PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניבה

Anonymous
07-12-03, 18:07
שלום
לא מזמן מכרתי את הסיקס שלי עקב תחילת לימודים. חשבתי לעבור לרכב חסכוני יותר אשמח עם מישהו יוכל לעזור במידע לגבי ניבות.עד כמה יקר לתחזק רכב זה
תודה מראש.

asafk
07-12-03, 18:38
ניבה היא בריה דורשנית. אתה חייב להיות המכונאי של עצמך. אתה חייב לחפש ולקנות בעצמך חלפים. לא נכון שאין חלפים בארץ- צריך לדעת איפה למצוא.
אבל- טיפולים ותיקונים במוסכים- הופכים את הסיפור למאד מאד יקר.
אני יכול להעיד שלהחזיק את הניבה עלה לי גרושים- והיא היתה מצויינת אחרי שיישרתי אותה. אבל- עדיין צריך טיפול כל 3000 ק"מ, עדיין אתה צריך לצפות לרכב מושבת פעם בכמה זמן אחרי טיול כשאתה מחפש בכל הארץ איזשהוא חלק וכו'.

אסף.

Anonymous
07-12-03, 19:53
תודה על התשובה
לאיזה טיפולים אתה מתכוון: שמנים ,פילטרים,גירוז או משהו יותר רציני

asafk
07-12-03, 20:52
זה טיפולים. זה החלק הקל.
יש גם תיקונים. בשביל הדוגמא- לעשות ראש+ טיימינג עלה לי 800 שקל כולל חלקים ושיפוץ ראש (אחרי שפירקתי אותו לבד) בבית מלאכה. זה זול, אבל במוסך זה יעלה לפחות פי 2-3.

אסף.

ד ו ר ו ן
08-12-03, 11:41
אסף,
על איזה טיפולים כל 3K אתה מדבר?
היתה לי ניבה במשך כמה שנים ובשום מקום לא רשום כלום על טיפול כל 3K, ואתה הראשון שמזכיר דבר כזה. בספר יצרן כתוב כל 10K וברכב זקן כזה אולי הייתי יורד להחלפת שמנים כל 5K אבל אל יותר.
לשואל השאלה, אם אהת רוצה לחסוך תצתרך לעשות עבודת תחקיר מאד מאומצת כדי למצוא ניבה במצב טוב, כמוך, גם קודמיך בעלי הניבה הם אנשים שמחפשים פתרון זול לשטח, וזאת בדיוק הבעיה.
תחזוקה "חסכנית" לא מתאימה לרכב הזה והזנחה זה דבר מאד נפוץ ברכבים האלו ולרכב כזה שלא עבר טיפולים מסודרים לא הייתי מתקרב.
גם אצלי הניבה עברה ישור קו שכלל לא מעט דברים,רובם תוצאות של הזנחה ולא של בלאי ואחרי זה הרכב שירת אותי טוב מאד בכביש ובשטח(23K ק"מ לשנה)במשך כמעט 5 שנים. אם תמצא מישהו שבאמת שמר וטיפל ברכב, אז שווה,ויצא לי לראות נובות שנראות כאילו יצאו מהמפעל גם אחרי שנים של שימוש אבל זה נדיר.
תעשה כאן ובג'יפטריפ חיפוש ותמצא דיונים לא קצרים על הרכב, כולל אתר ישראלי של בחור בשם גיא לבעלי ניבה.

asafk
08-12-03, 16:17
3000 ק"מ זה מה שרשום בספר הרוסי לגבי גירוז ומתיחת שרשרת טיימינג, כשהרכב עובד קשה. אני, לכזה רכב, מעדיף להחמיר, ואכן- הניבה שירתה אותי נאמנה.

אסף.

ד ו ר ו ן
08-12-03, 19:25
שרשרת תזמון בניבה לא מותחים, יש לה מותחן קבוע שאחראי למתח נכון ואם זה לא מרעיש\עושה בעיה לא נוגעים בזה.
ברכב שהיה אצלי היה צריך להחליף מותחן אחרי 200K, והדגש הוא מותחן וזה אחרי שהוא הרעיש קצת וראינו שהוא ב3\4 דרך אז הוא הוחלף ביחד עם השרשרת כי אם כבר פתחנו אז נחליף גם את זה למרות שהיא הייתה תקינה.
גרוז?
מה הקשר בין גרוז ובין טיפול? גירוז עושים כשצריך, אם זה תקופתי או בגלל סיבה מסויימת כמו טיול\עבודה\מים\פודרה עודפת וכו' שדורשת קיצור התקופה שבין גירוז לגירוז, ובניבה אין הרבה מה לגרז, רק את הגלי-הינע וזהו.

asafk
08-12-03, 22:07
לשרשרת מותחן עם קפיץ- אכן קבוע, אבל פעם ב... צריך לפתוח את הבורג שלו חצי סיבוב, לחכות חצי דקה כשהמנוע עובד, ואז להדק מחדש- ככה הקפיץ דוחף את המותחן.
מבחינתי גירוז זה גם טיפול. חבל להיכנס לדיון על סמנטיקה.

שורה תחתונה- עזוב שטויות. החלק הקשה בניבה זה למצוא אחת במצב סביר. לטפל- זה חפיף. אוטו שעשו בשביל לטפל בקולחוז עם מפתח 13 ופטיש 5... :wink: :wink:

אסף.

-->