PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדיד למרווח שסתומים - היכן מוצאים (ושאלות לגבי תחזוקת אופנוע GN250)

Saar
30-11-06, 20:19
הי,

אני מעוניין לרכוש מדיד לכיוון שסתומים לסוזוקי GN שלי (אופנוע, 250).
האם מדיד לכיוון שסתומים הוא משהו כללי או שלכל רכב/אופנוע יש סוג המתאים לו?
מישהו יודע היכן ניתן לרכוש כלי כזה?
(אפשר גם חו"ל)

תודה,
סער.

גיא
30-11-06, 20:43
יש לי ולא השתמשתי בו עדיין

אתה יכול להשאיל לטווח ארוך ...

shachar
30-11-06, 20:53
מוצר סטנדרטי בכל חנות כלי עבודה.

חימושניק
30-11-06, 21:24
גש לחנות הכלים הרצינית הקרובה לביתך, ובקש "פילר-גייג' ", אל תשכח לוודא שנותנים לך אחד מילימטרי. העלות הינה כ-30 ש"ח

איציק - 4X6ZH
30-11-06, 21:35
יש כמה סוגים למדיד הזה
ניתן לקבל את המדיד הרגיל באולר מדידים שבדרך כלל המידות הכתובות עליו הם מילמטרי ואינצי .
ניתן לקבל מידה מסוימת לפי הזמנה על רולר ואתה חותך לעצמך אורך רצוי במידה ידועה מראש .
ולצורך כיוון מקומות צרים וקשים יש מדיד בעל עלים צרים במיוחד המאפשרים גישה טובה .
איציק

Saar
30-11-06, 22:49
תודה לכולם.

סער

Saar
06-12-06, 12:20
הי,

שאלה נוספת, נאמר לי שיש מכשיר מיוחד לכיוון השסתום עצמו,
מישהו יודע היכן מוצאים מכשיר כזה והיכן הוא נמצא?

תודה,
סער

חנן-ג'יפולוג
06-12-06, 12:38
למיטב ידיעתי, זה מנוע זהה לזה של הDR250, למעט הסטרטר. אתה צריך מברג שטוח ומפתח רינג/פתוח. זהו.

Saar
06-12-06, 20:00
תודה, חנן.

סער.

Saar
09-12-06, 10:06
הי,

חנן, מסתבר שזה לא כמו ב DR ;)
אכן, צריך מפתח,אבל, אין בורג אלא ראש ריבועי (3 מ"מ) כך שצריך כלי "יעודי" כלשהו.
מישהו יודע היכן ניתן למצוא כלי כזה? (לא מצאתי ב EBAY...)

כמו כן, בספר כתוב שיש לסובב את המנוע עד שרואים את ה T במרכז חלון הבקרה,
מישהו מכיר את זה ויודע היכן נמצא חלון הבקרה הנ"ל בסוזוקי?

יש מישהו מאזור המרכז שכיוון שסתומים באופנוע ומוכן לעזור לי באחד מימי שישי הקרובים? (אחרי שאמצא את הכלי לכיוון)

תודה,
סער.

חנן-ג'יפולוג
09-12-06, 10:13
כנראה שהזכרון שלי מטעה אותי. אני עדיין די בטוח שזה זהה בDR ובGN רק שכנראה גם אצלי בDR היה כזה ריבוע. לא משנה.
אתה לא יכול להשתמש במפתח פתוח 3 מ"מ או שוודי/פטנט קטן? זה לא בורג שאתה מפעיל כוח כלשהו איתו, אלא הוא מסתובב חופשי בתוך ההברגה שלו מול כלום. תוכל לסובב אותו גם ביד.

בצד של האלטרנטור, זה שהפוך לצד המצמד, (היכן שנכנס כבל המצמד) יש בורג גדול, משהו כמו 17 מ"מ. פתח את הבורג ואז תוכל להציץ אל גלגל התנופה. סובב את גלגל התנופה עד שתראה את הT . לפחות בDR600 היה במרכז מכסה האלטרנטור בורג-מכסה ענק, שפותחים אותו עם מברג שטוח גדול מאוד, ואז יש לך גישה אל האום המרכזי של הקרנק שאיתו אתה יכול לסובב את הקרנק.

talw
09-12-06, 19:30
בנוסף גם תפרק את הפלאג תכניס מברג ותיבדוק שהבוכנה למעלה במקסימום!!!
נק' T זוהי הנק' שהשסטומים סגורים בוכנה למעלה ובנק' הזאת היא מקבלת בראש מהניצוץ.
סובב את המנוע רק נגד כיוון השעון!!!
אני במקומך הייתי מנקה פיח ע"י אינפוזיה של k44 ואז מכוון שסטומים!!
האם השסטומים דופקים?

