PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה צריך לעשות כדי לפתוח מתלה גדול

samorai
05-12-06, 23:56
לכל הגיפאים שלום
כבר הרבה זמן לא פתחתי שירשור אז הרגשתי שזה הזמן .
רציתי לשאול ,אם אני רוצה שהסמוראי יפתח מתלה יותר ממה שהוא פותח עכשיו
מה אני צריך לעשות ?
ורציתי לשאול מה היתרונות של פתיחת מתלה גדול ומה הם החסרונות

תודה לעונים .
רותם.

GodsFather
06-12-06, 01:22
א. במקרה שלך (עלים) - צריך סט מאיות יותר ארוכות ואז תוכל לפתוח מהלך מתלה יותר גדול

היתרונות - יותר גלגלים נשארים על הקרקע בעת תיקול של שטח טכני כמו סלעים - מה שנותן יציבות, מונע נדנוד (ואף סכנת גלגול) וכן אחיזה והמשך תנועה (גם ללא נעילה)

שים לב בתמונה המצורפת - סמי שלי עם סט עלים מוארך, במצב של סמוראי עם סט קפיצים סטנדרטי , הגלגל האחורי היה כבר באויר.

GodsFather
06-12-06, 01:28
חסרונות עוד לא מצאתי אולי יש כאן כאלה שכן, רק חשוב לתכנן את הקפיץ כראוי - מידת רכות , אורך , סוג החומר וכד' - דברים שקפיצאים מומחים כמו "מתלם" ו"חמילבסקי" יודעים לעשות במידה ותפנה אליהם בנושא (לא מכיר את האחרים , אני מדבר רק מנסיון ולא סתם על אנשים ששמם הולך לפניהם מבלי שניסיתי בעצמי אותם).

עוד יתרון הוא בבוץ אם כי זה יתרון בע"מ והוא האפשרות לפתיחת מהלך בזמן שהגלגל חופר בדרך לקרקע מוצקה , הקטע הוא שברמה מסוימת הסרן כבר יתקע ואז רק גלגל יותר גדול/גבוה הוא שיציל אותך ולמעשה מהלך המתלה לא ממש ישפיע...

בעבר ויש כאלה שגם היום , מתקינים "רבולבר" במקום השאקלים המחברים את העלים לשלדה ואז למעשה מרוויחים מהלך מתלה - הדעות על יתרונות המוצר מול החסרונות עדיין חלוקות.

דמיין לך במקום השאקלים , מספריים המחוברים האחד בשלדה והשני בעלים ואז הם נפתחים כאשר קם הצורך בכך... הלוק יפה ובזה אין ספק , התרומה - יש ויש...

גיא
06-12-06, 10:33
בסמוראי זה אומר

קפיצים ארוכים יותר = פחות נידנוד מפחיד בהצלבות = אוטו יותר נעים ורך

תתעניין אצל אלון מנהל הפורום a.k.a נקסוס, אולי יש כתבה על הקפיצים שלו. סוג של מעשה אומנות.

נמרוד
07-12-06, 12:14
יש בהחלט כתבה כזאת, מומלץ לקרוא אם כי כנראה שעבודה בסגנון זה מתאימה למתקדמים.
http://www.jeepolog.com/148.html

יש שיטות פשוטות יותר לשפר את מהלך המתלה, לא לרמות מטורפות אלא פשוט לנצל את מה שיש טוב יותר עוד לפני החלפת קפיצים.פורום סוזוקי, CJ, סופה ופורום הבונים מלאים בדיונים על שיפורי קפיצי עלים, אין ברירה אלא לצלול פנימה ולקרוא עוד ועוד... לך על כפתור "חפש" למעלה משמאל.

-->