PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיפרנציילים שונים קידמי ואחורי מבקש דעתכם.

zik5
10-12-03, 06:42
הרכבתי זמנית דפרנצייל אחורי שונה ביחס מהקידמי ההבדל הוא כ5%בן אחורי לקידמי
4.625ן4.3
במחשבה שבשילוב 4x4(רק בשטח)ממילה יש הפרשי אחיזה גדולים בן הסרנים (ואין דיפר מרכזי)מה לדעתכם יהיו התוצאות? למישהו יש נסיון מעשי בשינוי כזה? תודה.

רכס חיים
10-12-03, 07:13
5% זה הרבה . על כביש זה ממש מסוכן היות ואחד הסרנים בולם באופן פתאומי לצורך השוואת התקדמות ( לא ציינת מיקומים של הסרנים - מי קדמי ומי אחורי). יתכן ובשטח תחת מאמץ אתה עלול לשבור את החלש שבינהם כתוצאה מהמאמצים להשוואת ההתקדמות ,במיוחד אם אתה עמוס ועולה בשטח קשה. אתה יכול לשנות את גודל הצמיגים, בין קדמי לאחורי כך שהם יבטלו את ההפרש ביחסי ההעברה אם יש לך לדוגמה צמיגים 70% אז את אחד הזוגות תשנה ל-80% כדוגמה- ברור שצריך לעשות חישוב מדויק ,של שתי דקות. לידיעתך מקובל שיחסי ההעברה המתוכננים ברכבי 4X4 נותנים לסרן הקדמי לנוע מהר יותר באחוז או בשניים בכדי להבטיח משיכה במקום דחיפה.

חנן א.
10-12-03, 10:11
אם זה באמת זמני, אז באמצעות משחק תואם עם לחצי האוויר בצמיגים תוכל לפצות על הפערים.

נמרוד
10-12-03, 10:19
מקובל שהפרש של 1% מותר. 5% - רק אם זה באמת זמני.

חיים רכס כתב:

לידיעתך מקובל שיחסי ההעברה המתוכננים ברכבי 4X4 נותנים לסרן הקדמי לנוע מהר יותר באחוז או בשניים בכדי להבטיח משיכה במקום דחיפה.

שמעתי על זה איפשהו בעבר, פעם אחת... יש למישהו סימוכין והסברים לעניין הזה? האם נכון?

טדי
10-12-03, 12:23
עד 10 אחוז לא תגרום נזק !
זה לא מנסיון אישי אלא מקריאה של חומר אמריקאי
מקובל במרוצי בוץ לשים קידמי מהיר יותר בהרבה כדי לאפשר היגוי

טדי
10-12-03, 12:32
5 % זה לא ההפרש בין הגלגל האחורי לקידמי
זה עדיין יורד
כי כל 3.6 סיבובי דרייב שפט תקבל סיבוב אחד של הגלגל
אז תבין למעשה יש לך הפרש של 1.3 אחוז ולא 5
ו-10 אחוז נותן הפרש בין הגלגלים של 2.7 אחוז בערך
זה בלי להתעמק בסוגיה

אז תרגע ~~~

חנן א.
10-12-03, 13:09
פשוט לא נכון, טדי.
האחוזים נשארים אותם אחוזים גם כשיש שינוי של יחס העברה.

zik5
10-12-03, 17:44
האם כדי להשאיר כך את הרכב?(הרבה יותר זול).

gil4
10-12-03, 19:51
http://www.ring-pinion.com/index.html טוענים שזה לא בריא בכלל .ברור שבארה"ב אפשר למצוא כל מיני "משוגעים לדבר"בווריציות שונות אבל זה שם ולא פה$$$

asafk
10-12-03, 19:55
ב4X4 לכביש... לפעמים משחקים עם יחסי ההעברה (שתהיה משיכה, והרכב מרוויק קצת יציבות במקרים מסויימים), אבל זה כשיש דיפ' מרכזי. וכמה שאני יודע, היום אף אחד כבר לא עושה את זה.

יחסי העברה שונים בטרקטורים שלנו יובילו רק לדבר אחד- משהו ישבר במוקדם או במאוחר.

