PDA

צפייה בגרסה מלאה : בנית פילטר דלק עם התכונות הבאות.

רכס חיים
10-12-03, 07:27
1.פילטר לשימוש קבוע רב-פעמי. 2.שתי דרגות סינון לפחות. 3.מסננים רב-פעמיים הניתנים לניקוי בשטח. 3.נפח כולל כ-500 סמ'ק. 4.קופסא שקופה מחומר עמיד לא שביר. 5.ברז להוצאת דלק מסונן. 6.פירוק וניקוי ללא כלי-עבודה . 7.זמן טיפול שטח 100 שניות. 8.עלות בניה מחומרים זמינים עד 400 שקל. יש לי מספר רעיונות לנושא אך הם טרם בשלו .אני מניח שעם התוספות שיתקבלו בשרשור אפשר יהיה לבנות את הפילטר האולטימטיבי המתאים לנו במיוחד. אז לדרך.

נמרוד
10-12-03, 11:04
1.פילטר לשימוש קבוע רב-פעמי. 2.שתי דרגות סינון לפחות. 3.מסננים רב-פעמיים הניתנים לניקוי בשטח. 3.נפח כולל כ-500 סמ'ק. 4.קופסא שקופה מחומר עמיד לא שביר. 5.ברז להוצאת דלק מסונן. 6.פירוק וניקוי ללא כלי-עבודה . 7.זמן טיפול שטח 100 שניות. 8.עלות בניה מחומרים זמינים עד 400 שקל. יש לי מספר רעיונות לנושא אך הם טרם בשלו .אני מניח שעם התוספות שיתקבלו בשרשור אפשר יהיה לבנות את הפילטר האולטימטיבי המתאים לנו במיוחד. אז לדרך.

חיים, ארז במילואים, אבל הוא היה אומר שוב שאתה מה זה משועמם... :lol:

מה הבעייה שאתה מנסה לפתור? מה רע בשני פילטרים חד פעמיים רגילים בטור? למה אתה צריך פילטר דלק רב פעמי? למה נפח של 500 סמ"ק דווקא? זה לאואז או למשהו אחר?

זאביק
10-12-03, 11:19
מה הבעייה שאתה מנסה לפתור? מה רע בשני פילטרים חד פעמיים רגילים בטור? למה אתה צריך פילטר דלק רב פעמי?

פילטר לסופה עולה 80-90 ש"ח.
אתה חכול לקבל דלק יותר נקי (כי אני אנקה אותו לעיתים יותר תכופות) וחסכון כספי לאורך זמן.

אחת הנקודות החשובות היא תהליך הניקוי והפגיעה בפילטר בזמן הניקוי.
דוגמא רעה לעניין - פילטר פתוח של UNI.
הספוג נהרס בזמן הניקוי וגם מסנן פחות טוב.

רכס חיים
10-12-03, 19:33
ציפיתי לשאלה - בשביל מה צריך את זה?? אז הנה רשימת הסיבות לפילטר חכם. 1.במקום להחליף פילטרים כל תקופה שאינך זוכר ,אתה פשוט מנקה בשתי דקות וחוסך לזכור לקנות פילטרים וגם חוסך כמה שקלים. 2.להחליף פילטר בשטח זה בדרך כלל לפרק את כל הציוד בג'יפ כדי להגיע לרזרבי. 3.כשאתה זקוק לקצת דלק יש לך ברז עם דלק נקי - גם לשטוף ידיים. 4. הפילטרים ברכבי שטח ארוכי-טווח כולל צבאיים באפריקה וגם ברוסיה הם תמיד על בסיס ניקוי והחזרה לשימוש,כך שאינך זקוק לחלקי-חילוף. (בוואז היה משהו דומה אך הוא מוקם רע וקיבלתי אותו שבור). 5. פתרון טוב לדלק נקי במסנן יעיל ופשוט מוריד מהראש מטרד קבוע לפני יציאה לשטח.(לא אשכח שנאלצתי לבקר בעיר הקודש רהט בשבת כדי לחפש פילטר באמצע טיול) אין לי ספק שאם אנחנו מוצאים פתרון מקצועי לפילטר עבור רכבי-שטח אמיתיים - יעמדו בתור להתקין אצלנו.

