PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת שילדה

עירא
08-12-03, 19:03
שלום לכולם!
אחרי דיונים ארוכים של מה לעשות עם השילדה שלי (http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=2050) החלטתי להחליפה.
אני רוצה לפתוח את השרשור הזה כדי לדווח איך זה מתקדם, לשאול שאלות במהלך התהליך וזהו תאמת.
אני מקווה שזה יצליח :wink:
עירא.

אז עד עכשיו המצב הוא כזה:
* הג'יפ בתהליכי פירוק ראשוניים.
* רדיאטור ירד
* תושבות מרכב, ירדו כולם (אחרי מאבק קשה אבל בלי לפגוע בבודי בסופו של דבר) השתיים האחוריות ירדו הרוסות לכמרי וגם הבודי באיזור שלהם החזיר את נישמתו לבורא.
* כל החשמל שמחובר מהבודי למשהוא שהוא לא הבודי סומן מהיכן הוא ירד ונותק.

נשאר לפרק כדי להרים בודי:
* מכסה ידית הילוכים
* צנורות ברקס (שאלה, מאיפה כדאי לנתק מהתיבה שאחרי המגבר בלם או מהמפצל על השילדה, והאים ברגע שאני מנתק פשוט לתת לשמן להישפך?)
* המוט של ההגה (איך לנתק אותו??)

עירא
08-12-03, 19:28
עוד כמה דברים ששכחתי.

כמה הנחות יסוד:
1. לכל הפרוייקט (כולל תהליך של DEBUGG) יש לי גג שבגג חודש. (אני מקווה שלא נזדקק...)
2. התקציב (לא כולל העלות של השילדה עצמה) עד 1,500 ש"ח (כן כולל כל מה שאני אקנה בשביל להחליף על הדרך)
3. המקום בחצר לייד הבית במושב אורות הנכם מוזמנים בהמוניכם.

ועוד עידכון או שניים:
* ציר קלאץ' גם יירד מחר
* השילדה החדשה אמורה (אם לא יהיו תקלות כמו היום) להגיע מחר. להתפרק מהבודי שעדיין מחובר אליה. שיוף קל. צביעה עם המרייט שחור יפה. והרכבה.

Bulldog
08-12-03, 20:33
צור איתי קשר טלפונית
054417689
קצרה היריעה מלפרט את כל ההליך (מה גם שזה הרבה כתיבה)
עומר

עמיקם
08-12-03, 22:23
עירא ,הדבר החשוב ביותר בפירוק והרכבה זה להשתמש בכלים יעודיים זה יחסוך לך הרבה כאב ראש וכיס.
דוגמה למה ששאלת על צינורות הברקס אל תשתמש במפתח פתוח אלא רק במפתח יעודי לניפלים,אם תהרוס את הניפלים בפירוק אתה תגרום לעצמך להוצאות מיותרות ועבודה נוספת כשיתחילו הנזילות.קח את הזמן ועשה עבודה כמו שצריך.

עירא
09-12-03, 00:42
טוב, מה זה מתאם ניפלים?
כמה עולה, איפה, והאם יש למישהו להשאיל?

עירא
09-12-03, 11:34
אחרי היוועצות עם רשויות החוק (נו אז סבא שופט תעבורה בדימוס 8) ) הוחלט שבמקום שילדה מפירוק השילדה הנוכחית תישלח לתיקון אצל מישהו שמתמחה בעיניין (כמו מוסך מסמייה לדוגמא).
בשאיפה אם מה שהם הבטיחו לי שזה יעשה תיק תק (תוך יומיומיים היא חזרה אצלי)
עירא

עירא
10-12-03, 00:24
א. תודה רבה לכל החברים הטלפונים :lol:
ב. תוך כדי העניינים שרצים, שליחת השילדה לשיפוץ וכו' יש מספר דברים נוספים ששווה להחליף על הדרך.
דרגו את חשיבות החלפת הפריטים הבאים:

1. תושבות מנוע
2. תושבת גיר
3. תושבות בודי
4. צינורות ברקס (הקווים שעל השילדה)
5. צינורות דלק (הקווים שעל השילדה)
6. אוקולונים של ידית טרנספר
7. אוקולונים של הקפיצים

נראה למה בסוף יהיה כסף.

נמרוד
10-12-03, 09:33
א. תודה רבה לכל החברים הטלפונים :lol:
ב. תוך כדי העניינים שרצים, שליחת השילדה לשיפוץ וכו' יש מספר דברים נוספים ששווה להחליף על הדרך.
דרגו את חשיבות החלפת הפריטים הבאים:

1. תושבות מנוע
2. תושבת גיר
3. תושבות בודי
4. צינורות ברקס (הקווים שעל השילדה)
5. צינורות דלק (הקווים שעל השילדה)
6. אוקולונים של ידית טרנספר
7. אוקולונים של הקפיצים

נראה למה בסוף יהיה כסף.

1,2,3 תחליף, בוודאות!!! (שמור תושבות מנוע וגיר הישנות, במידה ותקינות, כספייר).

4,5 במידה וצריך. אבל שים לב, העניין כזה. הצינורות עצמם לא יקרים, העבודה לא קשה פיזית אבל מאד ארוכה בזמן ומתישה (לכופף את הצינורות לצורות הנכונות ולהעביר אותם דרך מבוך של חלקים) - המשמעות עבודה מאד יקרה אם אתה לא עושה לבד. כשהשלדה חשופה העבודה הזאת מתקצרת בסדר גודל מבחינת זמן, והתוצאה תהיה פשוט איכותית יותר. לכן, צינורות שבמצב לא טוב, הייתי אומר שכדאי להחליף בהזדמנות הזאת.

6 - לא ברור לי על מה מדובר בדיוק.

7 - בושינגים של הקפיצים - רצוי מאד, לאוקולון ולא גומי מקורי.

ניר ל
10-12-03, 10:06
אחרי היוועצות עם רשויות החוק (נו אז סבא שופט תעבורה בדימוס ) הוחלט שבמקום שילדה מפירוק השילדה הנוכחית תישלח לתיקון אצל מישהו שמתמחה בעיניין (כמו מוסך מסמייה לדוגמא).

מצאת לך עם מי להתיעץ..., מה ציפית שהוא יגיד לך ?!
אגב אני לא אתפלא אם אחרי התיקון, תוריד אותך מהכביש איזו ביקורת דרך של משרד התחבורה ... .
באמת שאני לא מבין מה הדילמה ולמה אתה מסתבך עם תיקון יקר כשיש לך אפשרות לא פחות חוקית ,לא פחות בטיחותית ובטח שיותר זולה, פשוט להחליף שלדה.
אגב תושבות מרכב תרכוש באזור התחנה המרכזית הישנה, בחנויות שמתעסקות עם מוצרי גומי. יעלה לך בערך 70 ש"ח לכל הסט.

עירא
10-12-03, 11:05
צינורות ברקס ודלק בעצמי? איך בדיוק?
א. ממה הם עשויים
ב. כיפוף אני מניח בחום (לא נורא כל כך)
ג. קוטר
ד. איך אושים להם את הקצוות (ניפלים לברקס, ובליטה לדלק)

נראה לי שזה קצת גדול על לעשות לבד (מסובך זה ממש לא אבל צריך את הכלים המתאימים לעבודה עם נחושת או מה שזה לא יהיה) וכרגע נראה לי שהם במצב סביר (עד היום לא עשו לי בעיות) אני אשטוף ואנקה אותם ואוכל לראות יותר טוב מה המצב שלהם.
עירא

נמרוד
10-12-03, 11:16
צינורות ברקס ודלק בעצמי? איך בדיוק?
א. ממה הם עשויים
ב. כיפוף אני מניח בחום (לא נורא כל כך)
ג. קוטר
ד. איך אושים להם את הקצוות (ניפלים לברקס, ובליטה לדלק)

נראה לי שזה קצת גדול על לעשות לבד (מסובך זה ממש לא אבל צריך את הכלים המתאימים לעבודה עם נחושת או מה שזה לא יהיה) וכרגע נראה לי שהם במצב סביר (עד היום לא עשו לי בעיות) אני אשטוף ואנקה אותם ואוכל לראות יותר טוב מה המצב שלהם.
עירא

הם עשויים מפלדה. מכופפים אותם ביד, בקלות, אבל בזהירות. את הקצוות עושים לך איפה שאתה קונה אותם - חנות שמתמחה בהידראוליקה. אתה בא עם הישנים בתור דוגמא, מודדים את האורך הכולל ומכינים לך צינור באורך המתאים, באותו קוטר ועם הסיומות המתאימות. כל זה לא עולה יותר מדי. את ההתאמה למקום אתה עושה בעצמך, מכופף ומעביר ומהדק למקומות הנכונים. חלק מהצינורות עטופים במין קפיץ מגן - את זה אתה יכול להעביר בחתיכות מהצינור הישן, או להשתמש בהגנה אחרת - למשל צינורית גומי של דלק - איפה שצריך.

