PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי אמר שגדול זה טוב?

נמרוד
02-02-03, 19:17
Rock-Star של Tri County Gear:

http://www.pirate4x4.com/albums/bajarocks/aal.jpg

http://www.pirate4x4.com/albums/bajarocks/aag.jpg

http://www.pirate4x4.com/albums/bajarocks/aaz.jpg

ג'יפ Rock-Crawling תחרותי אמיתי, שזוכה לסיים תחרויות באופן קבוע במקומות מכובדים . צמיגי "37.

מנוע 4 צילינדר בלבד.
סרן קדמי דנה 30, מקורי! כמו של סופה - כמובן עם ציריות מחוזקות וARB. גיר AX5, ידני, רגיל בדיוק כמו בסופה. טרנספר אטלס 4.3:1+ זחל של קלון, מאפשר יחס זחילה מגוחך. המתלים מבוססי קיט של וורן, הXCL שלא מיוצר יותר - אין פה מהלך מתלה מטורף, אלא פשוט מערכת שעובדת.

אז מה יש לנו: מנוע קטן, ומשקל קטן, מאפשרים להשתמש במכלולים פשוטים יחסית, שיפורי BOLT-ON (כמעט הכל!), סרנים מקוריים, גיר מקורי, הכל קטן - והכי חשוב - קל! מה שמאפשר את המנוע הקטן... וחוזר חלילה. הביצה והתרנגולת.
ובסופו של דבר אני מעריך שזה ג'יפ טיולים לא רע בכלל, שאפשר לסוע איתו בכביש בכיף - מתלים טובים, כשאתם בHi בקלון ובטרנספר אפשר לשייט בכביש החוף ב90.

בעיני, יפהיפה. ואני מבטיח לכם שעלה הרבה, הרבה פחות מהמתחרים שלו.
http://www.tricountygear.com/RockStar.htm

חנן-ג'יפולוג
02-02-03, 19:41
לסופה יש AX15.
AX5 שמור למנועי ה2.5 ליטר.

נמרוד
02-02-03, 19:44
על אחת כמה וכמה.
(ואתה קטנוני)

RINCEWIND
02-02-03, 20:50
הקיט של בלק דימונד - וורן לשעבר $3400
טרנספר אטלס 2 - $2000
זחל קלון - $2000
סרן אחורי - בערך $2000
ציריות מחוזקות, דרייב שפטים ועוד - $2000
צמיגים, ג'נטים, בידלוקים - $2000

הם הוסיפו לפחות $15000, בלי להיכנס לכל הקטנות, זול.....
ובכביש החוף עם גלגלי 37 יעצרו אותך תוך 3-4 דקות.
אבל מה ניסית להגיד?

סוזי המשתוללת
03-02-03, 00:07
נמרוד
זה בדיוק מה שאני אומר כל הזמן רק אין מי שיקשיב
קטן = קל =מנוע חלש=מכלולים קטנים =אמינות=עבירות
דרך אגב האוטו נוסע מדהים עם הקיט
קודם כל השקט אך איזה שקט כמו פג'רו קינג
כל המסלול של בריכת צפירה דרגות בוצע כמעט כולו בhi וגם כשכבר שולב הlo זה היה עם לוקרים משוחררים (2lo) היה מקום אחד בלבד בהם נעלתי לוקרים וזה פשוט מהסיבה שבירידות דרדרתיות אין מספיק אחיזה לעצור רק עם הסרן האחורי על בלימת מנוע (הגלגלים ננעלים והזמב נזרק כמו עם הנד ברייק )
התענוג הכי גדול הי סוף סוף לראות אחרים בולמים בירידות ואילו אני לוחץ מדי פעם על הגז או מעביר לשני קצר
באוטוסטראדה בכלל חוויה כל העליות מהבקעה לי-ם בהילוך רביעי חמישי וכך גם מי-ם לשער הגיא (בעליות ) והכי חשוב צריכת הדלק לא נפגעה ולדעתי אף טובה יותר כי אתמול פשוט טסתי (שעה וארבעים מי-ם למגדל העמק דרך תלאביב)והצריכה עמדה על 1:10
בקיצור שווה כל ג'ובה
נ.ב יש כמה תמונות מעניינות בגיפטריפ תחת גלרייה של ג'ודי1

polar bear
03-02-03, 00:10
למה אני לא רואה את התמונות?

