PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכונית/טיסן בשלט רחוק, שאלות של מתחילים.

חנן-ג'יפולוג
30-11-06, 19:43
בתי, בת ה5.5 , מנסה לשכנע אותי שהיא חייבת טיסן בשלט רחוק. ניסיתי להסביר לה שעדיף לה בתור התחלה להתאמן על מכוניות בשלט רחוק.
האם אני צודק?
אני יכול להכניס אותה לתחום הזה בפחות מאלף ש"ח?
אני מעדיף שהיא תבנה את הכלי בעצמה, עם עזרה שלי, כמובן, כדי שהיא תלמד לכבד את הכלי, ולא תשמיד אותו תוך שנייה בנהיגה/טיסה רשלנית. מכוניות בבניה עצמית הן זולות יותר או להיפך?
היכן לקנות? טויס אר אס, חנויות ייעודיות, או באיביי?
משומש/חדש?

erezjack
30-11-06, 20:12
תבדוק את זה
http://www.lightning-models.com/lightningair.html
חנות לטיסני מנוע חשמלי.

דרור ברלי
30-11-06, 20:16
בתי, בת ה5.5 , מנסה לשכנע אותי שהיא חייבת טיסן בשלט רחוק. ניסיתי להסביר לה שעדיף לה בתור התחלה להתאמן על מכוניות בשלט רחוק.
האם אני צודק?
בוודאי שאתה צודק, רק שההגיון של בני 5.5 - 6 קצת שונה משלנו... גם אני וגם אתה בהנחה שרוצים להתחיל עם התחביב זה, עדיף שנתאמן קודם כל על משהו שנוסע על הקרקע...

אני יכול להכניס אותה לתחום הזה בפחות מאלף ש"ח?
כן, אבל אז מדובר בצעצועים סיניים באיכות נמוכה עד מעליבה, שיתפרקו/יישברו מהר מאוד ללא יכולת תיקון. לא מומלץ. גם המכוניות ה"מקצועיות" האיכותיות שעולות אלפים רבים נשברות בתדירות גבוהה, אבל יש להן חלפים ושיפורים זמינים.

אני מעדיף שהיא תבנה את הכלי בעצמה, עם עזרה שלי, כמובן, כדי שהיא תלמד לכבד את הכלי, ולא תשמיד אותו תוך שנייה בנהיגה/טיסה רשלנית. מכוניות בבניה עצמית הן זולות יותר או להיפך?
גם אני רוצה לקנות לג'וניור שלי משהו כזה, אבל לדעתי כל הקטע של הבניה עדיין גדול עליו בכמה מספרים. לדעתי זה עיסוק לגיל גבוה יותר, אם לא ממש למבוגר. יש הרבה מאוד מכוניות מוכנות להסעה (RTR - Ready To Run) שחוסכות לך את ההתעסקות.

היכן לקנות? טויס אר אס, חנויות ייעודיות, או באיביי? משומש/חדש?
טויס אר אס באמת מוכרים רק צעצועים - הכל מגיע מסין ומאוד יקר ביחס לאיכות הנמוכה. יש בארץ חנויות ייעודיות אבל המחירים בהן גבוהים ואני הייתי נעזר בשירותיהן רק לצורך רכישת חלקים מתבלים שונים. אם אתה רוצה רק חדש, כדאי לקנות מחנויות מקוונות בארה"ב כמו Tower Hobbies ודומותיה.
רוצה משומש? תיכנס לאתרי המכוניות בשלט-רחוק כמו www.rczone.co.il (http://www.rczone.co.il/), יש שם פורום יד שנייה פעיל ותוסס והרבה חבר'ה מוכרים מכוניות. רוב העוסקים בתחום ילדים ממש, חלקם נכנסים לתחום בסערה, משקיעים אלפים רבים, מתייאשים מהר ומכורים מכוניות+ציוד במחירים די אטרקטיביים.

חוץ מזה, דבר עם איציק SUBZERO שמסתובב באתר לפעמים. הוא מומחה אמיתי בתחום הזה.

six 4 life
30-11-06, 20:16
מכונית על שלט- קונים/ בונים, ומתחילים לנסוע.

טיסן- קונים/ בונים, ומתחילים לקחת שיעורים פרטיים ללמוד להטיס.

