PDA

צפייה בגרסה מלאה : סטרטר לא משתלב כראוי

אסי ברמן
03-12-06, 21:27
נוצרה לי לאחרונה בעיה שכל מספר הנעות נאכל לי הבנדיקס בסטרטר.
לדעתי זה קשור לפחית שהסטרטר יושב עליה משום שהחלפתי מספר פעמים בנדיקס והבעיה ממשיכה..
האם אפשר להחליף את הפחית בחדשה או שלוקחים אותה ליישור?

yoavshefer
03-12-06, 21:56
הפחית היא רק פחית ולכן לא נראה לי שהאשם בה.
סביר להניח שהתיאום ביו האווזינג למנוע לא מה שהיה {צריך להחליף את הבוקסות המתאמות}.
או שהזר שיניים שעל גלגל התנופה גמור.

adis
04-12-06, 18:04
הבעיה היא בפחית בין המנוע לגיר .
החורים של הברגים והסטרטר כבר לא עגולים דבר שגורם לסטרטר לא לשבת ישר מול גלגל התנופה.
תחליף את הפחית לחדשה (חדשה ולא מפרוק).

נמרוד
05-12-06, 08:06
אתה כנראה צריך להחליף פחית, וסביר להניח שגם זר, ואם כבר אז לזר של סופה וסטרטר סופה ואז הבעיות שלך יפתרו באמת. זר סופה חדש = 230 שקלים, סטרטר סופה משומש מעודפי צבא = 280 שקלים, הפחית עוד איזה 100 שקלים. וכמובן שאם כבר אתה מוריד גלגל תנופה תבדוק את מצב הקלאץ', יכול להיות עוד 400-500 שקלים.

המחירים עדכניים, החלפתי את כל הנ"ל לפני חודשיים לאחר סימפטומים דומים לשלך שסחבתי במשך חודשים ארוכים.

חפש עוד שרשורים בנושא, אבל בגדול, אם אתה מוריד גיר - תחליף את הזר+פחית+סטרטר לשל סופה ותקבל שקט להרבה שנים, אחרת אתה תתאמן בהורדת גיר בפעם השנייה והשלישית תוך זמן קצר.

atlas
05-12-06, 16:57
אתה כנראה צריך להחליף פחית, וסביר להניח שגם זר, ואם כבר אז לזר של סופה וסטרטר סופה ואז הבעיות שלך יפתרו באמת. זר סופה חדש = 230 שקלים, סטרטר סופה משומש מעודפי צבא = 280 שקלים, הפחית עוד איזה 100 שקלים. וכמובן שאם כבר אתה מוריד גלגל תנופה תבדוק את מצב הקלאץ', יכול להיות עוד 400-500 שקלים.

המחירים עדכניים, החלפתי את כל הנ"ל לפני חודשיים לאחר סימפטומים דומים לשלך שסחבתי במשך חודשים ארוכים.

חפש עוד שרשורים בנושא, אבל בגדול, אם אתה מוריד גיר - תחליף את הזר+פחית+סטרטר לשל סופה ותקבל שקט להרבה שנים, אחרת אתה תתאמן בהורדת גיר בפעם השנייה והשלישית תוך זמן קצר.

כל זה בהנחה שהגלגל תנופה שלו הוא של סופה או של סי גיי מהמודלים הגבוהים.
כי אים לא צריך גם אותו להחליף שיתאים לסטרטר סופה .
וקלאצ' עולה קצת יותר מ400 ש"ח (אים אתה מחליף את כולו) יותר לכיוון ה800ש"ח לדיסק ופלטה חדשים

yoavshefer
05-12-06, 20:16
בין המנוע לאווזיג יש שתי בוקסות קטנות שגורמות לעסק להתחבר ללא חופשים ובמקום הנכון, לפחית אין שום קשר לעיניין. להחליף פחית זה נחמד אבל זה לא יפתור את הבעיה, אם האווזיג לא יושב במקומו.
יכול להיות שהבוקסות שחוקות או בכלל לא קיימות ואז האווזיג זז קצת{וגם הפחית} ויחד עם האווזיג זז הסטרטר, ומשנה את מיקומו ביחס לגלגל תנופה.
יכול להיות שתפרק תחליף פחית והכל יהיה טוב, אבל זה יהיה בגלל שהפעם סגרת את הכל במקום. עם הזמן{והבומבות} התופעה תחזור.

six 4 life
05-12-06, 20:21
ואני בכלל חושב- שלא נשאלה כאן השאלה הכי חשובה עד עכשיו.