צינורות מכופפים זהים למקוריים ניתן לקנות - בארה"ב. לא מצאתי בארץ שום דבר קרוב לזה כשחיפשתי בזמנו, ולכן נאלצתי לעשות את זה בעצמי.

זאביק
10-12-03, 13:33
אפשר גם לקנות מכופפת, שמתאימה לצינורות גז,
ואז הכיפופים יוצאים מדוייקים, ובדיוק בנקודה שרצית . . .

זה מכשיר קטן, שנראה כמו פלייר פטנט, ולכן אני מניח שלא עולה הרבה.

shmil
10-12-03, 17:41
39 שקלים בחנות חומרי בניין מול בניין מרכזים בת"א, בשבוע שעבר,
וכ-70 ש"ח בהום שנטר לפני כשנה.
מכשיר נוח לעבודה, ומבטל את הסיכון לשבירת הצנרת...

עמיקם
10-12-03, 19:10
כשהשילדה בחוץ זה ממש לא בעיה להריץ את הצינורות,משהו כמו שעתיים שלוש.
הבעיה היא בחיבורים,ובפרט במרכזיה .שם אתה צריך לקחת את הזמן ולעשות עבודה כמו שצריך,אני לא יודע איך אפשר לבדוק את המערכת ליפני הרכבת השילדה אבל אם אפשר הייתי מיעץ לך לעשות זאת.כשאני החלפתי את הצנרת הייתה לי בעיה עם נזילות מהמרכזיה ,היא נמצאת במקום לא קל לגישה ואכלתי הרבה חרה עד שהצלחתי לסדר את זה.
בדיעבד אולי הייתי צריך לשנות את מיקומה של המרכזיה.
אין שום בעיה להשיג צנרת בעובי הדרוש עם פלייר וניפלים.

עירא
10-12-03, 23:09
יום רביעי 10/12/2003 שעה 22:40

היום עשיתי לי מסע קניות (וואו באיזו מהירות הכסף טס :evil: :evil: :evil: )
אצל יאנוביץ':
תושבת מנוע 2X
תושבת גיר
תושבת קטנה של גיר
סט תושבות בודי (חיפשתי בכמה חנויות לגומי בסביבה תחליף אבל לא מצאתי)
הפלסטיקים ששמים בציר הידית של הטרנספר
סה"כ 750 ש"ח

בקינג בורג (נדמה לי שככה קוראים להם)
סט ברגים (סה"כ 30 ברגים גרריד 5 מצופים בשביל שלא יחלידו מהר ו-30 שאייבות) שמתאימים לתושבות בודי
65 ש"ח

כלי עבודה - לא כולם לטובת הפרוייקט אבל כבר מזמן תיכננתי לקנות אותם אז על הדרך
ידית מומנט 15-210 נ"מ
מד קליבר
מתאם בוקסה 1/2 - 3/8
בוקסה לדרייב 1/2 בגודל 5/8
דיסק מברשת
מברשת ברזל
320 ש"ח

מסקנות:
א. אסור לי להסתובב עם כרטיס ארשאי :oops:
ב. מעכשיו צריך להתחיל להתקמצן

מה בהמשך:
על הבוקר אני אבדוק אם יש מישהו באיזור שלי שמתעסק עם הידרואליקה ויכול לעשות לי את הנושא של הצינורות ברקס/דלק (כן כן הדרום הלא מפותח....) אבל עם העלות הכוללת תהיה יותר ממאוד זולה אני ארד מזה כי אלה שיש לי היום נראים סבירים מאוד ובהתחשב במסקנה ב' :lol: (בלי קשר השאיפה להגיע ליום שישי כשכל מה שנשאר זה ההעברות של הבודי והמנוע, כי אולי יהיה לי שופל לעבודות הללו)
מחר אני גם הולך להמשיך לשייף את השילדה ובעזרת פיסטולט ליצבוע אותה עם המרייט (תאמת עם תואם תוצרת טמבור במקום ההמרייט המקורי של יעקובי)
במקביל לנתק את המפצל של הברקס, את המוט הגה, מכסה תיבת הילוכים + ידיות.
ואח"כ להעביר את הדיפרנציאלים.
נראה מה יהיה...
ערב טוב למי שקורא את זה בשעות הקטנות, ובוקר טוב לכל השפויים בחבורה שכבר הלכו לישון.

עירא

רכס חיים
11-12-03, 02:17
אני חייב לומר לך כל הכבוד על ההחלטה ובקרוב על הביצוע. אחרי מבצע כזה אתה נקשר לכלי רגשית ועוד יותר חשוב - אתה מכיר בו כל בורג ,וזה עצום בשטח. הבטחון שלך בכלי ובעצמך מכפיל את עצמו. המשך לדווח ואם אפשר נעזור ככל שנוכל. יש לי כלים חדשים לעשית צנרת נחושת והם עומדים לרשותך. ‏{ חותך צינורות ומייצר קונוסים}.

t_uri
11-12-03, 07:29
עירא. אל תשכח לצלם כל שלב. זה חשוב לאלה שיעשו את זה אחריך.

אורי טל.

עירא
11-12-03, 15:03
אורי אל חשש,
ולרעייה:
http://imgsrv.pic4u.co.il/f765cc7938e4300d2e45bfb647e468f0030000.a spx
ככה היא נראית אחרי שיכבת צבע ראשונה.

ומה עוד חדש?
לגבי צינורות דלק/ברקס הייתי היום בחנות הידראוליקה והם דיי הורידו אותי מהרעיון (רצו בערך 100 ש"ח לצינור) ולכן אני אשתמש בצינורות שיש לי (כמובן שאני אנקה אותם ואבדוק טוב טוב שהם לא גמורים ואם הם כן אני אחליף)
כמו כן פירקתי ידיות של גיר וטרנספר.
כרגע אני באמצע פירוק משאבת הגה וצריך להוריד עוד את המפצל ברקס וזהו. אח"כ להתחיל העברות.
עירא

עירא
11-12-03, 15:30
התחילו הצרות :lol:
http://imgsrv.pic4u.co.il/f765cce1205978e51941b380b4442010020000.a spx

כדי לפרק את המוט הגה, אני צריך לפרק את הבורג שבין 36 ו37?
את הבורג שבין 36 ו35 אין לי בגלל
ויש עוד בורג בין 33 לתיבת הגה. כרגע פתחתי את הברגים שבין 36 ו37 ובין 33 לתיבת הגה משכתי משכתי ולא יצא, מה עושים???
עירא

חנן א.
11-12-03, 15:35
את הבורג שבין 36 ו35 אין לי בגלל

חמור מאוד :shock:

כדי לפרק את המוט הגה, אני צריך לפרק את הבורג שבין 36 ו37?

כן.

ויש עוד בורג בין 33 לתיבת הגה. כרגע פתחתי את הברגים שבין 36 ו37 ובין 33 לתיבת הגה משכתי משכתי ולא יצא, מה עושים???

הרבה זז-קל, סבלנות, ומעט אלימות.

ניר ל
11-12-03, 15:40
שאלה יהיו הצרות שלך...
שחרר את החבק בין 36 ו 37 (שחרר את הבורג ותרחיב את החבק עם מברג)ואז תמשוך את המוט ושחרר אותו. אח"כ שחרר את החבק מפעמון ההגה (33) ושחרר את הפעמון מתיבת ההגה ע"י דפיקות קלות עם פטיש ומברג גדול.