נמרוד
03-02-03, 10:07
שמוליק, מי שנכנס לשרשור הזה ולא מכיר חושב שאתה נוהג ברנגלר הצהוב שהתחיל את ההודעה... :D
שמוליק (סוזי) מדבר על טרנספר 4:1 שהתקין בסמוראי שלו זה מכבר. אני חייב להגיד שאת גניחות העונג שלו שומעים עד מבואות חיפה כבר כמה ימים. אני מאמין לך שהשיפור אדיר, ובעזרת השם בקיץ גם אצלי.

אבל נחזור להודעה המקורית. קטן, קל, פשוט. וכן - יחסית זול. בג'יפ הזה היתה הרבה, הרבה פחות עבודה מאשר ברוק-באגי בנויה מאפס. ויש הרבה דברים שאנחנו יכולים ללמוד מהם. תראו, דנה 30 עם ציריות מחוזקות, מחזיק בכבוד רב צמיגי 37 אינץ' בתחרויות. אז בשביל מה החיפוש הבלתי פוסק אחר סרנים גדולים יותר? מילא באמריקה, שם אומרים שסרני דנה 44 ו60 צומחים על העצים ונופלים לארץ כשהם בשלים. אבל בארץ? בשביל מה לטרוח? קיט ציריות יעלה הרבה פחות, שעתיים עבודה בחצר, וזהו. יש לכם סרן מעולה וקל.
או סוגייה אחרת - כוח מנוע. מי לעזאזל צריך יותר ממנוע 4.0L מוזרק לג'יפ עבירות? הרוקסטאר מסתפק ב4 צילינדר, ללא שיפורים. וכן הלאה.

חנן-ג'יפולוג
03-02-03, 10:35
נמרוד, לדעתי מדובר שם ברוק-קראוולינג אמיתי, על סלעים עם אחיזה טובה ובלי התנגדות ממשית לסיבוב הגלגל.
התנאים בישראל שונים בדרך כלל. מדובר בדרך כלל בהתמודדות עם דרדרת, עם בוץ או עם חול.
בדרדרת אתה לא תמיד יכול לבוא ביחסי זחילה שאז לכח המנוע אין הרבה משמעות אלא אפילו להיפך: אתה תבוא בהילוך שני ולא בראשון ובמקרים קיצוניים ואם היה לך מספיק כוח מנוע היית בא גם בשלישי.
בבוץ ובחול אין כמעט מה להוסיף על הצורך בכמה שיותר כוח. בשבת ראית את זה מצוין. הג'יפים פשוט מאבדים כוח לאורך העלייה וגם מנוע 4300 עם דוושת גז על הריצפה יורד חזק בסל"ד עד סוף העלייה ובקושי מסיים אותה אם בכלל. אם העלייה הזו היתה ארוכה פי שתיים או אפילו פי אחד וחצי אנחנו לא היינו מסיימים אותה.

חנן-ג'יפולוג
03-02-03, 10:44
במילים אחרות נמרוד, אם הרכב הזה היה מגיע לתחרויות עבירות בישראל הוא היה שווה לתחת. התחרויות בארץ משלבות דרדרת, בוץ וחול והוא היה נופל שם מול מפלצות של 400 או 500 כוחות סוס.
תסתכל על קטגוריות אחרות בארה"ב של KING OF THE HILL
MUD SWAMPING ו SAND RAILING וספר לי אם תמצא שם רכבים עם פחות מ300 סוסים.