אז לפותח השירשור- איזה חלק בבנדיקס נטחן לך??
הקצה? השיניים עצמן? באיזה צורה הטחינה? אחידה?

או שאחרי כמה סטרטרים הבנדיקס מפסיק לשלב, ושאתה מפרק אותו הוא נראה לך כמעט חדש?

boba banay
23-01-08, 10:55
מתעלק על שרשור ישן כי אני תקוע עם אותה בעיה

אני כבר בבנדיקס השני והבעיה מחמירה -
בזר השיניים חסרה עכשיו שן וזה נראה כמו שבר חדש מרוב נסיונות,טחינות וקפיצות של הסטרטר

החלפתי בנדיקס לפני חודש(שיפצתי כבר את כולו) בערך והיום כשהוצאתי אותו הוא טחון לגמרי בחצי הקידמי של השיניים והחצי האחורי חדש

בנוסף הבוקסה הקדמית של הסטרטר שהוחלפה גם כן בשיפוץ נשחקה לגמרי ויש עכשיו חופש גדול בציר(שלא היה אחרי השיפוץ)

דיברתי לאחרונה עם בעל מוסך שאני מאד מעריך את מקצועיותו שאמר לי שאת החלפת הזר אני לא יכול לעשות לבד כי ככה זה תמיד יטחן....יש בזה משהו?

האם כדאי לשפץ שוב את הסטרטר ולהחליף זר סיקס או לעבור לסטרטר סופה ולהחליף לזר סופה

איך אני יודע שיש לי את גלגל התנופה החדש שצוין כאן (CJ8 1989) אבל אני לא בטוח אם מה שהולך שם עדיין מקורי

תודה

רן

AvigdorAharon
23-01-08, 12:25
האם כדאי לשפץ שוב את הסטרטר ולהחליף זר סיקס או לעבור לסטרטר סופה ולהחליף לזר סופה

איך אני יודע שיש לי את גלגל התנופה החדש שצוין כאן (CJ8 1989) אבל אני לא בטוח אם מה שהולך שם עדיין מקורי

תודה

רן

אם כבר אתה פותח, לך על סופה. כמובן תלוי בהבדלי העלויות.

אביגדור

six 4 life
23-01-08, 14:27
דיברתי לאחרונה עם בעל מוסך שאני מאד מעריך את מקצועיותו שאמר לי שאת החלפת הזר אני לא יכול לעשות לבד כי ככה זה תמיד יטחן....יש בזה משהו?

לא אם יודעים מה עושים.
המוסכניק לא עושה לבד?

השקעה לא קטנה, אבל שווה כל שקל, ביחס לסטרטר המקורי של הCJ.

זה לא משנה איזה גלגל תנופה יש לך, CJ דגם חדש או דגם ישן- סטרטר סופה חד משמעית לא יתאים
עם הגלגל תנופה מהמודל המתקדם, זו קומבינה שתתאים לחודשיים שלושה בדיוק, ולאחר מכן, אתה תתחיל להחליף בנדיקסים כל חודש, כמו עכשיו.

אם אתה הולך על פרוייקט של סטרטר סופה- תחשב מראש עלות של גלגל תנופה סופה אחרי חריטה (נקרא לזה משופץ)- 450-500 ש"ח
סטרטר סופה- החל מ300-400 לפירוק, וכלה ב700 ש"ח לחדש.
אם העבודה תבוצע במוסך, תוסיף עוד 600-800 ש"חים לפירוק והרכבה.

לדעתי
במצבך, שבו אתה חייב לפרק גלגל תנופה כך או כך- הייתי הולך על האופציה של הסבה לסטרטר סופה.
שוב- לא זול, אבל מצדיק.

הערה חשובה:
לא משנה באיזה אופציה תבחר- הסבה לסטרטר סופה וכל המשתמע מכך, או שיפוץ גלגל התנופה המקורי של הCJ, חובה חובה חובה- להחליף גם את פחית ההאוזינג לחדשה (150 ש"ח +-)
לא תחליף- אתה עלול לגלות אחרי כל הפרוייקט שהחיסכון של ה150 שקל עכשיו הולך לעלות לך בפירוק והרכבה נוספים + העלות של אותה פחית, ככה או ככה.