עירא
11-12-03, 16:03
תודה, יצא
חנן למה חמור? (אין בכלל מקום לבורג כזה זה לא שהוא פיזית לא שם הוא לא מתוכנן בכלל)

חנן א.
11-12-03, 16:51
אם זה שונה אצלך מהסכימה אז זה לא חמור, זה תקין.

עירא
11-12-03, 19:58
טוב והצרות ממשיכות :twisted: :wink:
שסתום החלוקה או בעיברית המפצל של הנוזל בלמים, לא רוצה לרדת ממה שאני מצליח לראות מהחורים בצד אני רואה שהוא סגור עם אומים (האומים נמצאים בתוך השילדה) אבל בגלל החלודה הם מסתובבים עם הבורג. להכניס איזשהו כלי פנימה, לא אפשרי. לחתוך את ראש הבורג עם דיסק כרגע נראה לי האופציה היחידה אבל לפני הכנסת המשכנע למשחק, יש לכם רעיון אחר?
ובאותו הקשר, הצלחתי לפתוח למפצל הזה 4 מתוך 5 צינורות (היחיד שלא זז זה אחד מהשניים שיורדים מהמשאבה ובצד השני הוא השתחרר)
יש רעיונות?
ועוד שאלה, קראתי שהתפקיד של שמחבר החשמלי שלו הוא להתריע על ירידת לחץ שמן בבלמים. אצל מישהו זה מחובר? (ועובד??)

חנן א.
11-12-03, 20:35
מחובר ועובד, בוודאי.

UNIX
11-12-03, 21:23
זה עובד ואם אני לא טועה זה מדליק את הנורה של הלגברקס
במקרה של כשל בבלמים

טדי
12-12-03, 00:24
לג ברקס?

פרקינג ברקס!

עירא
12-12-03, 04:20
תסלחו לי על הבורות אבל ממש לא הבנתי לאן זה מתחבר, ואיזה מתח זה מוציא נראה לי שהוא ממתג פלוס אבל יכול ליהיות גם ההפך. ורציתי גם לדעת מה זו הפייה שיש לו בצד? (אבל ממילא אין לי לאן לחבר את זה עדיין :? אז זה לא נורא)
בכל מקרה, אחרי קצת עבודה עם המשכנע לא ממש הייתה לשסתום החלוקה ברירה :D והוא יצא ואח"כ גם הפרדתי ממנו את הצינור ברקס שקודם לא הצלחתי לפתוח.
הרצתי את כל הצינורות על השילדה (דלק וברקס).
צריך עדיין למקם את המפצל ברקס (אני צריך למצא 2 ברגים מתאימים אחרי שהשמדתי את הקודמים) לחבר תושבות קפיץ (אחת קדמית ואחת אחורית, ושוב הבעייה העיקרית היא למצא את הבורג המתאים כי אני לא יודע אם זה הברגה אינצ'ית או מילימטרית. ניסיתי לפרק בורג מהתושבת שבצד השני אבל הוא לא התאים. מוזר) ואז אוכל סוף סוף להעביר את הסרנים 8) .
מי היה מאמין....

עירא.

רכס חיים
12-12-03, 07:05
תשקיע 20 שקל בפטיש נחושת ,זה שווה כל פרוטה היות וזה מאפשר לך לדפוק על ברגים וחלקים עקשניים בלי חשש לפגוע בהם ,מה שתרגיש מאוד בעת ההרכבה.

עמיקם
12-12-03, 10:24
הדרך היחידה להרכיב את המפצל היא כדילקמן.
קח 2 אלקטרודות הלחם בקצה בורג באורך המתאים ,לא חשוב אם זה מילימטרי או אינצי,שים לב שהבורג לא יהיה יותר ארוך מרוחב השסי על מנת שתוכל להכניס אותו דרך החורים כלפי חוץ.תצטרך לשחק קצת עם כיפוף האלקטרודה.לאחר שהכנסת את הברגים סגור קצת את האומים ,אל תחזק.עכשיו חבר את כל הצנרת למקומה ורק אז סגור את האומים.
נ.ב. השאר את האלקטרודות על הברגים כך שתוכל לפתוח בעתיד.

נמרוד
12-12-03, 11:23
עירא,
לא משנה כמזה זה עולה... אתה קופץ עכשיו מדרגה ברמת הידע והיכולת שלך, וזה שווה. אני רק רוצה לחזק את ידיך ושתמשיך להנות.

עירא
12-12-03, 14:33
אני רואה שהשרשור הזה בהחלט יעיל בשביל כמות השאלות שיש לי :)

מאיפה אני מביא כזה (לתפוס את הקבל לגברקס):
http://imgsrv.pic4u.co.il/f765cc8b16aea4a03d4d5d9ca7e9d1f0020000.a spx

ד.א.
המפצל ברקס מקובע ומחובר
תושבות קפיץ קובעו וכמובן גם תיבת ההגה.
עכשיו לסרנים :wink:

נמרוד, לא מחפש להנות (למרות שאני כן) מחפש להצליח. :wink:

עירא
12-12-03, 21:26
רק רציתי לצרף תמונות של המצב לפני שעה (בדיוק ב-19:57 בשעה 20:00 הייתי צריך ללכת לארוחה משפחתית :? )

http://imgsrv.pic4u.co.il/f765cc814381767c764cca865001fd10020000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/f765cc69f8603f1c8944cabaa0e69200020000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/f765ccbb964dd949144d8b94c9d18a00020000.a spx

מה שכן, אם למישהו יש בולמים ארוכים שהוא לא צריך :wink: יתקבלו בברכה.
(בגלל שהתושבת הקדמית קודם הייתה מרותכת ונמוכה ועכשיו היא גבוהה יותר, והתושבת של הבולם על הסקיד פלייט אז הבולמים קצרים מדיי, כמובן שרק הקדמיים.)

UNIX
12-12-03, 22:56
עירא אם נכנסת לפרויקט כזה לא כדאי לך כברלצבוע סרניים?
ואולי לצבוע את הבודי מלמטה?

עירא
12-12-03, 23:46
לא.
אני רוצה לטייל עם הג'יפ וכמה שיותר מהר.
רק צבע לא יתן להם יותר מידיי. לעשות להם ניקוי יסודי שיוף להורדת צבע ישן ורופף וחלודה ואז צביעה = יום עבודה לשני הסרנים ואין לי כח לזה (זה מתחיל פה וניגמר בג'יפ חדש 8) )
אני משתדל לנקות את רוב החלקים שאני מרכיב אבל לסרנים כבר לא היה לי כח.
לגבי הבודי, התחתית שלו מצופה כבר בשיכבה עבה מאוד של שמן וגריז שעף מהגיר והטרנספר :lol: ולא נראה לי שיש דרך פשוטה להסיר את זה.
עירא

UNIX
12-12-03, 23:53
קצת קיטור והכל ירד ואולי אפילו רק סמרטוט רטוב
או אפילו קצת שיוף כדאי לך אם יש לך הזדמנות לצבוע כל חלק וחלק בג'יפ
וכמובן לא סתם צבע אלא שיוף יפה לפני הרי ברור שזה רק חיצוני ולא פנימי
ולא יתן לך כלום אבל הפרויקט שאתה נכנס אליו הוא אחד הפרויקטים הגדולים
ששמעתי עליהם בג'יפים וזה מאוד מטורף אז אם כבר עד הסוף לדעתי
בכל אופן כל הכבוד לך על העבודה ממש כיף לראות תמונות ולשמוע
ד"א כמה עולה שילדה כזו?

נץ לבן
13-12-03, 00:22
עירא כל הכבוד
אתה מתקדם יפה.
יש לך את הטלפון שלי, אל תהסס להתקשר

נמרוד

עירא
13-12-03, 15:00
טוב, כידוע יום שבת הוא יום מנוחה, אז החלטתי לעשות רק את הדברים "הקלים"
החלפתי מחז"שים בסרנים קידמי ואחורי.
האחורי הלך חלק בלי בעיות.
בקדמי אחרי שסיימתי את ההחלפה שמתי לב שהחדש שונה מהישן.
חוו נא דעתכם האים זה קריטי?
http://imgsrv.pic4u.co.il/f765cc5bf17994bfc547deb1c06bb220020000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/f765cc5753bc7e7b0a4779aea4233220020000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/f765cc8a788dae485240b2aa276bab80020000.a spx

(המחז"ש שבתמונות זהה לזה שבסרן פשוט היו לי שניים כאלה.)

k2000
13-12-03, 15:38
עירא פשוט מדהים מה שאתה עושה
ישר כח
נותן תקווה לעתיד
בהצלחה בהמשך.