LAREDO
03-02-03, 10:52
חנן,
הליגה בארץ אכן מורכבת מסוגים שונים של תוואי שטח, סלעים בוץ חול ודרדרת.
זה האתגר הגדול שלה. בשום מקום בעולם לא תמצא צירוף כזה של מכשולים בליגה אחת שאותו הרכב צריך לעבור. במתכונת הנוכחית של הליגה הרכב הזה היה מתקשה מאוד לנצח, אבל בהחלט עומד על הפודיום בכל תחרות (הרבה בעזרת עבודת צוות).
וכן, זוהי דוגמא יפה לאיך אפשר לשפר רכב מקיטים קיימים ולהגיע רחוק מאוד.
נמרוד שכח לציין שפה לקחו את המנוע קדימה בערך ב-20 ס"מ על מנת לתת מקום לקלון.
לרדו

נמרוד
03-02-03, 15:06
זה כנראה לא בדיוק בשביל ליגת העבירות הישראלית הרבגונית, אבל אפשר ללמוד הרבה לגבי בניית הג'יפים שלנו. עולה למשל השאלה המעשית: הצמיג הבא שלי, צריך להיות 33, או אולי כבר 35 וזהו? אני לא רוצה לקנות סט צמיגים ועוד פעם לגלות שבעצם זה לא מה שאני רוצה.
בוא נראה מה זה אומר -
יחסי העברה - יהיה טרנספר 4:1 לפני זה.
ציריות קדמיות - אם נשבור, נחליף, יש ספייר. אם נשבור בקצב מטריד, רק אז נשקול ציריות מחוזקות או החלפת סרן.
היגוי - מוטות מחוזקים וSteering Brace לתיבת ההגה (אני כבר עובד על זה).
Axle wrap מאחור - אצלי כבר מורגש, ואני אצטרך ללא ספק לפתור ע"י טרק-בר כזה או אחר. האמת שאני עובד גם על זה.
גובה ל35 יש לי כבר, קיצוץ כנפיים קל אולי ידרש.

חנן-ג'יפולוג
03-02-03, 15:10
מה לגבי ברקסים?

רישוי? 33 אין בעייה להכניס לרשיון. בסביבות ה300 ש"ח. כמה יעלה להכניס 35 ?

נמרוד
03-02-03, 15:21
אז מה? הולכים על 33?
אילו הסיבות שבגללם הסתפקתי ב31 בפעם הקודמת. בינתיים 33 הפך למידה מקובלת וחוקית. אין לך משהו בעד?

חנן-ג'יפולוג
03-02-03, 15:28
לא בהכרח.
אם מישהו יאמר שהוא הצליח להכניס 35 לרישיון נלך על 35 ועם הבעיות המכניות הנלוות כבר נשבור את הראש.

LAREDO
03-02-03, 16:37
לג'יפ טיולי מדבר הייתי מעדיף 35 על 33 מהסיבות הבאות:
1. יכולת טיפוס עדיפה
2. נוחות נסיעה.
3. גובה
אם הרכב שלך אמור להתמודד גם עם בוץ הייתי חושב פעמיים.
הנקודה החשובה ביותר היא הברקסים שללא שום ספק יצטרכו חיזוק משמעותי ביותר.
לרדו

נמרוד
03-02-03, 16:39
אמיר, אם תוכל להתיחס יותר בפירוט גם לבעיית הבלימה (ושיפורים אפשריים) וגם לנושאים האחרים, מנסיונך. והג'יפ שלי אכן מכוון למדבר ובפירוש לא לבוץ.

