PDA

צפייה בגרסה מלאה : נ.צ -ים מה הפורמט הנפוץ?

שחף110
13-12-06, 21:20
הרבה פעמים אנשים מזכירים / מפרסמים נ.צ -ים ברשת.
מה הפורמט הנפוץ ? ישראל ישנה / חדשה ? UTM ?

שחף.

יוני5
13-12-06, 21:35
ישראל הישנה

PW
13-12-06, 21:53
יקירי:
הפורמט הנפוץ נגזר מהמפה שבשימוש. הרוב בארץ משתמשים במפות סימון שבילים בקנ"מ 1:50,000. הרשת המוטבעת על גבי המפה היא רשת ישראל הישנה ובה ניתן להשתמש ללא כל המרה או שינוי מייד ובנוחות מקסימלית. שתי הרשתות האחרות אמנם מופיעות על המפה אבל לרשת ישראל החדשה תדרש המרה מתמטית פשוטה, לרשת UTM תדרש עבודה מעט יותר קשה להעברת/התווית הרשת במדוייק על המפה משום שהיא מופיעה במרווחים של 5 ק"מ. במפות סמ"ש חדשות מופיעות שתי הרשתות, החדשה והישנה זו בצד זו בדפוס בצבעים שחור ואדום כך שהשימוש ברשת ישראל הישנה והחדשה הוא מיידי ונוח. לעת עתה, מכיוון שרבים מחזיקים עדיין גם במהדורות ישנות יותר, התשובה לשאלתך היא רשת ישראל הישנה.
(מי שמשתמש במפות "לבנות" צבאיות משתמש כמובן ב - UTM).
אבל חשוב על סוגייה מעט יותר מהותית ומעניינת:
בשימוש במערכות ניווט שונות: מכשיר GPS "עצמאי", מד קואורדינטות ומפת נייר, מכשיר כף יד, מכשיר GPS עצמאי המחובר למחשב בניווט מקוון, תחקור GPS לאחר טיול וכד' באיזו רשת כדאי להשתמש כדי לקבל דיוק מקסימלי? ומדוע בכלל צריך שלוש רשתות?! (ארבע - עם הרשת הגיאוגרפית?)

שחף110
13-12-06, 22:28
אז מה, רק אסף קציר בכתבה על מקומות רומנטיים (http://www.jeepolog.com/318.html) משתמש בנ.צ של ישראל החדשה ? :lol:

PW
13-12-06, 22:44
אז מה, רק אסף קציר בכתבה על מקומות רומנטיים (http://www.jeepolog.com/318.html) משתמש בנ.צ של ישראל החדשה ? :lol:
כנראה שלא, אבל אני מנחש שגם בזה, כמו בעוד דברים - הוא גם יוצא דופן....

asafk
13-12-06, 22:56
נו, באמת...
רוב המפות שלי ישנות (ברמה של חתיכות נייר "צפות" בתוך ניילון)... אבל להכנת הכתבה התאמצתי והורדתי נ.צ ים מהמחשב. "מודרנה" חשבתי לעצמי. "אני כל כך מתוחכם, משתמש בתכנות ניווט מתקדמות והכל- למה לא נלך עם החדשנות עד הסוף? " בדקתי במפות החדשות יותר הבודדות שבידי, ראיתי (להפתעתי, אני מוכרח לציין) רשת חדשה, וכך החלטתי בפזיזות של רגע להשתמש ב"רשת החדשה"...
ועכשיו גם מזה אתה עושה עניין, שחף? תתבגר, ומייד. :mrgreen: :mrgreen: ;-)
(ותיכף יתברר שאפילו נ.צ. אני לא יודע לקרוא מהתכנה המחוכמת, ועוד עניינים כאלו... )

אסף.

שחף110
13-12-06, 23:13
מילא זה - אבל מי החצוף שעוד ערך לי את ההודעה ועשה קישור לכתבה ?:twisted:

-->