Bulldog
13-12-03, 17:50
אוי זה נראה מוכר.
יש לך את הסלולרי שלי, תרגיש חופשי להתקשר ולהתייעץ, עומר

coas
13-12-03, 19:37
עכשיו כשיש פחות חלודה תקפיד להבריג כל בורג ואום עם לוקטייט ואם אפשר תחליף את המקורי בניילוק. לא נעים לגלות שהברגים משתחררים אחרי כל העבודה הזאת... :(
אחרי שהרכבתי הכל ואחרי הנסיעה הראשונה נפלו שני ברגי גשר גיר, בורג בולם השתחרר ושתי תושבות שילדה הלכו לטייל.... :oops:

t_uri
13-12-03, 20:51
המחז"ש החדש זהה לישן במידותיו והוא מתאים לך.
נ.ב. כמובן שיש לשים לב לכיוון הרכבה (הקפיץ כלפי פנים).

אורי טל.

ניר ל
14-12-03, 09:11
אתה יכול לקבל ממני שני בולמים קדמיים מתאימים ותקינים.

עירא
14-12-03, 17:03
ניר תודה.
סגר לקיבוע הלג ברקס, נקנה חדש :)
פינים פצילים להחליף ב - לגברקס,טרנספר אבטחת מוט היגוי נקנו חדשים
מיכל דלק נכנס למגן מיכל "חדש" לא חדש אבל בטח יותר טוב ממה שהיה קודם. והורכב על הרכב.
ברגים לתפיסת המיכל דלק (אלה עם הראש החלק והחלק העליון מרובע שנכנסים לחורים מרובעים בשילדה) יש חדשים אבל לא הצלחתי למצא את השאיבות שמונעות מהם להחליק כלפי מעלה בפתיחה וסגירה. רעיונות? (אני חשבתי משהו בכיוון של אצבע שתישלח כל פעם שארצה להוריד את המיכל דלק ותתן קונטרה מלמעלה :P )
שאלה נוספת עקב הרצון להחלפת היוקים ליוקים עם ברגי U. כרגע שני הסרנים עם כאלה יוקים (בסרן הקדמי היה כזה ובאחורי החלפתי ליוק מסרן ישן שיש לי) בטרנספר לעומת זאת, שני היוקים עפ פחיות ולא U-Bolts, האם יוק מסרן קידמי יכול להחליף יוק קדמי בטרנספר? והאם יוקים מטרנספר שמחובר לגיר 3 הילוכים יכולים להתאים לטרנספר של גיר 4 הילוכים?

t_uri
14-12-03, 17:20
למיטב זיכרוני היוקים זהים ואתה יכול להחליף ביניהם.

אורי טל.

עירא
14-12-03, 17:38
שנתי לב שהיוק של הסרן האחורי מגיע אם מן "כיסוי" שמכסה את המחז"ש. ובקידמי אין אותי. זו תקלה? בנוסף עוד שתי שאלות:
1. מסולם 1 (הכי גבוהה) עד 5 מה החשיבות להחלפת צלבים? (האם זה משהו שניתן להשיג בחנויות לאספקה טכנית למיניהן או רק ינוביץ' וחבריו?)
2. הצינורות נשם של הסרנים. צינורית מיוחדת או שכל דבר יתאים?

ניר ל
14-12-03, 17:48
היוקים בסרני דנה ובטרנספר דנה 300 הם זהים, לגבי טרנספר ישן יותר - לא יודע אבל לא בעיה לבדוק. הפחית שמסתירה את מחזיר השמן לא הכרחית.
חשוב מאד להחליף צלבים אם הם לא תקינים, צלבים אפשר להשיג עפ"י מידה בחנויות שמתמחות בצלבים ומייסבים (ביחד או לחוד), בכל מקרה אצל יאנוביץ' זה לא יקר יותר בד"כ (עלות של סביב 50 ש"ח לצלב). צלב גמור (חופש), יתפרק ויגרום לנזק (השמדת גל הינע וכל מה שבסביבה) או חלילה לתאונה.
כל צינור יכול לשמש בתור נשם.

עירא
14-12-03, 20:58
תוך כדי פירוק הצלבים מהדריישפט האחורי, שני החלקים שלו נפרדו לי בטעות לפני שסימנתי את הכיוון שלהם :evil:, באיזה כיוון להכניסם מחדש? (פשוט למדוד כדי שזה יכנס גם לטרנספר וגם לסרן או שיש פה תו"ל מיוחד?)

נמרוד
14-12-03, 21:05
תוך כדי פירוק הצלבים מהדריישפט האחורי, שני החלקים שלו נפרדו לי בטעות לפני שסימנתי את הכיוון שלהם :evil:, באיזה כיוון להכניסם מחדש? (פשוט למדוד כדי שזה יכנס גם לטרנספר וגם לסרן או שיש פה תו"ל מיוחד?)

יש חשיבות. צריך להיות כמו בתמונה (הדרישפט התחתון):
http://www.pirate4x4.com/tech/billavista/PR-shaft/phase.jpg

התמונה לקוחה מתור האופוס-מגנום של בילאויסטה, כל מה שרצית ולא רצית לדעת על דרישפטים... מומלץ בחום!

http://www.pirate4x4.com/tech/billavista/PR-shaft/index.html

עירא
15-12-03, 18:19
היום הגיעו 4 צלבים חדשים ובקרוב הם יוחלפו בשניי הדריישפטים.
כאשר פירקתי את הדריישפט הקידמי, ראיתי שהוא לא כמו בתמונה שנמרוד פרסם אלא כמו בתמונה הבאה:
http://www.pirate4x4.com/tech/billavista/PR-shaft/2003rubstock.jpg
כלומר שני החלקים על אותו המישור ולא ב-90 מעלות אחד לשני.
השאלה היא כמובן, האם להשאיר את זה ככה? להפוך שיהיו ב-90 מעלות? האחורי צריך ליהיות באותה צורה?
מה עושים :?: :?: :?:

נמרוד
15-12-03, 18:22
גם ככה זה בסדר, הצלבים צריכים להיות באותו מישור. היוקים יכולים להיות באותו מישור אות במישורים ניצבים.

עירא
15-12-03, 18:27
אם היוקים (בטרנספר ובדיפרנציאל) באותו מישור - אז גם שני חצאי הדריישפט באותו המישור.
אם היוקים ב-90 מעלות מן הסתם גם חצאי הדריישפט יהיו ב-90 מעלות, לא?
ולכן, למעשה אני צריך לדאוג שכל המערכת תיהיה באחד משני המצבים?
האם זה משנה אם קדימה ואחורה לא אותו דבר?

נמרוד
15-12-03, 18:31
אם היוקים (בטרנספר ובדיפרנציאל) באותו מישור - אז גם שני חצאי הדריישפט באותו המישור.
אם היוקים ב-90 מעלות מן הסתם גם חצאי הדריישפט יהיו ב-90 מעלות, לא?
ולכן, למעשה אני צריך לדאוג שכל המערכת תיהיה באחד משני המצבים?
האם זה משנה אם קדימה ואחורה לא אותו דבר?

הבנת נכון, שני המצבים תקינים. אין קשר בין הקדימה לאחורה.

עירא
23-12-03, 17:55
איך הכי כדאי לי להרים את המנוע והגיר ולהעביר אותם???
כרגע יש שתי תושבות מנוע שמחוברות עדיין מקדימה, מאחורה פירקתי את הגשר גיר, צבעתי אותו, שמתי תושבות חדשות על הגיר עצמו וכרגע הטרנספר והגיר נתמכים ע"י הייליפט (ותמיכה מלמטה שלא יפול) השאלה, מבחינת הרמה (בהנחה שתיהיה לי מלגזה או שופל), איך כדאי לרתום את כל הגוש הזה בלי זהו יהרס או יפול???
עירא

t_uri
23-12-03, 18:34
עירא.
אתה צריך לחבר בעזרת שאקלים ורצועות לשני צידי המנוע (יש חורים מיועדים לכך בבלוק) ובעזרת רצועה נוספת לחבוק את הגיר (למשל בין הגיר לטרנספר). הכי בטוח יהיה להרים את כל המכלולים ולהחליף את השילדות מתחת להם ואז להמניך למקום.