עמיקם
10-12-03, 19:45
חיים אם כבר מדברים על דלק אתה יכול לתת כתובת למקום שבונה מכלי דלק מנירוסטה?
עמי

asafk
10-12-03, 20:05
לבנות לבד ממילא יהיה יקר. אז תקנה- הנה מבחר:

http://www.raceindustry.com/?catid=2979

אסף.

רכס חיים
10-12-03, 20:22
יש מישהו שמיד אתן לך את הפרטים שלו אך לידיעתך - למיכלי נירוסטה יש נטיה לנזילות עקב היסדקות הריתוכים מחוסר גמישות של המתכת. מיכל כזה יעלה כ-1200 שקל לעומת מיכל מפח מגולוון שיחזיק מעמד רק 20 שנה ויעלה 500 שקל. השם שלו - מתכת חנניה אזור התעשיה לפני אליאנס מימין {דרום}. טלפון 046345575 . אני לקוח קבוע שלו כך שזה יעזור לך מעט. נושא כאוב אצלו זה לוח הזמנים המובטח כי הוא בחור טוב שמבטיח אבל עמוס מאוד. העבודה שלו מעולה. בהצלחה.

רכס חיים
10-12-03, 20:25
אסף - למה לקנות פילטר אם אני יכול לקנות טויוטה??? כאן בונים. נקודה.

asafk
10-12-03, 20:43
זה לא אותו דבר. בשביל לבנות פילטר, במיוחד "סופר פילטר", צריך לעשות עבודה מאוד מדוייקת. אתה לא מדבר על פילטר רגיל- חתיכת נייר בתוך קופסה. אתה מדבר על משהו רב פעמי, אתה צריך קרב סינון כפול, אתה צריך קפיצים (מנגנון שחרור לחץ) וOרינגים ועוד ועוד. אני לא אומר שזה לא אפשרי. זה בהחלט אפשרי. אבל יקר.

קח לדוגמה את הפילטר- המאד פשוט- הזה:
http://www.golanproducts.com/images/exploded-fuel-filter-vertical.jpg

או את הפילטר הכבר-לא-כל-כך-פשוט הזה:
http://www.golanproducts.com/images/filter-g3parts.jpg

אתה לא רואה את כל המנגנון שיש בפנים- אבל זה משהו מדוייק חבל על הזמן, ולכן יקר. רואים גם שהבית מיוצר בעיבוד שבבי. מאלומיניום.

אם להיות מעשי, ואם אתה כן הולך לבנות משהו- תתחיל מלבחור קרבי סינון. אני ממליץ על קרבים פנימיים של ממסרות אוטומטיות של משאיות (לא הפילטר הראשי של הממסרת!)- הם נראים בערך כמו הקרב בתמונה השניה, עשויים רשת מתכתית עם בסיסי אלומיניום- ולא עולים הרבה מדי. אתה יכול לחרוט בית מאלומיניום, כולל מכסה, ולשים בו עינית (כמו של מיכלי שמן הידראולי) בשביל לראות מה המצב בפנים. האטימה צריכה להיות על ידי Oרינגים משני הצדדים, ורצוי גם להוסיף מנגנון שחרור לחץ (כשהפילטר כבר סתום).

זה בתור התחלה.

אסף.

asafk
10-12-03, 20:47
האתר של גולן (בעצם... GOLAN ) - עם עוד המון רעיונות שאפשר להעתיק בלי בושה:
http://www.golanproducts.com/filters.html#lgfilter

אסף.

