז בשניים לפחות.

נמרוד
16-05-07, 17:29
דאבל שקל עומר חסר תועלת כמו רבולבר ואפילו יותר. בשביל יכולת כוונון כשהאוטו עדיין בסדנא אתה יכול לכין שאקלים פשוטים ארוכים כמו סרגל עם הרבה חורים, וכשהרכב בגובה הנכון הסופי, לקצץ אותם - או להכין חדשים יפים באורך הנכון.

Bulldog
16-05-07, 18:31
טוב, יש לי עסק עם ערלים.
שניכם פשוט תמתינו לתמונות ותבינו למה עושים בצורה אחת ולא אחרת, כי נמרוד חושב שיש לי יום שלם לנקב 4 פלאחים מברזל בחורים של 16\9

Bulldog
20-05-07, 04:36
טוב, לפני שניגש למלאכה הקשה של להסביר למהנדס למה כדאי להשתמש במה שיש ולא לייצר חדש.
הנה מבט כללי של מה שיש עד עכשיו.
השילדה בחלק הקידמי נתמכת ע"י הקפיצים, הסרן על הבוקים, אין יותר ג'בקות וכליבות, העסק מרותך לפני חיזוקים.
בחלק האחורי לכל מי שתהה לגבי תושבת הקפיץ הקבועה המוזרה, אז הנה, השלמתי אותה.
ועכשיו לערלים.
בתמונות אפשר לראות את הדאבל שאקל במצב מכווץ ובמצב פתוח, לצורך הנוחות שלכם הוספתי פס דוגמא בצבע אדום לפלאח שאני יכול לרתך בנקוד הספציפית הזאת והוא ילחץ את כל העסק למטה וירים את האוטו למעלה.
פונימייש?

Bulldog
21-05-07, 03:58
זהו, התושבות מרותכות, האוטו עומד כרגע על בוקים שמדמים צמיגי 31.
השינויים שנמדדו.
פגוש קידמי 30 אינץ' (היה 4\1 22)
פגוש אחורי 30 אינץ' (היה 4\1 24)
ומרכז השילדה 23 אינץ' (היה 16)
כל המידות האלה שוב, בלי עומס על הקפיצים.
השאיפה עכשיו לסיים את החיזוקים לכל הבנייה החדשה והרכבת הסרן הקידמי (נאבות, ציריות וכל השאר) ואת האחורי ולהחזיר את השילדה להתגלגל על צמיגים.

asafk
21-05-07, 22:02
האמת? ממך ציפיתי לפחות.... :wink: :wink:
נראה לא רע, למרות החורניות.

אסף.

מאיר רוטברג
21-05-07, 22:04
בהחלט יש התקדמות

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=4738

בכל זאת זה עדיין סוג של ריבולבר בעל שני מיימדים,אבל טכניקה מעניינת בהחלט, חוץ מזה שמתי לב כי האוויר בגולה משפיע על קצב העבודה רק שלא תרדם לפתע

אלון_ק
22-05-07, 16:35
גם את הסיקס הוא בנה בשנה אחת.

זה הקוסמטיקות שדופקות אותו כל פעם מחדש... :lol:

Bulldog
22-05-07, 17:55
תגיד אלון, מה אצלך? איך מתקדם הפרוייקט שלך?

אתה כבר בשלב הפיניש עם הצבע השחור והלהבות בצדדים?

אלון_ק
22-05-07, 23:23
להבדיל, אני הכרזתי מראש על הפרוייקט שלי כפרוייקט בניה למען הבניה (לבהדיל מבניה למען רכב טיולים). אף אחד לא חולם שזה יגמר תוך פחות משנתיים-שלוש במקרה הטוב.

Bulldog
23-05-07, 05:29
תרוצים, תרוצים. אל תישכח שאתה מדבר עם הכהן הגדול של האמונה בבנייה.

ועם מדברים על קוסמטיקה, אז אני עדיין מחפש איזה אוטו עם 5 דלתות להלביש על השאסי.

Bulldog
25-05-07, 04:59
טוב, בשביל שמאיר לא יצטרך לעקוב אחרי הפרוייקט הזה 5 שנים אז היום הייתה התקדמות לא קטנה.

בצהריים הגיע משלוח מסאמיט, תיכף ניגע בנושא הזה.
אחרי שהוא הגיע יצאתי לנסיעה של איזה שעה וחצי בסופה קניתי את הצ'ירוקי 88 הבא עם איזה בעיה מכאנית במנוע שלא מעניין אותי, אין חלודה, אין מכות, אין רקבונות, יש בודי עם 5 דלתות.
כל מה שלא צריך, ימכר.

ועכשיו חזרה לסאמיט, היום הגיע הצמה של פאינלס שהזמנתי.
מסתבר שלפאינלס יש צמה לSTAND ALONE למנוע וגיר שיש לי, היות והם ירדו מרכב עם יותר מידי מחשבים וחיישנים לא חיוניים, ABS, כריות אויר, טרנספר מבוקר מחשב ועוד צרות אחרות.
את הצמה הזאת אני מחזיר כשאסיים איתה.