אני עברתי עם שרשראות מתכת בצידי המנוע וזה היה נוח מאד.

אורי טל.

עירא
23-12-03, 19:57
מחר בבוקר יהיה לי שופל, אני אנסה להרים כמו שאורי המליץ (אם אני יבין איפה החורים לשרשראות ואם לא אז אני אחבוק את כל המנוע) , לצערי אני לא יכול להזיז שילדות כי אין מקום, אז ניסע קצת ונקווה שכלום לא יפול :roll:

t_uri
23-12-03, 20:38
החורים נמצאים בתחתית הבלוק. אני לא ממליץ לך לחבוק את המנוע כי אתה יכול לעקם את הקרטר או לא לעקם אותו ופשוט לגרום לנזילות.

אורי טל.

עירא
24-12-03, 18:48
טוב, המנוע והגיר הועברו היום :lol:
הבעייה היא שהתושבות מנוע נכנסו למקום יופי, אבל לתושבות גיר "חסר" 0.5 ס"מ כדי ליהיות מול החור בגשר גיר.
לקדוח בגשר (ולהפוך את החור לאובלי???)?
בנוסף, הגשר גיר תפוס עם שניים מתוך 3 הברגים. החור האחורי של הגשר, נמצא במקום שאין חור בשילדה, (בשילדה החור השלישי נמצא מגמה אחת קימה, לכיוון המנוע, ולא מגמה אחת אחורה, לכיוון המיכל דלק. ד.א. במקור בשילדה הראשונה היו 4 חורים, 3 כמו בשילדה הנוכחית ועוד אחד יותר אחורה. האם לקדוח בשילדה ולהבריז אותה בשביל הבורג השלישי???
התייחסותכם, תודה.
עירא

t_uri
24-12-03, 19:10
בגשר גיר יש חורים אובליים לרוחב (תסתכל בצדדים). החורים נועדו להתאמה של מיקומים שונים של גשר הגיר לאורך השילדה.
http://imgsrv.pic4u.co.il/e68e85c2ba6dd6436c47a9849d5895b0020000.a spx

ע"י הזזת הגשר כמו בתמונה הזו:
http://imgsrv.pic4u.co.il/e68e85ca81b8a3f3764a64aba522c690020000.a spx

אתה מוצא את סט החורים שמתאים גם לגיר שלך לגם לשלושת בחורים בשילדה.

הפטנט הזה קיים כדי שיוכלו להשתמש באותו גשר גיר לחיבור הגירים השונים שהותקנו על הג'יפ במהלך השנים.

אורי טל.

עירא
24-12-03, 21:25
אורי, לגבי החורים האובליים נכון הם קיימים אבל האובליות מאפשרת משחק לרוחב השילדה ולא לאורכה.
לאחר ניסויים רבים (כל קונפיגורציית חורים אפשרית) הגעתי למצב הבא:
http://imgsrv.pic4u.co.il/e68e85012cfa12aa4a4019855c29cc90020000.a spx
וכמו שניתן לראות עדיין חסר קצת :evil:
ממה שנראה לי אם הייתי יכול "למשוך" את הגשר עוד חצי ס"מ בצד הנוסע הכל היה מתיישר, אבל כמו שכבר כתבתי לא ניתן לבצע זאת (זה כרגע על החורים הקיצוניים ביותר).
כמו שאני רואה את זה אני יכול או להפוך את החורים שמחברים את הגשר לשילדה לאובליים (לכיוון האורכי ובצד הנוסע בלבד).
או לחילופין להפוך את החורים שהתושבת גיר אמורה להתחבר דרכם לאובליים.
(ד.א. כאשר המצב הוא כמו בתמונה הבורג ניקוז של הטרנספר ניתן לפתיחה בצורה לא נוחה במיוחד, הכוונה שהוא לא במרכז החור אלא קצת בצד)
מה כדי לעשות???
עירא

UNIX
24-12-03, 21:47
כשהחלפתי את התושבות גיר שלי היה לי את אותו המצב
מה שעשיתי זה תקעתי מברג ופשוט כיוונתי את התושבת לחורים
זה בסה"כ גומי ואני לא מאמין שזה עושה לו נזק
try it

עירא
24-12-03, 22:23
לצערי גם לחץ פיזי מתון 8) לא עוזר,
עוד רעיון שחלף פתאום, את התושבת מנוע בצד הנוסע (במקום שיש 3 פסים אנכיים שאפשר למקם בתוכם) להעביר מהפס האמצעי לפס האחורי ובכך לקחת את כל הצד הימני של הגיר טיפה אחורה ושמאלה. מותר לעשות דבר כזה או שאני אשבור משהו?

coas
24-12-03, 23:11
עירא, האם מיקום החורים לגשר בשילדה החדשה שונה מאלה שבשילדה הישנה?
אם כן, אז כנראה משהו בהרכבה שונה/לא נכון ואז הפיתרון שהצעת הגיוני.
אם לא, מה רע בלקדוח או להגדיל את החור לבורג של התושבת שבגשר?

אשר.

t_uri
25-12-03, 00:01
לא הבנת אותי. החורים הם לרוחב (כמו שאתה רואה נכון) כדי שתוכל לשחק עם עם הגשר גיר באיזור הלא מקביל של השילדה. אתה צריך להחליק את הגשר גיר על פני השילדה קדימה ואחורה עד שתמצא סט חורים מתאים גם לגיר לגם לשילדה. אני מקווה שתהיה התאמה.

אורי טל.

עירא
25-12-03, 00:15
אורי,
החלקתי, שימנתי, הזזתי, קיוויתי, משכתי, ניסיתי, בעטתי, קיללתי ....
אבל לא זז הרוורס, החורים פשוט לא מתכננים להיסתדר.
המצב כרגע הוא כזה:
בתושבות מנוע יש קצת משחק קדימה אחורה (אובליות בחור של הבורגים שמחברים את התושבת לבלוק) והעסק משוך מקסימום אחורה.
הגשר גיר מחובר עם 4 מתוך 6 ברגים (אני צריך לקדוח שני חורים נוספים ולהבריזם)
הגשר גיר משוך מקסימום קדימה.
התושבת גיר עצמה והמתאם שלה אל הגיר משוכים מקסימום אחורה.
החורים לברגים (של התושבת גיר) בגשר גיר נמצאים 0.5 ס"מ אחורה ממה שצריך.
בשילדה הקודמת הגשר היה מחובר לשילדה בצד אחד עם ברגים שרותכו על השילדה מהצד החיצוני שלה, דבר שאני מניח שגרם לעיוות קל בגשר (אבל ההשפעה תהיה מתיחה/הרחבה של הגשר ולא משחק קדימה אחורה).
המיקום של החורים בשילדה הישנה והחדשה בצד הנהג זהה, בצד השני יש הבדל של מספר מילימטרים.
מחר אני אקדח/ארחיב את החורים לברגים של התושבת גיר ושלום על ישראל.
עירא

רכס חיים
25-12-03, 03:59
תשקול אם להרחיב את החורים בשלדה או בתושבת. עקרונית לא הייתי עושה שינויים בשלדה אלא בתושבת הגיר, במיוחד אם יש מספיק בשר להרחבה של 5 מ'מ. { מספיק בשר זה אומר 2D של הבורג } גם הרבה יותר קל לעשות את ההרחבה על שולחן העבודה במקום בשלדה. אל תשכח להשתמשעם שייבות גדולות ועבות לברגים המורחבים ולהדק היטב.

t_uri
25-12-03, 09:00
אל תעשה וחורים והברזות בשילדה. אתה צריך אום בתוך השילדה , הבורג לא מוברג ישירות לקורה.

אם אתה לא מוצא חורים ואתה רוצה לעשות זה את בצורה חזקה ללא פגיעה בשילדה, אתה יכול לרתך פלאחים לחבוק את השילדה:
http://imgsrv.pic4u.co.il/77b0ac61222acf8480436b99c4d3ded0020000.a spx

אורי טל.

נמרוד
25-12-03, 09:03
בהמשך למה שחיים כתב...