מאיר רוטברג
13-12-03, 02:16
יש לי עבורך מישהוא סופר רציני ואמין בחור עם הבנה בגיפאות שיבנה עבורך מייכל לכל מה שתרצה
אנא צור קשר תקבל את הפלא שלו

רכס חיים
14-12-03, 00:53
מתוך ענין באם יש כזה מוצר אני אשלח לגולן- שכנראה ישראלי את התכונות שציינתי בפורום. אולי הוא ירים את הכפפה. בינתיים הרעיון שלי מתגבש. אני חושב שהפילטר צריך להיות צר וארוך משהו בקוטר 40 מ'מ ובאורך 200 מ'מ ,מה שיאפשר הצבה פשוטה בכל מקום בתא המנוע. סדרת גופי סינון טבעתיים בקוטר 40 מ'מ העומדים במרווחים של 15 מ'מ אחד מאחורי השני - אולי 4 גופים -עם רשתות מיקרוניות הולכות וקטנות עד לרמה הנדרשת. Oרינגים בהיקף הטבעות ,וברשת הראשונה בליטה טבעתית שמאפשרת משיכתה לאחור - מה שגורם לכל הרשתות להישלף איתה ,ובחוץ להתפרק בינהן - לצורך ניקוי.מסגרת הרשתות תהיה כרום- ניקל והרשתות עצמן מנחושת. המיכסים משני הצדדים מנירוסטה ניצמדים בחצי סיבוב וגם עם Oרינגים. הברז מותקן בילט-אין על המיכסה האחורי.הגוף עצמו הינו צלינדר מזכוכית מחוסמת דומה לצלינדרים איכותיים במעבדות כימיות העמידים במיוחד בנגיפות. עוד אין שרטוט ,אך אני מניח שיהיה בקרוב. כמו שאני רואה גם הרשתות ניתנות להחלפה במקרה קיצוני היות והן יושבות בין שני חלקים מתברגים הלוחצים על הרשת, ואולי על אחד המכסים תיבנה מחסנית עם סט רזרבי של רשתות,רק בשביל ההרגשה הטובה.

שחר 9
14-12-03, 01:01
רכס כתב:

אין לי ספק שאם אנחנו מוצאים פתרון מקצועי לפילטר עבור רכבי-שטח אמיתיים - יעמדו בתור להתקין אצלנו.

ואני רק מבקש להיות ראשון בתור.

תאמין לי אני מקנא בך ואאו כמה זמן פנוי יש לך ,
לא לייצר את הדברים האלה אלא לחשוב עליהם.

אבל עכשיו ברצינות יש לי פתרון מדהים בשבילך מאחר ויש לך בעיה עם לזכור להחליף פילטר דלק וכשאתה כבר זוכר אז קשה לך למצוא אותו אז תתלה אחד כזה עם חוט על המראה אתה יודע כמו שהערסיים תולים דיסק ואני מבטיח לך לעולם לא תשכח.

לי תלוי ככה הגלגל הרזרבי ואז כשיש פנצ'ר אני זוכר להחליף וגם לא צריך לחפש אותו. :D

כל הכבוד על חדוות היצירה!!!

רכס חיים
14-12-03, 01:04
מיד בכניסה לפילטר מאחורי המכסה הראשון ימוקם מגנט טבעתי שיקלוט אליו מיד בכניסה את כל חלקי הברזל שהם בדרך כלל הגדולים והמזיקים במערכת הדלק,כך שרק הסרת המכסה כבר מאפשרת את הניקוי העיקרי. יתכן וכבר ניקוי הרשת הראשונה יאפשר מעבר דלק במקרה של סתימה. ההתבססות על רשתות מתכתיות מיקרוניות הינה עקב השימוש החוזר בהן, אך אם יש למישהו אלטרטיבה טובה יותר אשמח לשמוע. הנושא הזה לטיפול מעשי יהיה רק לקראת הקיץ של השנה הבאה ,עקב סדרי עדיפות שכבר ממתינים בצינור.

-->