PDA

צפייה בגרסה מלאה : לנד קרוזר 99' (כמו כולם)

mooka
13-12-06, 01:13
שלום לכל החברים
אני בכוון של לרכוש קרוזר 99 עם 270,000 ש"מ יד ראשונה ונראה ממש טוב, מטופל ושמור.
מכל הקריאה בפורומים אני ממש בלחץ לגבי כמה נושאים - אשמח אם כל מי שיכול להעשיר לי קצת מידע מדוייק - פשוט יכתוב לי:
האם צריכת הדלק באמת כה קטלנית?
האם הרכב אכן אמין כמו המיתוסים (בהנחה שלא נראה שקרעו אותו)?
האם הוא נמכר במחירי מחירון?
האם קיימים פריקים לרכב הזה שיקנו אותו גם בעוד 5 שנים (בהנחה שהכל יהיה בסדר)?
ולסיום - האם באמת כדאי או לא? (חוץ מהמישור האישי)
המון תודה למפרע
דורון

PAUL
13-12-06, 01:54
אני אענה לך לגבי מה שיש לי נסיון איתו (פראדו 2001)
צריכת דלק? ברגיל שזה בעיקר עיר ועם רגל חופשית עושה אצלנו 8 ק"מ לליטר (סולר)
בכבישים פתוחים 12-11 לליטר.
אמינות? חוץ מטיפול תקופתי פעמיים בשנה הרכב לי שיהק אפילו. ZIP ZERO NADA! (טפו טפו טפו)
הוא אומנם לא כל שבת שובר סלעים. אבל הוא מטייל לא מעט.
האם הם נמכרים לפי המחירון? אני מקווה מאוד שכן!

לגבי השאלה האחרונה אני חושב שהתשובה האמיתית היא לך תדע עם בעוד 5 שנים עוד נהיה פה?!
באמת שזאת שאלה שאף אחד לא יכול לנחש.
מה שכן אני יכול להגיד שבשנה האחרונה אני רואה איך יותר ויותר פראדו גובהים ומקבלי אי אילו דיגומים שעושים רושם שזה נהיה רכב שאנשים קונים כדי לטייל ולא כדי לחנות על מדרכות.
אם המגמה תימשך יש לי תחושה שהשוק שלהם ישאר חזק. אבל שוב, לך תדע.

אגב, אני חושב שהוא נהדר, ושאין יפאני/קוראני מגודל שעדיף עליו. מכל הבחינות.

PW
13-12-06, 13:38
שלום לכל החברים
אני בכוון של לרכוש קרוזר 99 עם 270,000 ש"מ יד ראשונה ונראה ממש טוב, מטופל ושמור.
מכל הקריאה בפורומים אני ממש בלחץ לגבי כמה נושאים - אשמח אם כל מי שיכול להעשיר לי קצת מידע מדוייק - פשוט יכתוב לי:
האם צריכת הדלק באמת כה קטלנית?
האם הרכב אכן אמין כמו המיתוסים (בהנחה שלא נראה שקרעו אותו)?
האם הוא נמכר במחירי מחירון?
האם קיימים פריקים לרכב הזה שיקנו אותו גם בעוד 5 שנים (בהנחה שהכל יהיה בסדר)?
ולסיום - האם באמת כדאי או לא? (חוץ מהמישור האישי)
המון תודה למפרע
דורון
יקירי:
הנסועה ("קילומטראז'" בלעז) אמנם מתאימה לגיל הרכב ולהערכה כי רכב מסוג זה נוסע כ - 40K ק"מ בשנה. אם הוא טופל כייאות לא צריכה להיות בעיה מיוחדת בגלל הקילומטראז' הגבוה ואם יש כזו - ניתן לגלות אותה בבדיקת הרכב. בקש לראות היכן טופל וודא טיפולים שוטפים, בזמן ובאיכות הנדרשת.
צריכת הדלק נגזרת מאופי הנהיגה, משקל כלי הרכב וסוג השימוש. זה לא הולך להיות רכב זול וחסכוני בכל מקרה.
האמינות של הפראדו להבנתי ונסיוני - מעל הממוצע. הוא אכן מתקלקל פחות יחסית לרכבי שטח אחרים - תלוי כמובן בשימוש וצורת הנהיגה. אבל:
הרכב אמין במידה ומטפלים בו. הוא יודע להתריע בזמן ל פ נ י שהמכלול הולך. אם לא תבדוק ותטפל - הוא יהיה זהה באמינותו לכל רכב אחר. יתרונו של הפראדו הוא גם במרווח הזמן בין ההתרעה לבין הכשל.
רכב תקין ומתאים לגילו ימכר גם מעל המחירון. מנסוני מחיפוש כאלה לחברים, הוא שומר יפה על ערכו ומבוקש מאד בשוק.אני מניח שהמצב היחסי הזה לא ישתנה מהותית בעתיד.
לגבי הכדאיות, אני רוצה להתייחס דווקא לרכב משנת ייצור 99'. המחיר שלו נמוך מספיק כדי שיהיה אטרקטיבי וזול לקניה, ירידת הערך הגדולה כבר מאחוריו והוא באמת רכב מוצלח שלא השתנה מהותית גם בשנת הדגם הבאה אחריו.
לא שאין לו מכלולים מסויימים רגישים יותר ובעיות ידועות ומוכרות, הגם שאלה נפתרו מזמן ואנחנו יודעים מה לעשות איתן.
בסה"כ זהו רכב מצויין ליום יום בעיר ומחוצה לה, בכביש - והכי חשוב: הוא רכב שטח משובח. נוח לנסיעה בשטח, בעל עבירות מעולה גם בצורתו הסטנדרטית, נוח לתפעול ולנהיגה ארוכה, עמיד בפנים ובחוץ ואפילו, לחלק מאיתנו - גם בסה"כ רכב יפה ואסתטי. אם תרצה, גם קל מאוד ולא מאד יקר לשפר אותו - עם היצע אביזרים ושיפורים גדול בשוק.
אני ממליץ.

mooka
13-12-06, 17:22
חברים יקרים
אני חייב לציין כי בתור חבר חדש ובכלל בתור גולש פורומים ותיק - יישר כח !!
תגובה מעולה ועניינית שעושה חשק להדביק בחיידק השטח כל דיכפין !

תודה
מוקה

למרות זאת - אשמח לעוד המון טיפים בעניני

levy
21-12-06, 23:21
עד שנת 2000 מנוע 125 כ"ס
שנת 2001 2002 מנוע 165 כ"ס

-->