אין שום סיכוי ללמוד באופן עצמאי, בטוח שלא על טיסן בנזין (שהכי פשוט בהם הוא בעל 4 הגהים, משמע 2 ג'ויסטיקים- שזזים 360 מעלות כל אחד)

יש דבר חדש שנכנס לשוק, והוא די פשוט לתיפעול, קטן, וזול.
מסוג על שלט, חשמלי, קטן ומדליק.

אנסה למצוא לך לינק אליו.

בכל אופן אני מציע שתלך על תחום המכוניות
טיסנים מעבר לעלויות האחזקה והלימוד, אי אפשר להטיס איפה שבא לך.

מכונית- איפה שרק תרצה (פיקניקים למשל, בשכונה, בטיולים, איפה שבא).

בהצלחה.

six 4 life
30-11-06, 20:18
מסוג על שלט, חשמלי, קטן ומדליק.

מסוג- מסוק**

ניר ל
30-11-06, 21:39
ואני חושב, שלפני שאתה נכנס להשקעות, תקנה את הצעצוע הכי זול ומעפן שאתה יכול להשיג, כדי לבדוק אם היא אכן רצינית ומתמידה (אם כן אז הלכו לך 200 ש"ח) או שכדרך רוב הילדים היא תתלהב במקרה הטוב יום וחצי ואח"כ תעבור הלאה לגידול אוגרים (ואז חסכת כמה אלפי ש"ח).

עכשיו תשכח ממה שכתבתי
ביננו, ראית ילדים משחקים בטיסן וזה נראה לך מגניב, בינהם היה גם אחד עם מכונית וגם היא נראתה משעשעת מאד, ממש קשה לך להחליט מה אתה רוצה יותר ! אז אתה מפיל על אופיר את התיק ?

גיא
30-11-06, 21:43
המכוניות על בנזין, עושות רעש נורא , כמו המסוקים ...

אם אתה תנסה להפעיל מכונית כזאת בפיקניק אתה תקבל מכות מכל מי שברדיוס של ק"מ ...

ישנו טיסן על שלט מקלקר עם מנוע חשמלי קטן שעולה לדעתי איזה 200 שקל. טווח לא גדול בכלל. לדעתי זה בדיוק מה שצריכים בשביל לדעת אם התחביב מעניין או תופס את הזאטוט. ( לצערי שלי עדיין קטנים מידי )

מעבר לזה, אם אתה רוצה להטיס, זה אומר ביטוחים זה אומר מקומות מיוחדים וזמנים מיוחדים וזה אומר למידה ארוכה מאוד ויקרה עוד יותר.

יש אגב גם מכוניות "כאילו" של מאות בודדות של שקלים שיודעות לתת פאן לא קטן ( יש לי עדיין טסטה רוסה שעדיין נוסעת כבר איזה 20 שנה פלוס מינוס 50 קמ"ש ... )

גיא
30-11-06, 21:45
ועוד מילה, בפורום הזה (http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/anashim.asp?forum=358&pass=1) מקום טוב לשאול שאלות כאלו.

עירא
30-11-06, 21:59
את הטיסן שלי בניתי כשהייתי בן 10 וגם זה היה עם לא מעט עזרה (במיוחד בגיהוץ של הכנפים)
בניגוד למה שארז כתב, זה טיסן שנועד למתיחלים של המתחילים, עם שני הגאיים בלבד.
אני קצת סקפטי האם אפשר באמת לתת לילד/ה בגיל 5-6 לבנות אחד.
לגבי ההטסה, זה יהיה הרבה יותר זול להתחיל עם משהו, שכשהו נופל זה מגובה של 30 -40 ס"מ ולא מגובה של 4-5 מטר...

