PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה כל כך שוס במנוע בנזין ענק ? שאלה רצינית

גיא
11-12-06, 21:43
אני מקבל תשובות כמו תנסה ותתמכר.

אז אין לי כזה לנסות... אני צריך הסבר ( או סיבוב ) אבל בעניין של סיבוב, היתה לי פים סופה לחודש. לא זכור לי כזה שוס אפילו שהיו שתי נעילות ARB.

מה למשל יש שם שאין לי בגרוטאה המקרקשת שלי ?

ומבחינתי, מה שיש לי ומספק אותי זה שהמנוע לא נכבה בעליות גם אם אני עוזב את הגז בפאניקה ( כבר קרה ) או נכבה אם העליה תלולה מידי ( עוד לא קרה - אז אני מנחש ).

הבלימת מנוע בירידות ..

תכל'ס, עד כמה שאני מבין את זה מנוע גדול בנזין זה בדיוק אותו דבר רק יותר שקט ...

לא ?

kd2
11-12-06, 21:48
לפי סדר החשיבות -
כוח - סאונד - ריח.

סופה אולי מספקת את השלישי בנדיבות אז לא ציפיתי שתבין.

grand
12-12-06, 00:21
לך תסביר לצימחוני את השוס באכילת אנטריקוט עסיסי....
לא תנסה, לא תדע.

גיא
12-12-06, 06:37
שוב התשובה הלא אפשרית הזאת ?

היה לחבר שמטייל איתי כל שבוע פוראנר. זה תופס לגבי המנוע ?
אז היה צליל יפה למנוע. נכון. אבל היה גם מאוד מבאס ללחוץ.
הדלק היה נעלם כמו בתכנית של אורי גלר.

לפרפר אני גם יכול ( לא שצריך ... )
לנסוע 100 בדרך לטיול , גם אני יכול .
לטפס נ.ג. ב 2.7 קמ"ש על סרק , גם אני יכול.
לשתות קפה בנחל חפרירים, גם אני יכול.

באמת, תשתדלו טיפה יותר.

Bulldog
12-12-06, 07:24
לא רק בנזין, יש היום מספיק דיזלים חזקים ומהירי תגובה (קאמינס, פאוור סטרוק למינהם וכדומה)

כנס אפילו לפורד E350 אקונוליין, תן לחיצה עמוקה על הדוושה, תרגיש תאספלט זז (והוא זז) תרד ותבין בערך על מה מדובר.

בבנזין הרעש של המשאית לא מפריע ושומעים את האספלט זז.
זהו בערך.

AvigdorAharon
12-12-06, 10:17
...שאלת זלמנסון...

סוזי המשתוללת
12-12-06, 11:28
אמא של זלמנסון
נראה אותך עם הגרוטאה עולה את העלייה של עוקף נשר לאוניברסיטה ב120 עם בהמה של שני טון
כשכל הפרייבטים (גם אלו שלוחצים על הגז כי חברת ההייטק משלמת דלק)כאילו עומדים
אז גם לך יהיה כזה פרצוף :-P
מצד שני עם תראה את מחוג הדלק וכל הזמן תסתכל רק עליו אז יהיה לך פרצוף כזה :(
ואז תקנה היילקס ויהיה לך פרצוף כזה :shock: עד שבסוף תכניס להיילקס מנוע פרדו ושוב יהיה לך כזה :grin: וגם כזה :( כי כשלוחצים על הגז ורוצים ביצועים זה עולה כסף ההבדל הוא שעם מנוע גדול אתה גם יכול

grand
12-12-06, 11:51
גיא.
אפשר גם לטפס את הנ.ג עם אופניים...
פוראנר או דיסקו בנזין הם לצערי לא דוגמאות טובות. הם לא מתקרבים למנועי ה V8 שבאמריקאיות.
תבין, ההבדל בין סולר לבנזין כבר לא גדול היום.
אני לא מוצא כל היגיון בזה שאם רוצים רכב שטח אז צריך ליסבול בכביש ובחיי היום יום.
כל הכיף ברכב פנאי הוא הביצועים הטובים בשטח, אבל ביצועים טובים ונוחות גם בכביש.
וישנם כמה רכבים בודדים שיודעים לשלב בין השניים, ולשמחתי יש לי אחד כזה בחניה.
אין כמו התחושה של לחיצה בריאה על דוושת הדלק במנוע V8, יציאה לעקיפה צפופה בביטחון.
לא להרגיש בכלל שהרכב מטפס עליות, זינוק ממצב עמידה במהירות שלא נופלת ממיטב רכבי הספורט הקטנים שיש בשוק. FUN אמיתי.

