PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעייה אינצ'ית חמורה

Bulldog
10-12-06, 08:54
ג'ו מציק לי עם השאלה הנורא חשובה.
מה ההבדל בין אינץ' ישראלי לאינ'ץ של ארה"ב?
זה כמו מייל ימי ומייל יבשתי?
או אולי בגלל הפרשי השעות סופרים אחרת?
אני זוכר שעבדתי עם בוקסות אינצ'יות על ברגים אינצ'יים לא היתה בעיה (אולי בגלל ששניהם - גם הכלים וגם הברגים היו מארה"ב, או לחילופין מהארץ?)

עומר

ואגב, זה רציני לגמרי.

נמרוד
10-12-06, 08:56
אין הבדל, אינץ' זה אינץ' זה 25.4 מ"מ.

tzagi
10-12-06, 08:59
I beg the differ

Bulldog
10-12-06, 09:02
אכן, מקור יודע דבר (!?!) סיפר לג'ו שיש הבדל בין השניים.

משמע, קיימים שניים (אינץ' ישראלי ואמריקאי) רק שאין לנו מושג מה ההבדל בינהם.

אולי מישהו לא לקח את התרופות שלו?

tzagi
10-12-06, 09:04
I have nothing to do with above acusations

נמרוד
10-12-06, 09:04
being in the business of knowing how long something is, exactly, an inch is an inch in Israel.

אני יודע מה מציק לך (חוץ מהפרעושים שהכלב הביא איתו מישראל. ים תיכוניים, עמידים במיוחד). נושא ה"צול" - למה בארץ אנחנו קוראים צינור "צול ורבע" למשהו שהקוטר שלו הוא 42.7 מ"מ, או "צול וחצי" לצינור בקוטר 48.3 מ"מ?

tzagi
10-12-06, 09:17
Quote:
being in the business of knowing how long something is

you dont want to go there...

while the TZOL biz confuses the shit out of me , it has nothing to do with it(this subject),
and dont even get me started on the fact that pipe is measured ID vs Tube that is measured OD

But let's clear the air
Is there such a thing as a metric PIPE
keep in mind that pipe is different then a tube
(Dom is a tube)
schedule 40/80 is a pipe

איציק - 4X6ZH
10-12-06, 09:19
אינץ ישראלי זה בוקסה 9/16 ולוקחים בוקסה 14
אינץ ישראלי זה בוקסה 11 ולוקחים 7/16
ב 13 = 1/2 בכלל חגיגה
ב 5/8 עוד לא המציאו את המידה הישראלית
ב 19/32 כולם היו מתבלבלים :?:
וכך אפשר להמשיך
ולהמשיך
יש פתרון להפרשי המידות לפחות בארץ זה הצליח לי
יום אחד לא היה יותר במוסך מידות אינציות אין אין
צריך היה אישור מיוחד לקבל את הארגז האינצי .
תאמין לי גו צודק .:mrgreen:
איציק

lizard
10-12-06, 09:35
אני חושב שהשאלה קשורה לקוטר צינורות סקדיואל (אולי גם לאחרים).

שקלתי להביא מכופפת מחו"ל. עם שערי הדולר שצונחים והמבצעים שיש בארה"ב (מכופפת משיכה ב300 דולר בערך של PRO-TOOLS) והעובדה שכנראה יש לי אפשרות להביא את זה בעלות יחסית נמוכה, שאלתי את ג'ו אם אפשר להשיג באקטים מלימטריים ולא אינצ'יים. כי לפי מה שהסבירו לי, ובהחלט יכול להיות שאני טועה או שלא הבנתי נכון, למה שאנחנו קוראים פה בעגה המקומית אינץ' ורבע זה לא באמת אינץ' ורבע אלא קוטר נמוך יותר. ככה שאם אני מביא מכופפת שהבאקט שלה הוא אינץ' ורבע, לא יהיו לי צינורות (TUBE) מתאימים לכופף.

אינץ' זה אינץ', אין שום הבדל. ההבדל הוא בעגה המקומית לצנרת לדעתי.

מאיר רוטברג
10-12-06, 10:46
באמת אתם מתכוונים למה שאתם שואלים???

רגע, מטר בארץ זה 100 ס"מ או 97.123456789 ס"מ??