LAREDO
03-02-03, 17:01
בצמיג גדול יותר ישנו מנוף מומנט גדול יותר על מערכת הבילום (שלא תוכננה למהירויות גבוהות מלכתחילה, ולצמיג 28-29), מכיוון שמירב הבלימה עובד על הסרן הקדמי, הוא צוייד בבלמי דיסק, בעוד על הסרן האחורי השאירו (לדעתי מטעמי נוחות וחיסכון) את התופים.
דבר נוסף, כמו שיש התנגדות לגלגול מצד הצמיג (בשל התנועה הלא זהה בין הצמיג והגנט) ישנה גם התנגדות לעצירה מצד הצמיג. יש לחזק את מערכת הבלמים בצורה פרללית לגודל הצמיג החדש, מהר מאוד נמצא שהדיסק בסט-אפ הנוכחי אינו מספיק ואז נאלץ לאופציה אחת מתוך הבאות :
1. הוספת קליפר נוסף ושיפור האיורור של הדיסק.
2. הגדלת הדיסק - מה שיחייב גם הגדלת הג'נט.
3. שילוב של 1 ו-2.

אגב הסיבה שמכוניות חדישות נוסעות עם צמיגים רחבים יותר וג'נטים גדולים יותר בקוטר היא שהמכוניות נהיו הרבה יותר מהירות וזריזות, היה צורך לבלמים טובים יותר, הגדילו דיסקים, כתוצאה מכך היה צורך להגדיל את הג'נט וע"מ לשמור את אותה כמות האוויר (האוויר בצמיג הוא בעצם הקפיץ של כל המשקל הבלתי מוקפץ) הרחיבו את הצמיג.

כאשר אתה מגדיל את הצמיג (ואת כמות האוויר) אתה משנה את התנהגות הרכב בעוד כמה פרמטרים שלא תמיד חושבים עליהם מראש, אחד מהם הוא בעיית הביתה והתרנגולת - הרכב צריך כמות X של אוויר בצמיג, הגדלנו את גודל הצמיג - נשאיר כמות X נקבל לחץ נמוך מידי, והתנגדות לגלגול גדולה מידי, נגדיל את כמות האוויר - נקבל רכב קופצני וקשוח מידי.
לרדו

נמרוד
03-02-03, 17:13
לגבי הבלימה - לא מגדילים גלגלים, נשארים עם "15. יש שיפורים קטנים, מעשיים על הפרק? רפידות אחרות, הגברת כוח גדולה יותר? והאם אי אפשר לחיות? הג'יפ כמעט לא נוסע בכביש, מה שמטריד יותר בבלימה זה האם אני אוכל לסמוך על הבלמים במחמל (יותר נכון, האם העבדים שיזחלו מתחת לאוטו שלי ויסדרו אבנים כשאני מזיע מפחד, האם הם יכולים לסמוך על הבלמים?).

הרכב צריך כמות X של אוויר בצמיג, הגדלנו את גודל הצמיג - נשאיר כמות X נקבל לחץ נמוך מידי, והתנגדות לגלגול גדולה מידי, נגדיל את כמות האוויר - נקבל רכב קופצני וקשוח מידי.

את זה באמת לא הבנתי. מה זאת אומרת צריך כמות X?

LAREDO
03-02-03, 17:19
נמרוד לגבי אפשר לחיות - אתה בטוח תוכל, לגבי העבדים - ימים יגידו.
הגדלת כוח הבלימה אפשרי, אבל למערכת הבלמים שלך יש גבול בלימה עליון, ואתה מאוד קרוב אליו.
לגבי כמות האוויר אני אסביר שוב:
את כל המכלולים ה"בלתי מוקפצים" דהיינו סרנים, גלגלים, צמיגים וחצי ממשקל הקפיץ והבולם (בקירוב חצי) מקפיץ האוויר בצמיג.
הרכב שלנו תוכנן לצמיג 28' על ג'נט 15 שמכיל לדוגמא 75 ליטר אוויר.
אם הגדלנו את הצמיג הגדלנו למעשה גם את נפח האוויר ל100 ליטר לדוגמא.
ואז יש לנו שתי אופציות - האחת להגיע ל-75 ליטר אוויר (הורדת לחץ)
והשנייה ליסוע עם 100 ליטר אוויר ואז ה"קפיץ" יהיה חזק מידי לאפליקציה שלנו.
לרדו