גיא
12-12-06, 12:08
סליחה,

עצור פה שניה.

מחיר ליטר סולר עולה לי 4.90 בפעם האחרונה שקניתי.
כמה עולה ליטר בנזין ? 6.0 ש"ח ? אני באמת לא יודע ...

האוטו שלי אוכל 1:8
האוטו שלך ? 1:6 ? 1:4 ?

100 ק"מ שלי יעלו 62 ש"ח ,נגיד אותם 100 ק"מ יעלו לך 120 ש"ח ( לפי 1:5 צריכת דלק ו 6.0 לליטר , נתונים משוערים כי כאמור אין לי ... )

נגיד שאני טועה נורא וזה לא כפליים .... אלא רק ב 30% יותר.

זה לא ניראה לכם מטורף לגמרי ?
אני שואל בשיא הרצינות.

את פרוייד אני באמת עולה נורא לאט באזור 50-60 קמ"ש בלי לקרוע את האוטו אבל עם לתכנן מראש העברות הילוכים ותקווה שלא יבוא לי איזה מישהו שיהרוס לי את השוונגה. ואת העליה לאוניברסיטה אפילו יותר לאט 40-50 וזה גם עם לקרוע את האוטו ( אני פשוט נימנע ממנה ) ונעזוב שניה את הקטע של צורת הנהיגה האיטית שלי ( עדיין טייס ליד מוני ). אני לא ניתקל בהרבה מיקרים שאני מוצא את עצמי לחוץ שחסר לי 10 קמ"ש דחוף .. אם בכלל. כשאני ממהר לחזור מתל אביב אני גם "טס" 125 על הכביש ( קרה פעמיים ) וגם אז אני נורא לחוץ כי האוטו לא בנוי למהירות הזאת לדעתי.

אז מה שנישאר זה מה שעומר ציין. הרעש .... סבבה, עם זה אני חי בקלות. מהרעש של השנורקל אני לא שומע את המנוע :)

תודה.

נ.ב. - אני לא חושב שזה זלמנסון. בכל זאת בסופו של יום מעבר לג'יפ, יש משכנתא וילדים ואוכל ואני לא יודע מה .... ( פסטיגל 170 ש"ח כרטיס ?!?!? למה מי מת ????? ) והכסף כידוע ... כמה שיש תמיד חסר. ומעבר לדלק ולביטוח ולטיפולים שוטפים חייבים לחשוב ולתכנן על איזה מיקרה חרום פה ושם ... זה לא זלמנסון, זאת מציאות.

מוני אורבך
12-12-06, 12:24
גיא - שאלת שאלה (זלמנסון, אבל שאלה) ולדעתי גם קיבלת תשובה.
אל תכניס לדיון שאלת "האם זה משתלם או לא"
ברור שהכי משתלם לנסוע ברכב משפחתי קומפקטי ידני עם מנוע 1000
או יותר טוב דיזל בעל תצרוכת דלק של 1:20.
השאלה היא האם אתה מוכן (ויכול) לשלם יותר על ביצועים.
וזה בדיוק ההבדל בין מנוע בנזין (או דיזל מודרני) בשרני לבין מנוע קטן וחסכן.
ובזה לדעתי מסתים הדיון.

חנן-ג'יפולוג
12-12-06, 12:54
על מה הדיון כאן? אם גיא מוכן ורוצה לשלם על תגובה לדוושה? כנראה שלא.

חנן-ג'יפולוג
13-12-06, 14:28
פתחתי את השרשור מחדש לאחר שגיא התכתב איתי בפרטי בצורה ממוקדת יותר לעניין הטכני, בניגוד לתגובות ה"שלי יותר גדול" שרצו כאן עד עכשיו.

בבקשה, תמשיכו, אבל עם מספרים. לא בהתלהמויות דביליות.

גיא
13-12-06, 15:14
ההתכתבות שלי עם חנן.

אהה .. זה משהו חדש לי...

עכשיו אני מבין.

אני במחמל לא רק שלא נסעתי סרק אפילו נתתי בגז ופירפרתי וכל זה לא עזר לי. כל 4 גלגלים פירפרו בשמחה ולא זזתי מטר. בשני שליש העליונים. אני מניח שזה בגלל צמיגים ולא מנוע כי גם בסרק לא התקדמתי מעבר לזה. חגי אגב עם הסופה הגיע לאותו מקום בדיוק. בכל מקרה, האוטו שלי עוד לא נכבה מעליה תלולה מידי. פעם אחת לחצתי ברקס בפאניקה אז הוא נכבה...