שכנעת אותי שכבר שיחקת עם כל מה שאפשר ולא זזה רברס... אז תעשה את השינויים שצריך לעשות, בגשר הגיר. ואם כבר, אז גם תחזק אותו. תרתך פס בעובי מכובד לכל רוחב הגשר, איפה שהחורים, ותקדח את החורים החדשים מדויק בפח החדש. חוץ מזה, תוסיף אולי חיזוק בצורת בזנ"ט או שניים בחלק העליון של הגשר, שוב, מרותך לכל הרוחב. חנן יוכל להסביר יותר ואולי לתת תמונות.

עירא
25-12-03, 10:11
אורי, מקבל ותבוצע חביקה של השילדה במקום קידוח.
נמרוד וחיים, הכוונה היא אכו שינויים בגשר שיר ולא בשום דבר אחר.
אם אפשר הסבר יותר מפורט לגבי חיזוק הגשר אשמח (לא כל כך הבמתי את ההסבר של נמרוד אל מול הצורה של הגשר.)
תודה
עירא

ניר ל
25-12-03, 11:22
אם חסר לך חצי ס"מ בסה"כ, תפוס את הטרנספר עם ראצ'ט ומשוך אותו אחורה עד שהחורים יתאימו. תושבות המנוע והגיר גמישות ויקזזו את ההפרש הזה.

כמו שאורי אמר - אל תבריז הברגות בשלדה, את הגשר מספיק לתפוס בארבע פינות, אם יש לך חור עם אום תקין בשלדה הכי פשוט זה לקדוח מולו חור בגשר הגיר.

אני השגתי גשר גיר מחוזק יוצא צבא, מה שעשו שם זה לרתך פלאחים מתאימים לחלקים השקועים בגשר משני הצדדים - מקבלים למעשה גשר כפול דופן עם משטח אחיד, שאינו גמיש ומתכופף כתוצאה ממפגש עם סלעים מזדמנים.

עירא
25-12-03, 20:43
ניר, כשכתבתי לחץ פיזי מתון הכוונה הייתה שימוש באמצעים מכניים :lol: כגון ווינץ'
עכשיו לגשר:
http://imgsrv.pic4u.co.il/e68e8595320e3c50414aa7bac85894e0020000.a spx
את הריבועים האדום והסגול כבר ריתכתי (אז אל תגידו שהם לא טובים :lol: ) פלאחים 5מ"מ.
את הכסוף והחום אני תוהה אם להוסיף (מפלאח 3מ"מ)
שווה להוסיף את החום והאפור לדעתכם? דרך נוספת לחיזוק? (ואם אפשר לפרט במילים ברורות כי את התיאור של ניר ונמרוד לא כל כך הבנתי :oops:
עירא

coas
25-12-03, 21:54
עירא, אתה הרמת את חתיכת הברזל הזאת. נראה לך שיש צורך בעוד ברזלים?
יש מקומות שכדאי להוסיף ולחזק. כאן, כל המוסיף גורע.

חנן א.
25-12-03, 22:55
אני ביצעתי חיזוק לגשר הגיר לפני כחצי שנה. דיסקסתי בזמנו עם נמרוד את הסכנות שאורבות למצנן, ואחת מהן היא כשגשר הגיר מתכופף כלפי מעלה עקב מגע אגרסיבי עם סלע, זה גורם לחלק העליון של המאוורר להגיע לקירבה מסוכנת אל המצנן.
גשר הגיר המקורי חלש מאוד ולא יכול להחזיק את משקל הג'יפ עליו.
התלבטתי אם לבנות גשר גיר חזק ומחודש , אבל נמרוד הציע במקום להסתבך עם זה פשוט לקחת את הגשר המקורי ולהוסיף עליו מה שיותר ברזלים. יותר מכוער, אבל הרבה פחות מסובך מבניית חדש.
וזה אכן מה שעשיתי כשהייתה לי שבת פנויה:
הורדתי את גשר הגיר, יישרתי אותו, ניקיתי אותו, תיקנתי סדקים קטנים שגיליתי, וריתכתי עליו פרופיל 40X40 מ"מ עם עובי דופן של 5 מ"מ- משהו מאוד מאוד בריא. בחלק מהגשר (החלק הימני, בגלל שצריך לתת מקום לגל ההינע הקדמי לעבור) הברזל עובר מתחתיו ובחלק מהגשר (החלק הימני) הברזל עובר מעליו, סה"כ יש רצף של ברזל מצד אחד של הג'יפ אל הצד השני. אין לי תמונות, אין פגיעה משמעותית במרווח הגחון, או ביכולת של הגשר להחליק על הקרקע.
התוצאות:

ניתן להרים את כל משקל הג'יפ עם ג'ק מתחת לגשר הגיר והוא לא מתעוות בכלל.

ידית ההילוכים נמצאת באותו מקום כל הזמן (לפני זה בהצלבה חזקה הידית היתה זזה ימינה ומפריעה לשילוב רוורס עקב פגיעה ברב-בריח של ההילוכים).

מומלץ מאוד, בנוסף למה שנכתב כאן, לוודא שיש מעצור לגיר בצורת בזנ"ט קטן, שיושב לפני תושבת הגיר, מעל גשר הגיר, ומונע מהגמישות של התושבת לאפשר לגיר לנוע קדימה יותר מ2-3 מ"מ, ערן המסוקס כתב על זה בזמנו באחד השרשורים כאן ואני מאוד מאוד ממליץ לבדוק שהעסק מורכב אצלכם באותה צורה. אצלי ליצן כלשהו בעבר, הרכיב את הבזנ"ט הזה מתחת לגשר הגיר ועד שערן צירף תמונה לא הבנתי מה הבזנ"ט הזה עושה שם.

כל מה שכתבתי עד עכשיו, ביחד עם בדיקה שהמצנן יושב טוב בגריל והגריל מחובר טוב למרכב, ביחד עם תושבות מנוע וגיר תקינות, אמור להבטיח שהתופעה של מפגש מאוורר-מצנן תיעלם לחלוטין מהשטח.

חנן א.
25-12-03, 22:57
זו לא המלצה לכך שתעשה בדיוק כמוני, אבל זו כן המלצה להוסיף ברזלים כמה שיותר, בכל מקום שנראה לך שיוסיף חוזק, העיקר שבסופו של סיפור העסק יוכל להחזיק עליו לפחות 2 טון בלי להתכופף.

coas
25-12-03, 23:38
חנן, גם זאת גישה. מצד שני ישנם מאות ואולי אלפים שנוסעים ללא חיזוק גשר גיר, בכלל זה הג'יפ שלי שחוגג בקרוב 20 שנה, וללא מפגש מצנן-מניפה וללא מפגש קטסטרופלי של הגשר עם סלע מזדמן. ניתן להוסיף פלאחים/בזנטים/ ברגים או כולם ביחד, אם אתה נוקט בגישה של אם ו.. אז!
מצד שני, הגישה המינימלסטית, חיזוק רק בנקודות תורפה, כמו הגה, או תיקון אם וכש..

להפוך את הג'יפ, שבמקור אמור להיות קל למכונה משוריינת (השילדה של עירה מחוזקת לכל אורכה, ד"א) רק גורעת. משקל, שלא היה בתכנון המקורי, לא מחולק בצורה מאוזנת, ברוב המקרים פוגע בגמישות המקורית ובאיזון. התועלת היחידה שאני רואה בכך היא שיפור מיומנות הריתוך. :wink:

חנן א.
25-12-03, 23:53
כן, אלפים גם נוסעים ללא נעילות, זכותם.

תוספת המשקל לג'יפ היא כ5-10 ק"ג. אתה חושב שזה משנה משהו ל1700 ק"ג של הג'יפ? אתה טועה, אבל זו זכותך לטעות.

coas
26-12-03, 00:24
אני לא רואה את הקשר לנעילות... שיהיה.
5-10 ק"ג כאן ועוד 7 שם.. הזכרתי גם שמדובר בשילדה מחוזקת לכל אורכה? כן, הזכרתי.
עניין הגמישות, יתרון גדול של שילדת הCJ לעומת סופה, מה ההשפעה של הקשחת הגשר? לאף אחד מאיתנו אין מושג ולכן אני מעדיף שלא לנסות.
שמע, זה נורא פשוט, ישבו חבורה של מהנדסי רכב, תכננו, שיפרו עם השנים ויצא להם מוצר לא רע, דיי אמין וחזק. עכשיו, אם אני לא מזהה בבירור כשל, אני לא ""משפר"".
מילא לגבי המנוע, ודאי לגבי השילדה.

