PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדרגות צד לסופה, כמה שאלות

עמרי2
15-12-06, 18:20
אני באמצע תהליך בניה של מדרגות צד לסופה, בהמשך אעלה תמונות ואולי גם סרטוט עם כל הזוויות ואורכים.

בינתיים כמה שאלות.

נק' החביקה לשלדה מיוצרות מפלאחים בעובי 10 מ"מ רוחב 60 מ"מ. בורג למעלה בורג למטה.
יש 3 נק' חביקה.
אחורית תשב אחרי התושבת של הקפיץ (בין השאקל לתושבת), אמצעית אחרי מגן הטרנספר, ויש התלבטות לגבי הקדמית.
הכי נוח זה בין תושבת הקפיץ לבין השאקל הקדמי (ממש אחרי התושבת). בסופה, בדיוק בנק' זו (ס"מ רווח) יש שלוש חורים בשלדה שמשמשים כנק' קריסה בזמן תאונה.
האם יש בעיה לחבוק את השלדה בנק' זאת או שכדאי לשים את הנק' על תושבת הקפיץ הקדמי?

נ.ב אם מישהו יכול לצלם תמונות של נק' החביקה של מדרגות הצד שלו (בסופה) + קצת הסברים זה יהיה מעולה

תודה, עמרי

asafk
22-12-06, 17:50
אין בעיה אמיתית בחביקה סביב נקודת הקריסה של השלדה. למרות זה- לדעתי כן כדאי ולהתאמץ, ולחבר מעט מאחורי הנקודה הזו, את הפלטות החובקות

עוד נקודה ששווה לשים אליה לב- שמור על מרחק מסויים בין המדרגות לבין הבודי. השלדה בסופה גמישה, ובהצלבה המדרגות עלולות לפגוע בבודי אם הם יהיו קרובות מדי. את הפרופילים שמחברים את המדרגות לפלטות, אני ממליץ לבנות ככה שיהיו קשיחים ככל שניתן (ובהרמה המדרגות לא יעלו למעלה יותר מדי, גם כשכל משקל הג'יפ עליהן)- אפשר לחתוך מזוויתן לא סימטרי (בצורה של ך ולא של ר ) ככה שהפלאנג' הארוך יותר נותן חוזק על המישור הניצב לקרקע.

אסף.

אסף.

עמרי2
22-12-06, 23:01
אין בעיה אמיתית בחביקה סביב נקודת הקריסה של השלדה. למרות זה- לדעתי כן כדאי ולהתאמץ, ולחבר מעט מאחורי הנקודה הזו, את הפלטות החובקות

כרגע בצד של הנהג- הצלחתי למצוא 3 נק' חביקה שמאשפרות מספיק מרווח בין הפלאחים לבודי. אחת בסמוך לנק' הקריסה (לא ממש עליהם, כמה ס"מ הפרש).

בצד הנוסע, לא הצלחתי עדיין למצוא נק' חביקה קדמית. כולל לא באזור נק' הקריסה. הבודי קרוב מדיי ואין מספיק מרווח לבורג 12 מ"מ + מרווח ביטחון. -אם למישהו יש רעיון לנק' חביקה, ו/או יכול לצלם איך המדרגה בנויה אצלו אני אשמח.

עוד נקודה ששווה לשים אליה לב- שמור על מרחק מסויים בין המדרגות לבין הבודי. השלדה בסופה גמישה, ובהצלבה המדרגות עלולות לפגוע בבודי אם הם יהיו קרובות מדי. את הפרופילים שמחברים את המדרגות לפלטות, אני ממליץ לבנות ככה שיהיו קשיחים ככל שניתן (ובהרמה המדרגות לא יעלו למעלה יותר מדי, גם כשכל משקל הג'יפ עליהן)- אפשר לחתוך מזוויתן לא סימטרי (בצורה של ך ולא של ר ) ככה שהפלאנג' הארוך יותר נותן חוזק על המישור הניצב לקרקע.

המדרגות בנויות מפרופיל ריבועי (כיוון שאין לי את הידע לעשות fishmouth לצערי) 50X50 ועובי דופן של 3.25. נראה לי מספיק חזק. כמובן שנוסיף גם זוויות חיזוק בין הפלאחים לקורות רוחב.

אסף.

אסף.

אסף- רב תודות ;)

עמרי

-->