תודה.

אולי אפשר להכניס את התשובה האחרונה שלך לסוף השירשור לפחות שאם מישהו יחפש יצא מזה משהו מועיל ?

האם התשובה לשאלה מה יש במנועים האלו היא אך ורק תגובת דושה עצבנית ?

או כוח-מומנט, במילים אחרות.

אבל מומנט יש גם בהיילקס בלי עין הרע .. לא ?

מה גורם לאוטו לטפס עליות בטורים סרק ? זה לא מומנט ?

להיילקס יש משהו כמו 16 קג"מ, לסיקס יש משהו כמו 30 .

זה שההיילקס מצליח לעלות עליות, זה בזכות יחס זחילה טוב, וגם ככה ההיילקס לא תמיד מצליח לגמור עלייה בלי להיכבות, אם אתה בסל"ד מספיק נמוך והזווית של העלייה מספיק חזקה. לצורך השוואה, עם הסיקס עליתי את מחמל ואת זיק בכ400 סל"ד, נסה לעשות את זה עם היילקס.

אני פותח לך את השרשור. נראה שאתה עכשיו ממוקד יותר טכנית. סגרתי את השרשור כי הוא עשה רושם של בעיקר למי יש יותר גדול. אתה יכול להכניס את התגובות שלי ושלך מההתכתבות הזו.

ומוני, העניין של משתלם או לא,
1. צריך להבין על מה משלמים בשביל לדעת האם זה שווה או לא.
2. ביצועים - את זה צריך לרשום כניראה במספרים...

יש שני סוגים של ביצועים : עבירות טכנית / מהירות לפי מה שאני מבין.

על מהירות אוהבים לכתוב בפורומים של מכוניות כביש וזה מה שכניראה קוראים תכונות דינמיות יחד עם אחיזת כביש ופיתול שלדה או מתלים וכו'

עבירות טכנית, לפי מה שאני מבין וכניראה לא מבין נכון לאור מה שחנן ענה לי. כן מחייבת שלדה גמישה ומתלים רכים ומהירות איטית.

עכשיו מתברר לי ההבדל.

ואכן כפי שזה ניראה בהחלט מספיק לי ההילקס. ( שאולי יקבל בקרוב מתנה קיט הנמכת יחס לטרנספר ).

תודה לעונים

gooja
13-12-06, 15:29
גיא, בעיקר במציאות שלנו, החיפאים, כל רכב שטח הוא פשרה.
כשנסעתי עם הדיסקו, היתה לו אחלה יכולת שטח, אבל בעליה בפרויד הייתי שוחט את המנוע ב 60 קמ"ש, אחרי תכנון מדוקדק של העליה מעתלית וצפונה, ומספיק היה שפנסיונרית בטויוטה יאריס היתה עוצרת הכל והייתי ממשיך ב 40.
מצד שני עם הג'ימי הייתי עולה בפרויד במספרים שלא רושמים באינטרנט, כמעט בלי ללחוץ על הגז, אבל כל אבן בינונית, היתה מחייבת בניה של רמפת המראה.
העליה מהגרנד קניון לורדיה לא גורמת לך להרגיש אומלל ? כך אני הרגשתי עם הדיסקו (ולא רק בגלל העליה ב 40 קמ"ש....).

כל רכב שטח הוא פשרה, אחד מוותר על דבר אחד, האחר מוותר על משהו אחר. אתה מעדיף לוותר על המהירות, חלק מהאנשים יוותרו על חלק מהעבירות. אחרים מוכנים לוותר על הנוחות, ועוד ישנם אנשים, שיוותרו על רווחה כלכלית לטובת הרכב שלהם.

כל אחד, ומה שעושה לו טוב, כך הם קובעים את סדרי העדיפויות.
אני רק מקווה, שבחרת בפשרה שמתאימה לאישיות שלך. וגם זה משתנה, בחלוף הזמן.

אפי צ.