Bulldog
26-12-03, 00:30
היה כבר הויכוח הזה של שילדה גמישה מול שילדה קשיחה לא?
בכל מקרה לפי הבנתי הכללית היתרון של שילדת הסיקס מול שילדת הסופה נובע מדבר אחר לחלוטין, העובדה שתושבות הקפיצים הקידמיים בסיקס (וכלל השילדה של הסיקס, כפי שמסתבר מנסיונות כושלים להכניס מיכל דלק של סופה לסיקס) צרים יותר, כלומר נקודות העיגון של הסרן מול השילדה צרות יותר דבר שנותן לו מהלך מתלה טוב יותר במידה והקפיצים הם זהים לחלוטין.
בנוסף, שילדה גמישה היא לדעתי האישית מתכון לסדקים (מה שמתעוות, ניסדק) ולכן חיזוק של השילדה, אם נעשה בצורה נכונה רק יתרום לאורך החיים שלה (ולדוגמא אני אביא את השלדות המחוזקות של הסיקסים הצהליים שסוחבות עליהם מיני תותחים ללא רתע ומשגרים לטילי נ"ט)
עומר

חנן א.
26-12-03, 00:49
אתה כבר נכנס כאן לנושא ששווה שרשור נפרד: האם מה שהיצרן נתן מספיק לי או לא? עניין של טעם וריח ולטעמי ממש לא שווה ויכוח.
אם אתה נוסע במקומות כאלה ובצורה כזו שאתה סמוך ובטוח שבחיים לא תתישב על הגשר, אל תחזק אותו.
למקומות שאני אוהב לטייל ולחברים שאיתם אני מטייל, מה שהיצרן נתן לא מספיק, והאמת היא שגם בתצורה הנוכחית של הג'יפ שלי שרחוקה ממה שקיבלתי, זה בחלק מהטיולים לא מספיק לי, אז אני משנה מה שאני רואה לנכון. לי זה לא קרה, אבל ראיתי לפחות חמישה מפגשים מהסוג המדובר וזה הספיק לי כדי לנסות למנוע את זה.

דיון מיותר.

coas
26-12-03, 01:28
אכן מיותר.

לילה טוב.

נמרוד
28-12-03, 14:49
ניר, כשכתבתי לחץ פיזי מתון הכוונה הייתה שימוש באמצעים מכניים :lol: כגון ווינץ'
עכשיו לגשר:
http://imgsrv.pic4u.co.il/e68e8595320e3c50414aa7bac85894e0020000.a spx
את הריבועים האדום והסגול כבר ריתכתי (אז אל תגידו שהם לא טובים :lol: ) פלאחים 5מ"מ.
את הכסוף והחום אני תוהה אם להוסיף (מפלאח 3מ"מ)
שווה להוסיף את החום והאפור לדעתכם? דרך נוספת לחיזוק? (ואם אפשר לפרט במילים ברורות כי את התיאור של ניר ונמרוד לא כל כך הבנתי :oops:
עירא

כן, למה לא, תוסיף. זו היתה כוונתי. המבחן הסופי הוא כמו שחנן כתב - האם הגשר מחזיק את משקל הג'יפ עליו מבלי להתעוות כמעט בכלל?

אני את גשר הגיר אצלי עדיין לא חיזקתי, אבל אני בהחלט בגישה של חנן. המניפה נפגשה עם הרדיאטור אצלי פעם אחת, אם כי זה היה יותר בגלל שהמסכה התפרקה... ולפחות פעם אחת אצל הבעלים הקודם לפי סימנים על הרדיאטור. יש אנשים שזה קורה להם יותר פעמים מלאחרים (ערן :D ) ויש כאלו שזה לא יקרה להם לעולם... תלוי מאד בסוג הטיול. אתמול טיילנו בנחל חמיר ודימונה (שוב) ובהחלט "הגלשתי" את הגשר על סלעים מזדמנים, אי אפשר להמנע מזה.

ערן המסוקס
29-12-03, 01:57
אצלי חיזקתי ע"י פלאחים בדיוק במקום האדום והסגול. כל זאת אחרי שקניתי מגן במצב טוב, כי שלי כבר היה עם רגל (וחצי) בקבר. מאז חטפתי במגן בלי עין הרע, ולא הזיז לו יותר מידי (וכל מי שמכיר את הסטורית הרדיאטורים שלי יודע מה היה עם המגן הישן).

לא לשכוח להתקין את הסטופר מול תושבת הגיר.

תעשה חיים.

עירא
29-12-03, 02:13
במקור חשבתי לרדת מכל החיזוקים הנוספים (מה לעשות העצלנות מתחילה להשתלט) אבל בגלל העניין של הסטופר שאני חושב שהוא ממש חשוב, מחר הגשר יירד שוב ויותקן סטופר ובנוסף גם חיזוק קליל.
חוצמזה, רק כסא וליסוע :lol:
http://imgsrv.pic4u.co.il/ab21e24b8cd92b1cbd4d9b8831bdb010020000.a spx
עירא

רכס חיים
29-12-03, 02:33
האם סיימת להרכיב הכל כולל חיווט מערכת החשמל ,פנסים וכו'? האם הוא מוכן לנסיעה? אתה יכול לדעת כמה ימי עבודה סיפור כזה נמשך? זה מבצע אמיתי לכל חובב. אני מסיר את הקסקט.

koopke
02-01-04, 21:27
ואם אפשר גם עלויות פחות או יותר
למה נראה לי אני מתחיל ללכת בדרכך ועושה כזה דבר אצלי ....
הלוואי ויכולתי להמנע מזה.. אבל מה לעשות השלדה שלי שבורה ככה שאי אפשר לתקן ..
בכל אופן הייתי יותר משמח לדבר איתך אישית אולי טלפונית לפני זה... יש לי מספר לא קטן בכלל של שאלות ...
ואחרי זה כניראה שגם אני יצל לדרך ...
:) (בעצם אני לא יודע אם אמור להיות פרצוף שמח או עצוב :( )

---רוני---

UNIX
02-01-04, 21:36
אני מתכנן על החלפה כזו של בודי רק לאחד של סופה
עירא כשהרמת את הבודי פירקת את הכנפיים והחזית לחוד? או את הכל יחד?
ד"א נראה ממש טוב הפרויקט

עירא
02-01-04, 22:12
תאמת' לא שמתי לב לתגובה של חיים ולתערי הובנתי לא נכון בדיוק...
יש קצת יותר מסתם כיסא....
כרגע המצב הוא שהמנוע והגיר על השילדה עם סרנים וצנרת דלק ברקס. אני מתכנן לפרק את הגיר ולהחליף אותו ב-T-176.
לגביי הבודי בדיוק היום הבאתי ברנר כדי להוריד את החלקים הרקובים (שהם חלק לא קטן מהריצפה..) ומחר העסק ייחתך ואני אחליט האם אני מביא חתיכת ריצפה טובה של ג'יפ אחר או פשוט משחזר ריצפה בעצמי.
חשמל, הכנתי שרטוטים של החיווט שצריך לרוץ אחרי שחקרתי לעומק את כל נושא האלטרנטור / סטרטר / דיסטרביוטר ואני סגור על איך לחבר (יחסית.....) אני רוצה לעשות את כל הרצת החשמל רק אחרי הלבשת הבודי כדי להגיע לאורכים הנכונים.
לגבי פירוק הבודי, במקור תכננתי להרים את כולו כחלק אחד, אבל אז הבנתי שהרבה יותר פשוט לפתוח בערך 10 ברגים ולהוריד עם חבר את הכנפיים וכך לא להסתכן בפגיעה של משהו באיזור המנוע.
עירא

Bulldog
02-01-04, 22:19
אם תרצה לשחזר אותה אני אשמח להפנות אותך לחבר שמכופף מתכות, הוא ייצא לי את הכנפיין האחוריות שלי.
עומר

עירא
13-01-04, 22:04
כל ששון וכל שימחה כל חתן וכל כלה....
http://imgsrv.pic4u.co.il/f6378e0c3d676b70824258904448bf90020000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/f6378eb0eefa43fcc34e0b9423645950020000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/f6378e22f4ad20a38649ae8b35d00f70020000.a spx
אומנם עדיין לפני פחחות וצבע אבל התושבות מתאימות :lol: :lol: :lol:

Bulldog
13-01-04, 22:12
יפה, אני רואה שמצאת בודי מהדגם החדש עם מפתן רחב יותר.
עכשיו לקצר?

