PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי מחשמל!

דני פלדמן
09-12-06, 14:18
שלום לכולם
בזמן האחרון כול פעם שאני נוגע בגוף הסמוראי אני מקבל זרם חשמל לגוף
אני יודע שסמוראי הוא רכב מחשמל אבל לא ידעתי עד כמה זה נכון
בכל מקרה אני מבין שזה כנראה בעיה בהערכה אבל אני לא יודע מה אני אמור לעשות אז אם יש לכם
פתרון אני ישמח ליישם אותו
תודה
דני פלדמן :grin:

shmil
09-12-06, 15:05
זה קורה רק כשאתה יוצא מהרכב?

זה קורה כשאתה לבוש בסוג מסויים של בגדים?

זה קורה אחרי שאתה יורד מהכיסא?

זה לא קורה כשאתה מגיע אל הרכב ממקום אחר?

LOL

sherifon
09-12-06, 18:24
פעם היו פסים כאלו שהיו מתחברים מהפגוש ( המתכתי ) אל האדמה -נסה לחבר אחד כזה ( -אני זוכר שהיו כאלה בסוברו הישנות- DL) מדובר בפריקה של מטען חשמלי שנוצר בימים יבשים ע"י הגוף והסריג דרך המתכת = הדלת .....(סוף סוף יצא התיסכול של פיזיקה 1 מ )

דני פלדמן
10-12-06, 19:15
זה קורה בעיקר כשאני יוצא מהרכב

jango
10-12-06, 20:36
תנסה לשים כיסויים על המושבים אז אולי תייצר פחות חשמל סטטי

עמית 80
10-12-06, 20:56
עד כמה שאני יודע הפס שחיברו לסוברו לצורך הרקת חשמל אין לא שום תכלית וזאת משום שאותה פעולה בדיוק מבצעים הצמיגים שלך אם תחשוב על זה...גם לי יש חשמל סטאטי בימים האחרונים ואחרי בירור קצר עם חשמלאי כנראה שזה קשור אך ורק למזג אויר (ולא לקצרים או משהו בסגון..)כך שאין הרבה מה לעשות חוץ מלהמתין

shmil
11-12-06, 00:30
זה קורה בעיקר כשאני יוצא מהרכב
כפי שרמזתי בתגובה הראשונה זה חשמל סטטי, וצדק קודמי שזה גם מזג האויר, בעונה הזו של השנה.

כשאתה מתדלק, בעת התדלוק עצמו - אל תצא אל הידית לפני שפרקת את המתח על הרכב.

bioss
12-12-06, 07:28
זרם כזה קיבלתי יותר מדיי פעמיים מכל מיני סוגי רכב גם מזדה 6 2007 לא חושב שזאת איזה בעיה שאפשר לסדר לא?

ערן המסוקס
13-12-06, 11:58
הצמיגים לא פורקים את המטען! חוט ההארכה של הסובארו הנ"ל וכל חוט הארכה אחר מכיל בתוכו מוליך מתכתי, אשר הוא זה שבא במגע עם הכביש בקצה אחד, ועם פח הרכב בקצה השני.

שיטה אחת היא לקשור לגוף הרכב חוט/שרשרת ממתכת.

שיטה שנייה היא לגעת בחלק מתכתי ברכב לפני שמורידים את הרגל למדרכה. ולא לעזוב את החלק עד שמניחים את הרגליים על המדרכה.

אני משתמש בשיטה השנייה. כבר כמה שנים שאני לא מתחשמל.. תענוג.

eran4x4
13-12-06, 12:59
יש

שנים או שלושה גופים בסיפור

אמא אדמה
גוף הרכב
גוף הנהג

כאשר האויר יבש המטען יכול להצטבר בגוף הרכב או בגוף הנהג - כאשר מדברים על מטען שנצבר הוא נצבר או בגוף הנהג או בגוף הרכב אחד ביחס לשני או בכל אחד מהם יחסית לקרקע.

פס גומי "מסוברו" הוא פס מוליך או בזכות כבלי מתכת שכימים בפס או בזכות השימוש בגומי מוליך חשמל (כן יש כזה דבר, מתקבל ע"י עירוב משהוא מוליך בגומי (אבקת קסמים, אבקת מתכת, פחם...).

פס שכזה מגוף הרכב לכביש יפרוק את המטען הסטטי של גוף הרכב שבד"כ זה המטען הגדול יותר.
כאשר אנחנו יוצאים מהרכב אנחנו בד"כ מאריקים את גוף הרכב לקרקע וזה הזרם שאנחנו מרגישים.
לפעמים הזרם הוא מהגוף שלנו לרכב או לקרקע.

בקיצור תתחיל מלחבר הארקה מהרכב לכביש - המיכליות דלק זה נעשה בעזרת שרשרת מתכת - בסמוראי פס גומי מוליך מספיק.

-->