עירא

אלון_ק
01-12-06, 00:05
אם אתה רוצה טיסן בסיסי דבר עם חגי (K2000). יש לו איזה אחד זרוק בחדר, לא נראה לי שמתוכנן לו עתיד.

gooli77
01-12-06, 01:32
הי חנן
טיסנים לא!!! לפחות לא בגיל הזה, החניך הצעיר ביותר שהיה לי הי בן 6 והוא היה ילד שנולד עם סטיקים בידיים (סימולטורים, אבא טיסנאי והרבה בגרות וסבלנות לילד בגילו) ועדיין לקח המון!!! זמן עד שהוא היה עצמאי ובטיחותי (שלא נדבר על כסף...)
לגבי מכוניות, 1000 ש"ח זה תקציב נמוך בעבור מכונית רצינית, מאוד נמוך, אני הייתי בוחר באופציה של קניית צעצוע זול אבל מושך מבחינה וויזואלית ובוחן את הילדה, אם עוד שלושה-ארבעה חודשים היא עדיין מתלהבת מהמכונית אז הייתי משקיע ברכב טוב יותר.
לגבי קנייה בחו"ל, המחירים לרוב זולים במעט אבל יש חיסרון אחד עצום, אין תמיכה ואין אחריות! כלומר ביום שבו תצטרך חלפים (וזה מגיע מאוד מאוד מהר) לא בטוח שתמצא מה שאתה צריך בארץ, משם הדרך להשבתת הכלי ולכיבוי ההתלהבות של ילדתך קרובה מאוד.
אם אתה צריך עזרה/יעוץ או כל משהו אחר, נמרוד יודע איך למצוא אותי
בהצלחה
גולי

AvigdorAharon
01-12-06, 17:44
בפעם הבאה שקובעים, נעם יגיע עם רכב על שלט (אם תבקש, אז אפילו שניים), ויראה לאופיר איך ומה צריך לעשות. נעם קיבל את הרכב הרציני הראשון שלו בגיל 3 (הרכב הכי גדול שהיה בזמנו לניקו, חברה רצינית מאוד), ומאז הוא רק מחכה לרג שנקנה לו רכב על בנזין. כל שנה, אני דוחה בשנה נוספת, כי לדעתי הוא עדיין צעיר מידי כדי לטפל ברכב לבד.
רק לסבר את האוזן:
רכב של ניקו, אחריות לכל החיים (מניסיון), באזור ה 500 עד 700 ש"ח.

אביגדור

גיא
01-12-06, 19:35
הטסטה רוסה שלי היא של ניקו, בהחלט מוצרים איכותים ביותר !!

lizard
01-12-06, 19:41
למי שמעוניין, אני מוכר תוכניות של טיסן בלסה, נדמה לי השם שלו בנה או משהו דומה. טיסן של 2 סרבואים. הגה כיוון והגה גובה. ללא עילרוד וסיבסוב.
יש לי גם שלט רחוק של פוטבה או משהו כזה עם 2 סרבואים + כל מיני כבלים נלווים.
מנוע אחד או יותר של טיסן קטן, דלק כמובן, וכל מינ שאריות בלסה.

הכול כולל הכול - 300 שקל.

דרור ברלי
02-12-06, 12:47
בזמנו הבאתי לעידו באגי-שטח של ניקו (60$) והוא התבאס ממנה די מהר כי היא "לא יכולה לנסוע בחולות" או בעברית נורמלית - אין לה כוח. המכוניות של ניקו הן צעצוע איכותי אבל עדיין רק צעצוע נטו (נמכרות בדיוטי-פרי ובטויס-אר-אס וזה בעצם אומר הכל) ויתרונן היחיד הוא שהן באמת בנויות חזק ויש להן אחריות מוצקה. כל היתר - המנוע פשוט חלש ולא רק באספקט של ביצועי מהירות עלובים, אלא שהמכוניות פשוט לא מסוגלות לסחוב את עצמן בשיפוע מתון, על חול, על עפר, אין להן מתלים של ממש והן מיועדות לנסוע בתוך הבית בלבד.