טל

Saar
09-12-06, 20:20
הי,

קודם כל תודה.
לא נראה לי שהשסתומים דופקים, יש "תיקתוקים" בזמן האטה (בהרפיית ה"גז").
כמו כן, עפ"י הספר, אמורים לבצע כיוון שסתומים כל 5000 ק"מ , האופנוע עבר 63K ק"מ, אני לא יודע מתי בוצע כיוון שסתומים אחרון.

חנן,
אין לי מפתח 3 מ"מ (אני לא מכיר אום/בורג 3 מ"מ בצ'ירוקי/ויטרה - הארגז שלי בנוי בהתאמה לג'יפים, לא למכסחות דשא :razz: )
לגבי ה T:
יש לי גם בורג מכסה גדול ואכן סובבתי את הקרנק לאחר הסרתו.
מעל הבורג הנ"ל ומשמאל לו, יש בורג 17 מ"מ דרכו רואים את גלגל התנופה.
לא ראיתי T על הגלגל אלא רק קו אחד נראה היה לי שאז הבוכנה "בשיא הגובה".
אני אאמץ את שיטתו של טל לודא שאכן הבוכנה השיא הגובה (מיד אחרי שאמצא בוקסה מתאימה לפלג...)

תודה,
סער.

talw
09-12-06, 20:39
אם יש לך רק קו אחד אז זה הוא!!
תציב אותו מול הקו הקבוע /או נק' תלוי מה יש לך על האוזינג.
אל תעשה את זה בחושך.
עברו כמעט 15 שנה מאז "שהיתעסקתי" עם אופנועים תקן אותי אם אני טועה -יש לך שרשרת טיימינג כי אם כן אז זה נישמע לי יותר לכיוון הזה כי אם היא דפוקה/רפויה (או מותחן דפוק),יש הבדל בתיזמון השסטומים בין אם המנוע מסובב את הגלגל או להיפך.
"תיקתוק" שסטומים יישמע גם ובייחוד בגז/מאמץ.

טל

Saar
09-12-06, 20:48
הי,

אכן יש לי שרשרת טיימינג.
אנסה לברר בספר מה צריך לבצע ואיך...

תודה,
סער.

חנן-ג'יפולוג
09-12-06, 21:12
סער, אתה מתעקש מתעקש, וכשתפתח מכסה שס' תגלה שהתעקשת על שטויות. תפוס את הריבוע 3 מ"מ עם שוודי קטן, פטנט קטן, או פלייר שפיץ. זה חסר משמעות לחלוטין.

אתה רואה את הT דרך החור של בורג ה17 מ"מ. זה מה שאתה רואה כשאתה רואה קו. אם תסתכל טוב עם פנס תגלה שזה T ולא קו. זה פשוט T גדול שחלקו מסתתר בשולי החור. כשאתה רואה את הT לא צריך לחפש יותר כלום. אין שום צורך להוציא פלאג כי כבר יש לך אינדיקציה מוחלטת. אין צורך לוודא שהT נמצא מול משהו כי הוא נמצא מול החור כשאתה רואה אותו. רק שים לב שאתה בסוף דחיסה ולא בסוף פליטה. הדרך להבחין בין המצבים השונים היא לראות ששני הנדנדים חופשיים ולא הדוקים. אם הם הדוקים זה סוף פליטה.

שרשרת הטיימינג, למיטב זכרוני, נמתחת ע"י מותחן אוטומטי. אין מה להתעסק בזה, למעט כשהיא נגמרת או המובילים שלה שחוקים.
שרשרת טיימינג לא יכולה להשפיע על מרווח שסתומים.

talw
09-12-06, 21:56
לא אמרתי מירווח אמרתי תיזמון.

Saar
09-12-06, 22:51
הי,

חנן, אני לא מתעקש, אין שם גישה לשוודי (אולי לשוודי קטנטן) ועם פלייר שפיץ אני מפחד לפגוע ב"בורג".
בכל מקרה, כנראה שביום שישי אנסה שנית.
אני מקווה שאמצא מישהו שמכיר את העבודה ויוכל לעזור, אם לא, אנסה שוב לבד.

שוב תודה,
סער

-->