העלות עד עכשיו.
כולל הקיט לדאבל טרנספר מינוס מכירות של חלקים מה NP 231 שהפך לתיבת הפחתה באיביי והשאריות מהNV 4500.
900 דולר בערך

Bulldog
26-05-07, 22:47
היום נסענו אני וג'ו לאסוף את הצ'ירוקי עם הבעייה החמורה במנוע.
הבעייה היא כל כך רצינית שכשהנענו אצל ג'ו בבית את האוטו אחרי ששמענו את ההסבר על הבעיה מהבעלים
"האוטו התחמם, איבד כח ונזל מלמטה ולמחרת כשהוא היה קר הוא היה בסדר אבל לא נסעתי עליו מאז"

ובדקנו עם מד חום גילינו שהטרמוסטט תפוס.
אז כרגע אני מתלבט בין למכור את האוטו ב1800-2000 דולר או למכור רק את הרכבת כח והסרנים בערך ב1000 פלוס ולשמור את הבודי.

את האוטו הורדנו בנסיעה לגראז' אצלי בבית.

Bulldog
26-05-07, 23:51
טוב, לכל חובבי הקוסמטיקה והאסטטיקה למינהם, אז הנה חיזוק אסטטי להארכת השילדה.
http://www.texas4x4.org/images/smilies/1welder.gif
זה לא החיזוק האחרון, יהיו עוד באותו אזור לא לדאוג.

Bulldog
28-05-07, 04:29
IT"S A ROLLER!!!

השילדה חזרה להיות על גלגלים.
בנתיים אני אסתפק באיזה סט של TSL 33X12.5ששכב אצל ג'ו ואסף אבק ובוץ בשביל לגלגל את השילדה קדימה אחורה.

לאחד הצמיגים היה חסר קצת אויר, אז ניסינו את שיטת הספריי קרבורטורים.
לא ממש הלך.

http://www.youtube.com/watch?v=bOrHq_rfn4o

אז שמנו קצת יותר ספריי ושינינו את הזוית.
שוב, לא הלך.

http://www.youtube.com/watch?v=MNBeS2KQYI0

הפעם כבר שמנו גם רצועת ראצ'ת להצמיד את הצמיג, שוב, לא עבד.

http://www.youtube.com/watch?v=evEvxAEbwc0
בסוף ניפחנו רגיל.

עכשיו למנוע בעיות בעתיד, שלא יכשילו אותי בטסטים בגלל חופש בתפוחים הזמנתי מwww.redneck4x4tech.com (http://www.redneck4x4tech.com/)
סט של ביטול תפוחי הגה.
הסט מגיע עם דראג לינק מניקסיל ושני ברגים ואומים גרייד 17.
התוצאה לפניכם.

Demolition Man
28-05-07, 08:48
לפחות היית עושה כבר Hi-Steer על הדרך :-D :roll:

tzagi
29-05-07, 06:00
לפחות היית עושה כבר Hi-Steer על הדרך :-D :roll:

יש חדשות בעולם
High steer is out, Redneck steering is in
בלי תפוחים, אין על מה להכשיל בטםט...פטנט גאוני לדעתי.

הנה תמונות מהיום:

Bulldog
29-05-07, 07:06
כן, אז הנה החיזוקים האחרונים לקונסטרוקציה הקידמית.
לא הכי יפה, אבל עושה את העבודה.

מכאן והלאה זה לנקות את השילדה משאריות תושבות לא רלוונטיות, לפרק את הXJ האומלל ולהלביש אות על השילדה.
ואז להתחיל לשבור את הראש.

מאיר רוטברג
29-05-07, 16:53
אני רואה שלקחת ברצינות את שאלתי בקשר לשילדה וערכת חיזוקים ברמה של מרכבה סימן 5

מצא דווקא חן ,
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=4814

Bulldog
29-05-07, 17:32
אם כבר שמת את התמונה הזאת דווקא, אז כן, אוברקיל זה טוב.
ובדיוק בין שני החיזוקים האלה (ימין ושמאל) יכנס הסטינגר. שגם לו יהיו חיזוקים :rolleyes:

OFF-RoaD
21-06-07, 11:01
מה עם הנבלה?
עומר, התרגלנו לעדכון יומי. אתה לא יכול להחזיר אותנו לימי המגפה...
העם רוצה מידע! ותמונות! 8)

huski360
15-12-08, 22:20
למה אין סיום לשרשור הזה

asafk
15-12-08, 22:29
בלי להכנס לעניינים אישיים של עומר, האיש, הכלבלב והמגפות שלו, יש פרוייקטים שאין להם סוף. ככה זה בחיים. תתרגלו.

אסף.

-->