סוזי המשתוללת
20-12-06, 15:36
גיא
אין לי מושג מהיכן המספרים שלך על הדלק
אם תנסה לנסוע עם ההילקס בקצב התקדמות רגיל שלי תגיע לצריחת (לא טעות)סולר של 1:7 כי זה אומר רגל על הפח כל הזמן
מצד שני אני מופתע לטובה מצריכת הדלק של האיסוזו בנסיעה יום יומית מעורבת שכוללת 2/3 עירוני ו1/3 מהיר (מאד)שעומדת נכון להיום על 1:6.3 וזאת מבלי להחשיב את הצמיגים שהוגדלו
ואת העובדה שאת העליות לטבעון אני עולה במהיררויות שההילקס יכול רק לחלום עליהם - באוטוסטראדה
אתה לא שאלת בכותרת מה כדאי כלכלית אלא שאלת מה כלכך שוס ואני מתפלא עלייך
כנהג אמבולנס אתה יכול להשוות את הדיזל פוורסטרוק של האמבולנסים לגרוטאה האנמית שיש בהיילקס ?
סע עם הפוורסטרוק בקצב של היילקס ותקבל תצרוכת טובה יותר - זה בדוק
1:10 עם פורד אקונוליין באוטוסטראדה ב100 קמ"ש
תצרוכת הדלק היא פונקציה ישירה של הקצב שבו אתה רוצה להתנייד וכמה משקל עליך להזיז ועוד עניין קטן שנקרא ניצולת
אגב אני מתדלק בנזין 95 נטול ב5.34 שזה רק חצי ש"ח יותר לליטר אבל משלם הרבה פחות באגרות וביטוחים

כמו שאמרו כבר חכמים ממני - אין ריק כי הוא מייד מתמלא
אגב אותי לימדו שזמן שווה כסף - (תשאל את העו"ד :grin: )

ערן המסוקס
20-12-06, 16:41
אוסיף גם לפאן היכולת בשטח.

בוא איתי לטיול בבוץ עמוק.. אתה יודע מה? יותר כיף, בוא איתי לטיול ושעשועים בדיונות. כיף לא?

ומה לגבי שיפור היכולות ע"י הרכבת צמיגים גדולים יותר.. נניח 33".. זה דיי טריויאלי בCJ/סופה, למה אני לא רואה היילקסים שכאלה? (אולי יש אבל הם עדיין מנסים להאיץ לכוון היציאה מהפאנצ'רייה? :?: )

מה לגבי מעלה צרעה למשל.. אני מכניס להילוך שני LOW בסל"ד בינוני ופשוט עולה.. למה היילקסים לא מצליחים (חוץ מששון הגדול שהצליח בקושי רב).

יש מקומות שצריך מומנטום כדי להצליח לעבור. גם עם נעילות כפולות.

מסכים איתי או לא?

חימושניק
20-12-06, 18:24
סוזי, הצחקת אותי!

צריחת דלק של אקונוליין עם מנוע 7.3 ליטר היא כ 1:5.5 ושל F-350 כ 1:4.5. נבדק בנסיעה מעורבת (עירונית ובין עירונית) ללא שטח.

יש לציין שבכלים בעלי מנועי 6 ליטר וגיר 5 הילוכים הצריכה טובה בכקילומר לליטר.

סוזי המשתוללת
21-12-06, 15:17
אלכס
אתה בודק עם נהגים צבאיים שלא אכפת להם כלום
מה שאני אומר לך זה בדוק כי ראיתי במו עייני

גיא
21-12-06, 17:30
ערן מעבר לזה שאני שונא חול ודיונות

לכל שאר סוגי הקרקע טוס לי וכיף לי עם ההיילקס.

אני קיבלתי תשובה לשאלה שלי. אני לא מעוניין לעורר פה תסיסה. ולהביא עלי את חרון אפף של מנהלי הפורום.

בפעם פעמיים שהייתי בחול יצאתי משם בכוחות עצמי .. ככה שאני באמת מסתפק במה שיש לי.

תודה.

סוזי, בחיית ראבאק, מה אתה מ** את השכל ? אם אתה אוהב לנסוע מהר מאוד או מהר מאוד מאוד זה עסק פרטי שלך. זה לא קשור ולא שייך.

Bulldog
21-12-06, 17:41
על מה הדיון כאן? אם גיא מוכן ורוצה לשלם על תגובה לדוושה? כנראה שלא.

גיא, היכולת לנסוע מהר, היכולת להאיץ בטווח של פחות מחצי שעה מאפס למאה, היא אחד ה"שוסים" של מנועי בנזין.
יש לזה מחיר, הבנזין עולה יותר, הרכב שותה יותר, זה עולה כסף.
בקיצור, לא בשבילך.

גיא
21-12-06, 20:42
נכון, הסכמתי עם זה כבר לפני כמה וכמה הודעות...

-->