נמרוד
10-12-06, 13:37
כשאתה קורא פה בפורום צינור צול ורבע סקדיול 40 אתה יודע שמתכוונים לצינור בקוטר חיצוני 42.2 מ"מ ועובי דופן 3.6 מ"מ, זה בדיוק אותו סקדיול שלכם באמריקה, אותם טבלאות ואותם צינורות.

pipe/tube אין בעברית הפרדה וזה גם חלק מהצרות.

belair
10-12-06, 16:31
נמרוד אתה יכול להסביר בבקשה מה האבדל בין tube לpipe

lizard
10-12-06, 17:16
****** לא יודע - לא עונה *******

נמרוד
10-12-06, 20:56
זה אותו דבר, צורה גלילית ארוכה... pipe משמש באופן מסורתי לתיאור צינורות שתפקידם להוביל נוזלים/גזים/ביוב וכן הלאה, tube משמש באופן מסורתי כשם לצינורות שמשמשים לקונסטרוקציה - למבנה. בעברית אפשר לכנות כזה דבר "צינור מבני". זה סמנטיקה.

lizard
10-12-06, 21:19
אז זהו שלא נמרוד.
לפחות לא לפי מה שהבנתי מג'ו.

asafk
10-12-06, 22:48
. כי לפי מה שהסבירו לי, ובהחלט יכול להיות שאני טועה או שלא הבנתי נכון, למה שאנחנו קוראים פה בעגה המקומית אינץ' ורבע זה לא באמת אינץ' ורבע אלא קוטר נמוך יותר. ככה שאם אני מביא מכופפת שהבאקט שלה הוא אינץ' ורבע, לא יהיו לי צינורות (TUBE) מתאימים לכופף.
.

באמריקה לא משתמשים בצינורות סקדיול למבנים, אלא רק בDOM. אתה צריך באקטים מילימטריים- הזמנה מיוחדת. (אין באקטים לסקדיול 40, רק במידות אינצ'יות "אמיתיות" לDOM )

אסף.

Bulldog
10-12-06, 23:35
http://www.pro-tools.com/105K_info.htm

אסף, על מה אתה מדבר?
הכלי הזה הוא בין הנמכרים ביותר בארה"ב למטרה של בניית רכבים בבית (קשתות, כלובים, באגי U NAME ITׂ )

יש "באקטים" לDOM, יש לסקדיול, אין למידות מילימטריות, למה?
כי אין צינורות בעלי קוטר מילימטרי.

צינורות מבניים כמובן.

tzagi
10-12-06, 23:48
Pipe and tube are bacsicly the same thing, both are (traditionaly) designed to carry liquids or gases, yet pipe is not regarded as a structural material.
At least in the US the difference is as follows:
When one shops for a 1" pipe he will get a pipe that is 1" on the inside, so if that pipe has 1/8 wall, the outside diameter will be 1.25 inch

Tube on the other hand goes by the outside diameter, if I ask for 1/2" copper tubing thats what I'll get, a tube that is 1/2 on the outside, side wall non withstanding, the internal diameter of the tube will allway depend on wall thickness, same with DOM and HERW
they come in different wall thickness (0.125,0.250 ect)
yet the outside diameter will allways be the same.

נמרוד
11-12-06, 09:09
מזכיר את הדיאלוג הבלתי נשכח:

?You know what they call a Quarter Pounder with Cheese in Paris

?They don't call it a Quarter Pounder with Cheese

No, man, they got the metric system, they don't know what the fuck a quarter pounder is

?What do they call it

they call it a royal with cheese

אינץ' זה אינץ', אבל להשיג צינור DOM בארץ זה כמו לקנות שקדי מרק בארה"ב. הסקדיול הוא אותו סקדיול בדיוק, הם לא משתמשים בהם לבנות רכבים. ויש אצלנו צינורות מבניים מאיכות גבוהה ביותר, מה שאנחנו קוראים ST37 וST52, במידות מילימטריות, שזה המקבילה של DOM. למעשה אלה הם צינורות DOM - Drawn on mandrel.

צביקהר
11-12-06, 09:39
לפי מיטב ידיעתי, בצנרת אינטשית, הקוטר המצויין הוא הקוטר הפנימי, ההיסטורי.
היסטורי, כיוון שבמהלך השנים השתנה עובי הדופן כך שגם הקוטר הפנימי אינו מתאים למידה המוצהרת.

asafk
11-12-06, 20:44
וואלה, עומר. לפני שנתיים וקצת לא היו DIES כאלו, הם נקראו "מילימטריים" והיו בהזמנה מיוחדת. מיכה, הרווחת.

אסף.

נמרוד
13-12-06, 08:52
ג'ו,

סופית - הצינורות בארץ שנותנים בהם שמות צוליים הם American Standard Pipe, אותם מידות, אותם שמות.

lizard
13-12-06, 18:19
נמרוד, זה אומר שאם אני קונה מכופפת בארה"ב היא בטוח תתאים לארץ?

נמרוד
13-12-06, 19:54
לא לצינורות סקדיול כי המכופפת בדרך כלל נועדה לכופף צינורות מבניים שהמידות שלהם אינצ'יות אמיתיות - כלומר 1.5 אינץ' זה אחד וחצי אינץ' = 38.1 מ"מ, ולא 1.5 צול סקדיול 40 = 48.3 מ"מ.