Bulldog
13-01-04, 22:15
מקווה שאתה גם מחליף תושבות בודי על הדרך.

עירא
13-01-04, 22:18
http://imgsrv.pic4u.co.il/f765cc05ae2c0f382348fba7cbd53860030000.a spx
אם זה מגומי זה חדש :lol:
למה לקצר???\
הוא כבר קצר וכל התושבות מתאימות.

Bulldog
13-01-04, 22:28
יפה, אני רואה שאתה מוכן.
אני שמח לשמוע שמצאת בודי קצר, חוסך את הכאב ראש של הקיצור.

coas
13-01-04, 23:05
ברכות לחתן וברכות לכלה בלבן...
נראה מצויין, יאללה לשייף...

עירא
14-01-04, 03:40
איך אמר מיסטר מיאגי?
Vax on Vax of (במבטא יפני-אמריקאי כבד...) לא?

עירא
27-02-04, 19:01
ונחזור לשישור המקורי...
כמה תמונות להראות את המצב הנוכחי.
http://imgsrv.pic4u.co.il/63c43e9204c63b8f6f45b8bfb2c89050030000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/63c43eff67a4cf376e484dbd430e61f0030000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/63c43e0f67382cfed143499ecb24bed0030000.a spx

six 4 life
27-02-04, 19:06
לאט לאט הולך ותופס צורה של דוגמן .....

סחטיין עירא

עבודה יפה!
בהצלחה בהמשך

-ארז 8) -

Bulldog
27-02-04, 20:45
תשמע, זה אדום.
סחטיין על העבודה, נראה מצויין

עירא
27-02-04, 21:21
אדום,
כמו הדם שיירקתי (ועדיין יורק....) :lol:
וד.א. לא הכל יירוק כמו שאומרים, עדיין הכל עקום, אני לא יודע למה בדיוק, אבל החזית (כנפיים וגריל) עקומים בייחס לשילדה, כל ניסיונות המשחק עם התושבות בודי ולסובב את כל הבודי לא עזרו ובלי קשר נראה כאילו המכסה מנוע יושב עקום כלומר בצד אחד הוא נוגע בכנף ובצד השני הוא בערך 3 ס"מ יותר גבוהה מהכנף. (והוא גם לא ניתפס עם הסגר של הגריל).
אבל מה נגיד, שום דבר שפטיש 5 ק"ג לא יפתור.... :wink:
עירא

Bulldog
27-02-04, 22:26
רגע לפני המשכנעים, יש לצירים של המכסה מנוע מישחק, תנסה לכוון אותו מחדש.
ובקשר לדם, עזוב מלספור כסף ושעות עבודה, את האוטו שלי אני כבר סופר בליטרים, של דם.

רכס חיים
28-02-04, 20:10
עירא - כיף לראות את התמונות האלה. עשית את זה בגדול ואנחנו ממתינים להשקה. אל תשכח את ה-20 לחודש, אבל לא נכעס אם זה יידחה.

נמרוד
29-02-04, 09:59
נראה טוב מאד... עוד קצת מאמץ... :D

אגב, לגבי זה:
http://imgsrv.pic4u.co.il/63c43e0f67382cfed143499ecb24bed0030000.a spx

הדשבורד, מנירוסטה? מאיפה השגת אותו? או שייצרת?
(אני מצטער אם אני פיספסתי משהו בשירשור הזה... במחשבה נוספת, יכול להיות שזה כמו של צביקה?)

עירא
29-02-04, 10:09
העבודה העיקרת על הדשבורד היא של טדי.
אני עשיתי רק את הפינישים הקטנים.
ולא שכחתי, בשאיפה שבאמת ב-20 לחודש הוא יהיה מוכן....

עירא
10-03-04, 21:50
יש מגע!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
מי היה מאמין?????
אבל לפני מספר דקות הגי'פ הצליח להתקדם קדימה 2 מטרים ואחורה 2 מטרים בכוחות עצמו!
כן כן,
הנעתי אותו (למרות שלא הכל הלך חלק לגמרי, בגלל שהחלטתי להריץ לדיסטרביוטר + ממעגל שמסתבר שמתבטל במהלך מתן סטרטר ועל כן נאמר אדיוט!) שילבתי להילוך שיחררתי קלץ' בעדינות והפלא ופלא הוא זז.
טוב עכשיו רק להרכיב את כל מה שפירקתי, להפעיל את כל מה שהרסתי, להוסיף את כל מה שרציתי (אה לא, לזה אין כסף) אבל באמת כבר אפשר לומר שרואים את האור שבקצה המנהרה.
עירא

עירא
13-03-04, 09:15
כחלק מה-QC שהג'יפ עובר לקראת העלתו לשבילי ישראל,
החלטתי כמו שכבר כתבתי לבדוק את עמידותו לחום (או אש אבל לא ניהיה קטנוניים על הפרטים...)
והלילה בדקתי את עמידותו למים.
סה"כ נראה שחסר לו משהו (אולי ברזנט :roll: ) אבל הוא לא עשוי מסוכר, והוא לא נמס בגשם אז הכל בסדר....

עירא

ערן המסוקס
13-03-04, 10:01
קח את הברזנט שלך לפה: 09-8783145 ד.ב פלאסט

תתקשר, ותשאל אם הם עדיין מתקנים ברזנטים לג'יפ, ואם ממש משעמם לך (ויש לך עודף כסף) אז תשאל אם הם מוכנים לייצר לך ברזנט.

אם אתה רוצה חדש והם מוכנים לקבל אותך, דבר איתי.

itayhi
25-05-04, 01:47
עוד כמה דברים ששכחתי.

כמה הנחות יסוד:
1. לכל הפרוייקט (כולל תהליך של DEBUGG) יש לי גג שבגג חודש. (אני מקווה שלא נזדקק...)
2. התקציב (לא כולל העלות של השילדה עצמה) עד 1,500 ש"ח (כן כולל כל מה שאני אקנה בשביל להחליף על הדרך)
3. המקום בחצר לייד הבית במושב אורות הנכם מוזמנים בהמוניכם.

במקרה יצא לי לקרוא את השרשור הזה...
אז דבר ראשון, עירא, אני סוגד לך...
תשמע, בחיים לא הייתי מאמין שמישהו יעשה דבר כזה, בחיים
זאת עבודת קודש, אתה מכיר כל חלק בג'יפ שלך עכשיו.

דבר שני, כמה בסוף עלה כל הפרוייקט? שילדה? חלקים? שעות עבודה (שלך).

דבר שלישי, גג גג גג חודש, מה?
חודש....

כל הכבוד
איתי

עירא
25-05-04, 04:31
איתי,
א. תודה.
ב. עלויות, בוא נראה:
שילדה 1,200
בודי 2,500
שמשה+מסגרת 1,300
תושבות מנוע,גיר,בודי 750
צבעים ושפכטל 700
כלי עבודה 200 (ש"פ חישוב של חמישית ממחיר עלות עקב שימוש מתמשך בשנים הקרובות)
בולמים, מראות, מצוף דלק, פנסים אחוריים וכו' 1,500
שיפוץ גיר 700
ברגים לוקטייט אומים ושאיבות 600
שונות ודברים ששכחתי 2,500
שעות עבודה - תחשב בעצמך לפי כמה שאתה מרוויח לשעה, סה"כ יש פה בערך 4 חודשי עבודה.

חודש, כן גם אותי זה מצחיק, וכמו שאומרים אצלינו התוכנית היא בסיס לשינויים.
תשמע, את הקרנבל בברזיל של שנת 2003 פיספסתי בגלל חברה (לשעבר) את הקרנבל בברזיל של שנת 2004 פיספסתי בגלל האישה (אדומה עם פרונט מדהים...)

Bulldog
25-05-04, 05:51
התכוונת אולי עם פרומט מעוך ומכה בעכוז, או שכבר תיקנת את הנזקים?

-->