אז מי שרוצה להסיע מחוץ לבית צריך מכונית יותר רצינית והרבה יותר יקרה. אבל מה עדיף, כביש או שטח? חשמל או דלק?מכוניות כביש זקוקות למסלול/מגרש חנייה גדול וריק, ואם אפשר ללא אבני שפה שהתנגשות בהן מרסקת את המכונית... אז הסכמנו שעבור ילד, עדיף מכונית שטח. באגי 2X4 או 4X4 או מונסטר-טראק.
מכוניות דלק מרעישות עולמות ופולטות עשן מצחין, ואי אפשר להסיע איפה שרוצים כי זה מטרד סביבתי רציני (רעש וריח), ואפילו מסוכן (מכונית שילד איבד עליה את השליטה וטסה למישהו לתוך הרגל ב-50 קמ"ש +++ יכולה לגרום פציעה רצינית ולחשוף אותך לתביעות) כמו כן, מנועי 2 הפעימות הפיצפונים הללו נותנים תוצרת רק בסל"ד חמש-ספרתי גבוה (יש מנועים שמסתובבים מעל 20,000 סל"ד...) המכונית טסה כמוכת אמוק במהירות מסחררת וקשה לשלוט בה ואני לא משתגע על הרעיון שילד בן 6 מסיע מפלצת קטנה כזו ליד עוברי אורח תמימים. אין ספק שעבור ילדים קטנים עדיפות המכוניות החשמליות. צריך רק לדאוג להרבה מאוד פאקים של סוללות (לא זול) כדי שהילד יוכל להסיע את המכונית יותר מרבע שעה, ולא להתבאס בזמן שפאק הסוללות הגמור נמצא בטעינה.

שחר 9
02-12-06, 16:17
חנן ,

אתה בטוח שזה לא המקרה שהאבא רוצה והוא מאשים את הילדים ?

כל מה שכתבו לך כאן הוא נכון ,אבל ....
אני מטיס טיסני רדיו אמנם כבר שנתיים הטיסנים מאופסנים אבל זה זמני .
גם לי יש זאטוט בן 5 שראה את הטיסנים ורצה להטיס, ניסיתי ונתתי לו להטיס אבל זה לא הולך , רמת המשמעת והיכולת לקבל הנחייה ולבצע אותו מספיק מהר איננה עדין בגיל הזה.

אנחנו הלכנו על מכונית חשמלית , התחלנו במשהו פשוט והילד מרוצה , בקרוב אני מתכנן לו מעבר לחשמלית רצינית יותר ויש כאלה שטסות לא פחות מהבנזין.
לדעתי הבנזין בגיל הזה יהיה יותר התעסקות שאתה מעורב מאשר נסיעה ולכן חשמלית עדיפה.

בחזרה לטיסנים , מאחר ולך יש בת והם יותר עקשניות אם אין לך מוצא והיא מתעקשת על כלי אוירי לך על דאון בשלט רחוק - זה כלי עדין יותר בהתנהגות שלו, דורש הרבה פחות למידה, והוא הרבה הרבה יותר סלחן בטיסה . (מדובר בדאון עם מנוע חשמלי שמעלה את הדאון לגובה ומשם דאייה מוחלטת)

לגבי קניה אין בכלל מה לדבר אם יש אפשרות אז רק ארה"ב ממליץ על טאוור הוביס http://www.towerhobbies.com/index.html

את האינפורמציה הכי טובה תמצא בשטחי הטסה באזור שלך יש ליד שוהם באזור תעשיה החדש צמוד לכביש 6 , ובלטרון ליד המנזר (קו אוירי בין המנזר לנווה שלום ). בדר"כ פעילים בשישי בצהרים.

בהצלחה ,שחר

דרור ברלי
02-12-06, 16:36
חנן ,

אתה בטוח שזה לא המקרה שהאבא רוצה והוא מאשים את הילדים ?

יש לי הרגשה שזה המקרה הקלאסי. גם אצלי זה ככה.

חנן-ג'יפולוג
02-12-06, 18:00
תודה על התשובות.

לגבי מי שמאשים אותי שאני מפיל את הרצונות שלי על הילדה, אז זה לא המקרה. אני אמנם אוהב את זה ורוצה את זה כבר הרבה שנים, אבל לא מרשה לעצמי לקנות את זה. היוזמה כאן היתה לגמרי שלה.
לאחר שקראתי את העצות שלכם וקראתי הרבה באינטרנט, הבנתי שלקנות משהו רציני, שזה כמה אלפי ש"ח, אני לא רוצה בשלב הזה. יקר מדי עבור משהו שאולי ישכב בארון או בפח תוך שבוע. הבנתי גם שאנחנו הולכים על רכב קרקעי ולא על מטוס, ושאנחנו הולכים על רכב שטח. הצלחתי גם לשכנע בזה את הילדה.