עבור צינורות מבניים, יוצא בפועל שהרבה מידות הם מאד קרובות - למשל צינור נפוץ שהאמריקאים בונים איתו זה 1.75 אינץ' על 0.12 עובי - שזה 44.5 מ"מ קוטר על 3 עובי. ויש צינורות מילימטריים מבניים ST37 וST52 בקוטר 45 מ"מ, שזה לצורך העניין אותו דבר בדיוק. כנ"ל 1-1/4 אינץ' ~ 38 מ"מ שזה גם קוטר נפוץ של צינור מבני.

כלומר תבניות כיפוף אמריקאיות מתאימות, אבל לא לצינורות סקדיול.

lizard
13-12-06, 20:22
אז אם הבנתי נכון, ואני חייב לציין שכל השירשור הזה מאוד מבלבל ולדעתי כתבה טכנית ממש תעזור פה, על מנת להשתמש במכופפת שנקנתה בחו"ל, צריך צנרת DOM ?
זה מה שאומרים למוכר? יש לכם מושג מה המחיר לעומת צנרת סקדיואל? יתרונות/חסרונות?

על איזה באקטים המכופפות של ל.כ (לדגומא) עובדות? למה הן כן יכולות לכופף סקדיואל?

נמרוד
13-12-06, 20:39
תקשיב טוב, אם אתה רוצה לא להתבלבל, תשכח מהשרשור הזה - תוודא שהקוטר של הצינור תואם לקוטר של הבאקט. תשאל את המוכר של הצינור בארץ מה הקוטר ואם הוא לא יודע לענות, קנה קליבר ב50 שקל ותמדוד בעצמך. ותוודא עם המוכר של המכופפת האמריקאית מה הקוטר של מה שאתה קונה.

1 אינץ' = 25.4 מ"מ

נמרוד
13-12-06, 20:42
אגב, אפשר לכופף צינור עם תבנית לא מתאימה - אין חוק מדינה נגד זה (כאילו שאם היה זה היה מזיז למישהו). אתה יכול לכופף צינור צול ורבע סקדיול 40 שקוטרו 42.2 עם באק של 1.75 אינץ' שזה 44.5 מ"מ.

asafk
13-12-06, 22:23
נמרוד- שים לב לקישור של עומר (ובדקתי גם באתר של JD בריבוע) - יש באקים לצינורות סקדיול 40. הקץ לבלבול...

אסף.

קיד
13-12-06, 22:59
עומר קרא את התקן של NPT.
Pipe Size

http://www.mcmaster.com/param/inline/Pipe_Size_Chart/4464ga1s.gif
Threaded Fitting</FONT>http://www.mcmaster.com/param/inline/Pipe_Size_Chart/4550kc1gis.gif
Unthreaded Pipe</FONT>Pipe size is the accepted industry designation, not the actual measured size. To determine pipe size, first measure the inside diameter (ID) or outside diameter (OD) of a threaded fitting or the OD of unthreaded pipe, as shown at left. Then, round up the measurement to the closest ID or OD listed in the chart and select the corresponding pipe size. For example, if the fitting ID or OD measures 1-3/16", the next highest ID or OD in the chart is 1-3/8", and the corresponding pipe size is 1".</FONT> Threaded Fitting ID or OD 3/8" 1/2" 5/8" 3/4" 1" 1-3/8</SPAN>" 1-5/8</SPAN>" 1-7/8</SPAN>" 2-3/8</SPAN>" 2-7/8</SPAN>" 3-1/2</SPAN>" 4-1/2</SPAN>" ____ Unthreaded Fitting and Pipe OD 1/2" 5/8" 3/4" 1" 1-1/8</SPAN>" 1-3/8</SPAN>" 1-3/4</SPAN>" 2" 2-1/2</SPAN>" 2-7/8</SPAN>" 3-1/2</SPAN>" 4-1/2</SPAN>" 6-3/4</SPAN>" Pipe Size 1/8" 1/4" 3/8" 1/2" 3/4" 1" 1-1/4</SPAN>" 1-1/2</SPAN>" 2" 2-1/2</SPAN>" 3" 4" 6"
Note: Regardless of material, all pipe OD's are the same. Due to different manufacturing methods and tolerances, however, pipe ID and wall thickness may vary slightly from what's shown in the table below.

Schedule 10 is the thinnest-wall pipe we offer. It's lightweight, but definitely not light duty. Schedule 40 is the most common pipe wall thickness. Great for all-around use. Schedule 80 is a thicker, heavier pipe. Use it in high-pressure applications where greater mechanical strength is required. Schedule 160 is the thickest, heaviest pipe. Use it for your most demanding applications where pressures and temperatures run high.

קיד.

-->