חנן-ג'יפולוג
03-02-03, 17:20
אם הבעייה היא רק מאחורה נמרוד אז יש פתרון פשוט: ווסת מתכוונן ב89 דולר ללחץ נוזל הבלם שמתחבר בטור על הצינור לבלמים האחוריים, יושב במקום שסתום הקומבינציה ומאפשר לך לכוון את הלחץ לגבוה יותר לטובת בלימה חזקה יותר.
לגבי הבלמים הקדמיים יש לקנות בארה"ב קיטים עם דיאפרגמה כפולה לCJ.
מחלקים של רכבים אחרים ניתן לקבל בוסטר הידראולי או דיאפרגמה כפולה מרכבים אמריקאיים משנות ה80 וה90.

LAREDO
03-02-03, 17:23
חנן אוי ואבוי אם תיגע בברקסים מאחורה -
בתור אופנועון אתה יודע למה, בג'יפ זה הרבה פחות נעים לנעול אחוריים.
לרדו

חנן-ג'יפולוג
03-02-03, 17:28
אמיר, אתה כמובן צודק אבל קצת מגזים כי אנחנו לא מדברים על צמיגים בגודל מקורי.
זה נכון שהצמיגים האחוריים צריכים להינעל אחרי הקדמיים אבל בסופו של דבר ,בלחיצה הכי חזקה של הנהג,הם חייבים להינעל.
בפועל עם צמיגים 31 אינטש, אצלי ואצל עוד לא מעט בעלי CJ ובוודאי בעלי סופות, הצמיגים האחוריים לא מגיעים בכלל לנעילה אם הם לא מייד אחרי החלפה/כיוון או שניהם ביחד והמצב הזה רק יחמיר עם צמיגים 33 או 35, לכן יש כן צורך לשחק עם כוח הבלימה האחורי.
במידה, כמובן שבמידה.

נמרוד
03-02-03, 17:39
לגבי כמות האוויר אני אסביר שוב:
את כל המכלולים ה"בלתי מוקפצים" דהיינו סרנים, גלגלים, צמיגים וחצי ממשקל הקפיץ והבולם (בקירוב חצי) מקפיץ האוויר בצמיג.
הרכב שלנו תוכנן לצמיג 28' על ג'נט 15 שמכיל לדוגמא 75 ליטר אוויר.
אם הגדלנו את הצמיג הגדלנו למעשה גם את נפח האוויר ל100 ליטר לדוגמא.
ואז יש לנו שתי אופציות - האחת להגיע ל-75 ליטר אוויר (הורדת לחץ)
והשנייה ליסוע עם 100 ליטר אוויר ואז ה"קפיץ" יהיה חזק מידי לאפליקציה שלנו.
לרדו

את קפיצי האויר האלו, הצמיגים, אנחנו בכל מקרה מכוונים כל הזמן ע"י משחק בלחץ האויר, על פני תחום רחב מאד, ככה שמה שהחברה בטולדו, אוהיו, תכננו עליו לא רלוונטי. וכן, אני אסע בלחצים נמוכים יותר עם צמיג גדול יותר, בוודאי.

LAREDO
03-02-03, 17:43
ואז אתה יוצר עוד התנגדות לבלימה ועוד התנגדות לגלגול.
על זה בדיוק דיברתי.
בשטח כשאתה מוריד אוויר זה לא כל-כך משנה כמו על פני כביש מהיר במאה קמ"ש.
לרדו

נמרוד
03-02-03, 19:56
אוקי.
השיקול המשמעותי באמת הוא האם אפשר לרשום צמיג 35 ברשיון וליסוע ככה באופן חוקי. הג'יפ בפירוש נוסע רק בסופי שבוע, ואת הכביש הוא רואה רק בדרך לשטח ב80-90 קמ"ש ולא יותר, גם היום.