בהצלחה.

boba banay
23-01-08, 20:05
תודה רבה על התשובות - מקריאה גם של שרשורים נוספים אני מגיע למסקנה שאני אהיה חייב להחליף לסופה הבעיה היא ש1000 שקל לחלקים משומשים\מפורקים אין ....
בינתיים נחליף עוד בנדיקס ונשתדל לחנות בירידה כדי להשתמש בו כמה שפחות:shock:

ובאופן כללי מה גורם לבעיה הזאת שאני רואה שרוב בעלי הסיקסים ניתקלים בה?
אין שום דרך שהסטאפ המקורי יכול לעבוד? הרי זה עבד פעם לפני שהמציאו את הסופה...

six 4 life
23-01-08, 20:39
שוב- אין שום בעיה להשאר עם המקורי, אחרי שתחליף זר/ גלגל תנופה.

התקלה הזו מתחילה כשהחורים בפחית ההאוזינג, אלו שמחזיקים את הסטרטר במקומו וממרכזים אותו, נהפכים לאובאליים כתוצאה מהידוק שהשתחרר ברמה מסויימת
מה שמוביל לסטרטר שיוצא מהמרכוז שלו בהאוזינג, ומתרחק מזר גלגל התנופה אט אט, ובסופו של תהליך קורה מה שקרה לך- בנדיקס כל חודש חודשיים.

האופציה של הסופה הוצעה מכיוון שכרגע, במצבך, כך או כך להוריד גיר וטרנספר אתה חייב, ולהחליף גלגל תנופה/ זר, אתה גם חייב (כנ"ל פחית מרכוז, לא לשכוח!~!),
ומאחר וזו הזדמנות (שחמסה חמסה) לא תגיע הרבה (גיר, טרנספר, קלאץ', וגלגל תנופה- מפורקים), כדאי לשקול את ההסבה.

אם הכסף הוא הבעיה וזר בלבד תרצה להחליף, זו גם אופציה וזה יעבוד.

boba banay
23-01-08, 21:30
או קיי
שוב תודה רבה

מבירור שעשיתי
מבחינת עלויות כדי שמי שימצא את השירשור הזה יוכל להיערך גם כן

זר חדש 230
שיפוץ כולל לסטרטר - פחמים בוקסות ובנדיקס סביבות 250
רק בנדיקס 80-100

את הסטאפ של הסופה (שברור לי שהוא עדיף) אני אעשה בפעם הבאה (כשיגיע יומו של הקלאצ')

six 4 life
23-01-08, 21:35
לא לשכוח פחית האוזינג חדשה... :!:

AvigdorAharon
24-01-08, 23:03
ובאופן כללי מה גורם לבעיה הזאת שאני רואה שרוב בעלי הסיקסים ניתקלים בה?
אין שום דרך שהסטאפ המקורי יכול לעבוד? הרי זה עבד פעם לפני שהמציאו את הסופה...

לא יודע מי אלו הרוב, אבל ב 4 סיקסים שאני מכיר, זה לא קרה.

אביגדור

חנן-ג'יפולוג
24-01-08, 23:52
8 שנים עם CJ. הסטרטר שבק פעם אחת, הוחלף במשופץ וזה עבד לשנים הנותרות. לא היו בעיות עם הבנדיקס.

boba banay
25-01-08, 09:39
אופצית החיפוש העלתה שלל שרשורים עם חברים שתקועים\נתקעו בעבר עם אותה בעיה

boba banay
08-02-08, 15:00
מצאתי בג'נקיה במוסך סטרטר - אני לא בטוח אם הוא של סופה(למרות שע"פ תמונות שמצאתי בגוגל הוא ממש נראה אותו הדבר) - ההאוזינג שלו נראה ממש מוזר
האם צריך להחליף את ההאוזינג של הסטרטר כדי שיתאים לסיקס או שכנראה יש לי משו לא נכון
אם למישו יש תמונה או סרטוט ונתונים אני אשמח
תודה

six 4 life
08-02-08, 19:32
סטרטר של סופה מתלבש על האוזינג של סיג'יי 1 ל1.
ההבדל הוא במרחק הבנדיקס מגלגל התנופה.

boba banay
08-02-08, 20:04
הבנתי....

מצאתי תמונות של סטרטר לפי YJ בגוגל כנראה שזה לא ממש זה

תודה

six 4 life
08-02-08, 20:17
הסטרטרים שיש על סופות זה לא סטרטרים של YJ, אלא סתם סטרטר סיני ממוצע.
זה שהוא מוצלח בכמה רמות מסטרטר CJ מקורי זה כן, אבל הוא עדין סיני ולא מגיע במקור על YJ
לכן לא תמצא תמונות שלו ברשת לפי YJ starter.

אם ההאוזינג של הסטרטר שמצאת לא מתאים אל תנסה קומבינות.

-->