אסף.

gil4
10-12-03, 19:59
[quote="נמרוד".
שמעתי על זה איפשהו בעבר, פעם אחת... יש למישהו סימוכין והסברים לעניין הזה? האם נכוןן
www.ring-pinion.com/index.html

נמרוד
10-12-03, 20:03
אכן. כאן בדיוק קראתי את זה. אני מצטט את רנדי ברשותכם:

The gear ratio in the front of a four wheel drive has to be different from the front so the front wheels will pull more? There have been many different ratio combinations used in four wheel drive vehicles, but not so that the front will pull more. Gear manufactures use different ratios for many different reasons. Some of those reasons are; strength, gear life, noise (or lack of it), geometric constraints, or simply because of the tooling they have available. I have seen Ford use a 3.50 ratio in the rear with a 3.54 in the front, or a 4.11 in the rear with a 4.09 in the front. As long as the front and rear ratios are within 1%, the vehicle works just fine on the road, and can even be as different as 2% for off-road use with no side effects. 1 point difference in ratio is equal to 1%. To find the percentage difference in ratios it is necessary to divide, not subtract. In order to find the difference, divide one ratio by the other and look at the numbers to the right of the decimal point to see how far they vary from 1.00. For example: 3.54 ÷ 3.50 = 1.01, or 1%, not 4% different. And likewise 4.11 ÷ 4.09 = 1.005, or only a 1/2% difference. These differences are about the same as a 1/3" variation in front to rear tire height, which probably happens more often than we realize.

בקיצור - הפרש של עד 1% ועד 2% בשטח בלבד מקובל ואפשרי. הנושא של הפרש יזום לטובת הסרן הקדמי הוא בולשיט - אליבא דרנדי.

מקור:
http://www.ring-pinion.com/tech/techg0398.html

סוזי המשתוללת
11-12-03, 01:18
פעם שמתי צמיגים גדולים מאחור וקטנים מקדימה וכשילבתי הרכב פשוט סרב לזוז.
כנ"ל חבר שהתעצל לפרק את הסרן שהיה על הסמוראי שלו כדי להרכיב נעילה אז הוא החליף סרן קומפלט מבלי לדעת שיחסי ההעברה אחרים (כ10 אחוז)גם במיקרה זה הרכב התקשה מאד לזוז משולב
וההסבר לכך הוא פשוט
הסרן האחורי "רואה "את הסרן הקדמי כמי שמסתובב לכיוון הנגדי לו בגלל הפרש המהירויות ונראה אותכם מצליחים ללכת כשרגל אחת רוצה קדימה והשנייה אחורה בו זמנית

zik5
11-12-03, 06:10
תודה לכולם...המצב בפועל שבכביש מורגש עומס ,בשטח לא רק ששיחרור 4x4קצת יותר קשה(טנדר שיחרור לוקרים אטומטי).

איציק - 4X6ZH
12-12-03, 23:48
יש ציוד צבאי העובד כך
מקל מאד על מערכת ההיגוי במיוחד במערכות שהיו פעם ללא הגה הדראולי .
כמעט בלתי אפשרי לשחרר במצב של 4X4 רק בכח .
לדעתי אתה תגרום נזק לסרנים וממסרות הם לא בנויים לעומס כזה .
איציק

eran4x4
14-12-03, 09:49
בהמשך לדיון הנ"ל (נמרוד תרגיש חופשי להעביר לשרשור חדש).

יש לי שני זוגות צמיגים
זוג אחד קצת יותר טוב מהשני - מספר מ"מ בודדים על צמיגי 31

מבתינת אחיזת כביש ובלאי עדיף להרכיב את הצמיגים החדשים מאחור.
לפי השרשור הנ"ל עדיף להרכיב את החדשים יותר מקדימה לטובת היגוי כאשר משולבים (יש נעילה אחורית חשמלית, אין נעילה קידמית).

ולשאלות:
מה ההפרש המקס. (במ"מ או אחוזים) בין הסרן הקידמי לאחורי כך שמערכת ההינעה לא תסבול?
האם נכון להמשיך להרכיב את הצמיגים הטובים יותר מאחור?

זאביק
14-12-03, 09:56
מקובל שהפרש של 1% מותר. 5% - רק אם זה באמת זמני.

חיים רכס כתב:

לידיעתך מקובל שיחסי ההעברה המתוכננים ברכבי 4X4 נותנים לסרן הקדמי לנוע מהר יותר באחוז או בשניים בכדי להבטיח משיכה במקום דחיפה.

שמעתי על זה איפשהו בעבר, פעם אחת... יש למישהו סימוכין והסברים לעניין הזה? האם נכון?

נמרוד
14-12-03, 10:43
בהמשך לדיון הנ"ל (נמרוד תרגיש חופשי להעביר לשרשור חדש).

יש לי שני זוגות צמיגים
זוג אחד קצת יותר טוב מהשני - מספר מ"מ בודדים על צמיגי 31

מבתינת אחיזת כביש ובלאי עדיף להרכיב את הצמיגים החדשים מאחור.
לפי השרשור הנ"ל עדיף להרכיב את החדשים יותר מקדימה לטובת היגוי כאשר משולבים (יש נעילה אחורית חשמלית, אין נעילה קידמית).