אני באמת בדילמה הזאת. מכל מה שאני רואה בחו"ל, כולל מה שראיתי בעיניים במהלך EJS2002, צמיג בקוטר 35 היא ה-מידה לג'יפ טיולים. במואב, בלי להגזים, המידה הרגילה של הג'יפים הלא משופרים היא 33. כמעט ולא ראיתי ג'יפ עם גלגל יותר קטן. והג'יפים המשופרים-בטוב-טעם (הייתי רוצה לחשוב שגם אני נופל בקטגוריה זאת :D ) היו עם 35.

שחר
04-02-03, 13:30
יש פתרון די פשוט לשיפור כוח הבלימה- החלפת הבוסטר ואקום שיש בסופות ובסיקס לבוסטר הידראולי כמו זה שיש בספארי. זה נותן מספיק כוח בלימה גם לצמיגי 35" וזה לא כל כך יקר ופשוט להתקנה. יש לזה כמובן כמה חסרונות כמו היגוי קשה בזמן לחיצה חזקה על הברקס אבל באופן כללי זה עובד מצוין. ראיתי את זה על רכבים עם מנועים חזקים מאוד וצמיגים גדולים שיכולים לנעול גלגלים בבלימה גם במהירות גבוהה יחסית.
כמובן שאפשר גם להחליף לבלמי דיסק מאחור אבל זה עסק יקר ומסובך.

חנן-ג'יפולוג
04-02-03, 14:22
דווקא כל סיפורי הדיסקים מאחורה הם לא לעניין בהקשר הזה.
חשוב להפריך כאן דיעה קדומה: דיסקים הם לא בלמים יותר חזקים מתופים!
נהפוך הוא: צריך הרבה הרבה פחות לחץ במערכת הידראולית בשביל לעצור עם בלמי תוף.
בגלל זה יש במערכת בלמים שמשלבת דיסקים ותופים שסתום שמגביל את הלחץ אל בלמי התוף.
מהמשאבה הראשית יוצאים שני צינורות ובהם הלחץ זהה לחלוטין ומשם הצינורות עוברים אל שסתום שבו הלחץ אל בלמי התוף מוגבל כדי למנוע מצב שבו הגלגלים האחוריים ננעלים לפני הקדמיים.
לפי הספר של היינס יש צורך בעת ניקוז אוויר מהבלמים לנעול בדרך כלשהי את שסתום הפרופורציה כך שהוא לא יגביל את מעבר הנוזל אל הצילינדרים האחוריים. עשיתי את זה פעם אחת. כנראה שהוא לא לגמרי השתחרר מהמצב הזה בהתחלה וכשיצאתי לסיבוב בדיקה אחרי הטיפול, הגלגלים האחוריים ננעלו כמו משוגעים בכל נגיעונת בדוושת הבלם, כך שהפוטנציאל לנעילת גלגלים אחוריים בקלות קיים במערכת, רק צריך לשחרר אותו מעט.
הלחץ במערכת הבלם של הCJ חזק הרבה יותר ממה שצריך כדי לנעול גלגלים אחוריים. הבעייה היא שהוא מוגבל כדי שלא ינעל בקלות יתרה גלגלים בגודל מקורי של CJ. ההגבלה הזו יוצרת בעייה עם גלגלים גדולים יותר. לכן גם לא ברור בכלל שבוסטר חזק יותר כן יצליח לנעול את הגלגלים האחוריים כי כאמור הלחץ יוגבל בשסתום הפרופורציה בכל מקרה.
שוב, הדרך הנכונה לדעתי להתגבר על בעיית הבלימה מאחורה היא שסתום פרופורציה מתכוונן.
לגבי הגלגלים הקדמיים? זה סיפור אחר לגמרי ושם צריך באמת תוספת של לחץ ואת זה הפתרונות ששחר הביא יכולים לפתור.
למה כן שמים דיסקים במקום תופים? זה בגלל שדיסקים מפזרים חום הרבה הרבה יותר טוב מתופים, אבל זה יותר רלוונטי לאפליקציות מהירות ולא למה שנמרוד מדבר עליו.