אני רואה שלמעט דרור השאר ממליצים על מוצרי ניקו:

http://www.shiroco.co.il/scripts/prodList.asp?idCategory=97

דרור ברלי
02-12-06, 18:37
זה לא שאני לא ממליץ על ניקו. ניקו מכוניות עמידות ומצויינות למשחק בתוך הבית.
ילד שנתפס בחיידק הזה ממצה את המכונית של ניקו תוך כמה ימים/שבועות וגם היא הולכת לארון.

ניר ל
02-12-06, 19:34
אני אמנם אוהב את זה ורוצה את זה כבר הרבה שנים, אבל לא מרשה לעצמי לקנות את זה. היוזמה כאן היתה לגמרי שלה.
הצלחתי גם לשכנע בזה את הילדה.

אני רואה שלמעט דרור השאר ממליצים על מוצרי ניקו:

http://www.shiroco.co.il/scripts/prodList.asp?idCategory=97

הבנתי,
לדעתי הצעצועים שהבאת בלינק לא מדמים את המכוניות המקצועיות על הביצועים התגובות והיכולות שלהן. אני באופן אישי מעדיף כלי תעופתי ואם תשתנה דעתה של "אופיר" אז יש מצב שאני אצטרף אליך לשעורי הטסה, הילדים יוכלו להסתכל מהצד. הדרך הנכונה להיכנס לתחביב כזה היא קודם כל להצטרף למישהו מנוסה או לקבוצה בתור צופה ודרכם להבין את המשמעות ולברר אם אכן זה פאן כמו שזה נראה לפני שמתחילים לשלם על זה.

שחר 9
02-12-06, 22:37
ניר ,

אם תרצה להתנסות אתה מוזמן גם "אופיר" כמובן.
התחביב אינו כ"כ יקר כמו שחושבים מחיר הכניסה נע בין 2000-1500 ש"ח וצפונה (למשומש).
ההוצאות השוטפות אם מתקדמים בצורה נכונה ולא קופצים מהר מדי לטיסן מתקדם מדי הוא כ- 800 ש"ח כל 4 חודשים בהנחה שמטיסים כל שבת. (אם יש קו פתוח מארה"ב אז הכל זול יותר.)
דלק אמנם יקר כמחיר לליטר אבל הצריכה נמוכה ומתבטאת ב100 ש"ח מקס' לבילוי של שבת .

התחביב מענין ומלא אנדרנלין , אזהרה : נראה לי קצת מרושע לתת לאישה לסבול בעל שמתעסק עם ג'יפים וטיסנים שניהם מעלימים בעלים בשישבת.

שחר

גיא
03-12-06, 07:08
הבנתי,
לדעתי הצעצועים שהבאת בלינק לא מדמים את המכוניות המקצועיות על הביצועים התגובות והיכולות שלהן. אני באופן אישי מעדיף כלי תעופתי ואם תשתנה דעתה של "אופיר" אז יש מצב שאני אצטרף אליך לשעורי הטסה, הילדים יוכלו להסתכל מהצד. הדרך הנכונה להיכנס לתחביב כזה היא קודם כל להצטרף למישהו מנוסה או לקבוצה בתור צופה ודרכם להבין את המשמעות ולברר אם אכן זה פאן כמו שזה נראה לפני שמתחילים לשלם על זה.

הכי פשוט זה ללכת לאתר הטסה בשישי בבוקר או שבת בבוקר ותהסתכל / לשאול / ...

יש בפורומים של תפוז מספיק הזמנות כאלו.

( הילדים שלי קטנים מידי :-( והטיסנים שלי ישנים מידי :-( )

botzon
11-12-06, 21:30
העסק יכול להיות יקר, צריך ידע בסיסי במכניקה אם אתה לא רוצה כל שבוע ללכת לחנות. הייתה לי מכונית כזו לא מזמן, לכביש, 2.5 סמ"ק(4X4). רשימה חלקית של מה שהלך; פילטר, ציריות, דפרנציאל,אגזוז, כל מני צינוריות של דלק ו2 סטים של 4 צמיגים. הכי מומלץ לדעתי זה לקנות באגי עם מנוע בסדר גודל של 2-3 סמ"ק .בתור התחלה זה מעולה.

-->