ערן שים לב - עם כל הכבוד לחיים ולאיציק, הנושא הזה של יתרון כלשהו (בהיגוי או אחר) ליחסי העברה שונים בין הסרנים, הוא מבחינתי שמועה ולא יותר. אני לא מבחין בהסבר הגיוני, וגם לא בעובדות בשטח: זה לא קיים ברכב 4 גלגלי קל - ג'יפים - בכלל, למיטב ידיעתי. אני מניח שהייתי כבר קורא על כזה דבר איפשהו אם היו משתמשים בזה.

איציק, תרחיב בבקשה באילו כלים זה קיים ומה בדיוק האפקט שנוצר - מאד מעניין.

בכל מקרה, 8 מ"מ מצמיג 31 זה אחוז בודד, זה לא משמעותי, וזה בכלל נבלע ב"רעש" - לחצי אויר שונים, אפילו העובדה שבעת טיפוס הגלגל האחורי עמוס יותר מהקדמי, ואז הקוטר האפקטיבי שלו קטן לעומת הקדמי, ובירידה להיפך. כל הדברים האלו לא ראויים להתעסקות.

איציק - 4X6ZH
02-01-04, 00:22
אני רואה שהנושא שוב עלה לדיון . משאיות ריו הישנות מנועי בנזין למי שזוכר בניגוד לגדולות
מנועי הדיזל היתה מדבקה של מש"א המפרטת את יחסי הממסרות ואיסור נסיעה במצב 4X4
בדרך סלולה .
אני חושב שגם בזחלמים לאחר ההסבה למנועי ה GM היתה מגבלה כזאת ( כלי רכב אלה היו מרסקים ממסרות בשחרור קלץ ) ושהנהג לא רצה לצאת לסיור .... הוא לא היה יוצא .
לא לכולם היה הגה הדראולי הגה הדראולי בציוד צבאי של שנות ה70 היה נדיר וסרן שהגלגלים הקידמיים שלו מסתובבים מהר יותר מהאחוריים ההגוי הוא יותר קל . ( מדובר באחרוזים בודדים )
איציק

אריק זמר
02-01-04, 03:39
שמעתי על זה בעבר ?
הלא רחוק:
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=0&item=312486 #313082

ובאופן ממצה יותר עם ציטוטים:
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=1&item=8606
וזה ישן נמרוד...מאד.

polar bear
02-01-04, 15:37
בקשר לריאוסים - עד כמה שאני יודע, מעטות הן המשאיו עם שילוב הנעה קדמית בשליטת נהג, רוב המשאיות היו מצוידות בשילוב אוטומטי, כאשר יחסי ההעברה בסרנים שונים מעט, וכאשר מתרחשת החלקה מאחור משהו שם נינעל. { אל תשאלו אותי מה ואיך בדיוק, כי אני לא זוכר }.

אז כניראה לא החליפו יחסי העברה בסרנים של ה 2.5טון שילוב ידני, ונישארו ההבדלים ביחסי ההעברה.

asafk
02-01-04, 19:40
עודד, מצמד ויסקוזי משלב את ההנעה הקדמית.
יחסי ההעברה בסרנים בריאו אמורים להיות אותו דבר בכל הסרנים. הדיפרנציאל אותו דיפרנציאל (אותו מק"ט!). לאורך השנים היו כמה דגמים עם שילוב הנעה קדמית ידני (על ידי לחץ אוויר- הסבה פשוטה של התיבה משילוב אוטומטי לידני). גם הדיפ' עצמם היו בכל מיני דגמים לאורך השנים, כולל עם דטרויט וכו'. גם בסופה צבאית וב M151, ובנ.נ. יש שלט שאוסר על שילוב 4X4 בכביש- זה בשביל לא לשבור את הטרנספר, ובשביל למנוע מהרכב להחליק- לא בגלל יחסי העברה שונים.

אסף.

polar bear
03-01-04, 23:45
אתה טוען שהיחס העברה קדימה אחורה שווה גם בשילובים האוטומטיים? כי אם אני זוכר נכון, איתמר אמר את מה שכתבתי למעלה. { או שהיתי שיכור באותו יום? }

asafk
04-01-04, 01:24
http://www.steelsoldiers.com/2%201-2%20Ton.htm
יכול להיות שהיית שיכור. יחסי העברה זהים, זה גם החבר'ה בקישור אומרים. את כל זה- למדתי, כמובן, מהאינטרנט, כלי רב פלאים.

אסף.

-->