חנן-ג'יפולוג
04-02-03, 14:38
ואם נמשיך באותו קו, אז רעיון פרוע:
עד 78 בערך היו בסיקס בלמי תוף גם מקדימה, ללא בוסטר. באמת לא היה צורך בבוסטר כי, כאמור, בלמי תוף הם הרבה יותר חזקים.
אז...למה לא לשים מקדימה בלמי תוף של ג'יפ ישן ובשיתוף עם הבוסטר הקיים והורדת שסתום הפרופורציה תקבל בחינם או כמעט בחינם מערכת עם יכולת בלימה אדירה.
כמובן שיהיה צורך בזהירות גבוהה יותר בכל מה שקשור לחימום הבלמים. כלומר בנהיגה ספורטיבית או ירידות מהירות וארוכות כמו הירידה לים המלח.
זה לא מופרך. משאיות משתמשות בבלמי תוף בדיוק מהסיבה הזו.
וזה בחינם.

חנן-ג'יפולוג
04-02-03, 15:02
...וכבונוס מקבלים על הדרך נועלי טבורים עם שישה ברגים במקום חמישה...

סוזי המשתוללת
15-02-03, 20:14
חנן
הסיבה שיש חלוקת לחץ "לרעת" האחוריים היא לא בגלל שתוף עוצר יותר טוב מדיסק אלא מהסיבה שבעת בלימה רוב המשקל מועבר קדימה וכמעט אין לחץ על הגלגלים האחוריים אין לחץ = אין אחיזה = נעילת גלגלים וזו הסיבה האמיתית להפחתת הלחץ
בכל מכונית שמכבדת את עצמה קיימים ארבעה דיסקים
הפיתרון של שילוב דיסק ותוף הוא פתרון טכני לבעייה של בלם יד על בלמי דיסק
פשוט קשה יותר ומסובך יותר לייצור ואילו בלם יד על תוף פשוט וזול לייצור
אפילו בין הג'יפים שלנו הדיפנדר נחשב לבעל יכולת הבלימה הטובה ביותר ולא בכדי , יש לו ארבעה דיסקים

חנן-ג'יפולוג
15-02-03, 20:22
פשוט לא נכון.
הבוכנות בצילינדרים האחוריים הן בעלות קוטר של כ25 מ"מ, בניגוד לבוכנות מקדימה שהן בקוטר של 50 מ"מ, מה שאומר שטח פנים קטן פי ארבע ולחץ בלימה כנ"ל.
זה בגלל שתופים צריכים הרבה פחות לחץ בשביל לבלום, ובגלל זה הרבה רכבים כולל סיקסים הסתדרו בלי בוסטר כשהן היו עם תופים בלבד ונזקקו לבוסטרים עם המעבר לדיסק.

סוזי המשתוללת
15-02-03, 20:24
נמרוד
לא כל מה ש"מקובל"גם חוקי אפילו אם הוא מופיע ברשיון
חס וחלילה כשקורה משהו אז מתחילות השאלות והבדיקות וזו הסיבה שאני נשאר חוקי עם סוזי ולא חותך תושבות בולמים מגדיל צמיגים מחליף למנוע 1.6 שנראה בדיוק כמו שלי וכו'
אנחנו לא במואב ארה"ב אנחנו במדינת ישראל בה מורידים מכוניות מהכביש בגלל שהנהג התעטש
עוד לא נתקלתי במקום שלא עברתי עם צמיגי 27" וכשזה יקרה אני פשוט אשים אבן קטנה לפני המכשול
תזכור שתמיד יהיה מכשול אחד שיכריע את כל השיפורים והשפצורים אז השאלה איפה הסוף
מכיוון שהרכב שלך הוא בעיקר רכב טיולים לדעתי אתה על סט-אפ נכון וכל סטייה ממנו תגרום לשינויים גדולים שספק רב עם מצדיקים את ההשקעה
יהיו הרבה יותר מקומות שלא תעבור עם רכב סופר משופר אבל אמצעי חולוץ נכונים כן יעשו את העבודה

TOOTY
06-03-03, 00:48
הבעיה עם בוסטר הידראולי היא שהוא יושב על המערכת ההידראולית של ההגה.
ואז יש לנו שתי מערכות בטיחותיות שיושבות על אותו חלק ברכב.
תקלה קטנה(כמו רצועה קרועה...) ואין לך לא הגה ולא בלמים...
:shock: :shock: :shock: :!:

ותקנו אותי אם אני טועה...

