PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולם גמור - סמו 89.

itay
10-12-06, 17:49
שלום לכולם.
אתמול במהלך טיול במחמל ובמעלה נוח הבחנתי בשמן שנוזל מהבולם האחורי שמאלי(בולם של מונרו בצבע כחול)
לפי מה שאני יודע דבר זה מעיד על בולם שסיים את חייו - תקנו אותי אם אני טועה בבקשה.
אין שום שינוי ב"נוחות" (מילה לא קשורה כל כך לסמוראי) או רעשים או דברים בסגנון מהכיוון הזה.
יש לי את הבולמים הקודמים של האוטו וכרגע אני מברר אם הם תקינים מהבעלים הקודמים.
ולשאלות:
1. האם אפשרי שיהיו בולמים מסוגים שונים באוטו - מקדימה סוג אחד ומאחור סוג שני.
2. אם אני מחליף את השמאלי אחורי, אני צריך להחליף גם את הימני אחורי - נכון או לא נכון?
3. האם ההחלפה פשוטה כמו שאני חושב - לשחרר את הבולם התקול מהקצוות, להוציא ולהכניס את החליפי - או שיש כאן איזה טריק נסתר או משהו בסגנון?
4. אפשרי להמשיך לנסוע במצב הזה בכביש?

תודה רבה.
איתי.

אלון_ק
10-12-06, 18:01
1. כן, הם אפילו לא צריכים רמת שיכוך זהה.
2. נכון מאוד. על אותו הסרן אתה חייב רמת שיכוך זהה.
3. זה בדיוק ככה. פשוט וקל, אולי טיפה מעצבן להגיע לבורג העליון אבל לא יותר מזה. טיפ: קבע את הרכב עם סטופרים ותעבוד עם בלם יד משוחרר, הוא לוחץ על הבולם הימני האחורי.
4. כן, רצוי שלא. זה מעמיס מאוד על הקפיצים שלך, שלא לומר שזה מסכן אותך בתמרוני חירום.

itay
10-12-06, 18:34
תודה רבה על התשובה הזריזה.
שאלת המשך : צריך להרים את האטוט משני מקומות : אחד מהסרן ואחד מהשלדה כדי שכשאני יפרק
קצה אחד, האוטו לא ייפול?
תודה.
איתי

boba banay
10-12-06, 19:03
האוטו לא ייפול....
אתה יכול לפרק גם בלי להרים את האוטו
או שפשוט תרים עם בוקים את הסרן האחורי בשביל יתר נוחות בלבד - אין שום דבר בסמוראי שאי אפשר לפרק כשהאותו עומד על הגלגלים(חוץ מהגלגלים....:-))
אבל הכי חשוב - שלא תחשוב על להכנס מתחת לאוטו כשהוא מורם על ג'ק בלבד!!!!!!!

נמרוד
10-12-06, 20:49
האוטו לא יפול, בולם הזעזועים לא מחזיק כלום. כנס מתחת לאוטו, תפרק את הישן, קח אותו בתור דוגמא ותחפש זוג בולמים חדשים במידה זהה.

מידה זהה = אותו אורך מעין לעין הן כשהבולם פתוח והן כשהוא סגור.

כל בולם זעזועים פשוט שמתאים פיזית מבחינת המידות, וכן קוטר העין והגומיה (בשביל זה קח את הישן בתור דוגמא) מכל חנות חלפים יעשה את העבודה.

ברכב עם סרנים חיים על קפיצי עלים כמו סמוראי אפשר לסוע זמנית בלי בולם זעזועים אחד, לא יקרה כלום.

-->