PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב 4X4 פרטי מול רכב עבודה (עלות אחזקה וכדאיות).

yscheiner
12-12-06, 17:15
יש לי שאלה של ילדים גדולים ואני חושב שזה המקום עם הידע והניסיון לענות לי.
אני רוצה להודות מראש לכל המתייחסים.

אז ככה...
הגענו לשלב הזה בחיים שאנחנו מתחילים לעבוד בעבודה של ילדים גדולים, סיימנו את התואר (עוד סמינריון אחד ודי) ואנחנו מספיק בשלים לעזוב את עבודת המשמרות (נוחה ככל שתהיה).

התגלגלה לפני הצעה מאד מפתה לקידום ועיסוק בעבודה מעניינת בתחום מסויים (אני לא אפרט כי זה לא רלוונטי לשירשור, מי שמכיר אותי מכיר), העבודה דורשת ממני מספר דברים ואף שינוי מקום מגורים אך השאלה האמיתית היא זו:
מתוקף העבודה אני מקבל רכב צמוד, סוג של פרייבט שאני אבלה בו שעות רבות ומרובות במסגרת עיסוקי.

מה עושים עם ה-4X4???

אלה שני הרכבים שברשותי:
היילקס 98
http://www.jeepolog.com/322.html
וויליס 58
http://www.jeepolog.com/200.html
הראשון עולה בסביבות ה-10,000 שקלים לשנה (כשהוא עומד במקום, לפני דלק ובלאי).
השני עולה 1000 שקלים לשנה (באותו מתווה).

את השני לא שווה לי למכור כי עלות האחזקה העומדת שלו מינימלית ואת הראשון... אני יודע, זה לא בחורה אבל קשה לי מאד להפרד (זה לא הוא, זה אני).

אני מאמין שחלק מהחברים בפורום (אני בטוח שיש כאן עוד ילדים עם עבודה של גדולים) כבר התחבטו בדילמה שכזו, מי שמכר את הרכב, מי שהקפיא רישיונות ומי שמצא פתרונות יצירתיים.

1. אני לא לחוץ על הכסף שאני עלול להרוויח מהמכירה של הכלים.
2. אל תציעו להעביר את הרכב לאישה כי כרגע אין (מיטב המוחות עומלים ימים ולילות כדי לשנות את המצב).
3. אם אני נשמע כמחפש חיזוק רוחני והצדקה כלכלית להמשיך להחזיק את הכלים... אז אתם צודקים בהחלט, מיצאו לי צידוק ראציונאלי.

באמת אשמח לעזרה בדילמה קיומית שכזו.
:?

Gilad
12-12-06, 17:34
לדעתי הנושא של האם זה משתלם לא באמת עולה לך בראש - ברור שזה לא משתלם.
אמרת שלא לחוץ לך הכסף מהמכירה של הכלים (אני מניח שהוויליס לא באמת עומד על הפרק, אז רק של הטויוטה) אז השאלה היא כמה לחוץ לך ההוצאות השוטפות עליה.
אם אין לך בעיה רצינית להחזיק אותה בינתיים - לך על זה.
אם אתה צריך את הכסף בכל זאת, קנה טרקטורון שעולה לאחזקה שנתית כמעט כלום (בהנחה שאתה לא עושה לו ביטוח, וגם אז לא תגיע לחצי מאחזקת האוטו). גרור אותו לשטח עם האוטו של העבודה ותטייל בכיף.

גלעד

נימי
12-12-06, 20:06
זה מאוד פשוט, אם אתה יכול להרשות לעצמך להחזיק את ההילקס לכיף של הטיולים נהדר, תישאר איתו בנתיים ותראה איך זה הולך, אני החזקתי לפני מספר שנים רכב ספורטיבי בנוסף לרכב ליסינג כי יכולתי והיה לי כיף איתו.

גילעד, אני חושב שהתשובה שלך בנושא טרקטורון וביטוח אינה במקום, ילדים גדולים או כל בר דעת נוסע ברכב עם ביטוח

חנן-ג'יפולוג
13-12-06, 00:06
אם לא איכפת לך לטחון שעות על היילקס, בדוק עם החברה שתעסיק אותך, אם היא מוכנה לתת לך, לטובת ההוצאות על היילקס, את אותו סכום שהיא היתה משקיעה בפרייבט עבורך.

AvigdorAharon
13-12-06, 14:05
שאלה אחת עם תשובות רבות!

מבחינה כלכלית, אתה צריך לחשב את נקודת האיזון שלך. לכל אחד יש נקודת איזון אחרת, בד"כ תלוי במספר הקילומטרים.
מניסיון, רכב הליסינג הם ברמת פינוק נמוכה מאוד מאוד, ולמי שקצת חשוב היכן הוא מניח את האחוריים שלו, שישקול טוב טוב את הרווח הכלכלי.
אני מחזיק רכב ליסינג כבר כ 5 שנים, ונראה לי שבנקודת הזמן הקרובה מאוד, אני אחזור לרכב בבעלותי.
היה בעבר שרשור שאני וחנן דנו בסוגיה, אני מתעצל לכתוב שוב, אך אם תרצה פרטים נוספים, דבר איתי.

דבר נוסף, האם ההצעה היא רכב ליסינג או תשלום עבור שווי שימוש?
האפשרות הראשונה היא בד"כ 3000 ש"ח מהברוטו, והשניה היא כ 500 ש"ח מהנטו.

אביגדור

yscheiner
13-12-06, 14:49
תודה לכל המגיבים.

אבל...
ככל שאני מתעמק ומתחבט בשאלה הזו בימים האחרונים, ולשם העניין מדובר בטווח זמן מאד קצר (מספר ימים) עד שאני מתחייב לעבודה החדשה, אני מגלה שהיא חסרת תוחלת.
הנקודות שעלו ענייניות אבל לא אליי.
1.נושא הטרקטורון ללא הביטוח לא על הפרק (כי כמו שאמרו, אנחנו כבר ילדים גדולים ומבינים את חשיבות הביטוח).
2. נושא הטרקטורון בכלל, לא על הפרק (כי כל הדיון התחיל לטובת שמירת הרכבים הקיימים).
3. קבלת אחזקת רכב במקום רכב והישארות עם הרכב שלי לא על הפרק (הק"מ שאני אצבור במסגרת העבודה שלי הם גבוהים בצורה חריגה מאד. בלאי מוגבר מאד מאד).
4. חישוב עלות של רכב ליסיניג/חברה לא נחשב מאחר ואני אקבל רכב ללא הגבלת ק"מ, דלק או עלות טיפולים (זה חלק מההסכם עבודה).

חשבתי והגעתי למסקנה שבמקרה שלי פשוט אין תשובה הגיונית.
ההיגיון אומר למכור את הכלים או להשבית אותם (להקפיא רישיונות).
את הווייליס זה לא שווה (חיסכון של 1000 שקלים בשנה).
וכנראה שדיי ברור שמההיילקס אני לא אפטר (סוג של נישואים) ואני לא אקפיא אותו כי אז מה הרעיון להחזיק רכב טיולים שאי אפשר להשתמש בו (בצורה חוקית).

אז תודה, וסליחה על ההטרדה.
;)

asafa
14-12-06, 11:52
אופציה אחרת, לבדוק אפשרות לקבל סוזוקי ג'ימני כרכב חברה, הרכב בשווי שימוש 2. לפני כשבועיים טיילתי עם מישהו שקיבל רכב כזה ממקום העבודה במקום הפוקוס או המאזדה 3

-->