יוסי

חנן-ג'יפולוג
06-03-03, 02:12
אתה טועה.
גם ללא מנוע יש הגה ויש בלמים, רק יותר קשים.
יצא לי לרדת בלי מנוע את הזיק כך שאני לא מדבר מתיאוריה.

ניר ל
06-03-03, 15:09
כל הדילמות האלה מביאות אותי למסקנה שחבל על הזמן והכסף...
היום אני נוסע בג'יפ מאוזן מכל הבחינות, משופר במתלים ונעילות, צמיגים שמסתדרים יפה עם המכלולים הקיימים, סופסוף אני גם יוצא לטיולים בלי לפתוח מכסה מנוע בדרך כדי לבדוק שמן/מים, מגיע לכל מקום וגם חוזר בחתיכה אחת.
אחרי הכל כמעט כולנו כאן לא סובלים מעודף פנאי והמסלולים הפתוחים בפנינו הם לא הרוביקון ודומיו.
רוצים 35" ומעלה כדי לטפס עוד מפל בפאקינג נחל דימונה פעמיים בשנה, אני מאחוריכם (לא אתכם), אבל 35" כדי לטייל במדבר ?!?
ראבק ! או שהתחרפנתם או שהמדבר שאתם מטיילים בו נמצא במרחבי הדמיון שלכם אי שם באמריקה.
מתי לאחרונה שילבתם בכלל ל 4X4 בטיול ?
אני מוכן להתערב ש35" על המכלולים הקיימים זה פתח לצרות, אישית אני חושש גם מ33", אבל שיהיה לכם לבריאות !

חנן-ג'יפולוג
06-03-03, 15:18
מה רע בקצת דמיון, ניר?
מדובר בצעצוע, אז הקשר שלו להפעלת הדמיון חזק מאוד.

זאביק
06-03-03, 15:32
כמו שאומרים בבית משפט
hearsay

יפתח טוען שהסופה שלו עם צמיגי 33" הרבה יותר נוחה, ומגהצת הרבה יותר טוב.
עוד שיקול . . .

נמרוד
06-03-03, 15:36
אתה רוצה מדבר כמו באמריקה, דגנרט, ולא פעם בשנתיים? אז תעזור לי לחפש...שבת הבאה ניר?

ניר ל
06-03-03, 15:41
זה לא רע אבל צריך להציב את הסוסים לפני העגלה.
אם רוצים ג'יפ שנוסע גם על הכביש, לא נראה כמו עב"מ, לא גורם להאצת הדופק בכל פעם שרואים ניידת לצד הכביש או במראה, בעל יכולת עבירות טובה ואמינות גבוהה - אז כבר יש לנו את זה ! (טוב, לא לכולנו...)
אם המטרה היא רכב עבירות אולטימטיבי, בעל צמיגים אימתניים ויחסי זחילה אינסופיים, כזה שיש לו מומנט אדיר ולא נחנק בעליות מטורפות - אני לא חושב שסיקס או סופה הם הפלטפומה המתאימה לכך במקרה שלנו. דווקא אצלנו ישנם מקורות בלתי נדלים לסרנים מפלצתיים וכל מני מפלצות מוטוריות שבחורינו הטובים והמכונפים מחטיאים רוב הזמן.
גם לא צריך לנסוע רחוק כדי לנסות אותם, הבור מספיק מתאים לכך, לאוהבי קהל מומלץ להגיע בשישי, באמצע השבוע אפשר להיות שם לבד.

-->